» »

Izšel je Ubuntu 8.04

1
2
3

WarpedGone ::

>> lahko pa zadevo preizkusiš direkt iz winsow z wubijem, ampak ti ga v tem primeru ne bo zares namestilo (vsaj tako jaz wubija razumem).

Narobe razumeš. Wubi ti "čist zares" namesti Ubuntu - posebnost je le, da ne potrebuješ proste particije na disku. Poveš mu na kater disk naj gre in kolk GB si naj vzame, on pa bo na tem disku nato naredu en tolk GB velik fajl v katerem bodo podatki celotnega ubuntuja (sistem, programi, tvoji podatki, rezerviran frej plac). Torej, iz Winsew bo stvar vidna kot ena velika datoteka.
Zbogom in hvala za vse ribe

strictom ::

Begaj mi z tem sranjem kot je Ubuntu.

A so vsej nekot normalno porihtali podporo za R600 grafične? Da se ni treba 500x jebat z inštalacijo in ponovno postavitvijo xserva?
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

christooss ::

A ni gvfs zamenjal gnome fs? In ne da je gio zamenjal gvfl?
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Volk| ::

Mislim da ni drajverjel za nvidio(vsaj mojo 6600)
Skoda...
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Daedalus ::

Driverji za nvidio so. Restricted drivers pa to. Pa za ATI-ja tud. Isto - restricted drivers.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Volk| ::

In zakaj pol meni ne gre namestit?
imam možnost namesti nvidia accelerated graphic drivers
Sem probal pa mam pol tako sliko da sem hitro dol vrgel.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Daedalus ::

Sej očitno si namestil. Popravi ločljivost zaslona, pa bo tud slika ok.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Volk| ::

Sem probal.
Ločljivost lahko spreminjam, toda pol je slika v k***.
Osvezevanje pol ne morem nastavit, da ne omenjam compiza kateri ne gre namestit(ni prave grafike)
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

kriko1 ::

Verjetno je to nvidia thing - meni je drugače na 7600gt zaznalo pravo resolucijo ter osveževanje po namestitvi gonilnikov z pomočjo restricted drivers orodja.

Mogoče poskusi tako: namesti gonilnike, poravi resolucijo (slika gre po gobe) -> odjavi se tako da se X restarta.

pierch ::

mene pa zanima, zakaj Ubuntu ne podpira inštalacije direkt iz mreže/interneta, tako kot to omogoča Debian.


Imas na spodnjem linku minimal CD install, kateri ti omogoca instalacijo prek interneta. Vendar se ni 8.04 verzije.

Minimal CD Image
Pierch

Quikee ::

Nvidia grafično moreš konfigurirati (resolucija, osveževanje,...) z nvidia-settings.

Volk| ::

Sem ze probal na razne nacine.
7.10 sem lahko super nastavil, ta 8.04 pa mi je vedno manj vsec. Tudi ce nekaj casa pustim comp pri miru mi cez cas miska dela poooocaaaasiiiii. Moram restartat mašino da dela ok.
Aja, nvidia-settings mi sploh ne pokaze nikjer.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

McMallar ::

@Pierch: na prejšnji strani sem dal ftp link, kjer se dobi tudi 8.04 (ter mislim da 4 predhodnje verzije)
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

MrStein ::

Če smo že tu: A je kdo opazil pri miški negativno pospeševanje ?
Kar očitno je: če počasi premikaš miško, gre kazalec precej dlje, kot če hitro.

Pa nič pretiravam s kakimi nemogočimi sunki ali podobno. To je na desktopu z live CD.
(desktop CD; mislim, da je bila beta verzija)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

WarpedGone ::

>> Nvidia grafično moreš konfigurirati (resolucija, osveževanje,...) z nvidia-settings.

