» »

LCD televizor do 1.200€

LCD televizor do 1.200€

Aljosa.k ::

Pozdravljeni.

Starši od punce so se odločili za nakup LCD televizorja, ki cenovno nebi presegel 1.200€. Lahko je tudi cenejši. Sedaj me zanima na kaj morajo biti pozorni pri nakupu. Sam bi se osredotočil na tri preverjene znamke (LG, Philips ali Sony).

Zaenkrat gledam:
- LG
- LG 2
- Philips

Če veste za kakšen dober tv v tem rangu, prosim za pomoč.

AapocalypseE ::

Jaz sem za prvo. Scarlet so nove serije in vidim, da ma kar 50.000:1 kontrast, res dobro.

platoom ::

pazi na:
-100 Hz
-DVB-T (MPEG4)

da se neu potem kgo tapkal po čelu

djordjevic ::

Eh, tale 100 hz je po mojem zadnja stvar, ki je treba pazit. Še nisem slišal od katerega uporabnika, da bi se tole dejansko poznalo na kvaliteti slike. Imho overrated. Pozoren je treba biti tudi na potrebe posameznika. Bojim se, da marsikdo danes ne izkoristi prednosti, ki jih ponuja full-hd matrika (zgornji philips recimo), potem pa se jezijo, ko je pri 24ur slaba slika. Če bodo šli v philipsa, jim priporočam morda kakšno jako izpopolnjeno 32-ko (vsaj pixeplus 2HD, če gre pa perfectpixel) z ambilightom. Osebno imam hd-ready philipsa, še vedno super zadovoljen. Hd material predvaja zelo lepo, dvd-je in divxe tudi, pa še kabelska slika je več kot zadovoljiva. Najbolje bi itak bilo, če bi v štacunah pustili, da si pelješ tv domov, ga sprobaš in vrneš, ako ti ne ustreza. Marsikdo je namreč doma razočaran. V štacuni vrtijo hd demote, doma pa žalost od sd-ja.

Palo ::

Jaz bi vzel Sonya KDL 40e4000 za cca 1250 eurov.

platoom ::

DJORDJE
Prvo razčisti o 100 hz na svoje oči, vprimeru da vidijo dobro.
Če vidiš razlike ne, potem je dober tudi navaden LCD.

platoom ::

Pa še to, pred iztekom garancije bo praktično vse v HD in ploščki se bodo sukali BLURAY, zato ...

djordjevic ::

PLATOOM: Jaz ti pa pravim, da so (med njimi tudi ljudje s foruma) kupc televizij s 100-herčno tehnologijo povedali, da je to en obični marketinški trik in da ni neke omembe vredne razlike. Mimogrede, če že govoriš o DVB sprejemnikih, potem povej, da potrebuje DVB-C varianto. DVB-T ima namreč skoraj vsak sprejemnik na trgu, kaj preveč pomagati si pa z njim ne moreš.

djordjevic ::

Mhm, sploh ker ima večina sprejemnikov 1/2-letno garancijo (brez podaljševanja), naši pa bodo šli na digitalno obliko oddajanja glih konec 2010 (pa da ne bo pomote, vsaj pri večini še ne bo to noben HD).

Zgodovina sprememb…

Voip ::

100Hz je bilo opaznih pri CRTjih, pri lcdjih pa večjih razlik - zaradi 100Hz ni.

ant ::

tisti philips je močno precenjen, saj 32" dobiš že za 650€. 37" je pa skoraj 1x dražji ???

SanDon ::

Kaj je razlika med DVB-C in DVB-T. Kateri od njiju podpira MPEG4. Katerega od teh dveh bomo potrebovali v Sloveniji, ko bo samo še digitilni signal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SanDon ()

djordjevic ::

DVB-C.

ant ::

dvb-c je digitalni kabelski signal, dvb-t pa navaden antenski signal pri nas pa bo aktualno mpeg4 kodiranje. če gledaš tv preko navadne antene bo zate pomembno, da imaš tv, ki podpira mpeg 4, če pa gledaš tv preko kabelske pa bi bilo bolj pomembno , da imaš dvb-c tuner, da lahko brez pretvornika (set-top-box) spremljaš tudi digitalne kabelske programe.

