» »

Anti-virus programi

Anti-virus programi

««
2 / 50
»»

KTr1sk ::

Symantec Corporate Edition je res zakon. Sem jih dosti sprobal in se mi ni nobeden zdel tako hiter (pri zagonu windowsow mislim, pa tud nič se mi ne zdi da kaj obrmenjuje sistem)oz. F.Secure je bil tud ok, sam včasih mi je izginla ikona v desnem kotu, ne vem zakaj. Vglaven Symanetec ne zamenjam z nobenim zaenkrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

phoinix ::

Ker corporate pa maš? Jest mam 8.1 pa mislim da ne preverja mejlov. Kje to naštimaš? Tam pot exchange? Nič najdu...

KTr1sk ::

Imam verzijo 8.1.1.319 in ne vem če mi kaj pregleduje e-maile. Sem pa že dobil tak mejl pa ne vem kdo mi zbriše fajl oz. ga ni v priponki (boljše da ga ni:) ). Npiše mi pa tole:

------------------ Virus Warning Message (on zebrab)

Found virus WORM_MYDOOM.A in file etjd.scr (in etjd.zip)
The file is deleted.

andper ::

To ti očisti mail antivirusni program, ki ga ima SiOL nameščenega na poštnem stežniku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andper ()

RejZoR ::

Ravno danes sem na test popeljal Pc-cillin 2004 ali znan kot Pc-cillin Internet Security 2004.
Od verzije 2003 se je popravil za svetlobna leta. Odličen in logično urejen UI,hiter,stabilen,zelo nastavljiv,pregleduje poslano in prejeto pošto,ima vgrajen firewall (sicer bolj osnoven ampak deluje in se ga da fino nastavljat),Anti-Spam filter,zazna spyware in ima še razne varnostne nastavitve kot je filtriranje URLjev (po neuradnih podatkih fileter URLjev ne deluje v Operi),blokiranje pošiljanja osebnih podatkov... Viruse zaznava tudi v stisnjenih arhivih (ZIP),globino pregledovanja podarhivov pa lahko določimo sami (če je ZIP arhiv znotraj ZIP arhiva).

Po današnjem testisu se je uvrstil v sam vrh med najboljše kot so NOD32,BitDefender in SOPHOS. Zadevo toplo priporočam!
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

kloshar ::

RejZor, se strinjam s tabo!
ENIAC iz l. 1946, 80ton, 18k elektronk, za operacijo rabi nekaj sekund

Cokolesnik ::

Symantecov antivirus client ne opozori na okuženo e-sporočilo, še preden odpremo okuženo priponko ampak šele ob njenem zagonu. Vsekakor pa je okužba preprečena.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

freserovski ::

Jaz sem si naložil NOD32, dela odlično že cel mesec, pokuri malo sistemskih sredstev. Ko me bo ta pustil na cedilu bom pa prešaltal na kerega drugega 8-)
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

RejZoR ::

NOD32 spada v najvišji razred antivirusnikov.
Splača se vam tud sprobat Avast! 4 Professional (60 dnevni trial dobite na www.avast.com ).
Sem ga sprobal (in ga še vedno) in ima take vrhunske funkcije o katerih lahko samo sanjaš pri npr Nortonu. Vse si lahko nastaviš tako,da res deluje povsem po tvojem okusu.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Cokolesnik ::

NOD32: imate vsi legalno uporabniško ime in geslo? Tisti ki nimajo: naenkrat lahko preneha delovati, vi tega ne opazite, protivirusnik se ne nadgrajuje za nove viruse, kaj pa potem? :) Meni se ne bi dalo vedno pregledovati, ali je dnevno nadgrajen pravilno.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

freserovski ::

jp, nadgradi se vsak dan, vsaj ponavadi. Čez par dni poteče preizkusna verzija, in ob tej "specialni" inštalaciji bom videl, če bo delovalo še naprej, brez gesla :)) , če nebo, bom pač nabavil licenco. Pomoje se splača malo nagradit programerje, saj bom tudi jaz to čez nekaj časa (če bo vse po sreči, bom rad videl, da bo kdo kdaj kaj legalno kupil ). Pa še licenca ni draga, študenti imamo popust...
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

jurct ::

Sm probu tri firewalle:

- Sygate: ko hočem na internet mi reboota računalnik,
- Kerio: internet ne dela,
- Outpost: računalnik zamrzne tri minute po zagonu.

Zraven pa uporabljam Pc-cillin antivirus.

Kawl6 ::

Ne vem kaj se dogaja z mojim NOD32, zradiral je večjo količino virusov, problem pa se je pojavil pri enem virusu ,ki ga noče izbrisati.
Imam zadnji update.

Napiše pa takole:
File C:\Documents and Settings\Demo\Local Settings\Application Data\Identities\{A1D17741-13E9-4D3C-989E-7EA6EA2782C3}\Microsoft\Outlook Express\Inbox.dbx is infected with worm Win32/Bagle.mail.gen. NOD32 cannot clean this infiltration.

