» »

Nakup Sharp LC42DH77E iz .si ali .co.uk , Kako prejeti paket

Nakup Sharp LC42DH77E iz .si ali .co.uk , Kako prejeti paket

«
1
2

kretnichar ::

Lep pozdrav

Sem nov na tem forumu, in po nekaj urnem branju le-tega,
sem opazil da je to eden izmed informacijsko najbolj bogatih
forumov v SLO, če ne ki najbogatejši.

Imel sem kar nekaj vprašanj v glavi, in odgovore nanj,
sem dobil iz konkretnih problemov uporabnikov, torej iz tem,
ki že obstajajo.

Vendar še vedno imam nekaj vprašanj, na katera ne dobim, oz.
da se bolje izrazim , ne najdem odgovorov.

Zadnjih 15 dni prečipim po 3-5 ur dnevno za PC-jem , in berem
članke ,novice ipd. , o tem, kateri LCD tv bi si kupil.

Po 15ih dneh sem končno pristal na to
,da je najboljša izbira Sharp LC42DH77E,
ima vgrajen mpeg 4 sprejemnik, dvb-t, 100hz .....
več info o omenjeni FULL HD televiziji : http://www.mimovrste.com/artikel/135012...

1
Omenjen Sharp, bi naj imel frekvenco 100 Hz in odzivni čas 4ms.

Formula za izračun frekvenca, po mojih podatkih , bi naj bila :
f = 1 / t
torej f = 1 / 4 ms = 250 HZ . torej ima dejansko ta LCD frekvenco
250Hz ali 100 Hz ( kot trdi proizvajalec) .

Tudi če uporabimo formulo za odzivni čas :
t = 1/f
torej t = 1 / 100 hz = 10 ms

Torej iz tega lahko pridem do dveh ugotovitev :

ugotovitev A ) MOJA FORMULA JE NAPAČNA ( ali / oz. se NE nanaša na ta primer)

ugotovitev B ) Nekje od mojega kolega sem slišal ( preden sem do teh formul oz. rezultatov sploh prišel ) , da obstajata PROGRESIVNA in INTERAKTIVNA frekvenca .


2

Seveda nikakor nisem niti pomislih na možnost, da bi kupil omenjen izdelek preko mimovrste. (1.zaradi cene , 2. zaradi kratke garancije)

in glede na to da sem vse skupaj porabil že kar nekaj ur z branjem mnenj o omenjenem tv-ju, sem prav tako med drugim, zasledil da se omenjen tv Sharp LC42DH77E , v Angliji prodaja tudi od 599 funtov naprej ! Torej v Angliji
ga dobiš že od 599funtov naprej.... in vse do 700 funtov.
to je približno 650-760€.
http://www.mimovrste.com/artikel/135012...>http://www.twenga.co.uk/prices-LC-42DH7...
In če primerjam to ceno z ceno po kateri omenjen izdelek ponuja Mimovrste, se kar zgrozim.

Glede na to da sem navaden smrtnik in mi denar ne smrdi, sem poslal kar veliko število emailov o najugodnejši ponudbi ....

omembe vredni sta samo 2 ponudbi, in sicer 1. ponudba : cena 1100€ + 3 leta garancije .
2. ponudba : cena 1090 € + 2 leti garancije

Torej zdaj pa jaz vas vprašam :
Ali se mi splača kupiti TV v angliji za recimo 700€ in dobiti samo 1 leto garancije , ali v sloveniji za 1100 € z več garancije ?
Prav tako je tudi potrebno vedeti da če pride do tehničnih težav z tv-jem, mi v sloveniji nebo problem uveljavit garancije, in plačat poštnino za prevoz, načim ko pa če pride do problema z tv-jem če ga vzamem v angliji, pa bo kar velik problem z stroški pošiljanja izdelka nazaj v anglijo , ipd , ipd , ipd...


če kdo ve kaj več o tem , bi prosil za odgovor .

3 ( najpomembnejšo vprašanje )

Ali ima kdo kakšen preblisk kako televizijo ( tehta nekje 20 kg ) , spraviti v slovenijo ( v primeru če se seveda odločim za nakup iz anglije) ???

