» »

antivirus

antivirus

1
2
3

mihec87 ::

no da nebom nove teme odpiru bom kr tu uprasu.Imam norton antivirus in mi po veckrat na dan javlja tcp ip flags attack vcasih pa tut neki za scan pise v glavnem norton to pac preprec.In sm dau na visual tracking in mi je najdel nekoga v netherlands natancneje amsterdam ka nj nrdim k to mi ze gre mal na zivce.Pa se to kako on ve moj ip ce mam dinamični ip se pa to dogaja skos iz ena in istega ip-ja.

@ljash ::

probi z AD-AWARE...

mihec87 ::

sm dau ces pa je odstranu pa vseen nc ne pomaga

@ljash ::

en program pač pošilja nekemu posamezniku (ali podjetju) tvoj IP. Probi s Kerio Personal Firewall in ORENG naštimi omejitev programov (da sproti daš kerga boš omogoču pa kerga za skoz preklicu). Potem bi moglo bit ok...

kloshar ::

Saj nočem pljuvati čez AdAware, samo mene je zelo razočaral. Saj polovico stvari sploh ne najde! Potem sem šel na www.download.com, vpisal clean in našel 2 zelo dobra programa, ki ti počistita registre, internet file, ...

LP

PS: Kdaj bomo vžgali private debato o antivirusnih programih?

flipflop ::

Kakšno private debato?

kloshar ::

Mah, saj ni važno ...

Sam uporabljam Norman Virus-control in moram reči, da je perfektern! Ima VSE, kar antivirusni program rabi.

tx-z ::

Sophos Antivirus; tega uporabljam,tega priporočam
tx-z

pivmik ::

Po screenshotih sodeč je to beden program.
Raje poskusi zastonjski FoxMail.
LP, Gregor GRE^

kloshar ::

Kater da bi bil beden program?

tx-z ::

če je sophos "grd" še ne pomen da je slab; aja, ni grd..; če si to mislu
tx-z

boyan64 ::

e-trust promo ? Kaj je ta promo in trial? Ali ima omejen rok trajanja ali dela free dokler je podpora zanj?
Sprašujem zato, ker sem imel do sedaj doma PC-Cillin 2002 in mi ga je sral.Ustvarjal je neke fajle, tako da sem imel kar naenkrat filov za 7GB??.Sem ga brisal.

Sedaj sem naložil e-trust in kolikor sem prebral ste zadovoljni z njim.
Ali se res posodablja sam ali je potrebno ročno klikniti za posodabljanje?
Kaj to pomeni, da ne pregleduje e-mailov? Ali je garancija če si na siolu, da po mailu ne dobiš virusa?

Aja, še nekaj? AVG antivirus? POskušal sem DL free verzijo, pa ko bi moral začeti DL je napisalo, da server ne obstaja? Ali je ta AV program OK ali ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boyan64 ()

Azrael ::

E-trust AV promo se posodablja sam - avtomatsko in do sedaj skoraj vsakodnevno. Tako scan engine in tudi virusne definicije, lahko pa tudi sam s klikom zahtevaš posodobitev. Če je verjeti temu, kar piše v reklami od Avtere (ta AV je naložen na vseh novih PCX računalnikih), ima ta AV doživljensko licenco in doživljensko brezplačno posodabljanje.

Kako je z okuženo pošto pa ne vem.

Lahko pa rečem še to, da je včeraj, ko sem bil na neki čudni strani, takoj zaznal in onemogočil nekega trojanca, kar se pri PC Cilin 2k ni nikoli zgodilo. Izgleda, da stvar deluje. Preizkusil sem ga še z eno disketo na kateri so virusi in je takoj zaznal, kaj je dobil.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

pivmik ::

(prezrite moje prejšnje sporočilo pisal sem v napačno temo)

eTrust se sam posodablja, ne rabi niti klinkit.
Za okuženo pošto pa uporabljaj FoxMail ki je zelo podoben Outlooku Express, le da je imun na Viruse. (vseeno pa če greš odpirat EXE SCR BAT COM datoteke kar tako, ti ni pomoči)
eTrust skennira tudi incoming in outgoing files samo ne vem če se s tem misli tudi na e-pošto.

