» »

kateri antivirus naj izberem??

kateri antivirus naj izberem??

«
1
2

tomaz- ::

Mene zanima ena že stokrat premleta tema, pa vseeno. Rad bi si omislil en pameten antivirusni program. Zanima me, kaj menite o sledečih treh:
Bitdefender 8 pro plus
nod 32
kaspersky

moja konfiguracija:
sempron 2800
512 ram
120 hdd
ati9550


Zanima me, katerega bi trenutno VI izbrali, prosim, upoštevajte tudi ceno licence ( čeprav ni tolk nujno, če je res ok!! )

mtosev ::

NOD32 je najboljši AV trenutno.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

tomaz- ::

Še nekaj mi svetujte:

Če prav vem so ti antivirusi ( razen bitdefenderja) brez firewalla, tako da imam na svojem win2000
firewall od sygate-a.
Baje da bitdefender firewall kar precej not spusti, ven pa ne...
Kaj zaboga naj bi to pomenilo??

tomaz- ::

za xp-je še zbiram cekin....:))

mtosev ::

ZoneAlarm daj gor pa je.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

tomaz- ::

firewall mam od sygate-a, pša se mi kar dopade..
Zone alarm- boljši??

mtosev ::

ZoneAlarm je vrh oz. blizu vrha.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

BaRtMaN ::

Res vrhunsko, ja.

Jaz priporočam, da kar obdržiš Sygata. Jaz sem ga tudi imel, pa ga je zamenjal strojni. Kvečjemu bi za alternativo imel Kerio Personal Firewall.

tomaz- ::

hvala to za tole!

Bom obdržal sygate-a!!

kaj pa antivirus??
Glede na to, da sistem načeloma ni problem ( nameravam dodat itak še dodatnih 512 rama )

Suli ::

Bit defender naj bi se najhitreje posodoabljaj. Vsaj tako so pravili v Racunalniskih novicah. Imel sem ga tudi sam, pa se je vseeno nasel Trojancek na disku.:D

tomaz- ::

baje je "problem" v tem, da firewall precej prepušča na noter, navzven pa kao super deluje. Tako sem prebral v moj mikro in na še enem "testu".
Tud sam ga še imam (trial) in imam čist isti zaplet.

Zato nisem prepričan, če je TO TO...

LP

(vsakega mnenja bom vesel..)

tomaz- ::

posodobi se mi pa na cca slabo uro !!

Sparky69 ::

Jaz odsvetujem NOD32, meni je namreč enga trojanca notri spustil - sploh ga ni zaznal!!!
Z Bitdefenderjem sem bil še najbolj zadovoljen, pa mi je potekla Trial version. Požarni zid bi pa jaz kar tega pustil, ki ga imaš.
World is my playground

tomaz- ::

saj, najbolj zanimivo je to, da v prejsnjih debatah Bitdefenderja noben skor omenil ni...
Vsi so navijal za NOD 32, pa kaspersky...
Glede na to, da je že nekaj vode preteklo, me prav zanima....

Ostali??

OrlyTM ::

Avast! all the way!

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

tomaz- ::

zakaj???

Suli ::

Mogoce, ker je Home verzija zastonj... :D

tomaz- ::

ok, home verzija, sej ima tudi bitdefender home verzijo. A so definicije virusov iste kot pri plačljivi različici ??

mtosev ::

AVG je tudi freeware. ;)
Pa AntiVir tudi. ;)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

RC14 ::

jaz sem sprobal misli da vse antiviruse, od kaspersky, bitdefenderja, Panda Titanium Antivirus 2005, nortona 2002-2005, f-prot,f-secure...... in najbolje se obnese NOD32. Ta antivirusni program je naravnost fantastičen.
Posodabljanje je zelo pogosto (vsak dan, včasih 2x na dan), ni sistemsko požrešen (zelo požrešen je kaspersky in panda titanium 2005 in dokaj bitdefender, norton 2005 je presenetljivo dober v primerjavi z prejšnimi izvedenkami).