Pod opcijam imam samo Leave ???

lp

@ljash ::

1. poglej če maš zaprt Outlook.
2. probi ga skenslat za privzetega poštarja (beri: da NE bo več privzeti - s tem ma NOD neke bleme)
3. si probu u Safe modu?


4. formatirej disk :) [joke]

matter ::

Za bagle odstranit maš posebi programe. Poišči po guglu. Ni nujno da je od nod32 (sej itak nima) ampak kak sophos itd.

Spajky ::

Kawl6, noben AV ni pametno, da "popravlja" *.dbx fajl od OE-ja, ker pol ta ne bo mogel otpreti več pravilno datoteke; odpri mail folder in skeniraj vsako priponko vsakega maila posebej in ga zbriši in potem zbriši še v deleted items še enkrat! Pa ne bo več nevaren, četudi bo še v deleted.dbx! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

bombacina ::

Pc Cillin 2004, kje se dobi demo, sam internet security obstaja, sam pc cillin 2004 pa ne. Zakaj to. Nasu sem ga sam kitajsk ne znam.

jsmith ::

Po brisanju iz Deleted Items naredi še File - Folder - Compact All Folders. Tako bo črv dokončno pobrisan iz datoteke.

piskač ::

hy
rabil bi nasvet glede odstranitve virusa W32/cazdeg-c

s katerim programom bi ga lahko dal dol??'

hvala vsem

kloshar ::

@bombacina,

mogoče rabiš tole: http://si.trendmicro-europe.com/consume...
ENIAC iz l. 1946, 80ton, 18k elektronk, za operacijo rabi nekaj sekund

bradek ::

NOD32 za eno leto je za studente 5.000 SIT. Se splaca.

kyusss ::

Zanima me ce kdo uporavlja tole: BitDefender Free Edition v7? klik Baje da je mel prvi popravke za sasserja. Se splaca nalozit?

koto ::

jaz sem zelo zadovoljen z AVAST! in še zastonj je

lp

bradek ::

Avast je lustn, majhen, hitr in kup funkcij. Celo solo spravljam gor zaenkrat ni problema. 14 mesecev brezplacni updejti, zatem ponovna registracija in zopet 14 mesecev (tako pise na uradni strani). Samo za HOME / non comercial use.

Pri meni takoj za NOD32.

kloshar ::

A ma kdo programček, ki samodejno posodablja Sophos Antivirus? Ker je vsakodnevno konektanje na njihovo stran in gledanje za novimi posodobitvami zelo zamudno.

@kyusss

Ja, je kr v redu stvarca. Se splača uporabljati, pa še v Sloveniji ga lahko kupiš.

Drugače pa jaz prisegam na:
- Kaspersky
- F-secure
- Norman Virus Control

Pomoje so to res najboljši antivirusni programi.
ENIAC iz l. 1946, 80ton, 18k elektronk, za operacijo rabi nekaj sekund

darkolord ::

NOD32 pri meni pobere cca 3MB rama, sam se updejta vsako uro pa še 10x+ hitrejši je od ostalih

@ljash ::

enako.

NOD32 über alles
Asus P4C800-E Deluxe, P4 3Ghz, 2*512 Geil Value,
Ati Radeon 9800PRO, Hitachi 160 GB SATA

kloshar ::

Jaz bom vedno, če se bo le dalo, uporabljal F-secure.
ENIAC iz l. 1946, 80ton, 18k elektronk, za operacijo rabi nekaj sekund

Blaž ::

jst mam AVG antivirusni program pa morm rect da mi dobr dela, pa se zastojn je:P

ThinMan ::

Ker imam pod okriljem 30 racunalnikov sem dobil pred kratkim na testiranje - Norman Virus Control, in vam moram sporocit da je program res to kar pisejo. Ne samo da zazna reklamna sporocila, ampak ima tudi tehnologijo sandbox (vec na http://www.norman-si.com). Racunalniki pa skor niso obremenjeni (tako kot pri Nortonu ali ostalih).

10 point 4 NVC!
----
"We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails"

renbarg ::

A mi lahko kdo pove za kakšen majhen-kratek antivirusni program, s katerim bi samo pregledal disk in ga očistil - brez požarnega zidu?

kockish ::

Sophos je neudoben za samo en racunalnik, za mrezo pa obstaja Enterprise Manager, ki sproti pobira IDE datoteke in vsakomesecne nove verzije. Nato jih seveda lepo razposlje po mrezi. Najboljsi AV za mrezo, definitivno.

Boro ::

Uporabljam BitDefender Professional 7,2 in povem vam, da je to zakon!! :D

jsmith ::

Mislim, da je konkurenca Sophos prehitela na vseh področjih.