Pogledal sem že na DPD strani , in ugotovil, da so dimenzije paketa prevelike .
Prav tako sem preveril na spletni strani od TNT -ja, kjer sem prišel do cifre 541 € za prevoz iz anglije v SLO . ( isn't that wierd :O ? )

skratka , prišel sem do spoznanja da se 'evropske' cene ne morajo primerjati z cenami v angliji in ameriki.....šokantno velike razlike so :O

Torej če predpostavimo da dobimo tv iz anglije za 700€ + cca. 150 € stroškov prevoza / dostave = 850 € . v sloveniji ga dobim za 1100€ .

torej se mi splača 'reskirat' in dat 250€ manj, ali dat 250€ več,
in imam tv za katerega se ne rabim sekirat in imam garancijo ki jo lahko
uveljavim kjer ter kadarkoli želim?

kakšno je vaše mnenje?


4

Prav tako me zanima ( vprašanje samo za tiste ki se vsaj malo spoznate na tem področju ) , kaj bi si vi kupili za ta denar???

Vsak vaš komentar je dobrodošel.....

Lep pozdrav,
Dani

TOP ::

Vprašanje je tud ali se plača carino.Kot drugo se pa vprašaj,če slučajno se res odločiš nakup z ANG.ali boš dobil TV v enem kosu.Za vsa ta uprašanja,ki si jih postavil,je enostaven odgovor,odločiti se moraš ti,ker denar je tvoj.Jaz definitivno ne bi kupoval take stvari v ANG.

JayKay ::

plačal boš carino in DDV. kolko sem gledal seznam so prvi bolj "zansljivi" prodajalci pri 750 in več funtih. Pomisli tudi kako boš urejal če boš garancijo uveljavljal.

Okapi ::

Iz EU ni nobene carine ali DDV.

O.

JayKay ::

pa res, saj smo EU. je pa vprašanje katera trgovina pošilja v Slo

kretnichar ::

Tako kot je že Okapi povedal, v EU ni carine , res pa je ,
da je tv zelo občutljiva zadeva , še posebej pa takrat kadar more prepotovati pot iz anglije do slovenije. NOBENO oz 99% angleških podjetij, ne pošilja v slovenijo ( vsaj jaz še nisem na takšno naletel.... , kaj šele na takšno , ki bi prodajala omenjen artikel...) .

Jaz sem imel v mislih če kdo od vas ve za priznano podjetje, ki se ukvarja z prevozom pošiljk , in da je ena izmed poti ki jih opravljajo, tudi ANG -> SLO ( ali pa vsaj austria , ker sem iz MB in mam do meje , par minut vožnje ) .

Npr TNT podjetje lahko tudi PREVZAME paket ( torej v angliji ) , in mi ga dostavi na dom, vendar po izračunih ki sem jih jaz opravil, me to pride skoraj toliko denarja , kot je vredna televizija sama.

Danes sem dobil novo idejo....

Kolega gre čez 1 mesec v anglijo za 3 mesece, in bi mi lahko poslal TV v Slovenijo. Ali je že kdo počel kaj podobnega ? In / ali je to 'legalno' ?
Namreč če so TV-ji v angliji tudi do 100% ceneje kot v SLO, bi se dosti slovencev ukvarjalo z takšnim načinom 'preživetja' .

Ima kdo podobne izkušnje z pošiljanjem paketov iz anglije v slovenijo ali kaj podobnega ? Če ja, me tudi zanima kako velik oz kako težek paket je bil poslan, in kakšna je bila cena,....

LP,
Dani

Pyr0Beast ::

slovenije. NOBENO oz 99% angleških podjetij, ne pošilja v slovenijo ( vsaj jaz še nisem na takšno naletel.... , kaj šele na takšno , ki bi prodajala omenjen artikel...) .
Farnell, in to celo v 2h dneh ! :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Gogo ::

Pixmania preverjeno pošilja v slo.
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

Furbo ::


1
Omenjen Sharp, bi naj imel frekvenco 100 Hz in odzivni čas 4ms.

Formula za izračun frekvenca, po mojih podatkih , bi naj bila :
f = 1 / t
torej f = 1 / 4 ms = 250 HZ . torej ima dejansko ta LCD frekvenco
250Hz ali 100 Hz ( kot trdi proizvajalec) .

Tudi če uporabimo formulo za odzivni čas :
t = 1/f
torej t = 1 / 100 hz = 10 ms


A je to kakšna aprilska ? Kakšne formule za frekvenco, če ti jasno piše da je frekvenca 100Hz.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Pyr0Beast ::

Odzivni čas in frekvenca (osveževalni 'čas') nista eno in isto.

