» »

Dogodki na cestah

Dogodki na cestah

««
12 / 15
»»

Utk ::

Kaj ni tako, da če ima tist pred tabo žmigavec, da ga ne smeš it prehitevat (če si za njemu na istem pasu)? Tega pri nas nihče ne upošteva.

T0RN4D0 ::

No ja, na AC pač ni čisto tako- kaj če bo en dal 10m pred tabo s 40km/h nižjo hitrostjo žmigavc, boš bremzu pa čaku njegovo visočanstvo da se spravi na prehitevalnega? :) na obvoznici recimo, se je ponavadi težko umaknit če se želiš vozit tistih 90-110, kolikor je ponavadi hitrost na voznem pasu, s tem da se ta hitrost običajno zniža mimo izvozov/uvozov. Kako je z vašimi konji ne vem, vem pa da s 40kw in tono težkim vozilom da lepo vključit, je pa res da moraš mal predvidevat, da se pač ne pelješ 40 po onih dovoznih ovinkih kjer se lahko pelješ dvakrat toliko, da se moraš vklučit par metrov za kom in ne čakat najprej na 20m varnostne razdalje, pol se pa čudit da je nimaš še zadi 20 pa še 20 tam kjer bi rad pristal. :\

Sicer pa so ljudje še kar kulturni okoli AC, večinoma se umikajo če majo prostor, izsiljujejo pač ne zato da bi se umikal- vsaj upam. Hitrost tud rahlo prilagodijo če je potrebno, sicer pa je prilagajanje hitrosti na tistem ki se vključuje, se ve. Ne vem no, če maš švohnejši avto pač malo bolj teraš, lahko da koga mal zjebe če se hoče vključit s 50kw in trenutno porabo 4l al pa kej takšnega. |O
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Dr_M ::

Men gre pa strasno na zivce folk z osebnim avtom, ki vozi na AC tako hitro, da jih se kamioni prehitevajo. Takmu bi jest dal kazen za oviranje prometa.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

b ::

Kako je z vašimi konji ne vem, vem pa da s 40kw in tono težkim vozilom da lepo vključit, je pa res da moraš mal predvidevat, da se pač ne pelješ 40 po onih dovoznih ovinkih kjer se lahko pelješ dvakrat toliko, da se moraš vklučit par metrov za kom in ne čakat najprej na 20m varnostne razdalje, pol se pa čudit da je nimaš še zadi 20 pa še 20 tam kjer bi rad pristal. [:\\]


Saj sem napisal, da je izračun za 100m pospeševalni pas. Iz izkušenj s prvim avtom (punto 40kW) vem, da ni NOBEN problem pospešit in se vključit. Tistih napisanih 65kW je teoretično potrebna moč, da lahko v 100m pospešiš od 40 do 100 km/h. Kot rečeno, v praksi so ti pasovi za vključevanje bistveno daljši in nimaš problema tudi s precej šibkejšim vozilom.

Zato sem tudi potrdil onemu zgoraj, da če ti ne uspe, si lesen (ali pa pač ne voziš avta).

P.S.: 10m pred tabo 40km/h počasneje? V katerem svetu ti živiš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: b ()

T0RN4D0 ::

Dal sem teoretični primer. Na AC so razlike 40kmh med voznim in prehitevalnim pasom neki čist realnega, kdaj vse pa ljudje dajejo žmigavce (al jih pa ne dajejo in izvajajo pilotkse manevre), je pa itak takšna random funkcija. Lahko ga kdo vklopi tik preden ga prehitiš. In govoril sem o dajanju smerokaza 10m pred tabo, ne o tem da bi se na tvojem pasu vozil toliko počasneje.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Utk ::

Ja ne, če ti že prehitevaš, tist žmigavec ni važn. Razen seveda, če prehitevaš leseno (to je tudi "lepa" navada, da te nekdo na avtocesti pol ure prehiteva, ta čas pa ne moreš nič, če se pred tabo pojavi tovornjak). Žmigavec je pomemben, če se dva avta vozita recimo za tovornjakom, pa ima prvi žmigavec in čaka, da se prehitevalni pas sprazni, ampak tistemu zadaj se sprazni prej, in gre prej prehitevat, čeprav ima pred sabo avto z žmigavcem, ki je PRED njim in nekako ima prednost. Ali se pa ljudje tudi v mercatorju pred blagajno tudi vrivajo čez vrsto?

