» »

Fedora 15 ali Ubuntu 11.04

Fedora 15 ali Ubuntu 11.04

xandros ::

Katero od teh dveh predlagate?

Berem, da so problemi z Ubuntu (nadgradnja).
Ali je tukaj fedora bolj stabilna?

Mogoce malo bolj v podrobnosti pri obeh:
- vpn povezava (pptp, openvpn) z GUI programom
- driverji za kaksno kamero(web), printer

blackbfm ::

out of the box je ubuntu boljši. fedora ma zateženo filozofijo..kar pomeni več drkanja za usposobit kakšno stvar.

trnvpeti ::

Plusi Ubuntu
+ v porastu
+ hitro dajo ven nove stvari
+ najvecja skupnost trenutno

Minusi Ubuntu
- problemi z nadgradnjami
- prehiter razvoj oz premalo stestirane stvari

Plusi Fedora
++ podoben red hat enterprise , ki je izredno resen

Minusi Fedora
--

zee ::

@trnvpeti:
Se pravi, da priporocas Fedoro?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

dux ::

@xandros: Odvisno od tega ali ti je ljubši gnome3 (Fedora) ali unity (Ubuntu) vmesnik.

Najboljše, da preizkusiš live CD in vidiš kaj ti bolj ustreza.

@trnvpeti: Jaz sem imel vedno občutek, da je Fedora bolj "bleeding edge" kot Ubuntu. Noveau gonilnike so začeli privzeto uporabljati en release prej kot Ubuntu. Je pa res, da pri Fedori ni problem izdajo zamaknit za teden ali dva, če je treba kakšne hrošče potolčt, kar se potem pozna tudi na stabilnosti.
Upanje je v nasih odlocitvah

trnvpeti ::

nic ne predlagam
sem samo ugotovitve napisal
mislim, da je pomembna stabilnost
tukaj ubuntu zelo šepa

xandros ::

Odlocil se bom za ubuntu.
Sem probal fedoro, pa na x86_64 nekako tezko chromium in flash.

Sedaj pa kateri ubuntu?
Ali je vseeno, ce si instaliram lubuntu?
A uporabljata isti repository?

terryww ::

*buntu distribucije imajo dostop do istega repota. razlikujejo se samo po desktop vmesniku: kubuntu ima KDE, ubuntu GNOME, xubuntu XFCE4, LUBUNTU lxde ipd. ne glede na desktop izbiro, lahko z apt-get install kde-desktop prešaltaš na kde oz lxde-desktop na lxde in ob loginu izbereš desktop okolje. vsako desktop okolje pa ima seveda pluse in minuse, zato pa jih je tolko, da si vsak izbere, katero mu paše :)
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

xandros ::

In kaksen minus je recimo za lubuntu(lxde)?

carota ::

Ubuntu ima najbrž največji user base, kar pomaga, ko se kaj zalomi.

Če bi dal /home na svojo particijo, bi najbrž (nisem probal) lahko inštaliral eno distribucijo in če ti ni všeč inštaliraš drugo. S tem ohraniš svoje podatke. Ima kdo izkušnje s tem?

terryww ::

@xandros
ram usage: kde > gnome > xfce4 > lxde > e16(17)
usr friendly (quick access to various desktop settings, ctrl panel, dual head setup etc.): kde > gnome > xfce4 > lxde > e16 > /bin/sh

oni proti desni so večinoma bolj odzivni, rabijo manj resourceov in jih ljudje ponavadi dajo na starejše mašine oz tja, kjer se stvari ne rabijo svetit.
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

dux ::

Od *buntu distribucij se najbolj priporoča Ubuntu, ker ima Ubuntu za sabo precej več ljudi plačanih s strani Canonicala.
Kubuntu, Lubuntu in Xubuntu so za njih v drugem planu in jih razvija (torej pripravlja pakete) predvsem skupnost.
+ Ubuntuja:
lažje dobiš podporo za "point and click" navodila (v terminalu so za vs enaka)
ker se z njim ukvarja več ljudi, načeloma popravijo več hroščev, oz. so stvari boljše integrirane.

