» »

antivirus

antivirus

«
1
2 3

Loki ::

Po spoznanju (kdaj sele:))), da so vsi sedanji antivirusni programi eno navadno sranje, da sam odzirajo ram, CPU power in da nic kaj ne pripomorejo k stabilnosti windowsev (2000, da ne bo pomote), ter seveda, da ob zagonu preskenirajo 1000+ filov, kar pomeni, da rata sistem unusable, me zanima, kere antivirusne programe kej uporabljate pa kerga mi priporocate - ne sme met nobene od zgoraj omenjene "lastnosti".

Sam sem do sedaj sprobal AVP (dober, ampak vse nasteto zgoraj + se sistem je za ~2 min neodziven ob zagonu, ker more pregledat en kup filov),
Mcafee (tut vse zgoraj + se sesul mi je winse)
Nortona (no comment)......

A uporablja kdo F-Secure AntiVirus 5.x??

TIA
I left my wallet in El Segundo

gkovac ::

tkole je Roberto...

po eni strani mas prav po drugi ti pa povem da lahko zacetno skeniranje izklopis :) jest to zmeri nardim in nimam nobeih problemov z nestabilnostjo sistema...

drugace pa kar se tice programov sem probal marsikaj...

zacel sem z f-protom nadaljeval z McAfee Antivirusom... probal se ene par demo verzij pa mi niso odgovarjale, zdej pa uporabljam Norton Antivirus 2001... ta se mi zdi res zakon, stabilen, mogoca popolna konfiguracija, redno updejtanje ... :D

poznam pa se en antivirus program... Sophos Antivirus... karkoli ze... NE uporabljaj ga, ker ma polno lukenj!

lp,SuLc
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

MTB ::

Se strinjam s Sulcem. V službi imam Sophosa in sem z njim izredno nezadovoljen. Vcasih mi kar zaklene kak drajv, zaščita ni popolna (še posebej email), itd...
Doma uporabljam Nortona, se updejtira preko neta, ima email zaščito. V glavnem, dosti boljši od Sophosa.

RS

Loki ::

kere winse mata?
I left my wallet in El Segundo

MTB ::

Trenutno imam Win98SE. Nortona pa sem imel inštaliranega tudi že prej, na Win2k.

RS

RS

Vrocipes ::

Če ima kateri f-secure me nekaj zanima:

Ko mi najde virus me vpraša kaj naj naredi vedno dam desinfec ali nekaj takega
če pa napiše da ga ne more potem pa ga kar sam reneme-a!!!
A je to če virus renemaš dobro???

Aspirinix ::

NAjprej se pridružijem sulcu in co. Skeniranje ob zaginu nima smisla. Zakaj? Če skrbiš za redne skene in av v ozadju, ti nima noben virus priti notri. Torej ti ostane skrbeti za tekoči promet.
Drugače pa eno vprašanje: f-prot. KAko dljati update in ga potem uporabiti za ostale pcje v mreži? Vedno se mi oni shield al kaj že je poveže in dlja update - na vseh pcjih posebej. ??????

OrkAA ::

NOD32 nej bi bil zelo dober antivirus!

Jest mam doma trenutno nortona corporate edition in mi dela v redu.

kloshar ::

Jaz doma uporabljam F-Secure najnovejšo verzijo in Sophos. F-secure je zelo površen antivirus, ki ima zelo slabe toole za odstranjevanje virusov. Ne pregleduje tudi dosti filov. Sophos je pa zelo v redu.

Je pa odličen antivirusni program RAV antivirus in Norman virus-control, katera nista zelo uveljavljena, sta pa odlična! Seveda je pa Kaspersky tudi dober.

Dusko ::

@Aspirinix to narediš tako da samo update v zip datotekah dl z neta in potem lepo samo odzipaš in skopiraš tiste file v mapo kjer imaš nameščen f prot in te seveda vpraša da ta datoteka s tem imenom že obstaja in če jo želiš zamenjat in daš DA in je stvar končana. Upam,da si mislil na takšno rešitev. levo spodaj v rubiriki news imaš dva zipa ki ju preneseš in je končana zadeva.

Highlag ::

@ Pzorko

Rav antivirus ne obstaja več.

Sem ga uporabljal do začetka septembra, ko mi je potekla licenca. Nato sem dobil obvestilo, da naj si omislim drug AV. Sedaj imam NOD32, ki je po delovanju zelo podoben RAV-u. Lepo tiho ždi v ozadju. Nastavljeno imam, da me obvesti ob novih popravkih, ki jih sname. To je pa tudi vse.

NOD32 je med drugim tudi eden izmed najbolje ocenjenih AV programov.

kloshar ::

Sami ::

Meni pa se najboljši zdi norton, rešil me je že pred veliko virusi. Uporabljam ga že cel čas.

