» »

UPC Telemach

UPC Telemach

hanibal ::

Nekako pred slabimi 6 meseci sem na tem mestu pograjal UPC Telemach.
Šlo je za nekorekten odnos do starih strank, ki so jim pogodbe sicer potekle a so jim še naprej podaljševali oz. zaračunavali pakete po enaki ceni, ne da bi jim upoštevali ugodnosti (višje hitrosti ali nižje cene), ki so jih bili deležni novi uporabniki.

Danes sem dobil obvestilo, s katerim nas uporabnike posameznih paketov razveseljujejo z informacijo o (precejšnjem) zvišanju (sicer samo dl) hitrosti za enako ceno.
Kar je vsekakor pohvalno.
Bi pa bilo še dosti bolj pohvalno, če bi bli bolj pokončni oz. malo manj poskočni pri izvajanju diktata SAZASa o zatemnitvi tujih TV programov ki bodo predvajali tekme evropskega nogometnega prvenstva.
Axis of Evil - M$, SCO, RIAA, MPAA

Tilen ::

Kakšno obvestilo si pa dobil? Jaz sem tudi na UPC [Triera]. Povej povej! :) Na strani še ni nič...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Bakunin ::

ko bo $aza$ nakazoval pobran denar za avtorske pravice tudi tujim avtorjem, potem ga bomo resno jemali. mi in preostali svet
... sicer se mi pa lahko zaletijo nekam.

Slowenc ::

Kakšno obvestilo si pa dobil? Jaz sem tudi na UPC [Triera]. Povej povej! :) Na strani še ni nič...

POglej si tule: http://www.upc.si/internet
Drugače so se pa spremenile hitrosti. Pač za isto ceno dobiš več hitrosti.
Dodali so pa še en trojček (XL) kjer imaš 25Mbit linijo za 55eur.

Kdor ima pa še zelo star paket:
Oranžni dirakač se je spremenil v 5Mbit, prej 512 kbit.
Mini paket se je spremenil v 1,5Mbit, prej 256 kbit.

Skratka pohvalno.
Skiny gate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Slowenc ()

Tilen ::

Slowenc, a veš kaj mogoče če to velja tudi za druge operaterje v omrežju UPC Telemach? Triera še nima nič na novo gor... pa bi že bil čas. Sploh pa, kot že ugotavljamo vrsto let je recimo 25/2 paket en velih smeh. Glede na izkušnje pa ne bi nikoli šel na xDSL če je na voljo coax. >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Slowenc ::

Velja za vsa omrežja, katerih lastnik je UPC Telemach.
Zdej zakaj še niso spremenili cenika na netu ne vem, ampak po moje da ga bodo slej kot prej.
Recimo LJ-Kabel ima že novi cenik na strani.

Glede uploda: UL je nizek po moje zaradi tega, ker ni čisto na celotnem omrežju še podprt docsis 2.0 standard. Ko bo to enkrat v celoti nadgrajeno potem bodo hitrosti tudi večje.

Verjetno vsi ki imajo kabelsko omrežje komaj čakajo, da se začne docsis 3.0 kjer je lahko UL več kot 100Mbit, DL pa 200 do 400Mbit. :D Do takrat bo pa tko kot je.
Skiny gate.

Tilen ::

UL je drag in samo to je problem, nič druga. :P

Omrežje je pa drugače EuroDOCSIS 2.0 - [Triera] - Rotovž.. Upam, da nisi zaposlen pri UPC, ker drugače so tvoji izgovori glede uploada poceni.

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

JohanP ::

Pohvalno.
Glede na pretekle rezultate prek speedtest.net se je tudi ping precej znižal.

Slowenc ::

Ne rabim bit zaposlen na Telemachu, da vem take stvari. Hodim na faks take stroke (FE) in še taprave smeri (TK), spoznam se še na par določenih stvari okrog tega, in potem ni težko naredit 1+1.
Hitrosti na wikiju so mi pa mal sumljive. Se mi bolj zdi da je tako v teoriji. Podobno kot pravijo da gre pri ADSLju na 8km 1mbit povezava.

Zakaj pa Triera nima višjih UL hitrosti pa ne vem. Kot praviš da veš da imajo v komplet omrežju docsis 2.0, potem bi jim to moralo laufat, samo mislim da je v ozadju še precej drugih stvari.
Povsod se piše in govori samo o hitrostih, nihče pa ne pove, da je docsis 1.0 veliko bolj odporen na motnje na omrežju. Recimo primer: doma imaš verjetno Thomson TCM420 ali pa THG540, oba delata na docsis 2.0 standardu. Če pa pride neka huda motnja v omrežju, modemi se ne morajo več normalno sinhronizirat in padejo iz omrežja. Zdej je pa tuki en keč. Če ima operater podprt še docsis 1.0 kanal, kamor se modem lahko prestavi, potem bo pa delalo. Vendar potem pa ne boš mogel na polno torrentov dol in gor vlečt :). Pač to govorim za primer, kjer bi imeli operaterji bistveno višje UL hitrosti od zdajšnjih.

Tilen, nič ne zagovarjam UPCja. Če ti ni všeč cenovno, pejt na T-2, kjer imaš vse ceneje in bolje, kjer se cedi med in mleko. :)
Skiny gate.

Tilen ::

Tilen, nič ne zagovarjam UPCja. Če ti ni všeč cenovno, pejt na T-2, kjer imaš vse ceneje in bolje, kjer se cedi med in mleko. :)

4km zračne razdalje za xDSL, o optiki pa lahko samo sanjam v teh rovtah. Zahvalim se lahko le fotru, ki se je 10 let nazaj tako hudo zavzemal, da smo dobili coax v teh hribih!>:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Slowenc ::

Potem si lahko zadovoljen s tem kar imaš.
Če ne pa vzami mobilni internet (Mobitel, Sidebil). Tam so tudi kar dobre hitrosti.
Skiny gate.

Tilen ::

Sem zelo zadovoln s tem kar imam [Triero]. Malo uploada več pa bi blo špica.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Rotty ::

Pa naj raje poštnipredal zvečajo! Madona leta 2008smo, pa je nabiralnik velik 35 MB!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rotty ()

hanibal ::

Moj ISP se kar naprej izboljšuje.
Na HTV2 je sicer tema, a na ORF1 je in slika in ton.
Bravo UPC Telemach.
Langsam aber sicher :D
Axis of Evil - M$, SCO, RIAA, MPAA


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

KKS > Triera > UPC > Telemach (strani: 1 2 3 4358 359 360 361 )

Oddelek: Omrežja in internet
180092602447 (2402) yoco
»

Lastovka TV - Krim (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
16930425 (19045) Marko86
»

Telemach novi paketi!

Oddelek: Omrežja in internet
154129 (2542) LUTi
»

Telemach hitrejši in cenejši (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
21023294 (12158) smash
»

Širokopasovni dostop do interneta (tehnična plat ponudbe) (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
526472 (4939) darkolord

Več podobnih tem