Da nebi kdo slučajno vzel tole kot suho zlato.
Mene je naprimer sam od sebe vprašal, če hočm dat gor restricted drajverje.Sm reku Ja in je blo to to.
OpenGL, Compiz, etc - vse šiba.
Zbogom in hvala za vse ribe

keworkian ::

Mene caka se distro upgrade. Mislim, da se bom prej upokojil preden mi bo to nardilo.
Obscenities in B-Flat

Volk| ::

KLIK
Očitno nas je več takih kaj imamo te probleme.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

poweroff ::

Jaz imam tudi eno vprašanje: kako hudiča na IBM ThinkPad laptopu vklopiti sliko na zunanji monitor???
sudo poweroff

Daedalus ::

Heh, zna biti. Probaj ročno skonfigurirat x server... v konzolo in sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg. Default nastavitve pri večini zadev so ok, pri monitorju pa izbereš najvišjo resolucijo, ki jo podpira, pol pa Advanced in ročno vneseš vsync in hsync range. Pol pa restart grafičnega vmesnika. Za svoj monitor poglej pač v user manual al pa jih zgooglaj. Po tem bojo zadeve štimale. Lahko pa (če ne uporabljaš foobuntuja kot primarni sistem) počakaš par dni, da tele zgodnje buge pofixajo.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

poweroff ::

Hudooo, sexy!

Zdajle sem za foro priključil na laptop zunanji monitor... in zlomek mi ga zazna in kar naenkrat imam opcijo da vklopim cloned output. Morda kdo ve kako bi naredil, da bi bilo eno namizje namenjeno enemu monitorju, drugo pa drugemu?
sudo poweroff

Jaka83 ::

Volk:
sudo apt-get install nvidia-settings

potem pa preprosto poženeš z ukazom nvidia-settings

Če ti pa kaj ne dela, boš moral pa ročno popravit xorg.conf

sudo gedit /etc/X11/xorg.conf

in si nastavi parametre tvojega monitorja.

Volk| ::

jaka
to sem ze naredil prej pa ni učinka
("nvidia-settings is already the newest version.")
xorg.conf pa kaj naj popravim? Resolucijo na monitorju?
Ce pa očitno ni pravih drajverjev.
Mogoce bi to res lahko popravil, toda se vedno ne bo delal compiz,...

Ali pa se lahko kaj drugo tam popravim?
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Quikee ::

Da nebi kdo slučajno vzel tole kot suho zlato.
Mene je naprimer sam od sebe vprašal, če hočm dat gor restricted drajverje.Sm reku Ja in je blo to to.
OpenGL, Compiz, etc - vse šiba.


Res je.. jaz sem mislil, če ne dela in je treba konfigurirat resolucijo, osveževanje ali če priključiš nov monitor moraš to naredit v nvidia-settings in ne v privzetem programu, saj Nvidia driver ne sporoča pravilnih vrednosti in ne deluje pravilno z randr 1.2 - vsaj po mojih izkušnjah.

Roadkill ::

Malo materjala za anti-linuxaše in tudi ostale:

5 killer pc games playable on ubuntu
- vem, da je 5 premalo, ampak sem mnenja, da je linux bolj primeren za ljudi, katerih primarna želja niso igre... če se pa kateri od teh želi sprosti, pa ima možnost
- vem, da jih je trenutno na linku že sedem napisanih
- vem, da bi moralo v naslovu članka pisati Linux in ne Ubuntu

in pa

52 miljonov brazilskih učencov/dijakov bo uporabljalo linux

Kul.
Ü

DixieFlatline ::

Tudi mene je zlo zmotilo, da mi ni zaznal monitorja in grafične,kar je v prejšnjih 2 verzijah naredil avtomatsko.
The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.

4DFX ::

jaka
to sem ze naredil prej pa ni učinka
("nvidia-settings is already the newest version.")
xorg.conf pa kaj naj popravim? Resolucijo na monitorju?
Ce pa očitno ni pravih drajverjev.
Mogoce bi to res lahko popravil, toda se vedno ne bo delal compiz,...

Ali pa se lahko kaj drugo tam popravim?


nvidia-settings (zelo očitno) že imaš, samo bližnice morda ni (če se ne motim bi mogla bit v System --> Administration --> Nvidia-settings), drugače pa samo v terminal vpišeš: nvidia-settings in [enter]

Če se ti ne bo pognal, pomeni da nimaš nvidiinih proprietary driverjev, kar pa popraviš z:
sudo apt-get install nvidia-glx-new

LP

orbter ::

Če imate probleme s hitrostjo mirror strežnikov, si v /etc/apt/sources.list spremenite si. v sk.
Slovaški mirorji očitno niso tolk obremenjeni in šiba s polno hitrostjo.

