» »

Anti-virus programi

Anti-virus programi

««
4 / 50
»»

k0lar ::

Kaspersky Personal 5.0 in deluje odlično!
Dobenih problemov, dobenih teženj ob updatih...
V task managerju piše, da zasede približno 17.000K Memory (16 kavsvc.eexe + 1 kav.exe)

Priporočam, ker je najboljši od kar sem jih jaz imel do sedaj!
(Mcafee, Antivir, Bitdefender, sploh pa Norton se lahko skrijejo), nod32 pa še nisem preiskusil, sam pa kr obeta...

Boro ::

Ja kar se tiče Kasperskega je zelo dober program, mislim pa je PANDA PLATINUM INTERNET SECURITY doslej najmočnejše orodje proti virusom in vsem ostalim nadležnim smetjem na netu! :):) Poleg firewalla še...

bosstjann ::

ja jest sm bil zdej navajen na nod32 k je bil res hiter sam zdej pa ni neke nadomestne stvari k bi bla sam enkrat počasnejše

nod je mel full system scan par minut drugi pa po eno uro ja no sam je pa res da najdu ni vsega

aja zdej mam za pando gor kas.... pa je tut najdu viruse tko da zgleda noben ne najde vsega je pa res viruse dobim lahko samo preko torrenta in dc++ drugih stvari slpoh ne odpiram

Boro ::

Katero Pando pa imaš???

kloshar ::

mislim pa je PANDA PLATINUM INTERNET SECURITY doslej najmočnejše orodje proti virusom in vsem ostalim nadležnim smetjem na netu! :):)


Ma dej, dej, samo ne bluzi. Panda vs. Kaspersky = Mazda vs. Mercedes >:D
ENIAC iz l. 1946, 80ton, 18k elektronk, za operacijo rabi nekaj sekund

bosstjann ::

mel sm PANDA PLATINUM INTERNET SECURITY

zdej je trenutno Kaspersky

nevem kerga nej še poizkusim

kloshar ::

Zdej iščem AV k je tolk hiter k nod32 pa UČINKOVIT ne pa tko kr neki no dvakrat tedensko je biv narjen system scan pa še pred uninstallom pol pa panda najde viruse mislm.


Če bi rad dober in majhen antivirus, poglej za:

- F-prot for Windows
- Command Antivirus (uporablja f-prot engine in definicije + svoje definicije)
- eTrust EZ antivirus (eden ga je že skritiziral, vendar mislim da neupravičeno)
- Dr.Web32 (izjemen protivirusnik, ki se lahko kosa z vsemi tremi zgoraj napisanimi)

Predlagam ti ali F-prot ali Dr.Web32.
ENIAC iz l. 1946, 80ton, 18k elektronk, za operacijo rabi nekaj sekund

kloshar ::

bosstjann:

Sploh ne vem, kaj kompliciraš s temi antivirusnimi programi. Enga si nabavi, pa daj gmah. Vsak te bo branil pred večino virusov in ne glede na to, ali imaš AVG ali Kaspersky (Casio ali Rolex >:D >:D ), virusa ne boš tako hitro dobil, sploh če imaš še kaj mozga v glavi.

Hawk, govoril sem! :D
ENIAC iz l. 1946, 80ton, 18k elektronk, za operacijo rabi nekaj sekund

bosstjann ::

Sploh ne vem, kaj kompliciraš s temi antivirusnimi programi. Enga si nabavi, pa daj gmah. Vsak te bo branil pred večino virusov in ne glede na to, ali imaš AVG ali Kaspersky (Casio ali Rolex ), virusa ne boš tako hitro dobil, sploh če imaš še kaj mozga v glavi.


ja jest bi upal skor brez AV sam morem tko odkrit enga dobrga k na cajte tut kermu winse inštaliram pa je pol hudič če ne narediš prvič dobr tko da on ne more polomt k pol ga maš skoz za vratam

kloshar ::

Potem ti pa jaz pravim:

ZA MOČNE MAŠINE:
- Kaspersky 4.5 ali 5.0
- F-secure Client Security
- Norman Virus Control
- McAfee

ZA ŠVOH MAŠINE:
- Dr.Web
- F-prot
- NOD32

Tako. To je to. Pri nobenem ne moreš zgrešit.
ENIAC iz l. 1946, 80ton, 18k elektronk, za operacijo rabi nekaj sekund

bosstjann ::

ok hvala za info

ripmork ::

mi lahko prosim kdo pomaga? Saj ne vem več al sem jaz tako preklemano butast ali me nalašč program zajebava v glavo.