Tako da priporočam vsekakor NOD32, je hiter, zanesljiv, in pogosto posodobljen. Mene še ni nikoli pustil na cedilu kar za druge ne morem trditi.

Torej NOD32 v kombinaciji z Sygate firewall-om je zelo dobra zaščita.


Lp

luky ::

Vsak imam svojo dobre in slabe izkušnje z raznimi avtivirusniki in Firewalli.

Osebno sem preizkusil lahko rečem skoraj vse poznane avtivirusnike od Nortona, do Pande, F-secure itd. Nazadnje sem pristal na BIFDEFENDERJU in zaenkrat več ne razmišljam se prestavljati. Veliko hvale je bilo za NOD32, vendar žal mi je Bitdefender za njim našek kar nekaj Trojančkov.

Mislim, da BitDefender dela kar v redu pa tudi požarni zid je dober. Da pa noben antivirusnik ali Firewall ni 100 % pa se verjetno strinjate vsi.

Če ste prebrali na SIolu bo 1.7.2005 ponudil posebenj prirejeno različico BitDefenderja za svoje uporabnike. In če se je za to odločil Siol potem je treba zaupati tudi firmi SOFTWIN.

mare7 ::

na tvojem mestu bitdefenderja nebi niti inštaliral na računalnik..meni ni nič našu..pol pa sem dal sophosa pa mi je našu 911 virusow..tko da ti predlagam da bit defenderja ne uporabljaš

bajsibajsi ::

Ne uporabljam ne fajrvola ne antivirusnga programa, ampak mislm da bitdfendr zmaga, pogrize, prezveci in izpljune celo noda.

p.s. Ce znas programirat, si sam spises "fajrvol" --> lovljenje moznih napadalcev; in se s hajtriti poslej poigras nazaj >:D

Zgodovina sprememb…

matk ::

Jaz sem imel pobleme z BitDefenderjem. Sedahj imam NOD32 in spim mirno.

Sydk ::

NOD32 že res da je super, ampak je totalni STRUP za P2P programe, meni je totalno ubil ABC torrente;(( zdej sm dal nazaj nortona 2005, res da mal več resourcov poje ampak vsaj P2P letijo kot je treba...and that,s all it matters>:D

gfighter ::

Še en glas za Avast!

Zakaj? Zato, ker: - Je zastonj za home use.
- Nisem še imel virusa odkar ga uporabljam (dobro leto)
- Ne požre veliko sistemskih sredstev

Seveda pa ima vsak svoje izkušnje z antivirusci...

MTm2H37rqt7B ::

Glas za NOD32.

Uporabljam ga na obeh rac. ki jih imam (studentska licenca je poceni) in za firewall uporabljam ZoneAlarm. Ni blo še nobenih problemov ne z enim in ne z drugim produktom.

ČIP 008 ::

Sprobal sem domala vse antivirusne in prišel do zaključka, da je še najboljši NOD32. Sicer pa noben ni 100%-ni tako da..............>:D

Nande ::

Ali kdo mogoče pozna eTrust (InoculateIT) antivirusni program? Kakšne izkušnje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nande ()

BaRtMaN ::

Jaz sem mel izključno samo slabe.

SodVina ::

etrust je vcasih deloval dokaj v redu. Jaz sem ga imel cca. 1 leto in bil z njim zadovoljen. Kasneje pa je zacel stekati. Update ni deloval vedno, virusov ni vec nasel, itd.(ceprav sem nalozil novo verzijo programa in definicije) Podobne izkusnje imam sedaj tudi z AVG. Zdaj pa ne vem, kaj bi dal gor. Razmisljam med nod32 in bitdefenderjem. :( Verjetno bom ruknil gor bitdefendarja.

