» »

Dogodki na cestah

Dogodki na cestah

««
10 / 15
»»

T0RN4D0 ::

No ja, če se maš prostor umaknit, pa se nekdo za tabo hoče peljat več kot 140 se mu umakneš. Razen če si debil in si v glavi trajbaš ono da je omejitev itak 130 in ponosno braniš prehitevalni pas, ampak potem si itak zaslužiš da ti blendajo vsi. :) A ko se tovornjaki prehitevajo vas pa vse moti, čeprav se vozjo po svojih zgornjih omejitvah in čez? :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

kmetek ::

tovornjaki vozijo vsaj 20 nad omejitvijo, VSI.

T0RN4D0 ::

Hvala bogu. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

šernk ::

zakaj pa ne bi če imajo po 400+ KM, sploh ne vem zakaj so zakonsko omejeni. dam recimo primer ki sem ga doživel nekaj dni nazaj: polpriklopnik brez prikolice vozi okrog 70km/h, pred njim je bil en avto, jaz nasproti s kolesom, takoj ko sem šel mimo se loti prehitevat avto in pri 70km/h (kolikor sem ocenil njuno hitrost na približno), ko je dal tovornjak po gasu enostavno, gume mu je zavrtelo v prazno. današnji tovornjaki zmorejo popolnoma naloženi takšne hitrosti da te lahko boli glava
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

KoMar- ::

Mogoče zato, ker če se s tako hitrostjo in tako maso zaleti, ne boš samo umrl, ampak boš razmazan po celi avtocesti?

sniffo ::

jao jao, ne bluzit no. Pri 70km/h mu je zavrtelo gume v prazno?

Daj se prosim vsedi enkrat v tak tovornjak in probaj to izvest. To da ima 400+ KM še ne pomeni, da z njim ahko voziš kot s formulo.

Za tiste, ki se jim ne zdi smiselna omejitev velja enako. Probajte enkrat ustavit tako maso, pa vam bo hitro jasno zakaj so omejeni.

Za tiste, ki videvajo tovornjake vozit po 100km/h in več ... Če vam števec laže ....

darkolord ::

jao jao, ne bluzit no. Pri 70km/h mu je zavrtelo gume v prazno?

Daj se prosim vsedi enkrat v tak tovornjak in probaj to izvest.

Z lahkoto lastovke: šaltaš v drugo in gas do konca

kmetek ::

pa ne samo to marko, morda imajo robo notri in nekako ni primerno, da se goni!

Utk ::

Tovornjaki vozijo vse počasnejše zarad šparanja bencina, kaj šele, da se bi 130 vozili no. To bi pokurli enkrat več nafte za brez veze.

sniffo ::

jao jao, ne bluzit no. Pri 70km/h mu je zavrtelo gume v prazno?

Daj se prosim vsedi enkrat v tak tovornjak in probaj to izvest.

Z lahkoto lastovke: šaltaš v drugo in gas do konca



ja to bo ja, pri tovornjakih se z drugo prestavo kvečemu speljuje, ne pa da bi pri 70 šaltal v drugo

darkolord ::

ja to bo ja, pri tovornjakih se z drugo prestavo kvečemu speljuje, ne pa da bi pri 70 šaltal v drugo

Jah da ti gume zavrti morš narest neki neumnega.

šernk ::

jao jao, ne bluzit no. Pri 70km/h mu je zavrtelo gume v prazno?

Daj se prosim vsedi enkrat v tak tovornjak in probaj to izvest. To da ima 400+ KM še ne pomeni, da z njim ahko voziš kot s formulo.

Za tiste, ki se jim ne zdi smiselna omejitev velja enako. Probajte enkrat ustavit tako maso, pa vam bo hitro jasno zakaj so omejeni.

Za tiste, ki videvajo tovornjake vozit po 100km/h in več ... Če vam števec laže ....


1. imam kar precej znanja o tehniki
2. oče popravlja tovornjake že 30 let in je bil zraven ko se je to zgodilo in sem njega vprašal če je to sploh možno in je potrdil (naj ti povem še da ima več znanja o tovornjakih kot vsi mi skupaj)


in še na zadnji stavek bi dal odgovor, kako boš pojasnil vožnjo s 130km/h (po števcu torej realno okoli 120) in tovornjak jah lahko bi rekli hitrejši od nas?? je pa res da takšni so izjema
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

sniffo ::

ok, predam se. vidim, da ste prepametni zame.

upam samo, da tvoj oče v dolgoletni karieri ni imel mnogo strank

solatko ::

Vlačilci brez prikolice z lahkoto dosežejo 200+km/h, pa tudi sodobni avtobusi gredo z lahkoto 200, če ne bi imeli vklopljene omejitve.

