» »

MP3-MP4 converter

MP3-MP4 converter

SHORTEE ::

Zdravo, zanima me, s katerim program se da mp3 datoteko pretvorit v mp4, zadne čase mi nero sporoča nekakšne erorre, tako da nero odpade, ve še kdo za kakšen program?

lp

jc ::

iTunes ima to opcijo.

SHORTEE ::

Hm, kje pa je ta opcija v iTunes? Nikjer nisem zasledil.

lp

jc ::

V nastavitvah izbereš kateri kodek naj se uporablja pri uvažanju v knjižnico, nato pa desni klik na komad in convert selection to...

SHORTEE ::

Kje točno v nastavitvah to misliš?

Valentin ::

mp3 v mp4 ???

Sem mislil, da je mp4 video format, zadnjič sem gledal ene filmčke s to končnico...

SHORTEE ::

Lahko je tudi muska, če naložiš na telefon zasede pol manj prostora.

jan01 ::

mp4 je container, kot npr avi, mkv,...
Zvok imaš v mp4 v aac.

Izi ::

Ja, vprašanje je precej nesmiselno :D
V kontejnerju MP4 je lahko katerikoli avdio ali video kodek in celo podnapisi sodijo v ta kontejner.

Tako je lahko v kontejnerju MP4 kot avdio kodek uporabljen MPEG-4 Part 3, AAC (MPEG-2 Part 7), MP2 (MPEG-1 Audio Layer 2), MP3 ( MPEG-1 Audio Layer 3), MPEG-1 Audio Layer 1 in še nekaj manj znanih

Torej je lahko v kontejnerju MP4 tudi avdio kodiran z MP3 in tvoje vprašanje zgubi vsak smisel.

Najprej se moraš odločiti v kateri kodek misliš prekodirati MP3 avdio. Kakšen kontejner uporabiš sploh ni važno. Važno je kateri kodek ti zna napravica kjer misliš predvajati avdio dekodirati. Ali potem to spraviš v kontejner AVI, MKA, OGG ali MP4 sploh ni važno, ker napravico zanima samo kodek z katerim bo avdio kodiran.

Valentin ::

Če pa želiš, da je fajl manjši, ga pa pretvori na manjšo bitno hitrost. Programov za kaj takega je pa tudi cel kup...

Quikee ::

Kakšen kontejner uporabiš sploh ni važno. Važno je kateri kodek ti zna napravica kjer misliš predvajati avdio dekodirati. Ali potem to spraviš v kontejner AVI, MKA, OGG ali MP4 sploh ni važno, ker napravico zanima samo kodek z katerim bo avdio kodiran.

Seveda je pomemben tudi kontejner. Če naprava ne pozna kontejnerja prav tako ne bo delovalo.
Drugače tlačit samo zvok v kontejner ni nekak smiselno razen za shranjevanje kakšnih dodatnih meta informacij, enkripcije, ... Drugače glavna naloga kontejnerjev je, da vsebuje informacije za prepletanje in sinhronizacijo zvoka in slike v video formatih.

Izi ::

Drugače tlačit samo zvok v kontejner ni nekak smiselno razen za shranjevanje kakšnih dodatnih meta informacij, enkripcije, ... Drugače glavna naloga kontejnerjev je, da vsebuje informacije za prepletanje in sinhronizacijo zvoka in slike v video formatih.

Lepo si to povedal :)

Zaradi velike razširjenosti iPoda, ki uporablja ta kontejner in zaradi dejstva, da so uporabniki iPoda zelo..., da ne bom povzročil kakšne zamere bom rekel, nerazgledani, >:D
so se za ta kontejner začele uporabljati različne končnice glede na to kaj le ta vsebuje.

MP4 končnico naj bi uporabljal kontejner ki vsebuje tako video kot avdio.
M4A končnico naj bi dobil kontainer, ki vsebuje samo avdio.
M4P končico pa kontejner, ki vsebuje avdio zaščiten z DRM

Tako, da je uporabnikom iPodov že na prvi pogled jasno, kaj naj bi v kontejnerju bilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

SHORTEE ::

Sem dobil nek program, Komad sem iz 5KB spravil na manj kot 2KB, kvaliteta pa je enaka.

jedateruk ::

Jaz tudi iščem nek freeware konverter ki mp3 spravi v aac. Mora pa program imeti funkcijo, da ti ne pretvori celo pesem, ampak samo nek izbran del npr. prvih 20 sekund. Če kdo pozna tak program, naj da link. Hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razlika med formatoma zapisa...

Oddelek: Zvok in slika
122855 (2523) Zvezdica27
»

Video format

Oddelek: Pomoč in nasveti
61294 (1160) zidzid
»

kateri format...

Oddelek: Pomoč in nasveti
74220 (4150) Izi
»

kako zapisati video ts oblike da bo dvd - divx - ali kaj podobnega???

Oddelek: Pomoč in nasveti
66171 (6112) lasse007
»

Kateri converter iz MP3 v MP4?

Oddelek: Zvok in slika
51727 (1697) Quikee

Več podobnih tem