Zheegec ::

Ja ne, če ti že prehitevaš, tist žmigavec ni važn. Razen seveda, če prehitevaš leseno (to je tudi "lepa" navada, da te nekdo na avtocesti pol ure prehiteva, ta čas pa ne moreš nič, če se pred tabo pojavi tovornjak). Žmigavec je pomemben, če se dva avta vozita recimo za tovornjakom, pa ima prvi žmigavec in čaka, da se prehitevalni pas sprazni, ampak tistemu zadaj se sprazni prej, in gre prej prehitevat, čeprav ima pred sabo avto z žmigavcem, ki je PRED njim in nekako ima prednost. Ali se pa ljudje tudi v mercatorju pred blagajno tudi vrivajo čez vrsto?

V Sloveniji je zlato pravilo, da se tega ne upošteva. Takoj, ko se prehitevalni pas sprazni zaviješ, čeprav avto pred tabo z žmigovcem čaka, da se sprazni (torej bi gor zavil čez par sekund). Potem moram jaz seveda počakati, da gre po polžje mimo mene in prehiteva tovornjak s 110 km/h, namesto da bi lepo počakal in me pustil naprej.

Zanimivo je bilo včeraj, ko sem se vozil po Hrvaški AC. Ko sem prišel ven iz tunela (omejitev 100), sta bila pred mano na prehitevalnem pasu 2 avtomobila, ki sta še vedno vozila 100, čeprav je omejitve že konec, nista pa se mi hotela umakniti na vozni pas. Neki živčnež v Peugeotu za menoj pa se mi je potem prilepil čisto na rit (0,5m varnostne razdalje) in mi je bil isto za ritjo še nekje pri 150Km/h, ko sem prehiteval avtomobila, ko sta se končno umaknila. Tudi, ko sem rahlo pritisnil na zavoro je bil še vedno čisto za menoj...

Še boljši pa so bili neki angleži na navadni regionalki v Črni gori. Vozijo nekje 70Km/h, dam eno prestavo nižje in se prebližujem, da bi jih prehitel, ko kar naenkrat brez opozorila stisne zavoro in se začne (brez žmigovca) napol umikati na parkirišče - najbrž, da bi ga lažje prehitel, pa je samo povečal možnost, da se mu zaletim v rit. Potem se je ČISTO isto zgodilo še z enim angležom nekje 300m naprej. Čisto noro. I hate them ;(
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

PaX_MaN ::

Jah, za ritjo je videl Slovenca, pa se je usral. :P

b ::

Dal sem teoretični primer. Na AC so razlike 40kmh med voznim in prehitevalnim pasom neki čist realnega, kdaj vse pa ljudje dajejo žmigavce (al jih pa ne dajejo in izvajajo pilotkse manevre), je pa itak takšna random funkcija. Lahko ga kdo vklopi tik preden ga prehitiš. In govoril sem o dajanju smerokaza 10m pred tabo, ne o tem da bi se na tvojem pasu vozil toliko počasneje.


Aja, nesporazum. Meni se je zdelo, da govoriš o vožnji na istem pasu.