Azrael ::

Omejuje ga samo menjalnik, če je blokada izključena. In ponmavadi blokada je izključena.

Ni važno šlepar ali avtobus. Tamiči in podobne smeti so k sreči že odpeljali tja kamor sodijo, v smeti. Tista krama pa res ni šla več kot 90 niti po klanciu navzdol in z vetrom v hrbet.
Nekoč je bil Slo-tech.

Dr_M ::

Blokade pri tovornjakih se ne da kartako izkljucit. Za to je potreben poseg v elektroniko. Ce pa dobijo tovornjakarja, da je vozil prehitro, je pa kazen precej visoka. Itak se pa vse belezi v tahografu.

Sm pa ene 2 tedna nazaj stal pred semaforjem vstric s renaultovim sleparjem (nizka kabina, brez prikolice), 480KM, in ko je tip zahodil, me je krepko pustil za sabo, ampak gume vseeno niso sle v prazno.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Azrael ::

To, da je vrtel kolesa v prazno je čudno. Ali zanič (nalite?) gume, nedelujoč TC in ASR, ali zelo spolzka in mastna cesta.

Čipat je danes možno skoraj vse kar vozi po cestah.

Večina šoferjev, ki gre v to, gre z mislijo na varnost, saj ima odklop blokade samo za primer, ko bi moral lpospešiti, da se izogne s*anju (ali pa se vsaj tolaži s tem).

Včasih pa se to izrodi in potem beremo da se je kje sesul kak bus ali šlepar, ko je v kakšno mišnico pridivjal s hitrostjo, kjer tega ne bi zvozil niti avto F1 s kakšnim Fitipaldijem za volanom.
Nekoč je bil Slo-tech.

Dr_M ::

Čipat je danes možno skoraj vse kar vozi po cestah.

To je res. Samo za kamionarje je to mnogo bolj nevarno.

Drugace vsi vozijo tistih 90km/h, vec se nism vidu, pa se kr veliko vozim po AC.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

šernk ::

Čipat je danes možno skoraj vse kar vozi po cestah.

To je res. Samo za kamionarje je to mnogo bolj nevarno.

Drugace vsi vozijo tistih 90km/h, vec se nism vidu, pa se kr veliko vozim po AC.



bolje da ne veste kaj vse delajo šoferji, da se izognejo bodisi eni stvari ali drugi. ta o katerem govorim je popolnoma nor in uporablja tovornjak za vožnjo na delo in domov. prikolico odklopi in gre z mašino domov. enkrat je zjutraj prehiteval več kot 10 avtov dolgo kolono vozil, ki jih sam ne bi šel prehitevat niti če bi imel avto z 500KM. no ja on jih je tudi uspešno prehitel po nekaj ravninah, tako da ima po mojem mnenju kar precej elektronike odklopljene oz zaobite.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Sc0ut ::

Prosim da poveš kdo je to. Tukaj in na 113. Prosim.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

T0RN4D0 ::

Heh, si kr predstavlam kako lepo mora bit s 500 konjskim šleperjem brez prikolice prehitevat. Vidiš iz njega 3x več kot iz vsakega avtomobila, potegne dovolj, poleg tega se ti pa ziher še vsi umikajo ko te vidijo :D Če se ti ne maš pa še eno kul giant hupo za za nevernike preganjat :D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

bremzzi ::

500 konjev se morda sliši veliko, ampak vlačilec brez prikolice tehta 7 ton in pol, razmerje med mocjo in maso pa je podobno kot pri povprečnem avtu. Je pa res, da imajo krajša prestavna razmerja in zato bolj potegnejo, čez 140 pa ne gre zaradi menjalnika in diferenciala.

;-) ::

Men se tud vsi umikajo:
opala

TESKAn ::

No, ko sem še štopal, mi je enkrat ustavil šlepar brez prikolice (od Brusa), je šlo skozi Zalo do Idrije hitreje, kot grem z avtom.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

solatko ::

Šlepar, ko je prazen izklopi reduktor (pogon na vse osi) in gre kot avion. Ko so pred leti nove Volvote vozil po avtocesti so šli krepko čez 160. Je pa res, da ko imajo enkrat vklopljen tahometer, si pa ne upajo pritiskat.