Vedno več opažam pri folku, da je za 90% okužb kriv Outlook (Express).
LP, Gregor GRE^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pivmik ()

boyan64 ::

Hvala za odgovor.
Še vedno pa ne vem kaj sem DL. Ali je ta trial samo 30dni in potem konec lepega. Se da uporabnega in stalnega dobiti na p2P?

ToniT ::

Če piše promo version, potem je to stalna verzija.

boyan64 ::

ToniT hvala, sedaj bom bolj mirno spal|O

Care ::

rabim pomoč. na računalniku imam trojanskega konja in se ga ne morm znebit. piši da mi lahko gdo preko irca šari pa racunalniku. virus mi je pršu na system32.exe. kaj naj naredim

TylerDurden ::

pc-cillin 2003 je zakon :), če pa že fašeš virus ima template file, da ti popravi kar ti je virus zjebal. Npr. imel sem vqs-hosts ali nekaj v tem smislu, pa mi je crknu google in podobni iskalniki, zaženem rapair, pa zadeva pobriše okužene filetke, nastavi nazaj prave itn...
Let\'s make some soap ...

kloshar ::

Sam trenutno preizkušam Panda Titanium. Programček zgleda, da je kar v redu.

Se pa zanimam za nakup antivirusnega programa. Mogoče kdo pozna kakšno stvar, ki stane do 10 000 sit in bi lahko kupil program kar preko interneta. Vem, da je pri nortonu tako, da samo vtipkaš številko kartice in takoj dobiš e-mail s kodo in naslovom za download programa. Norton mi je malo predrag. Tako da, kaj predlagate? Koliko pa je kaj varno vpisati številko kreditne kartice? Se lahko to na kakršen koli način zlorabi??

LP

alesrosina ::

No ok, zgleda da tega ni se nihce omenu tukile .... namrec, za tiste k nocte kupovat antivirusov in tud lahko mal sklepate kaj je nevarno in kaj ne vam priporocam celo vrsto on-line ActiveScanov, ki ti poskenirajo kisto kar iz web browserja ....
Google rezultati

Mr.B ::

Priporočam McAfee-ja. Trenutna verzija 8 je super, skenirati ti tudi spyware in podobno vključno eml in podobno priporočam spamkilerja , preveriti moram še njihov firewall. Boljši je od nortona 2004.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kloshar ::

ASPmaster: to, kar je google našel, so večinoma Pandini online scanerji. Napiši raje online scan in rezultati bodo mnogo bolj pestri.

Mr.B: se 100% strinjam s tabo! McAfee je odličen antivirus, ki že od nekdaj blesti. Serija 6 je imela sicer nekaj pomanjkljivosti in je rušila računalnik, a 7 in 8 sta odlični. Škoda, ker si jaz ne morem več inštalirat 7, ker mi windows javi neko napako.

boyan64 ::

A kdo uporablja Avast antivirus. Malo sem gogloov pa ima kar dobre točke.

VuLc4n0 ::

Tudi jaz sem probal Panda Antivirus Platinum! Seveda sem najprej pobrisal nortona 2004 in. Ko sem danes zjutraj prižgal računalnik mi je takoj vse zaštekalo, lahko sem le resetiral. 4 ure sem se jebal z pando in nato jo po naključju z malo sreče le zbrišem in namestim nortona 2k4 nazaj in glej ga zlomka, računalnik dela kot prerojen!

Nočem 'šinfat' pande vendar meni je zjebala računalnik. Naj žive Norton!:D
http://christinalake.cjb.net

MOJNET.net ::

eh, jaz še vedno stojim za eScanom, ki na tržišču res nimam konkurence. Če ne verjamete ga sprobajte.
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security Solutions /

kloshar ::

@MOJNET.net

To je še dokaj neznan antivirus. Kako ti pa deluje?

