» »

Kaj kupiti 14-letniku za birmo

Kaj kupiti 14-letniku za birmo

«
1
2

M@73Y ::

Pozdrav. Povabljen sem na birmo. Iščem predloge kaj naj kupim za darilo birmancu.
Hvala. Lp.
..jump into psytrance tunnel..

t3hn0 ::

cist odvisno kaj tamalga kej veseli...

mogoce kaksen "radio stolp", pc, kolo, motor...?

sicer pa ce nisi boter ti glih ni treba metat najvec denarja za to :) ce se ne motm sm jst dobil darilo sam od botra. drugac mu pa kupi ksno malenkost...lahko ksn mp3 player, ker so dokaj pocen.
^.^

Volta ::

Pomoje vsak rad ve, da dobi npr. digitalni fotoaparat, ki je danes že precej poceni, pa še zelo uporabna ne ne adiktivna zadeva je :)

tonic ::

jaz sem bil lani boter bratrancu; in sem mu kupil PC (komplet računalnik s printerjem srednjega razreda) in uro... potem pa sta mu še pa moja dva stara kupla bicikl... dobil je zagotovo več kot je pričakoval :D

p.s.
in računalnik je vmes že crknil, tako da sva ga že imela na servisu (pod garancijo, gledal sem da je garancije bilo min. 2 leti) in takrat so mu dali novo matično... tak da upam da bo še delal en čas :D

Bellzmet ::

Computer.

;-) ::

Daj mu denar tega bo najbolj vesel, pa še sam si bo kupil kaj bo hotel.

Govorim iz lastnih izkušenj

Vanich ::

Knjigo: "Atheism for beginners" .
Pa še en izvod za starše.

imagodei ::

Te navade nikoli nisem razumel.

Kupi mu najnovejši comp sploh, še bolje uber super prenosnik. Ali pa oboje. Ali pa mu na hranilno knjižico položi 10.000 EUR. Sej je revež ful trpel, da je naredil tole birmo... Ko Kristus, skoraj. To je res pomemben mejnik v njegovem življenju in ga je treba ustrezno nagradit, ne?

Al pa je to bolj pomembno za tistega, ki darilo daje? Kao, če birmanca ne obdaruješ res bogato, ne prideš v nebesa?

Oh, ja, kakšnega zlobnega boga slavite...
- Hoc est qui sumus -

rdecaluc ::

Kupi mu Holy Bible limited edition .. si jo res zasluži.
Est modus in rebus. ,typos

M@73Y ::

@imagodei
lej ne tk govort. Ja lih praznih rok pa ne morem pridt ane, če te nekdo povabi. Sej jest ciljam na darilce do 100€.
..jump into psytrance tunnel..

hamax ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hamax ()

imagodei ::

No, saj moj gnev je bil namenjen predvsem tistim (birmanskim botrom, staršem), ki otrokom kupujejo darila velike vrednosti. Itak je to potem samo eno navadno sranje, pardon, tekmovanje, kdo je dobil več. Valjda boter mora kupiti vsaj motor ali pa računalnik, ker bo 20 sošolcev od otroka dobilo masivne zlate verižice, 1000 EUR v kešu, Plejstejšn s kopico iger, najnovejši Nokiin GSM N serije z vgrajenim GPSom in 8GB pomnilnika... In otrok hodi na verouk zato, ker ve, da bo dobil zajetno darilo...

Nesi mu bomboniero, spominsko kartico za fotoaparat, USB disk... Glede na to, da nisi boter in da ti ni treba tekmovati z drugimi, je igra v vrednosti 50 EUR ali pa 50 EUR v kešu totalni overkill. Če mu bo še vsak od 20 drugih povabljenih prinesel 50 EUR, bo zaslužil več kot dvakrat toliko, kot je minimalna neto plača v SLO.
- Hoc est qui sumus -

IceIceBaby ::

In otrok hodi na verouk zato, ker ve, da bo dobil zajetno darilo...