Loki ::

slepar lahko zakoplje samo na makadamu, spolzki cesti ali snegu. na normalni cesti ni sans.
lp
I left my wallet in El Segundo

jrtjtejtt ::

zakaj pa ne bi če imajo po 400+ KM, sploh ne vem zakaj so zakonsko omejeni. današnji tovornjaki zmorejo popolnoma naloženi takšne hitrosti da te lahko boli glava


Ja, res te boli glava. Še posebej boli oz. je bolela glava sestro od mojga bivšga sošolca in kolega, ko je tovornjak zaradi prekoračene hitrosti na AC priletel iz enega smernega vozišča na drugo (prebil je tist beton, ki je ponekod vmes) in sesul njihov avto na prafaktorje. Mož in nekaj mesečni otrok sta preživela, ona ni imela te sreče.

Dr_M ::

Pri kamionih so zelo tezavne gume, ki ne prenesejo visokih hitrosti. So narjene za velike obremenitve, ne pa za visoke hitrosti. !60km/h je za obicajne kamionske gume ze kr nevarno.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

krneki0001 ::

Običajne gume so nalite. Vendar je nekaj ljudi, ki nekaj dajo nase in ne uporabljajo nalitih gum in take tovornjake potem res vidiš voziti tudi po 120 in več km/h med prehitevanjem, drugače pa se kr držijo svojih 92 do 93km/h.

Morte pa računat, da če človek cel teden vozi, bi bil čez vikend rad pri družini in če vozi 10km/h hitreje je to v osmih urah približno 80km bližje domu, če pa je to v petih dneh po 10km/h na uro več, pa to pomeni približno 400km bližje domu, to se pa že pozna.

Zgodovina sprememb…

kmetek ::

pejte KR-LESCE....prosim ne najdete nikogar, ki bi vozil v rangu svoje omejitve 80-90.

dzinks63 ::

Kolikor sem sam srečeval kamione, jih večina vozi po omejitvah, tudi na a.c. Do sedaj sem naletel le na enega dirkača z Scanio. Šlepal je prazno cementno cisterno, kateri me je brezkompromisno prehitel na poti čez Tuhinjsko dolino, vozil je sigurno debelo preko 100km/h, se ga nisem niti trudil dohajati in sem ga pustil veselo naprej.
Drugače pa današnji močni kamioni zmorejo res veliko, sploh če so brez prikolice:
EL MITICO VIDEO DEL CAMION

sniffo ::

slepar lahko zakoplje samo na makadamu, spolzki cesti ali snegu. na normalni cesti ni sans.
lp


a daj ga no srat, kaže da ti nimaš 30 let izkušenj :)

lufthammer ::

Tale izjava je svetovna:
takoj ko sem šel mimo se loti prehitevat avto in pri 70km/h (kolikor sem ocenil njuno hitrost na približno), ko je dal tovornjak po gasu enostavno, gume mu je zavrtelo v prazno.

Preberi si jo še enkrat in boš videl, kakšno bedarijo si napisal. Če se tovornjaku zavrtijo kolesa v prazno, je to mogoče le pri speljevanju na spolzkem terenu in je pogubno.

Da boš pa ti nek motor, ki ima optimum obratov pri 1900 in premika minimalno 8 ton teže, pri 70 zavrtel v prazno???
Za primerjavo, s katerim osebnim avtom - dizlom - s cca 60 konji na tono teže boš kopal pri 70?

Končna hitrost pri nekem menjalniku 12+2 brez blokade je pa nekaj drugega in potem zavorna razdalja tudi...

A tebe ata mal farba?

šernk ::

Tale izjava je svetovna:
takoj ko sem šel mimo se loti prehitevat avto in pri 70km/h (kolikor sem ocenil njuno hitrost na približno), ko je dal tovornjak po gasu enostavno, gume mu je zavrtelo v prazno.

Preberi si jo še enkrat in boš videl, kakšno bedarijo si napisal. Če se tovornjaku zavrtijo kolesa v prazno, je to mogoče le pri speljevanju na spolzkem terenu in je pogubno.

Da boš pa ti nek motor, ki ima optimum obratov pri 1900 in premika minimalno 8 ton teže, pri 70 zavrtel v prazno???
Za primerjavo, s katerim osebnim avtom - dizlom - s cca 60 konji na tono teže boš kopal pri 70?