Poleg tega imaš tu še zakasnitev signala.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

kretnichar ::

Pixmania preverjeno pošilja v slo.


Da,res je da pixmania pošilja tudi v slo....
mpak če ti greš na www.pixmania.co.uk , i v iskalnik vneseš omenjen artikel ( 42DH77E ) , vidiš da je cena 779funtov če se ne motim ( cca. 850 €) .
vse lepo in prav .
AMPAK, ne moreš naročit artikla v slovenijo.

ČE pa ti greš lepo na www.pixmania.com , in izbereš državo SLOVENIJO ( kar verjetno pomeni da kasneje iščeš po izdelkih katere je možno TUDI dostaviti v slovenijo ) , in ponovno v iskalnik vneseš omenjeno televizijo, vidiš da je cena 1380 € . Skratka,zanimivo .... , torej pixmania odpade ( ker mam v SLO ponudbo za 1100€ )

kretnichar ::

slovenije. NOBENO oz 99% angleških podjetij, ne pošilja v slovenijo ( vsaj jaz še nisem na takšno naletel.... , kaj šele na takšno , ki bi prodajala omenjen artikel...) .
Farnell, in to celo v 2h dneh ! :)


Hvala za informacijo, ampak to podjetje se na žalost ne ukvarja z prodajo tv-jev, kaj šele z modelom ki ga jaz sam iščem...
hvala vseeno .


A je to kakšna aprilska ? Kakšne formule za frekvenco, če ti jasno piše da je frekvenca 100Hz.


Prav tako jasno piše da je odzivni čas 4 ms, jaz samo pravim , da po tej formuli, to nekak ne drži ....

Oziroma zanima me, če obstaja kakšna drugačna formula za to, ali kaj podobnega,.....

Odzivni čas in frekvenca (osveževalni 'čas') nista eno in isto.

Poleg tega imaš tu še zakasnitev signala.


:O Ali bi lahko malo več povedal o tem ?

Kakšna je razlika, ter kateri podatek torej predstavlja 4 ms ???

Lp,
Dani

Zgodovina sprememb…

kretnichar ::

Ali misli kdo da bi lahko za približno 1100 € , dobil boljši lcd ?

Meni je všeč Sharp, saj kupujem lcd za par let , in ne za leto ali 2 .

hooger ::

Ali misli kdo da bi lahko za približno 1100 € , dobil boljši lcd ?


Ni mi jasno, da si se tako zapičil v tega Sharpa, ker res ni nič posebnega.
za 1100e se dobi enake, in tudi boljše.

http://www.mimovrste.com/artikel/135012...
http://www.mimovrste.com/artikel/135012...


Meni je všeč Sharp, saj kupujem lcd za par let , in ne za leto ali 2 .


par let je 2 leti ;)
Verjemi, da ostali niso delani samo za dve leti...

Okapi ::

Nove Samsunge lahko priključiš v internet in domače omrežje, imajo vgrajen spletni brskalnik, znajo predvajati video (divx, HD mkv, youtube ...). Zna biti zelo priročno.

O.

kretnichar ::



Ni mi jasno, da si se tako zapičil v tega Sharpa, ker res ni nič posebnega.
za 1100e se dobi enake, in tudi boljše.

http://www.mimovrste.com/artikel/135012...
http://www.mimovrste.com/artikel/135012...


Zakaj sem se zapičil v Sharpa ? In zakaj ravno v tega ? Zaradi tega ker je to nova serija, in do sedaj kolikor sem bral , še nisem zasledil nikakršnega komentarja, ki bi govoril o tem , da bi bile z določenim modelom , 'težave '.

Glede na to da sem tudi o Philipsu dosti lepih stvari slišal , sem seveda gledal tudi philipsa, in serija 7 ( eden izmed tvojih linkov prikazuje philipsov model serije 7( mislim da PFL7603 ) , vendar sem zasledil par komentarjev kot je ta : http://www.mimovrste.com/artikel/135012... ( to je link philipsa ki si mi ga ti dal ( vseeno hvala za nasvet in čas ) ) , in sicer na amazonu , ki mi je zelo pomagal , saj imajo določeni lcdji tudi 100 'mnenj uporabnikov / lastnikov ' . In kar se tiče Sharpa, še nisem prebral nič kaj slabega :O . ( Mogoče se motim, oziroma še nisem naletel na mnenje ki bi imelo kaj 'čez Sharpa za rečt ' .