Pri črvu Sasser.B so bili en dan za drugimi:

http://www.pcwelt.de/news/viren_bugs/39734/2.html

svencbir ::

Če se virusa ne da izbrisati iz Windowsov, je najboljše da uporabite LinuxDefender. V bistvu je to le močno sfriziran Knopix (ja, ja to je prednik našega predragega Slo-Tech linuxa) na steroidih - antivirusnih steroidih. To je Linux, ki se zažene iz CD (brez inštalacije) Ima vse možne funkcije, lahko ga uporabimo tudi da nam za druge operacijske sisteme, ne samo za Windowse. Priporočam veliko bolj kot neke zagonske diskete z antivirusnim programom. Koliko definicij za viruse pa sploh lahko spravimo na eno ubogo disketo. Tu pa ni teh problemov, še celo ukazno lupino lahko veselo uporabljamo. Če vas zanima, pojdite na dolpoteg ali pa si kupite zadnjo številko hrvaške revije Mreža, kjer je priložen.

kloshar ::

Ja, škoda, kar se dogaja s tem sophosom. Meni se zdi njegova kvaliteta zelo vprašljiva, zato sem spet raje prešaltal na F-secure. Pa vam?
ENIAC iz l. 1946, 80ton, 18k elektronk, za operacijo rabi nekaj sekund

aks_! ::

Samo neki me zanima. Kaj Pande nihče ne uporablja?

razorblade ::

Mene zanima če NOD32 pri updateanju vedno prenaša cel file z neta ali samo dodaja nove update. Za 56k modem je to precej pomemben podatek

bosstjann ::

25 kilo na dan pa parkrat na mesec po en mega

SkIDiver ::

Kolk sploh stane licenca za NOD 32 za študente?

bradek ::

afaik 5k/leto

SkIDiver ::

Cheap stuff. Zakon. Pa še tak odličn progy.

RejZoR ::

NOD32 sploh ni tolk dober kot ga reklamirajo. Nasploh ima strašanske probleme ko sreča kakršno koli pakirano datoteko (Packers) in včasih enostavno pade v infinite loop opozorilnega okna ko zazna virus. Prejšnji teden jih je začel jebat še IMON z LSASS RPC Errorjem. Sam sumim da je bil exploit za NOD32 ampak je ESET vse zanikal s komentarjem da je to manjši bug. Kakšen bug neki,ko se je pojavil čez noč in mi požrl 48 spanja :\ ko sem blesavo testiral kako lahko Sasser pride mimo patchanih oken (LSASS RPC error je bil kakopak skoraj povsem enak). No po formatu diska je bilo stanje enako,tko da je letel z diska in ga je nadomestil nadmočni avast!. Zdej so že izdal en patch za IMON,ampak grenak okus je še vedno tu. (hint: Kaspersky je boljši)
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

bradek ::

Zanimiv podpis.

Bela01 ::

Potrebujem pomoč:
1. Trenutno imam naložen Nod32. Avtomatic update mi noče delat - napiše mi sporočilo "Avtomatic update can be disabled or remuved from the list of shedulet tasks". Ok sem šla v nastavitve (pod update), nastavla naj se dnevno updejta pa nič. Kje naj to zadevo nastavim?

2. Imam tudi Sygate Personal Firewall Pro, pa me zanima če je to normalno npr. logirana sta dva uporabnika v win, v tistem kjer se prej prijavim se odpre program, v ta drugem (če tudi pol prvega uporabnika odjavim) se ne prižge več (tudi ročno ne). Zakaj?


Ker antivirus bi se dobro ujel z Sygate Personal Firewall Pro? Predvsem se mi gre da pregleduje tudi maile (in to še preden ga jaz odprem).

KTr1sk ::

Jaz sem tudi probal NOD32 in se mi je zelo zamiril, namreč ni mi hotelo downloadat po 2minutah in manj se je ustavilo pa sem probal različne programe pa isto, potem sem se pa spomnil, da odkar imam naložen NOD32 so se problemi začeli in res sem ga potem dol izbrisu in zdaj zadeva deluje v nulo:D (in nazaj sem dal gor Symantec Antivirus 9)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

bradek ::

Z kupljeno licenco in nekrekanim nod32 nimam problemov, niti jih nikoli nisem imel.

leteci ::

odlocam se za Kaspersky personal 5.0, pa me zanima ali zna preverjati posto ce imas vec postnih racunov. oz. uporabljam outlook in thunderbird od mozille? Zna skenirati odhajajoco in prihajajoco posto al ma sam realtime protection, torej ko ze odpres priponko?

lp

leteci ::

razmisljam o Kaspersky personal 5.0, pa me zanima, ali zna skenirati prihajajoco in odhajajoco posto ali ima samo realtime protection?
Kako je ce imas vec email programov (outlook, mozilla)? ali zan skenirati oba?

kloshar ::

D0h, da zna!

Two-tier email protection

Email is the most typical source of virus infection. We check and cure both incoming and outgoing mail in real-time. We even scan and clean your mailbases. Your email is always safe!
ENIAC iz l. 1946, 80ton, 18k elektronk, za operacijo rabi nekaj sekund
««
2 / 50
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Antivirus (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11332620 (15054) hdx
»

Boljša alternativa AVG Free antivirusnem programu (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
6514718 (13103) opeter
»

Najboljši antivirusni program, kateri? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11359638 (45438) d4vid
»

Kingsoft Antivirus 2012 izšel! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Informacijska varnost
12825348 (20960) alexz
»

Kateri antivirusni program naj izberem

Oddelek: Programska oprema
499200 (8147) bluefish

Več podobnih tem