Če meni nekdo z voznega pasu da (medtem ko sem na prehitevalnem) žmigavc - ali pa izgleda kot da bo izvedel kakšen sumljiv manever - bom prekleto premislil, kaj narediti. Pred kratkim sem pri Vranskem v smeri LJ prehiteval par kamionov, od katerih je zadnji malo vijugal na prehitevalni pas. No, v bistvu je zavijugal dvakrat. Prvič ko sem bil recimo 50m za njim, pa je šel nazaj. Mislil sem, da hoče prehitevat, pa me bo spustil mimo, ker sem bil hitrejši. Drugič je zavijugal pa ko sem bil vzporedno z njim. Po mojem rahlo paničnem bremzanju in umikanju na levo je sledilo bližnje srečanje z ograjo, na srečo sem samo popraskal avto v dolžini metra in pol, od kljuke spredaj pri meni, do zadnjega blatnika. V bistvu zelo poceni šola, moram rečt.

bzp ::

A ni tako, da je treba žmigavc pustiti pri miru, dokler nimaš možnosti za prehitevanje? Da daješ žmigavc vmes ko te nekdo prehiteva, se meni zdi totalno butasto in resno povzročanje splošne nevarnosti. Vedno ko prehitevam koga ki "signalizira da bi rad prehitel" vmes ko to počnem jaz, mi ni jasno a bo skočil pred mene, a je delno slep in me sploh ne vidi ali pa mu moram pustiti 2km praznega prostora da bo uspešno prehitel.

AndrejS ::

Za vikend sem se peljal skozi tunela Mala Kapela in Sveti Rok na Hrvaškem. Zanimivo je to , da smo se peljali 20-30km/h skozi tunele, čeprav je omejitev 80 km/h. Ko sem prišel skozi tunel pa nobenega več nikjer. Takšne voznike bi trebalo kaznovati, ker ovirajo promet !!!

jrtjtejtt ::

Za vikend sem se peljal skozi tunela Mala Kapela in Sveti Rok na Hrvaškem. Zanimivo je to , da smo se peljali 20-30km/h skozi tunele, čeprav je omejitev 80 km/h. Ko sem prišel skozi tunel pa nobenega več nikjer. Takšne voznike bi trebalo kaznovati, ker ovirajo promet !!!


Isto mi je povedal ata, ko sta šla z mamo konec tedna z morja. Po tunelu premzajo neki brezveze, ko so pa prišli ven je pa peljal 150 in prehitel mogoče pet avtomobilov. nikjer nobenga

janhar ::

Bzp
S smernikom nakazuješ, da boš spremenil smer, ne pa da med zavijanjem kažeš le-to, saj je potem smernik uporabljen brez veze. Smernik se mora vklopiti vsaj 3s preden se menja smer.

perci ::

Včeraj sem se peljal iz Slunja, preko Karlovca in Metlike do Ljubljane. Štartal sem ob 23.00. Cesta prazna, vseeno pa se je nasel sem ter tja veseljak, ki je vozil cca. 30% pocasneje od omejitve, za katerim se je nabrala kolona 10 vozil. Seveda nas ni nikjer spustil naprej.

bzp ::

janhar: vsekakor, smernik dovolj zgodaj, se strinjam. Ampak ne vmes ko te nekdo že prehiteva.

ZVCP, 38. člen
(1) Voznik ne sme prehitevati ali začeti prehitevati drugega vozila:
1. če je voznik, ki vozi za njim, že začel prehitevati;

Torej, to da voziš za kamijonom in vmes ko te ostali prehitevajo, vklopiš smernik zato da pokažeš "jest bi tud" ni OK.

Utk ::

Ja ni, ampak v Sloveniji imaš talente, ki se vozijo 3 minute 2 metra za tabo po prehitevalnem, in ne grejo niti naprej niti nazaj, takrat drugega ne pomaga. Lahko pa daš žmigavec, ko je tist na prehitevalnem že nekje vzporedno stabo. Ampak takrat je ponavadi že prepozno, ker bo tist zadaj že skočil, ker pri nas ne poznamo varnostnih razdalj.

kmetek ::

Normalno, sej jih nihče ne sankcionira. Kdaj ste videli policiste, da bi koga sankcioniral zaradi varnostne razdalje?