Prav tako sem povprašal par ljudi ki se ukvarja z prodajo lcdjev , in so mi rekli da je po njihovih izkušnjah, najboljši Sharp ( govorimo seveda o LCD-jah, ker druge izdelke ( pa ima celo takšne, da bi lahko dobil nagrado za 'The worlds suckiest article ever - award 2009 ' ) .
Da je Sharp res vrhunski glede lcd tehnologije, sem slišal iz ust nekaj prodajalcev lcd-jev , prav tako sem tudi pošiljal emaile podjetjam ki se ukvarjajo z prodajo lcdjev , npr : ' Kaj izbrati ? LG / Sharp ? ( isti cenovni razred seveda ) . vsak odgovor je vodil k Sharpu . Nakar sem začel malo googlat, in sem ugotovil da kar se CEN tiče, je Sharp tudi na tem področju en izmed 'vodilnih' , saj imajo zelo hudo visoke cene. Nisem vedel, ali je samo firma tako cenjena , in plačaš samo firmo, ali je res lcd vreden tega denarja .

Nakar sem se odpravil v trgovino, kjer je bilo kar nekaj različnih znamk lcdjev ( big bang ) , med njimi pa samo 1 sharp . polek tega sharpa so bile tudi druge televizije, vse so ble nastavljene na 1 televizijski kanal , in že od daleč se je vidlo, oz vsaj moja presoja je bila, da je sharp imel daleč najlepšo sliko ( seveda so bili polek sharpa tudi dražji lcdji , ki se lahko samo skrijejo proti sharpu ) . Vendar ta podatek ni vreden NIČESAR , čisto NIČ ti ta podatek ne pove, zaradi tega, ker večina podjetij ki imajo 'razstavljenje' LCDje, pustijo tovarniške nastavitve, saj je dela z iskanjem 'optimalne' nastavitve, preprosto preveč ( čeprav bi po mojem mnenju lahko nekaj storili glede tega, vsaj če bi imeli interes sploh prodat kakšen lcd , ne pa da prideš v trgovino, pa vidiš 40 lcdjev, pa vsi predvajajo EUROSPORT tv , in je signal katastrofalen ) .

Seveda se tudi zavedam da zaposleni pri podjetih ki prodajajo LCD-je , so polni teorije in mogoče nekateri tudi polni nakladanja, rad bi samo povdaril, da še nikogar nisem slišal govoriti proti Sharpu .

In kar se tiče Philipsa.... zelo všeč mi je njegov ambilight, in tudi cenovno je bolj dostopen kot Sharp...... Ampak imam navado, da ko nekaj kupujem , dam rajši 100-200€ več, in imam 'pravo' zadevo.

(ne izključem možnosti da sem samo zaljubljen v sharpa, ker če bi bil tako prepričan da je sharp kao najboljši, bi si ga verjetno že kupil. ) .
Zato sem pač vprašal po vašem mnenju, saj je tukaj ogromno število ljudi ki je izobraženih kar se tiče tega področja ( medtem ko jaz nisem ) , + dosti ljudi z izkušnjami ( katerih jaz nimam ) , zato cenim vsako nasvet ki ga dobim .
In če pride philips ( ki mi je tudi zelo všeč ) http://www.mimovrste.com/artikel/135012... na mimovrste 1100 € , to pomeni da ga lahko dobim tudi za 850€ ,kar je 250€ ceneje od Sharpa.... In prav tako opažam da nima NITI ENE specifikacije ki bi bila slabša od že mnogo krat omenjenega sharpa ( LC42DH77E ) .... In če je razlika 250 € , in philips ponuja tudi ambilight ki mi je všeč.... potem pride tudi philips v poštev...

vem da govorim dvoumno ( 1x sem za Sharpa, drugič ugotovim da ima philips več kot sharp + še bolj poceni je ...) , verjetno še sam ne vem kaj si želim, .... zato pa sem se obrnil na vas, na profesionalce, da me malo usmerite....

kretnichar ::

Nove Samsunge lahko priključiš v internet in domače omrežje, imajo vgrajen spletni brskalnik, znajo predvajati video (divx, HD mkv, youtube ...). Zna biti zelo priročno.

O.


Imaš mogoče konkretno kakšen model v mislih ?

Lp,
Dani

hooger ::

Nove Samsunge lahko priključiš v internet in domače omrežje, imajo vgrajen spletni brskalnik, znajo predvajati video (divx, HD mkv, youtube ...). Zna biti zelo priročno.

