» »

MP2 ali MP3

MP2 ali MP3

biasko ::

Živjo!

Rabil bi mnenje oz. razlago, kateri kodirnik je boljši MP2 ali MP3?
Rabim za profesionalno rabo in kodiram 192kbps

Hvala

ender ::

Teoretično naj bi bil pri bitratih nad 192kbps MP2 kvalitetnejši, vendar so v praksi MP2 kodirniki zelo zapostavljeni, zato dobiš boljše rezultate z MP3.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

biasko ::

hvala

gruntfürmich ::

zakaj ne raje AAC+, http://www.codingtechnologies.com.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

StratOS ::

mp2 in mp3 so le končnice, kar ne pomeni da je to nek standard glede standarda.
Gre namreč za MPEG kompresijo prvotno poimenovano loosy format - formata z izgubami torej MPEG audio Layer-2 ali MPEG audio Layer-3, že sam razvoj pravi, da je najprej bil layer 2, še prej pa layer 1 predvsem narejen za digitalne delne oz. samostojne kanale (audio), šele z layer 3 se je kompresija in način tako spremenila, tako da je danes že skoraj nemogoče narediti takšno osnovno kvaliteto, s katero bi lahko z enkodiranjem lahko rekli, da sta skoraj identična po kvaliteti, oziroma razliko ne moremo sami zaznati.Torej je kvaliteta odvisna najprej od kvalitete vnosnega materiala.Končnice torej ni dobro menjati z standardi, pa tudi ne z kompresijskimi algoritmi.
Obstaja tudi mp4 končnica in tudi druge mp* končnice. Bistvo vsega je le z katerim enkoderjem je stvar enkodirana.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

biasko ::

no, jaz sem imel v mislih MPEG LAYER 2 in 3 . Iz teh odgovorov lahko sklepam da je MPEG layer 3 boljši. Se motim?

Tody ::

Ja! Stratos ti hoče povedat da ni kakovost odvisna od končnice ampak od logaritma ali če hočeš po domače od programa. Če rabiš za profesionalno uporabo bi vrjetno moral kaj več povedat zakaj ga rabiš. Če hočeš najboljšo kvaliteto potem moreš uporabljati nestisnene zadeve torej v srovem formatu. Če pa se lahko sprijazniš z izgubo kvalitete na račun prostora, pa potem raje vprašaj kateri kodek bo bolje opravil svoje delo.

nokia6310 ::

NO sam sem zelo zahteven poslušalec, sicer se profesionalno z glasbo ne ukvarjam, ampak mi čisto po ppravici povedano mp3 192 kb/s 44,1: hz čisto zadostuje.
Ne slišim nekih šumov in tipične mp3 kompresije medtem, ko pri 128 kb/s slišim tipično mp3 sikanje, popačenje in nedefinirane, in ne čiste visoke tone.
Majhna razlika, a pomembna za tistega, ki hoče kvaliteto. V pcm pa mi ni treba shranjevat, na srečo nimam tako pomembnih stvari, da se jih nebi dalo arhivirat tudi v mp3-jih.

gruntfürmich ::

zdaj po več kot 10 letih mp3 bi se pa morda že lahko navadili da se muska zripa v mp4, ker je veliko boljši kodek (aac+).
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

ender ::

gruntfürmich: večina ljudi ne loči med 128kbps MP3 in originalom, zakaj bi se potem mučili z nekim "novim" formatom, ki morda dela, morda pa ne? Poleg tega pa tudi ni kakšnih posebnih razlik med MPEG Layer3, AAC in Vorbisom pri 128kbps.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

gruntfürmich ::

morda dela, morda ne? kakšna trditev pa je to? ne vem za ta test, vem pa za enga drugega, ki je bolj vzpodbuden, vendar z manjšimi bitražami. http://www.ebu.ch/CMSimages/en/tec_doc_...
pa še glavni razlog je to, da bo večina digitalnih vsebin šla na ta kodek. zato se mi ne zdi pametno več favorizirat nek star in slab, čeprav najbolj razširjen, kodek.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

ender ::

gruntfürmich: morda dela, morda pa ne, sploh če uporabljaš prenosne predvajalnike. MP3 bo delal v vsakem MP3 predvajalniku, AAC pa bolj ali manj samo v novejših.
Mimogrede, za primerjavo manjših bitratov imaš tu nekoliko novejša testa: 64kbps in 48kbps.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DAB stanje pri nas (strani: 1 2 3 461 62 63 64 )

Oddelek: Zvok in slika
3197426822 (480) gb39
»

MP3 128 kbps in 320 kbps

Oddelek: Zvok in slika
485512 (3248) marS
»

DLNA mreža za TV (PROGRAM)

Oddelek: Programska oprema
83518 (2664) radmannsdorf
»

MP3-MP4 converter

Oddelek: Zvok in slika
133913 (2241) jedateruk
»

Microsoftov odgovor na iPod (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
13412309 (9636) BigWhale

Več podobnih tem