» »

Anti-virus programi

Anti-virus programi

««
3 / 50
»»

gibson ::

Kar se sophosa tiče:

-scan detekcija (na zahtevo) počasna in za izredno obremenjujoča
- realtime detekcija povprečna in izredno obremenjujoča (požere priblično 20 MB)
- uporabnik je zmožen pustiti na cedilu (meni se je že zgodilo)
- detekcija e-mail možna le z dodatkom, ki se posebej plača (razen če instaliraš kakšne specialne plugin-e za določene e-mail programe, ki pa ne delujejo najbolj prepričljivo)
- update virus definition -ročni (kar je za nekatere sicer lahko pozitivno ...), pa vendarle glede na konkurenco zastarelo.

Torej, strinjam se, čas ga je v vseh polgedih nekoliko povozil, zato po dveh letih leti iz mojega računalnika.

LP

gibson ::

seveda sem mislil na 20 mega ramov sistemskih sredstev in ne MB

Ibex ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ibex ()

OmegaM ::

Kaj pa pravite na Antivirus od ZA

Ibex ::

To misliš Antivirus, ki ga ima Zone alarm notri vgrajenega? Tisti antivirusni progrma je od podjetja Computer Associates jaz sem ga imel pa je kar dober.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ibex ()

Luka/k ::

Nod32 je konkurentni AV program.
Da sploh raj ne govorim o tem ker je bolši AV program k bi loh ceu dan razpredal.
Brez straha
Drgač pa eScan pride še cenej;)

Luka/k ::

Boro, mogu bi rečt da se strinjam s tabo.
BitDefender je res med najbolšimi AV programi in se med drugim prebija na sam vrh.
Ne smemo pa zanemarjat eScan-a

OmegaM ::

Jaz trenutno uporabljam tega od ZA,pa sem tudi zadovoljen

RejZoR ::

ZA uporablja VET Engine. Precej močna zadevca,podobna Kaspersky-u.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

tom13 ::

AVAST!!!:)

kloshar ::

@RejZoR:

Na wilderssecurity imam nick kloshar. Samo tako, za inf.

Zakaj ti tako prisegaš na Avast! ? Kaj je na njem tako dobrega?

Meni se zdi, da so ti najboljši:
- Kaspersky
- F-secure
- McAfee
- Norman

Kaj je pa na KAV tako dobrega? Nekje sem slišal, da ima izjemno veliko vohunov, ki vohunijo po internetu in tako lahko analizirajo veliko trojancev, spyware ...

LP
ENIAC iz l. 1946, 80ton, 18k elektronk, za operacijo rabi nekaj sekund

Smrtnik ::

Kaj pa vem, ne bi si upal trditi da je nek antivirus 100 %, sem namrec testiral malo na racunalniku preden sem ga sesul. In sicer Nortona, AVG, AntiVir, Avast, BitDefender, NOD 32, Panda.

Na racunalniku sem imel 5 datotek okuzenih z raznimi novimi in starimi virusi (ne spomnim se katere), vglavnem niti en od teh antivirusov ni nasel ali pa vsaj znal odstraniti vseh pet okuzb. Nekateri so nasli vseh pet pa niso vedeli kaj z njimi pocet, drugi je dva nasel ju znal tudi pobrisati, tri pa je izpustil,...

Najbolj prijazen se mi je se zdel Norton, kajti ce ranvno ni znal odstraniti virusa (ali ni mogel) imajo uporabniku prijazen support, kjer so navodila kako odstraniti okuzbo, kar pri drugih ni najbolj.
Sam uporabljam Norton AV 2004 in Norton Firewall 2003 pa deluje odlicno, kar se tice porabe sistemskih sredstev se pozna na zacetku cca 5-6 sekund, potem pa ne moti vec, vsaj opazno ne.

RejZoR ::

O kloshar :) Končno se pogovarjava v našem domačem jeziku :) Sicer sem zaidem bolj malokrat ampak ok,včasih pokomentiram kakšno novico...