O.


novi samsungi niso prav poceni...

Okapi ::

Ja no, saj tudi Sharp ni poceni. Znanka ravno kupuje pri Mediamarketu 52'' LN52B750 za 1600 € in sem sklepal, da bi moral biti 42'' model približno toliko kot ta Sharp.

O.

LuGi ::

Eni pa res komplicirate pr nakupih.. k da bi kupovali hiso in ne Tv za 1k€ :|

Preberes, pogledas in ce ti je kul kupis..

kretnichar ::


Omenjen Sharp, bi naj imel frekvenco 100 Hz in odzivni čas 4ms.

Formula za izračun frekvenca, po mojih podatkih , bi naj bila :
f = 1 / t
torej f = 1 / 4 ms = 250 HZ . torej ima dejansko ta LCD frekvenco
250Hz ali 100 Hz ( kot trdi proizvajalec) .

Tudi če uporabimo formulo za odzivni čas :
t = 1/f
torej t = 1 / 100 hz = 10 ms



Sem dobil odgovor na vprašanje ki sem ga zastavil, in baje bi ta formula ( f = 1 / t , ) naj govorila o frekvenci s katero je lcd SPOSOBEN delati !!! glede na to da omenjen lcd dobi 100 hz frekvence, mu to sploh ni problema .

Ravnokar sem ugotovil da omenjen sharp nima dvb-c , brez katerega pa nemorem ničesar.... :S

Zgodovina sprememb…

kretnichar ::

Torej kaj predlagate ? da si kupim amblight brez ambilighta ? :S ( PHILIPS 42PFL7403H , ki ima dvb-c ki ga tako potrebujem) .

Ali kaj drugega?
Gledamo cenovni razred do nekje 1350 €.

kretnichar ::

Izbiral sem med PHILIPS 42PFL7603H ki ima 5 ms, 75hz, dvb , mpeg 4 , in BREZ dvb-cja , ima pa ambilight.... vendar če nima dvb-c , mi potem nič ne koristi.

prav tako sem gledal PHILIPS 42PFL7403H ki ima 3 ms, 100 hz, dvb-t, mpeg 4 , IN dvb-c , vendar je BREZ ambilight a:(((

Zgoraj omenjeni sharp pa je brez dvb-cja ... :S

Če bi bilo po moje, bi se Sharp lotil izdelave lcdjev z ambilightom :D

any ideas what to buy?

hooger ::

oba modela 42PFL7603H in 42PFL7403H imata dvb-c tuner.

42PFL7603H ima ambilight in NI 100hz, 42PFL7403H pa je 100hz in nima ambilighta.

TOP ::

Na 100hz ne glej ker razlike na razdalji 2 m ne opaziš.Rajši vzem z ambilight je večja razlika.Sam imam sony ki ima nekaj podobnega,drugače se kliče in je super stvar.

Okapi ::

Sam imam sony ki ima nekaj podobnega,drugače se kliče in je super stvar.

Očitno ne veš, kaj je ambilight, ker Sony nima čisto nič podobnega.

O.

kretnichar ::

oba modela 42PFL7603H in 42PFL7403H imata dvb-c tuner.

42PFL7603H ima ambilight in NI 100hz, 42PFL7403H pa je 100hz in nima ambilighta.


To , po podatkih ki jih ponuja proizvajalec omenjenega modela sodeč, NE drži :

PHILIPS 42PFL7403H http://www.p4c.philips.com/files/4/42pf...

PHILIPS 42PFL7603H http://www.p4c.philips.com/files/4/42pf...

Kar se pa tiče razlike med 100 in 75Hz, pa mislim da sam ne bom opazil neke razlike ....

Kar se pa tiče oddaljenosti oči -> lcd TV bom gledal iz razdalje 3.8m ...

Podatek da je 'optimalna' razdalja 2.5m , je samo po podatkih iz interneta, ali iz izkušenj ???? Namreč na internetu v 99% opaziš da je optimalna razdalja 2-3m ( 42" seveda ) , medtem ko sem sam pisal podjetju ki prodaja lcdje , in omenil da sem zasledil da bi se naj 42"ka gledala iz 2.5 , so mi odgovorili da ti podatki so takšrni kot so zaradi tega ker se proizvajalci zavedajo da imamo pretežno male sobe ipd .... ter da je po njihovih izkušnjah, idealna razdalja za 42" ( lcd ) , 3.5 - 4m . ( prav tako prijazno očem ) .