koyotee ::

Varnostno razdaljo lahko izmerijo samo z vozili opremnljenimi s sistemom provida?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Utk ::

Lahko tudi "od oka".

koyotee ::

ja in pri tem ti tudi hitrost izmeri od oka?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Utk ::

Seveda. Policaj ima to pravico (če niso kaj spremenili v zadnjem času). Če te vidi policaj divjat čez naselje 120, te lahko tudi "od oka" kaznuje. Ne boš dobil kazni tolk, kot če ti bi res nameril 120, nekaj boš pa dobil.
Sploh na avtocesti je pa res lahko ocenit prekratke varnostne razdalje. Sej ti ne bo nihče težil če si 20 metrov namesto 22, če si nekomu pri 130 na riti, pa ne rabi zato metra in provide, da ti da kazen.

Izi ::

Torej, to da voziš za kamijonom in vmes ko te ostali prehitevajo, vklopiš smernik zato da pokažeš "jest bi tud" ni OK.

Prehitevati kolone se ne sme. Kolona pa so trije ali več vozil.
Če ti voziš direkt za kamionom te lahko prehiti samo tisti, ki je neposredno za teboj.
Vsi ostali te niti v sanjah ne smejo prehiteti.
Če ne daš žmigavca, te bodo torej eden po eden prehitevali. Zato je nujno, da daš žmigavec in spustiš naprej samo tistega za teboj ki te že prehiteva, potem pa si na vrsti za prehitevanje ti.

Se pa samo v Sloveniji lahko zgodi, da se spravi prehitevati kar več avtov naenkrat in potem tisti, ki je neposredno za kakšnim vlačilcem in najslabše vidi cesto naprej, potem sploh ne more začeti prehitevati, ker ga prehiteva kar cela kolona.
Vsi tisti, ki tako prehitevajo, bi morali takoj doživljensko ostati brez izpitov, ampak kaj, ko v Sloveniji ne veljajo nobeni prometni predpisi če policaja ni v bližini.

St@jler ::

Normalno, sej jih nihče ne sankcionira. Kdaj ste videli policiste, da bi koga sankcioniral zaradi varnostne razdalje?

Je že kdo videl policiste, ki vozijo po predpisih?

Dr_M ::

Je že kdo videl policiste, ki vozijo po predpisih?

Da.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Pyr0Beast ::

Smo jih pa večkrat videli, kako se ne ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Dr_M ::

Kdo pa se jih od intervencije? Nihce...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Matheeew ::



še dve stvari so, ki jih pri nas opažam na AC:

1. najdejo se modeli, ki se pri uvozih ne umaknejo na prehitevalni pas, da bi s tem omogočili varnejše in lažje vključevanje na AC (ne poznam razloga, verjetno travme v otroštvu)

Sam opažam obratno zadevo, ki je precej bolj moteča. Eni se prijazno umikajo na prehitevalni pas. Seveda ne da bi preverili ali bodo s tem koga na prehitevalnem pasu izsilili.

Mi je tvoja 1. točka precej bolj všeč. Ti se vključuješ v promet in moraš biti pozoren, da se lepo vključiš. Prostora in časa imaš dovolj.

solatko ::

Izi - za avtocesto to pravilo ne velja, na AC si na prehitevalnem pasu toliko časa, kolikor rabiš, da prehitiš vse, ki so počasnejši, moraš pa se umaknit na vozni pas takoj, ko si prehitel prvo vozilo, ne pa tako kot se dela pri nas, da če vidi km naprej še kakšno počasno vozilo, vztraja na prehitevalnem pasu, tudi ko nobenga ne prehiteva, pol se pa najdejo še modeli, ki zapeljejo na vozni pas in tega modela prehitijo po desni, kar je pa sploh hud prekršek.

darkolord ::

moraš pa se umaknit na vozni pas takoj, ko si prehitel prvo vozilo

Seveda če je za to dovolj prostora (varnostna razdalja)