Ok,zakaj avast!? Ker jim je uspelo v freeware AV stlačiti vse dobrote,hrakti pa imajo vrhunsko podporo. Zadnje čase je začel migat tud AntiVir ki se je precej popravil glede na prejšnje verzije. AntiVir in avast! sta tud ena izmed prvih ki v popolnosti podpirata SP2 Security Center,sploh od njega največ odnese AntiVir,da ti positnari za VDF update,ker nima avtomatskega preverjanja. Poleg tega pa ima kar kul heuristiko in zaznavanje joke/dialer itd programov.
Sej drugi so tud kul,sam crackat in iskat serijske pač ni kul,original pa so kar drage zadeve. Sicer pa ne rabim nevem kaj ker nisem glih zelen kar se tiče varnosti,tko da je nekaj osnovnega ki zazna vsaj vse ITW sample in nekaj najpogostejših starejših škodljivcev. To pa itaq počnejo skor vsi AVji. Ponavad ravno zarad tega mnogo bolj skritiziram interface antivirusov...

Ah ker dolg špaget spet ajejej...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

EMET ::

Pa naj še jaz dodam svoj mlinček, s te strani starostne sfere ...

Pucanje okuženih mi je skoraj postalo vsakdanji kruh. Nisem pa nič več kot malce bolj radoveden user, ki se morda malce bolje znajde v današnji "informatični zmešnjavi" od mega-izkoriščevalcev-sodobne tehnologije (beri okućenih uporabnikov).
PO moji statistiki (izkušnjah) je največ okužencev imelo nameščenega Nortona, ampak ne bi o tem zakaj je največ 3 x 3 zadetkov prav v LJ ...

Sam trenutno uporabljam 3 različne AV programe (mana ali nuja?) - EZ Antivirus (nekoč InoculateIT), na katerega prisegam že od recimo leta 98; na drugem kompu imam Avasta, na tretjem pa kar ZA (ki ima itak EZ AV notri). ZA in EZ sta naredila "izmenjavo" in tako oba ponujata (seveda vsak v svojih barvah in svojemu prg. prirejeno) praktično enake izdelke - AV in FW (ZAL suite in EZ armour)

Od lanske jeseni se je pri "strankah" Avast kar dobro izkazal, čeprav večkrat res ni točno vedel, kaj storiti z nesnago. Od zime sem se je bohotil Nod32, ki mi (priznam) ni kaj dosti poznan in za njim Bitdefender, ki pa ga "svetujem" nekje le zadnje dva meseca. Do sedaj (razen pri redkih pedo-odurnežih) deluje dobro, je pa za upoštevati, da se okuženci ciklično vračajo nekako v treh do štirih mesecih (spet so jasnoda izjeme).

Zatorej, kaj je oh in sploh in kdaj in zdaj, je le subjektivne narave, razen za strokovne-dokazovalce, komercialno-amrketiške uspešneže ali ...

Anyway ... karkoli že uporabljate za zaščito vas ob lastni nespametnosti NE bo moglo dolgo varovati, otherway pa poznam celo človeka, ki nezaščiten ure plava po pla-netu in je zdrav ... so, what the f. is safe-sex now ??

RejZoR ::

Druge del tvojega posta odgovori moj podpis ;)
Če je uporabnik glup,ga ne reši niti najboljši antivirus na svetu,to maš čist prav in se povsem strinjam.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

MrStein ::

ABC je pisal o Sophos-u :

-scan detekcija (na zahtevo) počasna in za izredno obremenjujoča
Zato pa lahko nastaviš pririteto na LOW

- uporabnik je zmožen pustiti na cedilu (meni se je že zgodilo)
Ne razumem točno, kaj si hotel rečt.