Končna hitrost pri nekem menjalniku 12+2 brez blokade je pa nekaj drugega in potem zavorna razdalja tudi...

A tebe ata mal farba?


torej mi pojasni cviljenje gum na ravnini, pa ne mi rečt da je glas prišel iz menjalnika ali kje drugje (ker poznam predobro glasove), saj ni zavrtel gum 10x okrog
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

sniffo ::

Tale izjava je svetovna:
takoj ko sem šel mimo se loti prehitevat avto in pri 70km/h (kolikor sem ocenil njuno hitrost na približno), ko je dal tovornjak po gasu enostavno, gume mu je zavrtelo v prazno.

Preberi si jo še enkrat in boš videl, kakšno bedarijo si napisal. Če se tovornjaku zavrtijo kolesa v prazno, je to mogoče le pri speljevanju na spolzkem terenu in je pogubno.

Da boš pa ti nek motor, ki ima optimum obratov pri 1900 in premika minimalno 8 ton teže, pri 70 zavrtel v prazno???
Za primerjavo, s katerim osebnim avtom - dizlom - s cca 60 konji na tono teže boš kopal pri 70?

Končna hitrost pri nekem menjalniku 12+2 brez blokade je pa nekaj drugega in potem zavorna razdalja tudi...

A tebe ata mal farba?



dosjeji x, 100%

torej mi pojasni cviljenje gum na ravnini, pa ne mi rečt da je glas prišel iz menjalnika ali kje drugje (ker poznam predobro glasove), saj ni zavrtel gum 10x okrog

jrtjtejtt ::

Da ne bomo tovornjakarjev preveč obirali....

Danes sem videl nekaj novega na cesti. Ene 100/150 metrov pred mano voznik vključi levi smernik in začne bremzat, da bo zavil na levo. Model za njim pa (ne vem, se mu menda ni dalo čakat ali bremzat) kar lepo začne prehitevat po levi. Ne moreš verjeti. Še sreča, da je oni spredaj verjetno gledal nazaj in opazu cepca pravi čas.

jype ::

Jaz sem pa danes zjutraj zapeljal s ceste, da nasproti vozeči mestni avtobus idiota ki je mene prehiteval ni zadegal ob moj avto.

Še sreča, da vozim počasi (torej, po omejitvah), da ni bilo škode.

Dr_M ::

Danes sem videl nekaj novega na cesti. Ene 100/150 metrov pred mano voznik vključi levi smernik in začne bremzat, da bo zavil na levo. Model za njim pa (ne vem, se mu menda ni dalo čakat ali bremzat) kar lepo začne prehitevat po levi. Ne moreš verjeti. Še sreča, da je oni spredaj verjetno gledal nazaj in opazu cepca pravi čas.

To se je zgodilo meni in fotru v soboto popoldne. Sva sla z ATVji od ivancne gorice proti muljavi. Ze od delec opazim kombanj, za njim pa avto. Kombajn se ustavi in da levi zmigovc, tipo za njim pa na polno mimo. Ce nebi fotr zapelu na travi, bi direkt celno prletu v avtu. Pa ne da bi se tip ustavu al pa kej, ampak je kr pelu. Men bo resno 1x zivc pocu, tko kot mi je ze lani, in bom su za njim. Lani sm enga tok casa preganju, da je tip skor s familijo s ceste zletel.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Pyr0Beast ::

Se vračamo z morja in stojimo pred carino pa se začne en italian kar rint pred prijatla, kateri je mel cca. 2m placa pred sabo. Ta isti se nam je nastavil s 70km/h med tem, ko smo prehitevali nekje s 100ko, da ne omenjamo, kaj je še drugega počel.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

krneki0001 ::

Jst se ponavadi takemu stran obrnem in se pomaknem tista 2 metra naprej. Če se ne umakne mu pa avto razsujem, "ker ga nisem videl", ko se je rinil. Za take mi tudi v LJ dol visi, sploh se ne sekiram, samo stran se obrnem - še posebej na koncu šmartinke, k sta 2 pasova za zavijat levo in en za naravnost, pol se pa najdejo taki, ki bi se radi urinli čist pred semaforjem.

mare_ ::