Ne trdim da je temu res tako, samo omenjam.....

Lp, Dani

hooger ::

Seznam Philipsovih LCD televizorjev z vgrajenim DVB-C kanalnikom ( dobavljivih v Sloveniji ):

32PFL7403H/10
32PFL7603H/10
37PFL9903H/10
42PFL7403H/10
42PFL7603H/10
42PFL9803H/10
42PFL9903H/10
52PFL7203H/10

vir: support Philips Slovenija

VSI H MODELI IMAJO DVB-C!!!

TOP ::

amblight imajo Philips TV ima neko lučko zadaj da pride kao lepša slika in bolj prijazna je za oči.Nekatere druger TV pa majo da same uravnavajo svetilnost LCD TV,tako da je nekaj podobne ga nipa isto to vem.

Okapi ::

LOL

O.

hooger ::

amblight imajo Philips TV ima neko lučko zadaj da pride kao lepša slika in bolj prijazna je za oči.Nekatere druger TV pa majo da same uravnavajo svetilnost LCD TV,tako da je nekaj podobne ga nipa isto to vem.


ne piši neumnosti no...

kretnichar ::

imam KABELSKO televizijo , ponudnik : UPC TELEMACH .

Vprašanje : Da bom lahko gledal televizijske programe, bom potreboval dvb-c IN / ali dvb-t ?

ker philips 42pfl7603H ima dvb-c ( hvala za ta info hooper) + dvb-t + mpeg 4,
medtem ko ima sharp samo dvb-t + mpeg 4 .

Okapi ::

Samo DVB-C.

O.

krop ::

Lahko pogledaš tudi kakšnega sony-a.
Zelo vredu zadeve

kretnichar ::

Iz dneva v dan sem bolj zmeden....

danes sem celo bil v trgovini kjer mi je v oči padel http://www.ceneje.si/CX0008A591_-_phili... , za katerega mi je prodajalec povedal da ga tudi sam ima, in da je res bomba . vendar SPET, it has NO dvb-c .....
prodajalca sem vprašal kaj meni o tem da si kupim ta philipsov model in še dokupim dvb-c sprejemnik?

rekel je da ga ima tudi sam doma, in da mi lahko pove,
da je razlika v kvaliteti slike zelo opazna če imaš ti ŽE vgrajen
sprejemnik ali pa če si ga naknadno kupiš....

Pyr0Beast ::

Odvisno od samega dekorderja, eni vgrajeni so super, drugi pa slabši od analognega signala.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

VANČ14 ::

Pa se kaj ve, v katerih sprejemikih so vgrajeni boljši ? Ali je odvisno od znamke proizvajalca ?

kretnichar ::

Hmmm... Dejansko je na prvi strani omenjen sharp, v redni prodaji 1600 , in ga dobim za 1095 € ,zato sem se
tudi toliko posvetil temu sharpu, ker če ga dobim za 500€ bolj poceni , pa če gledamo njegovo originalno ceno,
se potem torej le da nekaj sklepat da mogoče le ni tak slab tako večina pravi ...

Včeraj sem spet pisal email podjetju ki se bavi z prodajo sharpov in philipsov , in ki vsak dan gledajo te tvje v živo,
in imajo možnost primerjat.....
Svetovali so mi je definitivno dosti boljša odločitev SHARP LC42DH77E kot pa PHILIPS 42PFL7603H , ker bi naj bila
razlika v kvaliteti slike res velika ( pm kaj bi dal da bi našel nekje v mb ali pa vsaj blizu , nekoga z omenjenim sharpom,
da vidim če je slika res tako vrhunska .... ) , je pa res da sta cenovno 500€ razlike ( jaz ju dobim oba za isto ceno) ,
zatorej mogoče tudi od tod izvira ta 'razlika ' v sliki .

In ta philips , kot sem ugotovil pred kratkim, ima 'SAMO' 50 Hz , ... Vendar včeraj se bil v trgovini in videl primerjavi
kaj pomeni 100hz / 50 hz ..... aleluja ...... 100 hz = must have :S
prav tako je must have dvb-c , ki ga pa ta sharp nima ....