Vsaj nekaj pametnega bo odnesel od vsega skupaj:P

V-i-p ::

Najbolj žalostno je to, da ima imagodei zelo zelo prav. Danes mladina ne hodi v cerkev zaradi boga, ampak zaradi daril in seveda narod kar tekmuje, kateri mladež bo dobil boljše, večje, dražje... kr neki, res. Priznam, tudi sam sem takrat v svojih letih šel k verouku ravno zato, ker sem vedel kaj me na koncu čaka :).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

gzibret ::

> lej ne tk govort. Ja lih praznih rok pa ne morem pridt ane, če te nekdo povabi. Sej jest ciljam na darilce do 100€;.

Najboljš boš naredil, da mu daš 100€ keša. Lahko mu pa kupiš denarnico in noter zatakneš 50 ali pa 100 €.

Druga opcija pa je en rožni venec in podobica Marije. Na Brezju prodajajo za 5 €. Tega darila bo sugurno še najbolj vesel >:D
Vse je za neki dobr!

gzibret ::

Še ena ideja. V Maxiju (pritličje), Lj, prodajajo ene take frajerske nahrbtnike za prenosnik (Samsonite). Cena: med 40 in 50 eur.

Boter pa bo poskrbel za laptopa ;)
Vse je za neki dobr!

gzibret ::

Pa še nekaj za vse, ki se usajate nad darili za birmo.

Jaz sem za birmo dobil C-64 in to je bil moj prvi stik z računalniki. Sicer malo pozen, ampak hvala bogu ne prepozen. Če tega nebi dobil, bi lahko o kakem PC-ju kasneje le sanjal, danes pa bi verjetno bil računalniški neizobraženec, ki bi znal tipkati na word in le s težavo uporabljal e-mail. Vem, kako to izgleda pri mojih kolegih, ki so prišli v stik z računalniki šele konec srednje šole.

Meni se zdi en prenosnik (boter + starši) za to priložnost fajn darilo, saj ima mulc SVOJO mašino in dela z njo, kar hoče (vključujoč z razsutjem windowsew ali pa inštaliranjem UBUNTU-ja) in se na takšen način uči. Pa magari nabija CS cel vikend.
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

MeGreat ::

xbox+gta4 ali ps3+gta4
Skoraj ne moreš faliti:D

moj_nick ::

Kupi mu delnico Krke 8-)
110111001001010001010000

Mercier ::

Ko so moje sošolce birmali je bil standard moped. Enih sto let nazaj.

Takrat sem se ravno preselil iz mesta v manjši kraj in nisem imel pojma o birmi. Sicer sem prej vedel, da nekaj sošolcev obiskuje verouk, to je pa bilo vse. Tu pa so bili pri verouku (razen mene in prijatelja, pravtako sveže preseljenega) vsi, v šoli takrat ni bilo preverjanj znanj in skoraj vsi so naenkrat bili motorizirani. Kulturni šok.

imagodei ::

gzibret,

če se starši(+žlahta) zmeni in otroku za odlično oz. pravdobro spričevalo kupijo računalnik, nimam nič proti temu. Prav tako ne, če mu kupijo kakšno precej vredno darilo za rojstni dan. Sploh, če je kakšna posebna obletnica. Npr. 15, 18, 20 let. Ali pa zaključek osnovne, srednje šole. Mogoče, res mogoče še za zaključek faksa.

Za birmo? Nikakor. Kaj pa je naredil posebnega? Se naučil odgovore na par vprašanj, nato je pa škof en križ čezenj naredil?

Za koga sploh so takšna darila? Za birmanca? Ali so res neke vrste odpustek za tistega, ki darilo prinaša?

Madona, saj če te danes prosijo za birmanskega botra in če imaš minimalno plačo, ti je že skoraj nerodno sprejeti. Je treba posojilo vzet, da lahko mulcu kupiš darilo.

A je bilo pred 100 leti tudi tako? A so botri tudi kupovali darila v vrednosti med minimalno in povprečno plačo? Od kod ta bizarna navada?
- Hoc est qui sumus -

AndrejS ::

kupi mu koran !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejS ()

gzibret ::

imago - ja, ljudje smo različni. Eni to kupijo za lepo spričevalo, drugi za birmo... Stvar odločitve tistega, ki ima denar, a ne?

> Madona, saj če te danes prosijo za birmanskega botra in če imaš minimalno plačo, ti je že skoraj nerodno sprejeti. Je treba posojilo vzet, da lahko mulcu kupiš darilo.