Dejancek ::

A za Panda Antivirus ni noben slišal ? :D

NIkol me ni razočaral v slabih trenutkih, jaz pa njega tud ne bom :P

Jackass ::

Js sm sprobu McAfee, Norton 2001-2004, Panda Antivirus Platinum in Titanium ter NOD32.

Moje mnenje je sledeče. McAfee-ja sm se zlo hitr znebu, potem sm uporablu Nortona 2001-2003 in sem bil zelo zadovoljen. Verzija 2004 pa je pogrom. Sprobal sem jo na 3 računalnikih in povsod isto: Počasnost, različne muhe kot npr. se ne naloži, ne dela iz neznanega razloga... torej poln hroščev, predvsem pa 5× bolj počasen od verzije 2003.

Zakaj sem prešel iz Nortona na Pando? Ker sm fasu virus, ki mi je zjebu nortona. Sploh se ni zagnal. Sm nasnel Pando, ki je imela že takrat (pred 1,5 leta) že med inštalacijo vgrajeno pregledovanje virusov. Sem pregledal sistem, seveda je bil virus naložen v pomnilniku, ga je odstranil in potem še po namestitvi na disku našel 21 virusov (ki jih je norton spustu gor). Panda vse viruse zelo dobro odstrani, porabi malo pomnilnika. Pri meni se je zataknilo, ker sem seveda uporabljal piratsko verzijo in je bilo posodabljanje bolj neredno, saj tiste kode enkrat so, drugič pa niso delovale.

Nato sem prešel na NOD32, ki ga uporabljam že 3 mesece, vendar ga imam namen zamenjat. Porabi zelo malo sistemskih sredstev med delovanjem, kr je super, vendar pa ima kar precej težav z odstranjevanjem virusov in drugih nepridipravov. Že 2× se mi je zgodilo, da 3 virusov ni znal odstraniti. Ni znal ne zbrisati, ne popraviti, ne dati v karanteno. In po 10 minutah klikanja, sem končno kliknu "cancel" in pč prezru virus. To je stvar, ki je pri Pandi ali Nortonu nisem nikoli videl.

Ne vem točno v čem je fora antivirusa, če ne zna virusa oz. cele datoteke zbrisat.

Aja še to: Zakaj mi je bila Panda bolj všeč kot npr. Norton kr se tiče odtsranjevanja virusov? Ker Norton tudi ni bil sposoben odstraniti nekaterih virusov, kot je npr. zloglasni Blaster in si moral namestiti poseben Symantecov program, d asi ga odstranil. Pandi je bil to manjši zalogaj.
jAcKaSS

ombre ::

Trenutno imam naloženega na obeh mašinah Bitdefenderja 8.
Sem mel prej NOD, AVG, F-prot... Pa mi je bitdefender najbolj ugajal. Zakaj? Zato ker je to res pravi program - namesti&pusti Sam se nadgrajuje, brez prejšnjega nastavljanja ipd. Najde mi kr nek virusov po mejlu, nč ni za rečt vsaka čast Romunom k so ga spisal. Drugače pa enkrat na mesec počekiram sistem preko dveh različnih online scanov (ponavadi panda in kaspersky). In dosedaj je moj sistem čist. NOD je tudi dobra stvar, sam s posodabljanjem maš kr nek problemov.
OmbreMan - Galaxy of knowledge

Eschelon ::

S Pando sem imel probleme. Zadeva je delala načeloma v redu (sama se nadgrajuje...), samo včasih se ji je pa utrgalo. Je že večkrat žrla 99% CPU in 60MB spomina, pa enkrat se je na lepem spomnila poštnemu odjemalcu (TBird) prepovedati dostop do interneta. Pa malo jo sumim, da dela probleme z avtomatičnim nadgrajevanjem oken. Z NAV2k3 teh problemov ni - je pa res, da bom moral sedaj al dokupit naročnino, al pa poiskat kaj zastonjskega za osebno rabo in sem zato prav z veseljem prebral temo. Thx vsem za vtise.0:)
Vedeti, razumeti, znati.