Gikica ::

Sem danes malo preizkušala tole različico pa me Ubuntu ni ravno navdušil. Ostajam kar na Mandriva 2008 Spring, ki mi deluje lepše in se mi zdi tudi bolj dodelana. Tudi s slovenščino so se pri Mandrivi malo bolj potrudili. Bomo videli spet čez kako leto.
Resistance is futile! Firefox and Thunderbird will prevail!

MrStein ::

orbter:
Če imate probleme s hitrostjo mirror strežnikov, si v /etc/apt/sources.list spremenite si. v sk.
Slovaški mirorji očitno niso tolk obremenjeni in šiba s polno hitrostjo.

Hmm, po tolkem času bi lahko downloader posodobili, da bi downloadal z več lokacij, ali pa sam izbere najhitrejši mirror. Saj smo ja leta 2008 ;-)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

zdobersek ::

Pod Software Sources lahko zazenes proces izbiranja najhitrejsega serverja. Vzame pa kar dosti casa, da poslje ping prbl. 200 serverjem.

MrStein ::

utorrentu dam not link pa čez 20 sekund že lada pod polnim gasom ;-)
Samo za primerjavo ...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mihajlo carr ::

oxford server velika britanija je hiter

zee ::

jaz sem pobral iz enega nizozemskega strežnika in še vedno veselo sejem.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

MrStein ::

zee, pol se midva očitno ne pogovarjava o isti stvari ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

zee ::

se se...bit torrent FTW ;-)
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

MrStein ::

In od kdaj apt podpira bt ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

desperados ::

No ja prec ob splavitvi sem poskusu snet iz različnih serverjev na 100 mega liniji pa sem obupal, tukaj na mega liniji pa kr leti, zgleda da je konec tistega začetnega navala:) No ja pa saj čez kak mesec mi cdje pošljejo orginalni cdji nimajo problemov z praskami. Z nasnetimi sem imel vedno probleme kljub vredu md5sum preverjanju.
Pa spet bo en kup frišnih uporabnikov imelo probleme z tem in onim, kako že pravijo; na storitvah je treba služit a ne?:D

A je že kdo poskusu nadgradit 6.06 server na 8.04 server?

Jan987 ::

Sem si naložil ubuntu in mi deluje vredu. Edini problem na katerega sem naletel do sedaj, pa ga en znam rešiti je potrditev licenčnih pravil iz konzole. Torej inštaliram Google Earth in se naloži, potem pa vrže okno z licenčnimi pravili, ki ga je treba potrditi a ne vem kako, saj se na vredu ne da klikniti. Mislim da za enega poznavalca linuxa odgovor na tole vprašanje nebi smel biti problem :)

Za večjo nazornost pa prilagam še sliko:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jan987 ()

Mavrik ::

Klikni na okno, pritisni TAB da se označi gumb "V redu" in pritisni Enter.
The truth is rarely pure and never simple.

Jan987 ::

Hvala

zee ::

@MrStein: z bt sem pobiral dol CD z Ubuntujem (tako i386 kt amd64 verzijo)
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Quikee ::

In od kdaj apt podpira bt ?


debtorrent
apt-transport-debtorrent

Podpira že podpira... samo se (še) ne uporablja.

omega3 ::

Zaenkrat imam samo eno pripombo. V Partitionerju med instalacijo manjka tole opozorilo:
"Warning! Resizing an existing NTFS partition to install Ubuntu may result in seriously b0rken Windows. Sorry for teh incompetence."

In potem infinite loop OK button.

Pa ne mi rect RTFM. Normalen OS se da instalirat brez da prej preberes 5 tutorialov kako si ne sf**** kiste.

krho ::

Ja seriously broken, če nisi prej pognal defraga, to pa mislim, da piše :)
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

blaz_ ::

worst ubuntu ever... (so far)

PS: samo moJe mnenJe
Ko tehnologija odpove, uporabi macolo.

hamax ::

Meni deluje super. Vsi driverji delujejo. Delo z vec ekrani so lepo poslihtal.
Celo multimedijske tipke na prenosniku in na miski delujejo.

V glavnem super.