- Ubuntuja:
Izpostavljen si Canonicalovim poskusom pridobivanja denarja (Ubuntu One, Ubuntu One music store) in idejam (Unity), ki so ti morda všeč ali pa ne.

Naj dodam še, da Lubuntu ni uradno podprta distribucija, bo pa to zelo verjetno postal z 11.10.
Glede raba je napisal jmakov, glede uproabnosti pa naj presodi vsak sam.
Vendar lahko na kateremkoli *buntuju preizkusiš tudi drugega.
Na Ubuntuju na primer namestiš "kubuntu-desktop" in lahko uporabljaš namizje KDE. Velja tudi obratno in za druga namizja.

@carota: Ubuntu > Debian z mapo /home preizkušeno deluje brez izgube podatkov :)
Upanje je v nasih odlocitvah

xandros ::

Mi ne priporocate Lubuntu?
IMel bi hitro masino, gor bi nalozil virtualbox, imel bi se vpn/pptp povezavo, programi za office, gimp.
Pac nic posebnega.
Unity mi ni vsec, ker bom imel veliko programov odprtih hkrati.
Torej mi je primarno, da hitro deluje vse skupaj.
Zato imam idejo, da bi imel Lubuntu.
Bi pac instaliral programe preko apt-get install.
Nastavitve sistema bi naredil samo enkrat, tudi ce je preko konzol treba kaj narediti.

Ce ni podrpt, kaj to pomeni?
Da ne morem instalacij programov narediti?

Blinder ::

tisti programi za office v teh grdibuntu bodo verjetno bolj primitivni kot openoffice al word
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

xandros ::

Libre office za ubuntu in lubuntu je drugacen?

brodul ::

To so take stvari, ki te ne stanejo nič, da jih sprobaš. Pri opensource projektih, je dostikrat tako da en ni slabši drug pa boljši oz. slabi hitro zamrejo. So plusi in minusi. Odločiš se za tisto kar ti bolj ustreza. Pri distribucijah ter desktop okoljih je objektivnost teh minusov ter plusov sploh uprašljiva. Sprobaš čim več in v dveh mescih veš kaj ti ustreza.

Meni je KDE preveč zahteven za "parsat", uporabljam GNOME. Imam pa tudi LXDE, XFCE, fluxbox ... na različnih sistemih doma in po svetu. Pri distribucijah je podobno: Začel sem na Debianu, ki takrat še ni bil toliko fancy ... potem se GNU/linux nisem dotikal ... potem je prišel Ubuntu, sedaj pa delam na Gentoo ... Na eni kišti imam pa Arch. Od mainstream distrubicij še nobena ni bila zelo slaba.

Nekje imam 8 računalnikov z Ubuntu in načeloma sem se naučil, da ene dva meseca po novi verziji ne updataš sistemov. Oz še bolje uzameš LTS, ki potem proti koncu supportu neha delati. (govorim za desktope)

Fedore opensuse ... še nisem nekaj testiral (če daš distro v virtualca pa rečeš da ga poznaš => pol si "papak").

Pač če maš kakšen komp viška si naloži gor distribucije potem jih pa menjaj na dva mesca, tako nekako javeč zveš o njih. Če si začetnik, Ubuntu ni slaba izbira (zaradi pomoči). Bit fanboy ene distrubucije/operacijskega sistema, sodi pa samo na forume za flameware. Pač vsak tisto, kar mu paše.

Drugače je pa zgoraj lepljivek, ki si ga prebereš.
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

Blinder ::

nevem če ima tale lubuntu libreoffice. Mislim da je praksa, da na te "light" distribucije dajo manj požrešno programsko opremo. notepad se zažene prej ko word :) brodul je dobro napisal
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

xandros ::

A niste napisali, da je isti repo?
Če je, pol je isti libre office?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najljubši Linux/Unix OS/Distro (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
15736302 (25533) diler515
»

Netbook, Ubuntu?

Oddelek: Operacijski sistemi
448732 (7773) NSA Agent
»

GNOMEbuntu prihaja ta oktober

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
155156 (3853) Icematxyz
»

Kateri Linux? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5112580 (11405) panteist

Več podobnih tem