- update virus definition -ročni
Hmja, uporabi spodnji skript, pa ne bo več ročni ;)
( rabiš zraven wget ( homepage) in unzip.exe ( homepage)

Razen tega je zastonj za privatno rabo ( oziroma "evaluacijo" ... )

Skripta :
(priporočljivo dat v Task Scheduler, da je res avtomatsko )

@echo off
rem update sophos AV IDE files, Windows NT/2000/XP/2003

rem version 3

rem Author&copyrights: David Balažic
rem Copyright 2004 David Balažic
rem
rem This program is free software; you can redistribute it and/or modify
rem it under the terms of the GNU General Public License as published by
rem the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
rem (at your option) any later version.
rem
rem This program is distributed in the hope that it will be useful,
rem but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
rem MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE. See the
rem GNU General Public License for more details.
rem
rem You should have received a copy of the GNU General Public License
rem along with this program; if not, write to the Free Software
rem Foundation, Inc., 59 Temple Place, Suite 330, Boston, MA 02111-1307 USA

rem INSTRUCTIONS
rem ------------
rem
rem - copy this script anywhere on your system
rem - adjust the CONFIG variables below and create the %tempdir%
rem - put a working wget.exe and unzip.exe into the %tempdir% directory ( or anywhere in the %PATH% )
rem - run this script manually or put it into the Task Scheduler to run periodically ( every few hours )


rem Changes from v1 to v2 :
rem - set sophos version as a variable "sopver"
rem Changes from v3 to v3 :
rem - move dirs to variables : tempdir, SOPLOC
rem - add "%tempdir%" to path, so wget and unzip can be in the %SOPLOC% directory

rem **** CONFIG STUFF BEGIN **************

rem sopver = Sophos version , 384 means v3.84 etc...
set sopver=384

rem tempdir = directory for temporary files during update;
rem no quotes needed ...
set tempdir=C:\Documents and Settings\Administrator\Local Settings\Application Data\SophosUpdate

rem SOPLOC = location of Sophos installation
set SOPLOC=C:\Program Files\Sophos SWEEP for NT

rem modify PATH so that wget and unzip can be found if they are in %tempdir%
set PATH=%PATH%;%tempdir%
rem **** CONFIG STUFF END **************


rem begin/init


cd /d "%tempdir%"

if errorlevel 1 goto errorexit

rd /s /q workdir

if errorlevel 1 goto errorexit

md workdir

if errorlevel 1 goto errorexit

cd workdir

if errorlevel 1 goto error1exit

rem download IDE archive
rem URL : http://www.sophos.com/downloads/ide/%so...

wget -q http://www.sophos.com/downloads/ide/%so...

if errorlevel 1 goto error1exit

rem extract IDE archive

unzip -q %sopver%_ides.zip

if errorlevel 1 goto error1exit

rem copy/overwrite IDE files to sophos directory

xcopy /y /q *.ide "%SOPLOC%"
if errorlevel 1 goto error1exit

rem stop and start sophos services, purge checksum
rem stop

net stop "Sophos Anti-Virus"
net stop "Sophos Anti-Virus Network"
rem ignore error ( they may be already stopped )

rem delete checksum cache file

del /f /q "%SOPLOC%\INTERCHK.CHK"

rem ignore error

rem start

net start "Sophos Anti-Virus"
net start "Sophos Anti-Virus Network"


rem delete temporary files

:error1exit
rem error1exit : delete workdir

cd /d "%tempdir%"
rd /s /q "workdir"

:errorexit
rem end

Boro ::

Dolgo sem testiral BitDefendaerja Prof 7,2 in vam povem, da sem bil z njim kr zadovoljen, vendar zdaj uporabljam Kaspersky 5.0 in mislim da je boljše orodje! Preišče in zbriše vam viruse tudi v skrčenih datotekah (zip, arj....). V takih datotekah sem imel kr dva virusa - ker jih BitDefender prej ni zaznal!!!!!!!! PRIPOROČAM KASPERSKY!!

CaqKa ::

še enkrat.. kaj je z nortonom narobe?

Meto ::

1. norton je plačljiv
2. je zeloo počasen
3. požre veliko sistemskih sredstev

priporočam Avast! je đabe, pa hiter in preprost. same dobre izkušnje.

Meto ::

aja, da ne omenjamo smeti ki jih norton posti ob uninstallu.

matter ::

Morte pazt pri izjavah like "novi AV je pa najdu x več virusov!!," da pogledate ali sploh je virus, ali je samo določeno datoteko hevristično prepoznal kot virus. Ker če gre za crypt virus , ni nujno da je virus. Tko je men najdu v ATi gonilnikih :)

Js mam nod32 zadnjo beto pa je ok. Za info:
kliken hier

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matter ()

CaqKa ::

1. norton je plačljiv
2. je zeloo počasen
3. požre veliko sistemskih sredstev


prvo zadevo primerjaj z ostalimi AV programi!
za drugo in tretjo stvar pa mi natresi konkretne linke.. ker če je tak potem jih boš ziher kar z rokava stresal.

jaz vem da norton na mojem sistemu požere najmanj resourcev.