Pač ne kupiš računalnika, ampak kakšno bolj simbolično zadevo, ali pa nič, kakor želiš. Sej nikjer ne piše, kakšna mora biti vrednost darila oz. da sploh mora biti darilo.
Vse je za neki dobr!

Bellzmet ::

Knjigo: "Atheism for beginners" .

Hahaha...tale zmaga na celi črti:D

xeon ::

Kupi nekaj česar bo 14 letnik veselo uporabljal. Npr: PSP ali Nintendo DS...

Blum ::

srebrno zapestnico ter parfum. vseskup do 50€ + dekoracija :)

Yossarian ::

imagodei, z birmo in bogom ni nič narobe. Narobe je s tistimi botri, ki gredo enkrat na leto k maši in mislijo, da se z dragim darilom izkažejo za boljše vernike oz. na ta način najverjetneje zdravijo kake svoje komplekse. Celo cerkev (vsaj naš župnik) je proti dragim darilom, ker se s tem čisto izgubi smisel birme.

Če nisi boter, so darilca do maksimalno 50 EUR čisto v redu.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Zgodovina sprememb…

T-h-o-r ::

The God Delusion od Dawkinsa kupi
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

hamax ::

Sm mu ze js predlagu, pa ni zagrabu :D
Ce ali ko me bo kdo povabu na birmo, bom otroku sigurno ksno tako knjigo podaril.
Pa naj se sam odloci na katero stran bo stopil.
No, kot je bilo ze receno. Vecina otrok k verouku hodi samo zato, ker jim starsi tezijo
in ker se veselijo darila za birmo.

Grey ::

Odvisno, kaj že ima in koliko ste pripravljeni plačati.

imagodei ::

edenpač,

nisem kritiziral birme, še manj boga. Sem pa kritiziral odnos ljudi do obeh.

Drugače pa nisem preveč kritičen do verskih praks posameznikov, dokler so mostly harmless. Je pa res, da se z mainstream krščanstvom ne strinjam.
- Hoc est qui sumus -

Ice-Heki ::

Kupiš dve, tri velike škatle, daš noter ogromno količino pene, škatle zložiš eno v drugo, v notranjo škatlo pa daš še kakšne kamne, na sredino pa kuverto v kateri je čestitka in pa simbolična vrednost denarja (vsekakor ne več kot 150 €).
Presenečenje zagotovljeno - sploh ker bo škatla na začetku težka :)

Saladin ::

Prostitutko?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

PacificBlue ::

Ma daj mu denar. Ne bo ti potrebno razmišljati kaj bi mu kupil, pa še mulc bo zadovoljen.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

LordTado ::

apn6s od Tomosa:)

Camalotz ::

imagodei, ne tolk ven padat, saj mulo konec koncev tudi za 15 r.d. ne naredi nič posebnega, sam en dan je starejši kot prejšni večer. A zato ne sme darila dobit?

Kar se birmanskih daril tiče, včasih je bil moped (od botra, se razume) kar standard, sem pa kje je pa kak "revež" dobil kako sveto pismo :)) Od ostalih povabljenih se daril ne pričakuje (se mi zdi), kaka drobna pozornost (kot za rojstni dan npr.) mogoče. 50 EUR se mi zdi kar max. Lahko mu pa simboliko užgeš, pa mu požegnan rožnkranc odneseš :)
Vedno znova me preseneča, koliko ljudi zna pisati, ne pa tudi brati.

Nagi Bator ::

Zavrni povabilo, sam pa odidi na pir.
Po par pirih bos pozabil na problem.
Ce pa ze moras , potem pa poslusaj Pepco al pa hamaxa...

Shegevara ::

imagodei, jaz se večinoma strinjam s tabo, vendar imaš probleme s tvojim pretiravanjem.
Birmanec mora vendarle hodit 8 let k verouku, kjer se tudi pišejo testi čez vsa leta, vsaj v finalni končnici hoditi prav vsak dan k maši (ta dolgim), in tistih "par" vprašanj je kar zajeten kup nepotrebnih informacij, ki jih veliko škofov še zahteva, da jih znaš.

Ampak to ni bistvo.
To je navadna skomercializiranost, s katero si roke manejo predvsem trgovci. Enako se je zgodilo za božič in tako dalje..