Snel sem dol Dr.Web.
Updejtal
ključ-registracijski za demo preizkus 20 dni mi je bil poslan in je shranjen
-torej sliši se vse lepo in prav

Zaženem in najde mi 20+ virusov8-O
Zmagoslavno hočem pritisniti delete/cure...pač karkoli...pa mi nič ne zagrabi.noben action ne prime,razen da preimenujem infected fajle...če pa hočem izbrisat mi napiše da moram funkcijo delete naštimat v ini.fajlu...wtf?:'(

se res komu sanja kaj delam narobe,ker sem že vse nastavitve pregledal 10-krat pa ni nič narobe...

CaqKa ::

če pa hočem izbrisat mi napiše da moram funkcijo delete naštimat v ini.fajlu

in česa tukaj nisi razumel?
pa čist tak btw..
demoti so ponavadi omejeni z funkcijami.

SkIDiver ::

Mene pa zanima možnost, ki jo nod 32 ponuja. In sicer pošiljanje obvestil po emailu. Neki sem nastavu sam zadeva ne pali men. Tako, da kdor to uporablja bi prosu, da pove kako nastavit.

JP ::

Jo! Preizkusi sem ze veliko AV programov, trenutno pa preizkusam nod32 zadnjo trial verzijo in me moti ena stvar. To je velikost definicij ki jih hoče nadgrajevat z interneta.
Normalno naj bi bilo to par kilo... vsaj včasih je bilo tako, sedaj pa je file velik tja do 1.8MB in za en navaden dial up je to precej duhomorno. A ima kdo podobne izkušnje?
Oz. a je to normalno. Sem pisal na Si-splet. pa ni bilo nobenega odgovora. Drugace pa mi je zaenkrat bil NOD32 se najbolj vsec (poraba sredstev, ucinkovitost, nastavljivost...)
Any ideas?

Lp by JP

bosstjann ::

to je pri trial ja drugače so updati samo 25 kilo

SkIDiver ::

JP sploh ne porajtam. Doma ma ADSL 1mbit in me ne gane v lj pa mam link 10mbit in gor tako, da mi čist dol visi kolk je velik fajl tako, da tega nism opazu. Mi je pa čudn tale sistem obveščanja in ma z njim težave kot sem že napisal. Mam pa licenčno verzijo. Sem odštel prešerne zanjo.

simcek009 ::

js uporabljam bitdefender in sem z njegovo uporabo zelo zadavoljen !

morazem ::

Še enkrat Kaspersky Personal 5.0 res dober zaenkrat edini ki me še ni pustil na cedilu.
AMD Sempron 3100+, Epox 8KDA, Gf4Ti 4200 64MB, Kingstone512MB, Seagate 160Gb

HairyFotr ::

Dons sm dobu mjl s siola, kjer je blo (med drugim) tut par napotkov kako nj bi zaščitu računalnik pa to... nč novga, razn link do RAV antivirusa

Mam NOD32, prej sm mel Nortona, pa mi je v enmu starmu zipu, k sm ga zihr z obema že preskenirov, najdu virus, tko d res ni nben antivirus 100% zihr.

AtaStrumf ::

Sem uporabljal Norton AV 2003 dokler ni potekla registracija (1 leto) pa je bila mašina stalno brez pomnilnika (res, da je bila zabasana, ampak tolk pa spet ne) pa sem ga dol fliku pa se bila ene 1000% pospešitev. WAU nisem mogel verjeti očem.

Potem sem dal gor NAV 2004 v upanju, da bo kaj bolje in res je na začetku izgledalo bistveno bolje, a sem bil kmalu spet zelo blizu stari situaciji, a sem spet misli, da zato ker je mašina zabasana in ker mislim Winse reinštalirat (je že ultra nujno), sem ga prej dol vrgu, da mi ne bikje ostali kaki Norton Protected Files-i ;(( in mašina je spet začela leteti. (Athlon XP 2,2 GHZ, 1 GB RAM-a -- tudi RAM sem kupil 1 GB zato ker sem misli, da ob vseh programih, ki jih imam to dejansko rabim, zdaj se mi pa vse bolj zdi, da je bil kriv predvsem NAV)


Skratka zdaj ko bom dal gor frišne Winse, sem pa rekel da vidim kaj priporoča Slo-Tech in Wau, naštel sem nič manj kot 12, bolj ali manj, priporočenih AV progijev.

Bom probal s Kaspersky-jem. Če že nimam ta pravga mercedeza, bom imel pa vsaj mercedeza med AV programi :D.