Zheegec ::

Izi - za avtocesto to pravilo ne velja, na AC si na prehitevalnem pasu toliko časa, kolikor rabiš, da prehitiš vse, ki so počasnejši, moraš pa se umaknit na vozni pas takoj, ko si prehitel prvo vozilo, ne pa tako kot se dela pri nas, da če vidi km naprej še kakšno počasno vozilo, vztraja na prehitevalnem pasu, tudi ko nobenga ne prehiteva, pol se pa najdejo še modeli, ki zapeljejo na vozni pas in tega modela prehitijo po desni, kar je pa sploh hud prekršek.

ko sem tole prebral sem se spomnil, da sem do takšnih čedalje manj potrpežljiv, blendam jim skoraj nikoli ne, se jim pa pogosto približam na precej blizu, da mu potegne naj se umakne. Čeprav tudi to dostikrat ne deluje...

sem pa tudi sam bil nepozoren na enem nepoznanem rondoju blizu Kamnika - rondo je bil prazen, potem sem pa par sekund gledal znake, in ko sem speljal je bil že en avto precej blizu. Na srečo je z lahkoto ustavil kar daleč stran, ampak vseeno - zajeb :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

solatko ::

Preblizu ni pametno, blenda pa največkrat res ne pomaga, jaz se po navadi umaknem na vozni pas in ko sem skoraj čisto pri njem pritisnem po hupi in včasih uspe, da se model končno umakne desno, potem ga pa prehitim, če ni pre velika kolona na prehitevalnem. Pa fajn je te modele gledat, ko se bližajo novi oviri, pa je prehitevalen pas poln, sploh ne vedo kaj naj naredijo.

koyotee ::

Danes je nekdo nekaj zakuril v neposredni blizini ac v smeri Brezovica - Vrhnika in ker je dim oviral promet sem poklical policijo :|
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

T0RN4D0 ::

Jao bože, in pol po celi debati ti nekdo prbije da ne smeš več kot treh vozil na AC prehitevat lol :) A bejš no? :)

Drugač pa začuda niti ne srečam velik talentov ki zagrizeno vztrajajo na levem pasu. Jih pa večkrat srečam ob petkih ko se vračam domov, se lepo prehiti po desni in je mir. Nič blendanja, nič trobljenja, samo mimo in je to to. :) (pa nikol več kot 120-130, samo čakam da bo kdo parkiru na prehitevalnem in šov na čik...)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

jype ::

T0RN4D0> se lepo prehiti po desni in je mir.

Na avtocesti je to prepovedano.

Mimogrede, počasi bi lahko nehali šparat žmigovce. Jaz imam občutek, da jih uporablja vedno manj ljudi, tisti ki jih pa jih uporabljajo vedno redkeje. Poleg zavijanja na drugo cesto tudi ob vsaki menjavi pasu. V križiščih, kjer je označen potek prednostne ceste, je ob zavijanju tudi treba vključiti smernik. Ob naglem zaviranju ali zelo počasni vožnji na hitrih in avtocestah je treba vključiti varnostne utripalke.

Hvala.

T0RN4D0 ::

Vem da je prepovedano :) Je pa najbolj elegantno.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

šernk ::

hehe danes je ponovno nekdo izgubil živce zaradi prepočasne vožnje. na njegovem mestu bi se zahvalil bogu da je sploh še živ. lotil se je prehitevati v ovinek nasproti je pa ravno takrat prišla velika cisterna od petrola (povrhu vsega polna goriva). tovornjaku se je izognil za slabega pol metra (najbrž je še to več kot je bilo). dejansko je zavil nazaj na desni pas, pod kotom več kot 45% in se rešil za centimetre (ne pretiravam, prehitevanja v takšne škarje še nisem videl, razen v filmih no). cisterna je tudi kar lepo zaplesala v tistem trenutku. seveda mu to ni bilo dovolj in je čez 100m poiskušal ponovno prehitevati. take bi bilo za odstranit iz ceste takoj. če bi se meni kaj podobnega zgodilo, bi se zagotovo ustavil na prvem prostoru kje bi bilo možno in se pošteno nadihal svežega zraku
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