Meto ::

2. in 3. točko govorim iz lastnih izkušenj, ne potrebujem linkov, da bi ti dokazoval. to ti lahko potrdi še kdo drug...

1. točka: zakaj bi uporabljal plačljive programe, ko obstaja dobra (boljša?) brezplačna...

CaqKa ::

ahja.. kera te je ta brezplačna boljša alternativa?

Meto ::

Avast! (uporabljam sam, priporočam)
Avg
AntiVir

3 najbolj pogosti, več se jih ne spomnim iz glave...

Fukomuko ::

ha! nod32 sploh ni tk mogočen ko pravite! res, da je nahjhitrejši, ni pa najboljši! uporabljam ga že 4 mesce, ampak sem ravno sedaj gledal teste antivirusov na internetu, in sem se odločil za pando, ki najde 99,8% antivirusov8-O

CaqKa ::

bulek link

Ibex ::

Ali ima že kdo norton antivirus 2005?

Fukomuko ::

Jst ::

Koliko pa stane Pc-Cillin Internet security (v Sloveniji)? Torej firewall in antivirus obenem.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

_icy_ ::

Kaj pa pravite na Panda internet security, kako se kaj obnese, oziroma kateri program uporabiti, da bi imel vse v enem

tebodi ::

Jaz sem si ravno instaliral NOD32 s spletne strani, pa mi realtime skeniranje (AMON) požere 100% cpu-ja.

Kaj je to normalno???

tebodi ::

icy: Jaz sem tudi gledal, kateri program bi imel vse v enem, pa nima smisla, ni zato nič bolj simpl. Tisti all-in-one firewalli so baje slabši, predvsem pa ni nepomembno to, kako program sodeluje z uporabnikom, zato si jih poglej par in obdrži tistega, ki ti bo najbolj ustrezal. Na koncu sem se odločil za Outpost firewall, za antivirus pa bom iz Nortona šel na nekaj druga, ker mi je Norton začel žreti preveč sredstev...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tebodi ()

Highlag ::

Uporabljam NOD že skoraj 1leto. V tem času mi je odstranil sigurno več kot 100 virusov iz pošte. Okužen nisem bil nikoli.

Dela potiho. :D Kar mi ustreza. Dobim samo obvestila o odstranjenih virusih in posodobitvah baze virusov. Poje minimalno sistemskih sredstev (spomin in procesor) Tako da računalnik večino časa Folda :D

Kmalu mi poteče licenca. Sigurno bom licenco podaljšal še na naslednje leto. Sploh za takšno ceno (5940Sit)

Glede testov: Vsak AV software ima svojo lestvico boljših AV, ponavadi je ravno njihov najboljši. Da pristavim še jaz svoj lonček: Testi AV programov

Preden pa skočite v lase poglejte rezultate posameznih programov za isti operacijski sistem, ter čas.
Never trust a computer you can't throw out a window

tebodi ::

Highlag: Imaš izkušnje z NOD-om. Kako se pri tebi obnese AMON funkcija execute (ki očitno non-stop znova preverja datoteke, ki se trenutno izvajajo)? Koliko cpu-ja ti porabi?

Fukomuko ::

nod32 velja za najhitrejši antivirus (ampak po mojem mnenju ne najbolj učinkovitega),
sem pa bral nek test na internetu, kjer je lepo pisalo v odstotkih koliko virsov najdejo posamezni antivirusi. No, če bom potem mel čas bom še enkrat poisku pa prilepu url8-) .

kloshar ::

Zakaj nihče ne omenja KAV? [8-O]
ENIAC iz l. 1946, 80ton, 18k elektronk, za operacijo rabi nekaj sekund

Highlag ::

@ tebodi

Ne boš verjel, ampak zadeve razen v enem primeru sploh ne opazim. V task-managerju tudi ni opazno, da bi nod kuril kaj CPU-ja. Fah pokuri okoli 99% CPU-ja >:D
AMon pregleda cca 1file na sekundo. (A64 3000) Na stari mašini A1333 prav tako nisem občutil kakšnega zaviranja.