Skratka ne morem verjet kolk keša sem stran vrgu, ker sem mislil, da imam preslabo mašino. Še na Athlona 64 3200+ sem prešaltal glih dons, ker sem bil že tolk razočaran nad počasnostjo sistema, za katero sem mislil, da je krivih ene 100 inštaliranih progijev (ki se jim BTW ne mislim odreči, kvečjemu še več jih mislim imeti sedaj gor), sedaj pa vidim, da to sploh ni bilo to.

Počutim se prav glupo :8), sam kaj čmo, mogoče sem pa sam sebi lagal, da sem kupoval now HW, ker ga kao rabim, brez da bi prej mal pomislil. Sej nisem tolk glup, samo imam pa grdo navado ignorirat zdravo pamet :D.

Zgodovina sprememb…

SkIDiver ::

Jz sm opazu razliko na celeronu 333 MHz in 192mb rama, ko sem norton 2003 zamenjal z nod32. Nepopisna razlika kako PC leti. Gor pa XP-ji laufajo!!!

Golden eye ::

antivirus NOD 32 -> mu ne zaupam več!!! Sem dons naložu pando pa preveru comp pa mi je najdu 600 okuženih datotek od tega okol 6 različnih viroso in črvov!!!! ;(

majstor ::

NOD32 priporoca tudi Microsoft.

Download + crack:

www.katz.ws

SkIDiver ::

Golden eye jz pa ne vem kako mi panda ni našla dveh trojancev in virusa nod32 pa vse najdu.

Golden eye ::

zdej sem dal gor Kaspersky in našel še prostalo šaro :D Tko da pr tem tud ostajam....sam mel dolgo je pregledoval cel disk :\

Senzacionale ::

men je cool in ne pravim da je najbolš bitdefender 8 plus
http://www.dostavahrane.si

kyusss ::

ker lightweight antivirus mi priporocate za P233Mhz, 196mb ram, win2000? mora pokurt res malo sistemskih sredstev, ker je masina ze zdej pocasna za zjokat (hm, le zakaj?)

MrStein ::

NOD baje malo sredstev porabi.
Pa še kaki, drugi, saj je bilo že večkrat predebatirano.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kloshar ::

Preberi si tole: klok-klik
ENIAC iz l. 1946, 80ton, 18k elektronk, za operacijo rabi nekaj sekund

zdravc ::

Mene pa nekaj zanima glede Kaspersky AV. Imam WinXP pro in več userjev. Prvemu userju, ki se prijavi, se mu zažene kontrol center. Ko se prijavi še drugi pa se pojavi sporočilo, da je kontrol center že zagnan s strani drugega userja. Kontrol center lahko torej uprablja samo prvi user.
Tudi sam sem že preizkusil več AV programov, vendar nikjer nisem imel podobnega problema.
Ali bi kdo kaj vedel o tem.
kdor zna pa žih

TOP ::

Uporabljam Avast pa je tud dober

ripmork ::

definitivno je Kaspersky5.0 najboljši(trial verzija 1 mesec),našel je več kot Panda in nod32 skupaj....edini problem je pretekla free doba,ključa pa nikjer ne dobim:(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

vidi ::

Roke stran od bitdefender-ja!

Nekateri so pohvalili novi bitdefender 8 , pa sem mu dal priložnost.

Na novem sistemu sem ga lepo postavil!

Deluje sicer OK, vendar se file bdss.exe lepo nažira mojih RAM sredstev (mimo grede to ni edini file, ki ga ta programček zažene ob start)

Običajno mi tale file nikoli ne pride pod 30.000kB, če pa je res razpoložen pa mi pride tudi do 80.000 kB 8-O in tam običajno tudi ostane!!!

Al mam sam jest to smolo, al je pa neki hudo narobe tuki!
Prodajam bučke!
Dej kup si liziko!

vidi ::

Se opravičujem, napisal sem 80.000kB, v resnici je 180.000 KB:\
Prodajam bučke!
Dej kup si liziko!

64202 ::

A se dajo winsi (recimo XP) tako nastavit, da firewalla ne rabis. Torej, da netstat ne vrne nobenega listen porta. Predpostavimo, da si dovolj vesc, da si trojancev ne bos nasral gor.

A ni to absurdno, da "moras" imeti firewall na kisti?

(ups, narobe tema, -> kateri firewall)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 64202 ()

jest10 ::

Sam ne mi več govorit da norton zabaše računalnik.
Kaspersky je 5x hujši. Pri pregledu sistema mi je tako zabasau sistem da mi je duron1980MHz deloval tako kot stara kišta z P2 400MHz.
Sem že nazaj na nortonu

PALOMINO ::

Jaz uporabljam pa brezplačen anti-virus program AVAST, sem zadvoljen - sem imel prej Nortona ampak mi nekako ne potegne + to da sem fasal nekaj trojancev še sam ne vem od kje in Norton jih sploh zaznal ni! Avast pa jih je takoj zaznal ter odstranil! Različico Nortona je bila 2005! Sramota za Symantec!

blubiu ::

Kaj pomeni pri Kasperskemu nastavitev Priority (Low, Normal, High)?
Na Normal mi namrec pobere 99% procesorja med scanom, z racunalnikom lahko delas samo pri Priority Low. Imam pa Athlona64 3000.