C_maniak ::

Mimogrede, počasi bi lahko nehali šparat žmigovce. Jaz imam občutek, da jih uporablja vedno manj ljudi, tisti ki jih pa jih uporabljajo vedno redkeje. Poleg zavijanja na drugo cesto tudi ob vsaki menjavi pasu. V križiščih, kjer je označen potek prednostne ceste, je ob zavijanju tudi treba vključiti smernik. Ob naglem zaviranju ali zelo počasni vožnji na hitrih in avtocestah je treba vključiti varnostne utripalke.

Hvala.

hehe, včeraj sem videl nekoga, ki je spravil to na next level. na cesti brez križišča ga je pred ovinkom vklopil, za ovinkom pa izklopil. me zanima če res pred vsakim to naredi (sem bil peš).

Pyr0Beast ::

hehe, včeraj sem videl nekoga, ki je spravil to na next level. na cesti brez križišča ga je pred ovinkom vklopil, za ovinkom pa izklopil. me zanima če res pred vsakim to naredi (sem bil peš).
Je meni uspelo podobno parkrat narediti. Pač, oster ovinek, tema, pričakoval pa križišče [:D]
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zheegec ::

Na koncu trojanskega klanca (proti Zagorju) je neka lepa dolga ravnina. Nekdo z malo večjim belim Renaultom se je peljal za tovornjakom in se je odločil tam prehitevati (pregledna cesta, ni kakšnih posebnih lukenj, z lahkoto se tam pelješ 120Km/h) tovornjak, kar je čisto dobra odločitev.

Problem je bil, ker ne zna prehitevati. Pri 90Km/h je precej očitno pustil v 5. prestavi, se na nasprotni pas postavil že nekje 10m pred tovornjakom in ga začel prehitevati - čisto čisto počasi. Kmalu sta eden ob drugim prišla do ovinka, iza katerega je najprej prišel motorist, ki se je pametno znašel in zapeljal na asfaltirano bankino (lucky him), avto za motoristom je moral pa zelo pobremzati, prav tako pa tovornjak, da se nista oba avtomobila zaletela pri 90+ Km/h.

Kaj takšni nesposobneži počnejo na cesti? Zakaj je šel s 5Km/h razlike prehitevati tovornjak, ki je šel 90Km/h (po omejitvi) po klancu navzdol?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Pyr0Beast ::

Kaj takšni nesposobneži počnejo na cesti? Zakaj je šel s 5Km/h razlike prehitevati tovornjak, ki je šel 90Km/h (po omejitvi) po klancu navzdol?
Navzdol ? .. hmm .. jaz ob takih trenutkih dam najraje v ler, če klanec omogoča ohranjanje hitrosti.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

bond007 ::

Navzdol je res užitek prehitevat - tko hitro si mimo, da se prehitelemu kar avto zamiga:D

C_maniak ::

mogoče je pa v leru prehiteval :D


Je meni uspelo podobno parkrat narediti. Pač, oster ovinek, tema, pričakoval pa križišče :D

ma ja, se nardi, ampak on ga je podnevi že dost pred blagim ovinkom dal + že večkrat sem ga videl tu, tako da verjetno pozna cesto...

zee ::

"pozna cesto" -> oksimoron dneva
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

solatko ::

T0RN4D0 - Boš prehiteval po desnem pasu, dokler ti nek model ne zapelje direkt v bok, ko se bo slučajno mislu umaknt na vozni pas, ali pa dokler te provida ne pofotka. Pol boš pa raj moj sistem uporabu - na desno, zelo se približaš, potem pa koncert z lightshov-om, ponavadi spizdi na vozni pas, ker sploh ne ve od kje mu spuščaš signale.