PHILIPS 42PFL9603D mi pa ima fenomenalno sliko , vendar nima
dvb-c -ja, za kateriga mi je oseba ki omenjen tv ima , svetovala
da si je boljše kupit model z ež vgrajenim dvb-c sprejemnikom, saj je
razlika med že vgrajenim al pa naknadno kupljeno škatlo dvb-c sprejemnika, velika ....
mislim da sem tako kot vsak, rad bi dosti muzike za malo denarja,
oz rad bi vse za malo denarja . tega žal ni, ali pač ?

Okapi ::

Poglej kakšnega Sonyja. Imajo odlično sliko, vsaj tiste boljše serije, in vgrajen DVB-C.

O.

kretnichar ::

OPCIJE


a)kupim PHILIPS 42PFL7403H in ne rabim dokupit nobenega dvb-c-ja, saj ga že ima , je 100 herčni in ima 3 ms. samo , če bi si že kupil philipsa, bi bil zelo velik razlog tudi ambilight.... katerega pa ta model NIMA, in spet sem v slepi ulici

b) kupim si PHILIPS 42PFL7603H , in se pač navadim na to da je samo 50 hz , in uživam ob 2 kanalnem ambilightu

c) malo še počakam da se serije 9 philipsa malo pocenijo, sprobam shandlat malo ceno, in pridem nekje na 1400€ in imam res 1A stvar, z ambilightom seveda .

d)kupim SHARP LC42DH77E , malo se še bom pozanimal kako je pri sharpu z dvb-c sprejemnikom, če je res tako velika razlika če imaš sprejemnik v škatli polek tvja , kot pa v primerjavi z sprejemnikom ki je ŽE vgrajen v tv. če bom dobil neke dobre odgovore da zadeva funkcionira kar v redu, se bom odločil za to ( main reason : ker ga iz 1600€ shandlam na 1095€) , in imam 3 leta garancije, medtem kot na philipsa samo 1 leto .

e) počakam da še najdem nekoga ki omenjene lcdje ima, ter da pridem k njemu preverit kvaliteto slike in ga poprašam za mnenje

f) si vzemem cel dan časa in nekje 40€ za poln kesl in sprevozim celo SLO da vse omenjene modele vidim v živo , po možnosti celo postavim enega ob drugega , in je to to .



tv bi pa mel za gledanje discoveryja pa national geographica pa take hece, vbistvu pa zaradi filmov ki si bom jij dol cukno .
Blu ray dobim za 100€ ( nočete vedet kak ) , in je to to .....

Okapi ::

Lahko pa Sharpa kupiš v kateri od spletnih trgovin, če ga imajo, v 14 dneh temeljito preizkusiš in potem vrneš, ter če ti je všeč, kupiš tam, kjer je najcenejši. V spletni trgovini lahko istočasno kupiš tudi Philipsa in ju doma primerjaš enega ob drugem in potem enega ali oba televizorja vrneš.

O.

cekr ::

Včasih sem moram prav nasmejati, koliko si nekateri delate probleme pri nabavi skoraj potrošne robe. :))

Če hočeš zadevo, ki bo delovala pod vsemi pogoji neglede na način sprejema, boš trenutno moral vzeti kar kakšnega boljšega Sonya. Serije V,W,X,Z. V teh aparatih so vsi mogoči sprejemniki in dekoderji.

Pri drugih pa nikoli ne veš, kam te lahko pripelje ena sama drugačna črka v nazivu.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

mihec87 ::

Kretnichar dol bos gotovo cuknil dvd rip v najboljsem v najslabsem pa cam verzijo..:)

kretnichar ::

Včasih sem moram prav nasmejati, koliko si nekateri delate probleme pri nabavi skoraj potrošne robe. :))

Če hočeš zadevo, ki bo delovala pod vsemi pogoji neglede na način sprejema, boš trenutno moral vzeti kar kakšnega boljšega Sonya. Serije V,W,X,Z. V teh aparatih so vsi mogoči sprejemniki in dekoderji.

Pri drugih pa nikoli ne veš, kam te lahko pripelje ena sama drugačna črka v nazivu.


Da, ampak koliko vem, ima sony 40 in 46 palčne.
zelo zelo zelo težko sem se odločil da bom 46" opustil ( zaradi cene seveda), in se odločil da mi je meja 42" , oz da bom mel 42" neglede na to kaj se zgodi. vem da je 40" samo 5cm manj in da se to ne pozna,ampak sem se pač zapičil v 42" , medtem ko sonijeve 40" so cenovno še kar ugodni,načim ko pa so 46" kar par rangov vpišje na lestvici.

kretnichar ::

Lahko pa Sharpa kupiš v kateri od spletnih trgovin, če ga imajo, v 14 dneh temeljito preizkusiš in potem vrneš, ter če ti je všeč, kupiš tam, kjer je najcenejši. V spletni trgovini lahko istočasno kupiš tudi Philipsa in ju doma primerjaš enega ob drugem in potem enega ali oba televizorja vrneš.