AtaStrumf ::

Priority mora bit low, drugače lahko dobi prednost pred aplikacijami s katerimi delaš in pol seveda opaziš bremzanje.

ripmork ::

kakšne izkušnje imate z bitdefenderjem?...imam 7.2 verzijo in se mi zdi kar v redu,po testih sodeč je soliden antivirus,zanimajo pa me izkušnje kogarkoli,je zadosti varen?

Fukomuko ::

tale stran je zelo zanimiva;)
http://www.nod32-si.com/compare.htm

jest10 ::

bulek:
Ja ja seveda.
Povej mi no kdaj se je že zgodilo da kakšen izdelek ni bil prvi, ko so ga "testirali" v domačem štabu?
Ta test je brez veze

Tilen ::

Jaz uporabljam zdaj 3 dni Mcafee antivirus in bom dobesedno po*i*dil! Real time scan opcija je cist kul, samo najbolj me moti, da kljub temu, da imam nastavljeno "ask me what to do when virus found" ali nekaj takega on kr nekaj brise in nic ne vprasa, popenil bom. A obstaka kateri izmed tukaj nastetis, ki te v real time scan opciji res VPRASA kaj hoces naredit ko virus najde, ne pa da kr nekaj brise, kaj pa ce ta po njegovem "virus" jaz rabim? ;((
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Fukomuko ::

jest10:
niso ga testirali v "domačem štabu" ampak na virus bulletin, ki je najbolj znana hiša, kjer testirajo antiviruse.

jest10 ::

No poglej N drugih testou. V vsakem bo drugače.
Zakaj je pa ta test na domači strani pa še najbolj slep vidi:\

Fukomuko ::

jest10: ta test NI bil testiran na domači strani. Na začetku lepo piše:
Virus Bulletin Magazine UK je najbolj priznana svetovna organizacija za odkrivanje, zaščito in iskanje računalniških virusov. Visoko je cenjen zaradi svojih kvalitetnih neodvisnih testov. Na testiranjih, ki jih redno dopolnjujejo so antivirus produkti testirani v smislu sposobnosti zaznavanja trenutno najbolj poznanih 'In the wild' (ItW) , standardnih in polimorfnih svetovnih virusov, hkrati pa se testira tudi hitrost ter uspešnost odkrivanja. Popolni rezultati testiranja so na voljo v tiskani verziji Virus Bulletin, skupni rezultati pa na njihovih spletnih straneh. V spodnjih tabelah sledi skupni pregled nekaterih zadnjih testiranj.

Je pa res da je še veliko drugih testov, ampak večina jih testira uporabnost ne pa zaščito;)

ripmork ::

bulek:antivirusi so zelo delikatna stvarca,en dan odkrije ta več virusov,drugi dan ima drug antivirus bolj napreden update za zaznavanje virusov...kak mesec kasneje-kdo ve?
Nod 32-sem tudi jaz bral kako 100% je,ko sem ga pa probal sem pa ugotovil kako 100% so me za nos vlekli...pa sej ni slab antivirus,ampak po mojih izkušnjah(sem probal kar nekaj antivirusov) je Kaspersky 5.0 najboljši....

1)Kaspersky 5.0(tudi 4.0)
2)Bitdefender in Virus buster
3)NOD32
4)Panda
....
AVG antivirus je pa izpod kritike:(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

Fukomuko ::

hehe, nekej si pa pozabil pri testu. Koliko sistemskih sredstev porabi Kaspersky proti NOD32:\ ? Mislim da je kar velika razlika;)

ripmork ::

a ni rezultat pomemben?:\
To se pa itak ve da rabiš mal več živcev s Kasperskyem...ampak se splača:D
««
4 / 50
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Antivirus (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11332619 (15053) hdx
»

Boljša alternativa AVG Free antivirusnem programu (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
6514715 (13100) opeter
»

Najboljši antivirusni program, kateri? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11359638 (45438) d4vid
»

Kingsoft Antivirus 2012 izšel! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Informacijska varnost
12825345 (20957) alexz
»

Kateri antivirusni program naj izberem

Oddelek: Programska oprema
499200 (8147) bluefish

Več podobnih tem