Invictus ::

Meni se je zdelo včasih dobro (ko sem vozil še punto), da me je kar nekaj voznikov prehitelo nazaj, in to potem ko sem jih jaz prehitel.

Dostikrat je bil v igri še kaka glup izraz na obrazu prehitevanega. Zdaj s Škodo teh "problemov" nimam :). Ampak potem so pa lahko vozili normalno, ko so bili enkrat prehiteno z eno krntijo. Še lepše je bilo pa v časih Zastave 128.

kar se pa tiče vključevanja na AC, je pa tako da če se ne uspeš vključiti do konca vključevalnega pasu, lahko potegneš naprej po odstavnem pasu. Ampak zgleda ljudje tega ne vedo, ker je že par kretenov pred mano zabrezmzalo na koncu. Hvala bogu za dobre bremze ...

LP I:

Beli_Zajcek ::

hehe, včeraj sem videl nekoga, ki je spravil to na next level. na cesti brez križišča ga je pred ovinkom vklopil, za ovinkom pa izklopil. me zanima če res pred vsakim to naredi (sem bil peš).
Je meni uspelo podobno parkrat narediti. Pač, oster ovinek, tema, pričakoval pa križišče :D


He he, me veseli, da nisem edini. Jaz to počnem dostikrat povsem avtomatsko. Če je ovinek malo bolj oster, da izgleda kot da bom zavil, roka kar sama stisne žmigavec. :D

šernk ::

danes na AC je vozil en kombi mislim da vsaj enih 20km (če ne celo več, zdelo se mi je da je bil celo večnost) po prehitevalnem pasu z 130km/h. kar nekaj časa sem vozil za njim, nato se je končno zmislil umaknit in me spustiti mimo, hitrost sva imela približno isto, vendar nisem hotel celo pot do LJ gledati tiste velike bele škatle pred mano (zato sem dal malo po gasu in ga prehitel).
nato sem ga opazoval ko je vozil dobrih 100-200m za mano, skoz na prehitevalnem pasu, ljudje so ga začeli prehitevati po voznem, nato pa je še sredi belega dneva se odločil voziti z dolgimi lučmi. zgleda da je bil jezen ko so mu žmigali
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

solatko ::

Drugič zapiši številko, pa bomo odprl temo za take idiote.

kriko1 ::

Drugič zapiši številko, pa bomo odprl temo za take idiote.


Je dovoljeno sploh kaj takega? Jaz sem nekako za da se slika npr. epic prekrškarje ter se objavi fotografije, potem naj se gledajo.
Npr. enkratno parkiranje (eni res blestijo v temu), zapeljal čez rdečo (zraven ujameš še semafor), saj ima vsak mobilnik danes fotoaparat.

poweroff ::

(ironija ON)

Jaaa, seveda je dovoljeno.

Nekdo pač anonimno napiše na forum, da je ta in ta storil to in to, in to je v pravni državi povsem zadosten dokaz, da policija potem tistega nemudoma zapre.

Če ga pa ne, je pa to dokaz, da je policija nesposobna ali pa koruptivna in je seveda povsem upravičeno, da forumaši vzamejo pravico v svoje roke in dotičnega obiščejo ter nekoliko "pretipajo".

Saj je vendar podatek, ki ga objavi nek anonimen, a vendar povsem zaupanja vreden in vedno nezmotljiv forumaš (sam trdi tako!), zadosten dokaz za kakršnokoli obtožbo.

Mimogrede, solatko, ki lahko zaupaš še svojo registrsko številko? Čist tko, a veš, bom sam neki preveril...

(Dajte pamet v glavo ljudje)
sudo poweroff
««
12 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vožnja po prehitevalnem (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Na cesti
528112828 (89850) solatko
»

Držanje pravil po cestah (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
38863643 (55363) BigWhale

Več podobnih tem