O.


Okapi, kar se pa tvoje ideje tiče....

Moram ti povedati da si mi dal misliti....
Res dobra ideja,.... še bom razmišljal malo v to smer.

vendar 'finta' je, da jaz bom za nakup tv-ja , vzel študentski kredit ( ki ga ne preplačaš niti 5%,torej je to dejansko kot da bi ti kdo posodo dnar pa mu plačaš pivo ) ,in ne mislim vzet 2k € kredita da bi lahko kupil 2 tvja im primerjal, vendar 'samo' nekje 700-800€ , ker 400€ mam že na banki....

( PROSIM vas naj se to jemanje študentskega kredita NE pojavlja v naslednjih postih, saj s tem nebo noben nič dosegel, to je moja stvar za katero sem se že sam odločil , vsekakor pa so še zaželjena mnenja o omenjenih tvjih, in če kdo ŽE predlaga nekaj 'drugega' , naj vsaj konkretno pove o čem govori , vsaj naj da popolno ime če ne že sami link od tvja ) .

Valentin ::

Vidim, da marsikomu ni jasen odzivni čas LCDjev.

To je enostavno čas, v katerem je LCD kristal sposoben reagirati na spremembo napetosti in spremeniti svojo prepustnost svetlobe.

Na začetku so bili ti časi zelo veliki, tako da so bili LCD ekrani za TV praktično neuporabni, šele napredek tehnologije na tem področju je prinesel občutne izboljšave. Se pa ti časi še vedno ne morejo meriti s CRTji ali s plasmami...

Nima pa to s frekvenco risanja slike nobene zveze.

Okapi ::

Nima pa to s frekvenco risanja slike nobene zveze.

Seveda ima - jo omejuje. Če ima tv odzivni čas 25 ms, ne more prikazati 100 slik na sekundo (kot jih prikazujejo 100 Hz televizorji).

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Valentin ::

Hotel sem poudariti to, da je odzivni čas kristalov neodvisen od tega, kolikokrat na časovno enoto dobijo impulz...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Valentin ()

kretnichar ::

Slišal sem tudi da je velika razlika ali imaš že vgrajen dvb-c sprejemnik ali pa če si ga posebej kupiš ( razlika v kvaliteti slike),
zatorej sem se odločil da sharp lc42dh77e ,odpade. :(

Nevem če še imam kaj za razmišljat .... sony ima take odzivne čase da lahko grem na wc pa na pivo preden se mi slika izriše na zaslon, o lg-ju mi je škoda besed, drugo kaj pa ni japonec pa mi ni več simpatično ( ste dobrodošli da me z KONKRETNIMI predlogi ( to pomeni da poveste polek proizvajalca tudi modele), poizkusite prepričati v nasprotno ) , torje mi ostane samo še to, da se odločim za philipsa..... verjetno bo to PHILIPS 42PFL8404H ,ki bo na prodajne police prišel šele maja, in bo prišel 1200€ , torej ga bom shandlo na nekje 1100€ . 3ms , 80 000 kontrast, 100 hz, sexy ambilight spectra , dvb-t +++++++ dvb-c ( to je zame MUST HAVE ker mam kabelsko ( upc telemach) ) , + wireless internet , pa še kaj bi se najšlo....
in zakaj serija 8 ? ker je samo 100€ dražja od 7ke, izboljšava pa je bistvena .

reviews are welcome

Lp,Dani

TOP ::

In v čem je ta bistvena izbolšava.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov Philips-ov LCD TV

Oddelek: Zvok in slika
286370 (3537) klemen91
»

ALI Philips 42pfl7603h ALI 42pfl7403d

Oddelek: Zvok in slika
183512 (2266) Okapi
»

kateri lcd tv mpeg4 sprejemnik kupiti?

Oddelek: Zvok in slika
163308 (2730) vinetu
»

Philips 37PFL7603

Oddelek: Zvok in slika
243568 (2592) Feren
»

PHILIPS 47PFL7603 DVB-T problem

Oddelek: Zvok in slika
224875 (3899) billzkid

Več podobnih tem