Soon ::

Glas za Trend Micro
Miran

mtosev ::

Freeware AV:

Grisoft AVG
AntiVir
avast!
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

RC14 ::

Tudi jaz sem imel podobne probleme z pando, ki si je prilastila zelo veliko sistemskih sredstev , tko da je kr požrešna. Nod 32 leti kot hudič, pa še dobro zaščito ima. Itak pa nobeden ni popoln.


Lp

iso2000 ::

Uporabljam NOD32 zaradi prijazne cene (študentska različica) in majhne obremenitve sistema. Zraven je še strojni FW in za sedaj nimam nobenih težav.

LP

lalan ::

Panda titanium licenca štiri leta že in bp.
Mogoče nekoliko požrešna, kar se pri mojemu 1.3 procesorju pozna malo, pri novejših pa se nebi smelo.
ATHLON 64 3200, 939DUAL,Ram DDR 2X 512 MB,gf 7600 gt,(120 GB, 7200 RPM),fiaGTR

_Sajmon_ ::

AVAST in .

Ga uporabljam že več kot leto, pa nameščam ga vsem mojim kolegom. Dosedaj nobenih težav, nobenih virusov, ki bi jih spustil. Všeč mi je predvsem to, da so updejti večinoma samo par kb/dan, kar pomeni, da ni problemov za modemske uporabnike. Pa ima integriran en simple firewall (bolje rečeno, tako oni navajajo, intrusion detection system).

Skratka, težko me bo kdo prepričal, da se mi izplača plačevati licenco za kak komercialen antivirusni program. Ostalih free programov pa nisem probal.

DOOM_er ::

AVAST. Ker se cenim
Robots will steal your job. But that's OK

nojus ::

ni vidt:))
sovražim Gargamela.

jest10 ::

Avast in ZoneAlarm

__luka__ ::

Jackass:
a si meu slucajno kaksne probleme z pocasnostjo masine pri pandi (pocasno zaganjanje in ugasanje compa)?
pr panda platinum 2005 to ni blo za zvet kaksne upocasniteve...

ps: a mi lahko se kdo pove se za kak program k ma FW in AV skupi ( kot panda platinum in bidefender, pa naprimer norton internet security 05), rad bi pac meu vse skupi integrirano
the truth is out there

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: __luka__ ()

AndrewSmith ::

Jst tudi Avast in Zone Alarm....oba free.
Poleg njih pa se SpyBot,Spyware Blaster in
Microsoft Antispyware.
Te zadeve uporabljam ze leto pa pol in sem
prezadovoljen.
Res da vse skupaj verjetno pozre kj vec sistemskih
virov,ampak....raje to kot pa nesnago.

nojus ::

zakaj se tema ne zaklene, glede na to da so diskusije na to temo že odprte in aktualne.
Ali naj jest jutri ponovno odprem novo temo na račun "kateri AV je pa danes najboljši"?
sovražim Gargamela.

=Yure= ::

Noben antivirus ni 100%, ampak NOD32 ALL THE WAY !!!:D

Simon123 ::

Panda platinium internet security 2006 je res huda, tudi s pomnilnikom... ne spara PRIPOROCAM

Jan987 ::

če maš ene 10k nabavi router in boš za zmeri rešui problem t virusi in vdori!!!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Anti-virus programi (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Informacijska varnost
2491620784 (19522) mat xxl
»

Kateri antivirusni program naj izberem

Oddelek: Programska oprema
499192 (8139) bluefish
»

Kateri AV je najbolje imeti?

Oddelek: Informacijska varnost
202235 (1594) hamax
»

Antivirus, ki je "ugoden" (strani: 1 2 )

Oddelek: Informacijska varnost
515683 (4231) zmaki
»

Norton Antivirus se slabša, kakšna je alternativa... (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
648960 (7212) fruti

Več podobnih tem