» »

ABIT NF7-S V2.0 ali EPoX 8RDAE

ABIT NF7-S V2.0 ali EPoX 8RDAE

_mOuSe_ ::

Odločam se med omenjenima ploščama ABIT in EPoX pa me zanima katero priporočate oziroma katera bi bila boljša za navijanje.
Pa še a bi hdd (ATA 133) normalno delal v povezavi s to ABIT ploščo, ki podpira Serial ATA 150.

Hvala za pomoč
  • spremenil: _mOuSe_ ()

kixs ::

Nimas kaj razmisljat... ABIT!

Imel sem obe, najprej Epoxovo (tocno ta model) in sem jo potem zaradi nekomaptibilnosti ramov zamenjal za Abitko (tocno ta model). Z abitko ni bilo nobenih problemov.

Za primerjavo samo tole. Z Abitko Nforce2 Ultra + AMD XP-M 2500MHz so se mi WinXP SP-2 nalozili v 9 sekundah. Na istem disku na sistemu Nforce4 Ultra + AMD X2 2550MHz pa okoli 20 sekund. Enake optimizacije. Se danes na hitrejsih diskih ne pridem blizu ;(

SATA in ATA (bolj pravilno PATA) nimata nobene veze en z drugim. PATA ima svoj prikljucek in standard podpira do 133MB prenose (ATA-133). Ce imas ti ATA-133 disk in ni ravno Samsung F1, potem se nimas kaj za sekirat. Na SATA port pa lahko prikljucis "novejse" diske, ki podpirajo SATA ali SATA-II. Po hitrosti se noben disk ni presegel niti ATA-133, zato ni problemov. Edino SATA-150 ne podpira nekaj funkcij glede na SATA-300 (SATA-II).

lp

_mOuSe_ ::

Tudi sam sem se bolj nagibal k tej, torej bo ABIT.
9 sec 8-O praviš...komaj čakam da jo spravim v navezo z XP-M 2500 MHz

kihc ::

Mam Abitko že ~5 let. Dela super, samo ventilatorčič na plati ob hladnem vžigu ene 5min veselo brenči. :D

Pa ATA diske seveda podpira.
x

Pyr0Beast ::

Namažeš vent pa je za nekaj let ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Tomay ::

Jaz sem vent zamenjal z pasivnim nb hladilnikom z epox plate in zadeva se ne pregreva. Saj se tudi prej ni, ko je ventilator stal. >:D

Drugače pa glas za abit. Edino sata raid nekateri odsvetujejo.
Voodoo 4Ever

Modri dirkač ::

nforce2 sata kontroler je en ta prvih od Silicon Image-a.

Problem je v tem, da če imaš dva sata diska priklopljena prihaja do napak med kopiranjem iz enga diska na drugega.

Imam Abit nf7s v 2.0 in je kar nekaj ljudi s to težavo na forumih. Stvar se da odpraviti (nastavitev v BIOSU), vendar na račun nekaj performanca.
Everybody lies!

pinx ::

Še en bivši lastnik legendarne Abit NF7-S v2.0, tudi moja je bila v navezi z XP-M Bartonom 2500+ >:D

Največji adut te plošče in Asus A7N8X-E Deluxe je definitivno Soundstorm, še danes ga pogrešam :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pinx ()

_mOuSe_ ::

Kolk max. bi pa lahko ta ABITka dans stala?

Pyr0Beast ::

30€ ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

e-marko ::

nforce2 sata kontroler je en ta prvih od Silicon Image-a.

Problem je v tem, da če imaš dva sata diska priklopljena prihaja do napak med kopiranjem iz enga diska na drugega.

Imam Abit nf7s v 2.0 in je kar nekaj ljudi s to težavo na forumih. Stvar se da odpraviti (nastavitev v BIOSU), vendar na račun nekaj performanca.


Imam to plato in priklopljena dva Hitachija 250GB sata pa me zanima o kateri nastavitvi govoriš? Bi rad preveril.
Je pa res, da bo potrebno počasi menjati... HD video je no-go v navezi z 2GHz Athlonom in Visto. Ali pač grem nazaj na XP-je in si predstavljam, da sem nadgradil mašino. :D

LP
...somebody, somewhere...

thezerox ::

V enem izmed računalnikov imam še vedno NF7-S V2.0. Po skoraj petih letih še vedno dela brezhibno. Edino, na kar pazi, so rami. Malo pogooglaj ali pa preišči s-t forum, kateri rami so kompatibilni s to ploščo. Kupi kvalitetne rame in ne no-name. Sem imel slednje in sistem ni deloval stabilno, po nakupu kvalitetnih ramov pa je delal bp. Glede chipseta pa sem naredil kot je že nekdo zgoraj omenil, sem dal gor zalmanov hladilnik pa med grafično kartico in cpu slot postavil ventilator.

Tilen ::

Proda kdo eno od omenjenih plat? (ZS)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

t3hn0 ::

hm..nekompaktibilni rami? tud jst sm jo uporabljal odkar je prisla v slovenijo, do skoraj meseca nazaj. vem da nism mel problemov z geilom/corsairjem ter nekimi no-name rami. kar se pa tice raida...jst sm mel neki casa raid 0, pa sm mel velke probleme...podatki so se kar "zgubljali" kdaj pa kdaj..ne cel file, sam par bitov oz. kb, kar je blo dovolj da je bila datoteka neuporabna. po obseznem googlanju sem prisel do tega da so le v novejsih biosih popravili napako - vgradili so "EXT-P2P's Discard Time" nastavitev, katera je odpravla problem! skoda edino ker zves ce mas probleme z raidom scasoma in ne takoj ko ga ustvaris...

torej ce ma kdo probleme z raidom na tej plati, <a href="http://www.techspot.com/news/5458-new-a... target="_blank">ima domace branje</a> ;)

drugace pa definitivno vzami ABITko!

Tilen: ce mas kaj za zamenjat (ksno drugo socket a maticno, ker moja zdej dela v serverju), se lahko zmeniva ;)
^.^


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšno mat. ploščo za AMD 2800 (čipovje)

Oddelek: Kaj kupiti
261371 (1189) Dead_Eye
»

a se res nf7-s ne razume s sata maxtor diski???

Oddelek: Strojna oprema
391774 (1230) pingec
»

Katero nForce2 plato (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
47930792 (17387) Jaffa
»

Gigabyte ali abit ali asus

Oddelek: Kaj kupiti
151250 (989) Keyser Soze
»

Nakupi matičnih plošč za amd (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
595867 (4602) frenk

Več podobnih tem