Edini primer, ki sem ga našel, da je AMON delal probleme je bila igrica DeusEx2. Nalaganje stopenj je trajalo po 2 in več minuti.
Ko sem NOD-u po nasvetu, ki sem ga našel na DeusEx forumih, odstranil pregledovanje mape igrice, se je le ta zaganjala normalno. Zakaj tako pa ne vem. Večina novejših iger namreč dela BP.
Never trust a computer you can't throw out a window

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Primoz ()

kloshar ::

Naj vam dam linke do nekaj antivirus testov, pa si potem mislite svoje:
Virus GR
AV Comparatives
Virus BTN
Av Test
Še ena
KuKuc

Kateri je najboljši? :D
ENIAC iz l. 1946, 80ton, 18k elektronk, za operacijo rabi nekaj sekund

Microsoft ::

No, jst lahko recem samo to, da ZoneAlarm si ne zasluzi ime antivirusni program. Tak obupen vmesnik, kot ima ta program, res tezko najdes. Da ne omenjam pomankanja funkcij.

Ostajam na Norton ISP 2k4.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

globoko grlo ::

Sm danes presedlal na avasta 4 home (free) in mi je najdu dva trojanca in en virus. Do danes sem pa imel AVGja;( ;( . Mam pa še sygate pfw.

vglavnem avast mi je kr všeč ratal:D

globoko grlo ::

hm, še neki, zgleda, da sm narobe naštimal mail serverje (SiOL), zdej pa nikjer ne najdem nastavitev pri avastu, prej mi je vse delal, zdej mi pa noče mejlov dol potegnt. Ikonca za mejl se sicer pokaže, pride pa nič

sm zalaufal mail wizard in je samo tole za naštimat
smtp server je mail.siol.net
pop server je pop.siol.net

port je pa 110 če se ne motim, al 25?

tnx

globoko grlo ::

pod settings sm najdu smtp nastavitve in imam sam tole

server adress : 127.0.0.1
port : 110
from adress : pa ne vem kaj bi napisal

če ma kdo kkšno idejo ...

globoko grlo ::

hm, resetiral računalo in zadeva deluje
tnx

kloshar ::

Ta test imajo za enega najboljših. Objavil sem samo prvih nekaj rezultatov, ker je lista prevelika. VIR - Virus GR

1. Kaspersky Personal Pro version 4.5.0.58 - 99.09%

2. F-Secure 2004 version 4.71.5 - 98.77%

3. Extendia AVK Pro version 11.0.4 - 98.68%

4. AVK version 14.0.7 - 98.50%

5. Kaspersky Personal version 5.0.149 - 97.88%

6. eScan 2003 Virus Control version 2.6.484.8 - 96.75%

7. McAfee version 8.0.41 - 93.59%

8. Norton version 2004 Professional - 93.38%

9. RAV version 8.6.105 - 93.14%

10. F-Prot version 3.15 - 91.85%

11. Command version 4.90 - 91.41%

12. Panda Titanium version 3.02.00 - 91.38%

13. Norton Corporate version 9.0.0.338 - 90.29%

14. Panda Platinum version 7.05.04 - 89.97%

15. MKS_VIR 2004 version 2.0 - 89.45%

16. Virus Chaser version 5.0 - 89.07%

17. BitDefender version 7.2 - 88.52%

18. BullGuard version 4.5 - 87.26%

19. Dr. Web version 4.31b - 85.35%

20. PC-Cillin 2004 version 11.00.1253 - 84.80%

21. Nod32 version 1.840 - 82.68%

22. Sophos Sweep version 3.84 - 81.31%

23. Avast version 4.1.418 - 80.55%

24. AntiVir version 6.27.00.01 - 79.57%

25. Vexira version 2.14.00.01 - 79.50%

26. AVG version 7.0.262 - 72.50%

27. Norman version 5.70.14 - 67.72%

28. UNA version 1.83 - 62.85%

29. Solo 2.5 version 2.6.3 - 61.08%

30. ZoneAlarm with VET Antivirus version 5.0.590.015 - 60.82%
ENIAC iz l. 1946, 80ton, 18k elektronk, za operacijo rabi nekaj sekund