če pa imaš morda iptv, potem pa lahko pozabiš na vse skupaj :)

urosh ::

Al pa idi v hofer ;)

47" full hd za 1300 (mogoče že kje znižani - če še so)... Jaz sem vzel 42" full hd za 699. Slika fenomenalna pa še 2xhfmi vhod je :D

LP

Invictus ::

100 Hz TV-ji so bili popolurni pri CRT tehnologiji. Pri LCD-ju je tako brez zveze, ker ne daje slike fosfor, ampak se prepušča svetlobo skozi tekoče kristali, ki spremenijo polariteto samo kadar se jim to reče.

Za 100 HZ TV si moral imeti močan kabelski signal, da si videl razliko, če si gledal preko antene, je bila slika še slabša.

Ne kupujem LCD TV ampak Plasma TV. Razlike si lahko prebereš tukaj:

http://www.plasma-lcd-facts.eu/

LP I.

Hardstyle ::

Si bom sposodil temo.

Kupujem LCD TV do 600€. Sedaj imam navadn daewoo TV 51cm diagonale. Sedaj bi vzel nekaj kar ima diagonalo okrog 60-70cm. Signal pa je navadna kablska.

Hvala!

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

Za ta denar dobiš tudi LCD TV z 94cm diagonalo, sam je verjetno narjen TV bolj na jebat si mater. Sam kaj pa veš, nej kdo pove, ki ima to zadevo doma...

http://www.mimovrste.com/artikel/135009...
http://www.mimovrste.com/artikel/135010...
http://www.mimovrste.com/artikel/135008...

Eko to je to kar se tiče gromozanskih LCDjev, fora je pa v tem - kolkor dnarja tolko muzike - tile LCDji niso ravno bohvekaj, sam pomojem bi morale zadostovat povprečnemu kavč krompirju...

Hardstyle ::

Sej pravim, nočem nekih meterskih diagonal saj je za moje potrebe 66cm oz. 72cm popolnoma dovolj. Seveda pa se mi gre za čimboljšo sliko (za ta denar).

BigBoss_ ::

Za 1200€ bi jst vzel tole.

Hardstyle ::

BigBoss mislim, da je aljoša že nabavil TV saj je spraševal pred mescom. Kaj pa bi ti vzel za max 600€?

ant ::

v enaa sem videl 32" lg 5000 za 600€, poglej tudi za kakšnim philips 7762d, sony s3000

Hardstyle ::

Sem zdaj na enaa opazil LG 32LC52 pa me zanima, če ga ima kdo oz. če mi lahko kdo pove, če se splača?

V comshopu pa tale LCD TV SPREJEMNIK 32'' LG 32LG3000, DVB-T

Zgodovina sprememb…

koyotee ::

za 650E

edit: a bi loh ustimal znak za evro?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

Meizu ::

Sej je a ni?

120€
333€
123450€

€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€

koyotee ::

ne, v povezavi NI €!
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

BigBoss_ ::

BigBoss mislim, da je aljoša že nabavil TV saj je spraševal pred mescom. Kaj pa bi ti vzel za max 600€?


Hvala za opozorilo, sem spregledal datum (v oči mi je padel samo 29.)

Za 600€ pa kakšno Toshibo ali pa LG

XPSISTEM ::

Zdravo, evo tut jest pred nakupom moj pogoj je 42 inč pa lcd (ker plazma ma odsev, nasproti televizorja pa je okno...)

Cena pod 1000 eur oz še nižje...

signal je digital sat

Hvala vam lepa1

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XPSISTEM ()

R-S-LoVe ::

Invictus:
jst sem pa zasledil tale link:
http://www.btc-city.com/prispevek.php?I...
in sedaj spet nihče ne ve kaj je res!
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plazma ali LCD televizor? (strani: 1 2 3 4151 152 153 154 )

Oddelek: Kaj kupiti
76961177849 (402220) antonija
»

digitalni sprejemnik (DVB-C) za TV

Oddelek: Zvok in slika
3418372 (9846) mysterio
»

Philips LCD...??

Oddelek: Zvok in slika
404081 (2864) ttommy
»

Nakup Sharp LC42DH77E iz .si ali .co.uk , Kako prejeti paket (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
628301 (6341) Keyser Soze
»

CRT TV sprejemniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
526971 (5045) Spock83

Več podobnih tem