» »

nakup avtomobila iz tujine

nakup avtomobila iz tujine

Alfonzo ::

Zanima me sledeče glede nakupa avomobila iz tujine:

- kako je potem z registracijo v sloveniji ali moreš kakšne posebne paprije imeti ali kaj drugega.

- če priprelješ avto iz druge države moreš slučajno kakšen davek plačat ali še kaj drugega?

Hvala za odgovore.

Lp!

karafeka ::

Malo si forum falil, ampak vseeno:

Povezave na avtomobilizem.com
Uvoz iz EU
Uvoz avta, DMV, takse

perci ::

Pazljivo: Če gre za vozilo mlajše od enega leta oz. za avto z manj kot 6k prevoženimi kilometri, boš plačal še DDV.

kekz ::

Pazljivo: Če gre za vozilo mlajše od enega leta oz. za avto z manj kot 6k prevoženimi kilometri, boš plačal še DDV.


Kljub temu, da je bil v tujini že plačan?
Klinc pa tako izogibanje dvojnemu obdavčevanju. ;(

Za nove avte je itak izjema, da se plača DDV v državi registracije in ne v državi nakupa kot pri ostalih potrošnih dobrinah.
Ampak predvidevam, da je tudi mlajši avto od 1 leta v drugi državi že imel poravnan DDV, ki ti ga seveda ne vrnejo?

Govorim seveda za EU.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kekz ()

perci ::

Ampak predvidevam, da je tudi mlajši avto od 1 leta v drugi državi že imel poravnan DDV, ki ti ga seveda ne vrnejo?
To me pa preveč vprašaš. Mogoče ti ga vrnejo, vendar če že, ti ga mora vrniti država, kjer je bil avto kupljen nov, ne država, kjer si ga registriral. Žal, tega res ne morem 100% trditi. Se bom malo pozanimal.

Vanich ::

Si bom sposodil tole temo...
Je sedaj kaj spremembe v postopkih?
Kakšni bi bili komplet stroški(DMV, homologacija, itd...)
Se je kdo še šel ta špas? (kupil rabljen avto v tujini - Nemčija, Avstrija?)

Vanich ::

Ah, ja, tule imajo kr voreng odgovorov na moja vprašanja:

Linque

Ampak, bi me pa vseeno zanimale osebne izkušnje, sploh uvoz preko posrednika, ki ti zbran avto tudi pripelje....

mesoreznica ::

Uporabnik Ali3n iz tega foruma je glih danes v nemčiji in kupuje avtomobil. Mu bom naročil naj tule opiše postopek. Da bo iz prve roke.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

Vanich ::

To bi blo pa super! Pa če bo napisal še vse pripetije, ki jih bo moral opraviti v SLO....

djordjevic ::

Kaj kupuje, kaj kupuje? :)

mesoreznica ::

Je že kupil. Subaru Legacy Outback 2.5. :)

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

djordjevic ::

Ooo, če je res, kar se govori za subaruje, je pravkar našel znamko, ki je ne bo več zamenjal. :)

mesoreznica ::

Je že prej imel enga starega subija pa je laufal ko puška.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Vanich ::

Poročilo od Aliena?
Še kdo?

ali3n ::

Evo.. me je Mesoreznica opozoril...

Napisano velja za uvoz iz Nemčije, avto kupljen v avtohiši:
POTREBUJETE:
- osebni dokument (potni list, osebna izk.),
- denar
- nekaj časa (papirologija traja kako uro); mislim, da dela večina uradov (občina,..) do 13h.

Po ogledu avtomobila se s prodajalcem dogovorite za ceno (glihanje); ko je cena dogovorjena avtohiša naredi račun, zbere vse papirje (stara odjavljena prometna) in se z vami odpravi do najbližje občine, kjer uredite prepis (56 EUR); mimogrede naročite še izvozne tablice (14-dnevne, EU, zelena karta stanejo 115 EUR);
Natankate gorivo, preverite tlak v gumah,... in odidete domov.