Sem se izgubljal danes tam po nekih hribih in dolinah nekje med gorenjsko in štajersko... Pa je za mano vozil en starejši par - stric pa teta. In v enem ovinku pogledam v špegu in vidim njun avto z vsemi štirimi žmigavci nekje v zraku, na pol poti med cesto in bližnjo njivo. Ko sem končno dojel, da to verjetno ni bil ravno načrtovan postanek, ustavim in začnem odpirati vrata, v tem trenutku pa točno ta avto pripelje mimo mene, kot da se ni nič zgodilo. Meni ni blo popolnoma nič jasno - kako mu je uspelo tako hitro nazaj na cesto pridt, sej je še sekundo nazaj stal sredi njive v oblaku prahu? Sem stal tam kot en bedak pa zijal v tisto njivo, če se res ne skriva kje še kakšen avto... :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mare_ ()

globoko grlo ::

mare mare, pej po nova očala

w00tnes ::

Sem se danes peljal v SG pa na poti seveda srecam tovornjaka. Se peljemo 40-50 kjer je 90, nato srecamo traktor pa ga tip v tovornjaku gre prakticno v skarje prehitevat (tist ko je za tovornjakom sel takoj, je skoraj nabil enega SUVja ki je pripeljal nasproti - je moral kar fajn premzat da nista pocla)... pospesi na 90, mi lepo mimo traktorja (ene 5 nas je blo zadaj - seveda smo pocakali, da je blo varno prehitevat), pa dohitimo tovornjaka pa smo spet sli 40-50 (omejitev ponavljam je 90) :\
Ce ze ma jajca za prehitevanje, naj jih se ima za normalno voznjo (vsaj 80... cesta dopusca 140! sosolc sprobu!)

Meizu ::

(vsaj 80... cesta dopusca 140! sosolc sprobu!)

Tko ja, čimprej se ubit!! Tooooooo, bojo mati pa oča doma veseli, ko bojo svečke na grob nesli!

w00tnes ::

Med 40 in 50 (po mojem cajgerju) je pod polovico omejitve....
Ce je lahka moj sosolc bp z fordekom peljal 140 (dokaj ravna cesta) potem lahk tovornjak (ki ima jajce prehitevati v skarje) pelje 80 ali celo 90
Aja sam caki zdej sem pa divjak ipd. ker hocem peljat po omejitvah, tocno ^^

Utk ::

Zakaj nisi šel prehitevat tovornjaka, si dam ne vem kaj odrezat, da bi takoj šel spet vsaj 80.

w00tnes ::

Ker je pred mano bil se en avto, moj 1.3 hyundai pa ne potegne dovolj, da bi lahko varno prehiteval kaj vec kot pocasen traktor :)
+ promet je bil dokaj gost z druge strani (da bi pa pogledal komu kako armaturko ima v svojem avtomobilu pa... ne hvala)

solatko ::

w00tnes - tvoj hyundai gre, samo potrebno se je naučit prehitevat. Ne moreš se spravt v V. brzini iz 50km/h prehitevat. Vržeš v III., gas do daske, pa imaš v petih sekundah 130+ in lahko popolnoma varno prehitiš vozilo pred seboj. Tvoj avto ima 90 konjev (sin ga ma tudi), sam rabi obrate, teh pa v peti brzini tudi z BMW-jem ne dobiš iz 50. To je največji problem, zaradi katerega se naberejo kolone 50-60, tam kjer je dovoljeno 90. Tudi s fičotom se je dal dobro prehitevat, če si dal v nižjo brzino. Tudi, če voziš 2-3m za vozilom, ki ga nameravaš prehiteti, ne bo šlo zlepa. Vzemi 10m in menjalnik v nižjo, pa po gasu (sam ne gledat trenutno porabo) in greš lepo varno mimo, drugače pa rabiš 2 kilometra, tako kot kamioni na AC, ko se prehitevajo s pet km razlike v hitrosti.

energetik ::

Tako je, tud z 1,3L se da lepo prehitevati. Accentu se nad 4500rpm pri polnem gasu strga>:D , pri 50km/h daš lohk za max učinek v drugo in gre do 80km/h, potem šele v tretjo. Boš takoj mimo tovornjaka.

AngelOfDeath ::

(vsaj 80... cesta dopusca 140! sosolc sprobu!)

Tko ja, čimprej se ubit!! Tooooooo, bojo mati pa oča doma veseli, ko bojo svečke na grob nesli!


+ en osel manj na cesti


Kako že gre tisto: Vse konje v avtu uniči osel za volanom.
edit: Slovnica

Zgodovina sprememb…

««
10 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vožnja po prehitevalnem (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Na cesti
528115131 (92153) solatko
»

Držanje pravil po cestah (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
38865049 (56769) BigWhale

Več podobnih tem