R33D3M33R ::

Najprej odgovor avtorju teme. Če nisi boter in si le povabljen na birmo, se ti zagotovo ni treba pretegovati z darili, še posebej pa ne z darili do 100€. Najprej bi bilo pametno poizvesti kaj bo dobil od drugih, da se tvojo darilo ne bo podvojilo ali pa da boš kupil nekaj kar bo slabše od nečesa drugega kar bo dobil.
Svetega pisma nima smisla kupovati, ker je možnost, da ga bo tako ali tako dobil od botrov. Mogoče kako bonboniero, bonbone pa eno ogromno čokolado (odlično za karies :D)

Kar se pa nekaterih drugih avtorjev tiče, bi bilo škoda izgubljati čas, ampak bom vseeno nekaj napisal. Le čemu je bilo treba v to temo siliti z naravnost žaljivimi idejami (koran, knjiga o ateizmu, itd.)? Ste ponosni na svojo nestrpnost do kristjanov in jo morate izraziti v vsaki taki temi? Plosk plosk, človek bi se vam kar priklonil. Ne vem zakaj so moderatorji tolerantni do takih izpadov...

Smešno je tudi, kako vsi posplošujete, da birmancu ni mar za birmo. Kaj pa če mu je? Očitno so tu na s-t sami vedeževalci. Zakaj je tako slabo verjeti v nekaj v kar vi ne verjamete? Vtaknite si svojo nestrpnost nekam in pustite ljudi pri miru naj verujejo v kaj hočejo!
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Saladin ::

Em, sam veren pa sem vseeno svetoval kako "lady of the night" za darilo (funny, btw.)

Mali greh, dude. Mali greh ;)
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

strictom ::

APN6, sploh ta novi so mal lepši je verjetno popolno darilo za 14 letnika. Mogoče mu pa kdo drug časti izpit.

PS.: Rabljen moped seveda. Nov je predrag.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

DimmniBurek ::

Burek
There Is No Stronger Drug Than Reality

Meizu ::

Uff, da bi meni kdo za birmo prinesel kutijo sirovega bureka, mmmm, mljask mljask cel dan, dokler ne počim od nasitenja :P Bureki so zakon. Sam kaj ko ne trajajo dolgo :P

charlotte ::

Jst sem bil letos boter (1 mesc nazaj je bla birma), nevem zakaj točn je mene izbral (beri sem študent = nizki dohodki) je pa res da se ful dobr razumeva, in vedno do zdej se je prva men zaupal če so bli problemi, šele potem je z mojo pomočjo doma povedal kaj je ušpičil =)
Mislim da je smisel botrstva ravno to, postaneš nek "rezervni starš" in mu pomagaš skoz življenje, zgrešeno je ko si zbirajo vedno najbogatejše sorodnike, samo zarad darila. V glavnem da ne nabijam.... Kupil sem mu rabljene bobne izraz na njegovem obrazu je bil neprecenljiv.

Zimavc ::

@strictom: Se strinjam ti ga ni čez Tomosa, čez teden šraufaš da se greš u nedeljo za dve uri peljat. Če je pa še 60 celinder pa peta not je pa še boljš.:D

strictom ::

Bo vsaj osnove delovanja motorja spoznal. Tako sem jaz prvič prišel v stik z "motorjem" :)

Nisem ga dobil za birmo ampak sem si ga kupil za 20kSIT od enga cheephoorja.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Zeberdee ::

V Red'n Black ga pelji.

shany ::

Kupi mu vse zarn pc ne, rajš kj da bo športal, k sam vidim ka dela ta pofu*** računalnik z folkom.

mihajlo carr ::

jaz sem birmanec in bom v kratkem od botra dobil ročni gps garmin 60CSx. super zadeva..

Zeberdee ::

dizl: da se ne boš zgubil v zgornji kungoti? to je super igračka.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kupujem osebni računalnik za 2000 EUR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
526791 (5455) ViperR
»

Verouk kot oblika pranja možganov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
30817635 (13018) Barakuda1
»

tikanje babic in dedkov v vzgojo naših otrok in krščanstvo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1088686 (6508) cbelica
»

Darilo za birmo??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
889933 (8541) T0RN4D0

Več podobnih tem