MOJNET.net ::

Z eno besedo ODLIČNO, brez pretiravanja.

Sam program uporablja od Kaspersky-a motor za zaznavanje virusov (ki je zagotovo najboljši, saj ga kot takega uporablajo tudi mail strežniki znanih proizvajalcev), POP UP stoper, poleg tega da ima SPAM zaščito (644 prepoznav + lahko dodaš še svoje), dnevne nadgradnje, webscaning,... Fina novost mi je pa tudi ta, da če se prijaviš na novice na njihovi strani in v primeru širjenja nevarnega virusa dobiš poseben mail, ki ti ga protivirusni program prepozna kot zanj obvestilo, da se je začel hitro širiti nevaren virus in da naj takoj naredi nadgradnjo. In jo res. Tega maila ti sicer ne vidiš.

Kar pa mi je najbolj všeč pa je tudi to, da res deluje vse tiho, le obvestilo o samodejni nadgradnji se enkrat do dvakrat na dan pokaže (da je bila baza nadgrajena - to zgine po 2s) in da zelo malo CPUja pokuri.

Jaz menim, da je to več kot odličen program.
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security Solutions /

Zgodovina sprememb…

Paramedic ::

Mojnet: koliko procesov pa ma prižganih v ozadju in skupno kolko rama poberejo? Poglej v task managerju.
Pri kake 10mb rama ponavad to pomeni opazno podaljšanje zagona rač.
End transmission.

MOJNET.net ::

Zagnani so: 3 procesi: MAILDISP...1.676K
TRAY.........5.628K
PROCESOV JE: 38, UPORABA CPUja: 2-5%, ZAGOTOVLJEN POMNILNIK: 203 M
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security Solutions /

Zgodovina sprememb…

Paramedic ::

No, to mi zgleda mal čudno. Samo od antivirusa koliko je procesov, in koliko MB rama skupaj uporabljajo. 200 MB maš ti za cel rač., mene zanima samo za ta program. 38 procesov je verjetno vsega kar je zagnanega.
Men ta eTrustov uporablja tri procese, skupno pa rabijo 6MB rama.
To me zanima za primerjavo s kakim nortonom ali mcafeejem, ki mata tolko komponent, da že opaziš slabo odzivnost, če maš vse prižgano.
End transmission.

MOJNET.net ::

Nop, za cel računalnik je navoljo 1GB rama, medtem ko ti trije procesi uporabljajo seštevek zgornjih vsot.

Se pravi:
Zagnani so: 3 procesi: MAILDISP...1.676K
TRAY.........5.628K
Skupaj: 7.304 K
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security Solutions /

Taras_Bulba ::

Alo jaz pa iščem idealen antivirus(za moje pojme). Se pravi: free, dovolj majhen za diall-up userja, prijazen do resursov, redni in majhni popravki. Zdaj nekaj časa uporabljam AntiVir nemške proizvodnje, ki je zastonj, prijazen do resursov in ima skoraj vsak dan popravke ampak so veliki +1,6MB kar se na navadni liniji grdo pozna.

bili_39 ::

Večina plačljivih: NOD32, f-secure, .??

bili_39 ::

Uh, oprosti - spregledal sem prvo zahtevo: free
Ne vem kako se obnese varianta z e-trust, ki so jo hvalili zgoraj nekje.

pirat ::

Pa obstaja tudi kakšna free zadeva (ali vsaj ne predraga) za W2k Server?

lopov ::

Ali pri nas kdo zastopa ta e-Trust?
Koliko sem gledal lahko samo snamem in placam s kartico, a jaz bi rabil 2 licenci za firmo.

b.

ToniT ::

MDS Metalka
Na CA strani je tudi omenjeno podjetje
Hic Salta

lopov ::

Super, hvala!
Sem poklical in najmanj kar lahko kupim je 5 licenc v paketu. Zal rabim le 2.

b.