Volk| ::

Namestil nazaj 7.10.
Verjetno to ze zadosti pove...
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

CaqKa ::

hmm
glede na to da se eni tukaj nad novo verzijo pritožujete..
glede na to da si še nisem namestil 8ke čez 7.04 me res zanima kaj je tisto zaradi česar pravite da ni vredu?

tak malo bolj specifično kot pa samo 'worst ubuntu ever' in pa 'namestil 7.10 nazaj' ?

fiction ::

Na eni masini imam sedaj Ubuntu 8.04. Na prvi pogled mi deluje zal precej manj dodelano kot 7.10, ni pa tako hudo da bi bilo treba uporabljati starejso verzijo.

Driverjev za graficno se pri meni ni (vec) dalo usposobiti preko tistega Hardware Drivers (restricted drivers) menija.
Tam sem jih sicer lahko enablal, za kar je stvar rekla da rabi reboot, a je naslednjic tam potem spet pisalo "Not in use".
Da ne govorimo o tem, da za restart X-ev ne bi bilo ravno treba reci da mora uporabnik rebootati.
Sem moral na roko instalirat zadeve od Nvidije in potem se potweakat xorg.conf.
Option "AddARGBGLXVisuals" "true" je bila problematicna zadeva zaradi katere Extra Visual Effects ni delal dobro.
Ne vem tudi zakaj je potrebno potem na roke instalirati "Advanced Desktop Effects Settings", a ti ne bi stvar tega lahko ponudila tudi sama?

Drug problem je NetworkManager. Sicer lepo izgleda (ti kaze moc signala itd), ampak ne dela dobro - vsaj z mojim WLAN USB kljucem (rt73usb driver). Sem sedaj vse skupaj odstranil in lepo na roko z ifup skripte klicem wpa_supplicant pa dela brez problemov. Sem poizkusil tudi Netgear WG111v2 kljuc. Tisti rtl8187 driver je ocitno malo sfukan. Sele z "iwconfig wlan0 rate 5.5M auto" je zacelo za silo delati - za kar sem moral kar nekaj casa googlati. Za oba kljuca sem poizkusil tudi Windows driverje z ndiswrapper, ampak nekako s tistim noce delati WPA; je pa razlika da s tistim sveti luc na kljucku z Linux driverji pa ne. :) Ve kdo mogoce kaj je fora?

XMMS se sploh ne da vec namestiti preko apt-get. Sem si na roko downloadal .deb paket, ampak pride do problemov
zaradi manjkajoce odvisnosti libglib1.2, ki se sedaj imenuje ocitno libglib1.2ldbl. Na koncu sem se odlocil za najlazji nacin
in vse skupaj prevedel na roko, ceprav bi lahko forcal instalacijo tistega paketa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fiction ()

Volk| ::

CaqKa
Sem namestil na moj racunalnik verzijo 8 z updatom. Grafike nisem mogel namestit pa, če se ubiješ(uporabljam nvido 6600 GT)
Nato sem v sluzbi na en pc namestil(ki ima grafiko nvidia 9800) z cd-ja. Grafike spet nikakor usposobit.

Nadalje, če sem pustil računalnik nekaj časa pri miru z miško nisem mogel več nič klikat(omenjene težave nekaj postov nazaj - ne samo pri meni).

Torej, kot sem omenil sem namestil nazaj 7.10, ki pa dela b.p.
Nastavil vse takoj, za kar sem v 8.04 porabil cel popoldan in še ni delalo.

Ne vem kako je pri Atijevih karticah, toda verjetno ni kaj bolje(ponavadi je z nvidio šlo lažje).

Če pa bo komu uspelo vse nastavit pa apeliram da napise kako mu je uspelo
Jaz sem sprobal vse variante...nobena mi ni uspela.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google ukinja podporo za Internet Explorer 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
7424435 (21573) Icematxyz
»

Mageia Linux 1.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13227876 (25059) MrStein
»

Fedora 15 ali Ubuntu 11.04

Oddelek: Pomoč in nasveti
172038 (1764) xandros
»

Ubunto vs. windows 7 64bit (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
15632065 (28554) poweroff
»

Kaj Linuxu zavira zavzetje namizja? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
30721613 (16261) CaqKa

Več podobnih tem