V primeru da kupujete od privat osebe je postopek isti - vse (pogodbo itd.) uredite na občini (Rathaus);

v Sloveniji:
- z papirji oditete na občino, kjer vam odmerijo DMV (davek na motorna vozila); višina davka je odvisna od nakupne cene avtomobila (račun); http://www.durs.gov.si/si/davki_predpis...
- trenutno ekološke takse (razgradnja) ne obračunavajo, ker (še) ni sprejeta vrednost "točke"; eko taksa se obračuna takole: "vrednost točke" x teža vozila v kg

Davščine plačate v najbližji pošti, banki,... in odidete nazaj na davkarijo, kjer vam v zameno za plačane položnice spišejo papir, da ste poravnali vse obveznosti;

S tem potrdilom in ostalim kupom papirjev (nemška stara prometna itd..) oditete v najbižjo ustanovo, kjer pišejo homologacije; nekdaj sta bila to samo LPP (ljubljana) in RTI (maribor),... menda sedaj delajo to še v Vrtojbi, pa menda celo AMZS - preverite.

Skratka - napišete vlogo za pridobitev homologacije, počakate par minutk, da pooblaščena oseba opravi pregled... odkartate 95 EUR... čez dan/dva lahko prevzamete homologacijski karton (DOBRO GA PREGLEJTE, da ni napak) s katerim nato normalno registrirate vaše novo vozilo.

To je vse. :-)
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

Tilen ::

V kateri avtohiši si pa to kupil? Se je splačalo it gor? Koliko si profitiral ce ni skrivnost?

Lp
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

ali3n ::

- Dotična avtohiša sedaj prodaja Toyote in Škodilake, ime pomojem ni važno (bi moral brskat med papirji,..);
- če sem kaj proftiral? Pri nakupu avta je nemogoče govorit o profitu, razen če ti prinaša zaslužek (meni ne); če je profit razlika med ceno v Slo in De,... potem je ta razlika v mojem primeru cca 2 tisočaka.
je pa res, da dotičnega modela v Slo ni bilo navoljo z ročnim menjalnikom, le z avtomatskim, ki mi pa ni všeč; oprema je standardno bogata, morda je kak gizmo več, a nič omembe vrednega.

Če povzamem - v določenih primerih se nakup v tujini "splača"; težav ob nakupu nisem imel; pravtako ne pri nas; in kar je najbolj pomembno - avto dela :D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

fabrskd ::

Prvo kot prvo ne kupuj avta iz tujine če tam nekoga ne poznaš...!!!!
Plačaš davek cca. 100 do 300€ odvisno od vrednosti avta.
Plačaš homologacijo 94€.
To je vse + carinske tablice okoli 100€, razen če poznaš nekoga, ki ima v državi stalno prebivališče, da avto napiše nase za en dan.

Je pa res kot pravi ali3en, tudi moj avto je bil suma sumarus 2k€ cenejši! In sicer Audi A6.
Screw you guys i'm going home!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fabrskd ()

djordjevic ::

Čakaj, za davek maš kar lepo lestvico. Lahko konec koncev plačaš kar zajetno cifro, če kupiš avto s temu primerno nabavno ceno.

fabrskd ::

Čakaj, za davek maš kar lepo lestvico. Lahko konec koncev plačaš kar zajetno cifro, če kupiš avto s temu primerno nabavno ceno.


drži! Vendar ne zopet toliko! Pomoje če maš keš, ampak res keš ne greš kupovat avta v tujino... in avto za 50k€ verjetno ne bi iskal po tujini a ne?! Za nekje okoli 10k€ pa je davka okoli 200€. Ja?
Screw you guys i'm going home!!!

djordjevic ::

Ne. Čemu ocene tako čez palec? Tu je lestvica in si zračunaj.

mesoreznica ::

Prvo kot prvo ne kupuj avta iz tujine če tam nekoga ne poznaš...!!!!


In zakaj bi moral koga tam poznat?

Ali3n ni nikogar poznal tam in je čisto lepo nabavil. Prav tako veliko kolegov.

Eni imate res lovske.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uvoz avtomobila iz Nemčije (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6432828 (1855) korenje3
»

Uvoz avtomobila iz tujine

Oddelek: Na cesti
4524305 (4376) benjaminp
»

Rabljena vozila od večjih trgovcev?

Oddelek: Na cesti
153297 (2413) McClane
»

Rabljen avto s 7 sedeži..?

Oddelek: Kaj kupiti
143723 (3231) amigo_no1
»

Uvoz avtomobila - Mint avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6220048 (11025) connel

Več podobnih tem