MOJNET.net ::

Če rabiš protivirusni program piši na moj mail: tomaz@mojnet.net , pa se bova dogovorila.
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security Solutions /

pivmik ::

lopov ni ga treba kupit, lahko downloadaš promocijsko verzijo, ki je v bistvu FULL verzija.
Free legalen download:
http://etrust-heva.www.conxion.com/v7/
LP, Gregor GRE^

kloshar ::

@MOJNET.net

Kje se pa kupi eScan? Koliko stane?

Kako pa mislite, da deluje Norton anti-virus 2001 z vsemi popravki? Mi nudi zaščito ali ne? Ker sem poleg matične dobil še licenčno verzijo tega programa.

McClane ::

tudi jaz se pridružujem klubu tistih ki želijo imeti majhen, free antivirus program...Sprobal sem mcafeeja pa pokuri okoli 20MB rama kar je za moje pojme too much..Tale Etrust je tudi tam okoli 15MB RAMa..če pa ustaviš proces ki skrbi za update se ti poraba zmanjša takoj na 10MB...Sam je potem zoprno vedno zaganjati proces da lahko updateaš zadevo..
Ali je torej kakšen MAJHEN free antivirus. Tkole do 10MB RAMa še žrtvujem, več je že bloat stuff.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

ToniT ::

McClane:
Meni InoculateIT (eTrust) požre vse skupaj 776K+4592K+852K (trije procesi), kar znese skupaj 6220 K, kar je bistveno manj od 10MB, pa še update dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ToniT ()

Andor ::

Še moja izkušnja. Norton je na zadnjem mestu. Zakaj? Res je, da je lep, ampak za to kar ponuja porabi glih 10x preveč sistemskih sredstev. Update datoteke so velike. Ker se je na enem od računalnikov nekaj zaštekal, deinštalacija sploh ni bila mogoča (vsaj dokler nisem ročno pobrisal vseh ključev v registru) Trenutno uporabljam F-secure. Hiter učinkovit, sploh ne veš, da je na računalniku. Včesih zna izpustit kakšen file, ki ga drugi označijo kot 'možnega trojanca'. Kar ni nujno slabo. Zmagovalec pa je Panda Titanium. Za licenco vam ne bo žal.
---Never send a monkey to do a man\'s job---

McClane ::

hm..ravno gledam procese pa pri meni porabi InoRT.exe 10.720kb, RealMon.exe 4.348kb ob izklopljenem updateu...ETrust verzija 7.0.139 (promo)...kaj hudimana uporabljate tisti ki mate porabo pod 10MB za vse skupaj?
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

ToniT ::

Trenutno InoculateIT V 6.0! Bom pa preveril, kako je s sedmico.

MOJNET.net ::

Se opravičujem za zamudo: eScan prodaja Parametica d.o.o. Spletna stran pa se nahaja na tem naslovu: http://www.parametica.si .
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security Solutions /

MOJNET.net ::

Če pa koga zanima še ugodnejša ponudba, pa naj piše na mail tomazNO@SPAMmojnet.net Seveda licenčna!
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security Solutions /

Zgodovina sprememb…

Paramedic ::

McClane, js sm že prej parkrat napisu, da men tud sam ene 5MB pobere, s tem da mam un PRC servis izklopljen ,ker je brezveze, ampak update se mi redno, pa tudi v ozadju je redno zagnan, tak da mogoče je krivo da maš staro verzijo.
End transmission.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

En računalničar je reku da BitDefender ni antivirusni program!!!

Oddelek: Programska oprema
202937 (2101) Pyr0Beast
»

kateri antivirus naj izberem?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
619350 (8146) fitipaldi
»

Norton Antivirus se slabša, kakšna je alternativa... (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
648960 (7212) fruti
»

Kompletna antivirusna zaščita

Oddelek: Programska oprema
272234 (1733) Paramedic
»

Antivirus (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
615662 (4687) BigFoot

Več podobnih tem