NikMan ::

Zadnje mesece sem testiral več antivirus programov in tukaj je moje mišlenje:

BIt Defender 7.2: Dober, vendar mi je vmesnik preveč kičast in premalo nastavljiv. Naj bi celo zmagal za naj naj antivirus. Link je http://www.anti-virus-software-review.c...

Norton Corpotrate 8.1 je zanimiv, vendar mi ni všeč premala nastavljivost. Je pa vsekakor boljši od 2004, 2005 edicije, ker se ne namesti povsod po računalu., Še vedno mi pa gre na jetra posebej inštaliacja LiveUpdate.

Nod32 je zelo fajn zadeva, žre malo memorije in je zelo nepregleden, vendar dober.

Mcafee Eterprise 8i je pa meni do sedaj naj naj izbira. Deluje super z WinXP Sp2 in je zelo nastavljiv. Žre malo resorsev in pregleduje spyware, email itd.. Ni pa za navadne smrtnike, ker ni lep in kičast.


Drugače pa ima vsako podjetje svojo stran kjer pišejo kateri Antivirus programi so super itd...
Moje mnenje (po kar nekaj testiranjih:

Izogibajte se vseh varijant Panda Antivirus, ker so res zanič.

Izogibajte se Norton Antivirus 2004, 2005 itd, ker se ne morejo nikakor prilagoditi željam uporabnikom že leta in še vedno proizvajajo isto sranje.

Trend Micro 2004 je zelo dober, po drugi strani pa malo nastavljiv in grd.

Zastonjski programi so vedno bolj popularni, ampak pač še vedno ne najboljši.
NikMan www.nikman.net

Boro ::

Po moje oceni je zelo v redu AVAST 4.1 Proffesional, zanima me zakaj pa Panda ni v redu!!?? Ta nova PANDA PLATINUM INTERNET SECURITY je zelo v redu saj ima močno zaščito pa firewall, spyware....

kockish ::

Testi AVjev ne vplivajo kaj dosti, ker so itak vsak mesec razlicni (pac nekomu gre lahko pri dolocenem virusu boljse/slabse...), bolj pomembne so lastne izkusnje...

Osebno prisegam na NOD32, dober je tudi Avast.
V mrezi pa definitivno sophos. Z EM se popolnoma avtomatsko updejta cela mreza.

AV, ki ga ne bom vec uporabljal:
- eTrust (kljub rednim updatom ni nasel siroko razsirjenega virusa)
- Norton (kar nekajkrat sem na servisu uninstallal norton in sistem je delal kot urca, prej pa pol stvari ni delalo; splosna pocasnost, kicast, precej obremeni proc)

Boro ::

Ja kar se tiče NAV-a se tud strinjam, sam ga nikol več ne inštaliram, ker ne najde nič, polega tega pa požre ogromno CPU-ja, Rama, je zelo počasen....

bosstjann ::

Ok po več mesecih testiranja nod32 sm razočaran do konca. adsl skoz uptodate pa sm ga dons dol dal pa pando gor pa je najdla 20 ukuženih fajlov pa ene 5 različnih virusev. Zdej iščem AV k je tolk hiter k nod32 pa UČINKOVIT ne pa tko kr neki no dvakrat tedensko je biv narjen system scan pa še pred uninstallom pol pa panda najde viruse mislm.
««
3 / 50
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Antivirus (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11332621 (15055) hdx
»

Boljša alternativa AVG Free antivirusnem programu (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
6514719 (13104) opeter
»

Najboljši antivirusni program, kateri? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11359638 (45438) d4vid
»

Kingsoft Antivirus 2012 izšel! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Informacijska varnost
12825350 (20962) alexz
»

Kateri antivirusni program naj izberem

Oddelek: Programska oprema
499201 (8148) bluefish

Več podobnih tem