» »

antivirusi

antivirusi

ANGEL_B ::

Saj vem da je dosti tem o antivirusih, samo ta bo verjetno malo drugacna :)

Zanima me ce je pri antivirusih se vedno tak da jih ne mores met vec hkrati instaliranih kot je blo nekoc, al danes to ze deluje ?
Ker videl sem da ena firma ponuja odstranitev viruso z racunalnika, pa nevem al potem to samo z enim antivirusom precekirajo al majo zbirko raznih antivirusov pa z razlicnimi to naridjo.

Ke razmisljam da bi si en stari comp v eno takno antivirusno postajo predelal kjer bi mel gor samo winse in kup antivirusov, potem pa bi z njim vsake tolko casa druge racunalnike skeniral. Je to izvedlivo ?

opeter ::

Hmm... baje, če imaš več antivirusnih na enem računalniku se ti stepejo. Bo pa kdo drug kaj pametnega napisal.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

davco ::

Mislim da lahko imaš tudi dva samo ne kateri koli, eni se zelo radi "stepejo". Ne ma pa čisto za besedo vzet.
Kera firma pa to ponuja ce ni skrivnost.

OmegaBlue ::

Probleme delajo tako imenovani "real time" skenerji, ki pregledujejo datoteke ob dostopu (kliku naprimer) če sta več kot dva, ki želita pregledati datoteko istočasno pride do problemov pri lockingu. Načeloma lahko našariš malo morje antivirusov gor samo pazi da nimaš vklopljeno real time skenerja - kakorkoli ga pač tisti antivirus imenuje. Seveda pa ševedno lahko pride do konfliktov če vstavljajo svoje layerje v TCP/ip stack.

Datoteke boš pač mogel ročno pregledovat, lahko pa vseeno pričakuješ opazno upočasnitev sistema saj vsak goni vsaj 2 background procesa. Da ne omenjmo raznih gluposti Pande in Nortona.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

ANGEL_B ::

Aha. Ja ja, saj mislil sem rocno skenirat. Ta racunalnik bi tak potem samo temu sluzil da bi skeniral druge racunalnike ce so kaksni virusi gor.

Firma ki ponuja da ti skenirajo racunalnik oz. ga ocistijo virusov pa je Mlacom.
Tu je njihov cenik: http://www.mlacom.si/files/2289%5CKopij...
ODSTRANJEVANJE VIRUSOV IN SPY DATOTEK S TRDEGA DISKA 60,00 EUR

Prav smesno visoka cena :) Sicer pa instaliranje offica 25 eurov, winsov 30 eurov, menjava graficne kartice 15 eurov, ciscenje osebnega racunalnika s sesanjem 12,5 eurov... :)

No verjetno bi mogu tak njih vprasat kaj odstranitev virusov pomeni. Torej al z enim antivirusom precekirajo racualnik, al je to kaksno bol temeljito skeniranje. KEr vem da kadar sem zamenjal antivirus sem pogosto ugotovil da mam kaksno stvar na disku ki jo drugi antivirus zazna kot virus. Tak da zato me mika da bi en taki test nardil pa z kupom antivirusov skeniral racunalnik, da bi videl ce kateri kaj najde.

fiction ::

Pomoje je bolje gledati na kvaliteto kot na kvantiteto.
Drugace obstaja neka stran kjer lahko uploadas fajl in ti ga pocekira z raznimi antivirusnimi
programi.

Je pa problem z vecimi antivirusnimi programi v tem, da vsak od njih
za iskanje vsebuje nekako zapakirane podatke o virusih.
Tako se ti lahko hitro zgodi da bodo eden za drugega trdili, da vsebujejo virus.
Antivirusni program isce po raznih hevristikah in ce ima nek program delcek
kode v sebi, ki je znacilen za dolocen virus, lahko program sklepa da je ta file
okuzen (z neko mutacijo tega virusa).

lali12 ::

NOD32 in Avira lepo delujeta skupaj.
INTEL C2DUO 6750 - ASUS P5K - 8600GTS
500GB - 4GB RAM - MAG 22"

imagodei ::

ANGEL_B@ <i>Prav smesno visoka cena :)</i>

Zakaj že? Če ne znaš sam, pač plačaj. Odstranjevanje virusov in spy datotek običajno ne pomeni, da samo poženeš AV in AdAware. Če gre za bolj trdovratne zadeve ala spyware-trojan hibride, je treba kar lepo na roke v registru najt določene ključe, identificirat servise, dll-je in jih enega po enega brisat. Delo, kjer 2 uri aktivnega dela (iskanja informacij po Googlu in samega odstrajnevanja) ne pomenita veliko.

Če se ti pa to zdi preveč, ti pa fantje za 30 + 25 EUR inštalirajo Win + Office na novo in prideš ceneje skozi. Ima svoje pomanjkljivosti, ampak če nisi pripravljen plačat 60 EUR...

V vsakem primeru imaš pa alternativne možnosti: lahko se sam lotiš odstranjevanja; pa v bodoče si lahko bolj previden in storiš več za preventivo. Oboje je cenejše.
- Hoc est qui sumus -

ANGEL_B ::

Aha hvala za odgovore.

Imagodei to se strinjam s tabo. Kdor nima v glavi ima pac v denarnici :)

Drugace pa ja, zastoj nihce nic nebo delal. Smesno se mi je pac zdelo ker ko pomislim kolkokrat sem ze sam winse al pa office instaliral... in ce bi vsakic dobil 30 eurov za to, potem bi se sigurno za kak racunalnik nabralo.

wisky ::

imam antivirus nod32 pa mi je preteklo 30 dnevno delovanje, sedaj mi pa piše da moram vnesti username in pasword, zdaj me pa zanima če se naj registriram ali kdo pozna stran kjer nebi potreboval registracije

OmegaBlue ::

Ja poznamo Pravila
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Anti-virus programi (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Informacijska varnost
2491617767 (16505) mat xxl
»

Apple: Uporabljajte več protivirusnih programov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
568409 (6337) MrStein
»

kateri antivirus naj izberem?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
619302 (8098) fitipaldi
»

antivirus (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
10711218 (8581) frikihamster
»

varnost,hitrost in urejenost računalinka

Oddelek: Pomoč in nasveti
362002 (1459) flipflop

Več podobnih tem