LP
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Lith ::

NOD32 - vse kot Norton AV, samo veliko manj požrešen, AVG antivirus (grisoft.com) - nezahteven, samo pri mail-ih me je.e ker ga ne znam nastavit, pa mal slabše se posodablja (recimo enkrat na teden al pa tud ne), čeprav presname samo kakih 50 kB in ne 4 MB kot Norton
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

Wox ::

Tule je en novejši test antivirusnih programov. Če koga zanima si naj prebere.
Sicer pa je verjetno vsem jasno, da najboljšega AV-ja ni. Meni osebno ni nevem kako simpatičen AV, ki ti odžre več kot 10% resourcov. Npr. Norton 2004 med skeniranjem diska praktično onesposobi računalnik. In to na niti ne tako švohotni mašini - Athlon 2200MHz in 1GB RAM-a. Pa še počasen je. Isto velja za McAfee.
Ne vem zakaj bi naj bil F-secure površen? Uporablajamo ga na firmi na nekaj več kot 60 računalnikih že kar nekaj let, pa ni nobenih problemov. No, kolko ljudi tolko čudi.
AV je pač program, na katerega se uporabnik mora navadit. Poznati mora njegove prednosti in slabosti, skratka znati mora živeti z njim.

kloshar ::

Katire antiviruse imate kaj po firmah? Veliko antivirusov po firmah je Sophosov, pa me zanima, zakaj je tako popularen?

ToniT ::

Pri nas CA InoculateIT 6.0. Enkrat sem zadevo nastavil in pozabil na to da obstaja. Server se avtomatsko posodablja in potem razpošlje vse na kliente. Enostavna namestitev na kliente (vse s serverja), v treh letih še nobenega virusa oz. je vse odkril pravočasno.

kloshar ::

Ja, do kdaj vam pa traja licenca? A Inoculate sploh še obstaja?

Kaj pa drugi?

Azrael ::

Lahko samo potrdim, da je eTtrust AV 7.0 od Ca (enkrat je nekdo, tu na forumu, dal link do njegove free promocijske verzije - nobenih kod in registracijskih zahtev), krasna stvar, posodablja se sam, ne žre sistemskih sredstev na veliko in se ne tepe z Outlookom, kot Trendmicrov PC Cilin 2k, ki sem ga imel prej.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

kloshar ::

Katere izdelke pa res ima tale CA? Do zdaj sem našel že InoculateIT (je še zunaj???), eTrust antivirus, eTrust EZ Antivirus ... ????????????

Highlag ::

@ pzorko

Odlomek iz E-maila, ki sem ga dobil od rav-a:

Dear RAV User,

Please be informed that your RAV license is about to expire in less than
30 days. We strongly advise you to start selecting an anti-virus
protection for your system.

Due to the acquisition of RAV's IPR (Intellectual Property Rights) by
Microsoft Corp. (MS), GeCAD Software SRL is currently engaged in a
strategic reorganization of its operations, which includes scaling down
and discontinuation of its anti-virus related business. More details
at: http://www.ravantivirus.com/pages/shown...

As a part of this process we would like to let you know that, RAV direct
sales are discontinued definitively.

RAV support will continue (Virus Signatures, Outbreak alerts and
advisories, Triggered Updates, Statistics Site Announcements and
Technical Support) until the service expiration of present customers.
However, no improvements will be made to the present RAV versions.

Hoping this won't cause too much trouble to you, we apologize for any
inconvenience. Thank you for your interest, for your understanding and
for your good will.

You are a registered RAV customer since May 13, 2002, with
the following information:

Registration Code: ?????-?????-?????-??????
Number of licenses/domains: 1
..
..

I rest my case :D

Highlag ::

Naša firma uporablja Norton-a Corporate se mi zdi. Od pojava I love U virusa :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Highlag ()

pivmik ::

eTrust AntiVirtus ,ki ga je priporočil Azrael je odličen.
Je zelo prijazen antivirus, pa še zastonj je:
http://etrust-heva.www.conxion.com/v7/
LP, Gregor GRE^

kloshar ::

@Highlag
Mislim, da ti je enostavno potekla licenca in da bo treba novo kupit.

@PicNik

Kok ste pa prišli do tega linka? Ker eTrust je dal ven samo trial verzijo antivirusnega programa.

kloshar ::

Zanimiva stvar tale eTrust. Mislim, da je bil enkrat dobljiv na strani www.my-etrust.com kot ez antivirus. Sem ga inštaliral mami na comp, pa me zanima, če ima ta stvar avtomatsko posodobitev?

@ljash ::

Norton Antivirus 2004 :))

pivmik ::

eTrust antivirus ima avtomatsko posodobitev, pa celo preko mreže jo razdeli vsem računalnikom.

Ta verzija je Promotional version from Microsoft.
LP, Gregor GRE^

kloshar ::

Katere update verzijo pa imaš? Ker meni ga je updatalo in je verzija od julija.

Sem pa odkril tudi zelo zelo dober antivirusni program, ki ima veliko prihodnost. To je eScan 2003. Sedaj so ga začeli prodajati tudi pri www.parametica.si . Cena je nizka, glede na to, kaj ponuja. Ima mogoče kdo kaj izkušenj z njim?

Mogoče kdo pozna ceno McAFeeja in Nortona in kje se ju sploh lahko kupi?

@ljash ::

v najbližji računalniški štacuni. Cena Nortona: 15 000 SIT.

sicer pa lahko greš pogledat na lastno odgovornost tudi v cvetličarno.....:D

Wox ::

Kekec ::

kloshar ::

@PicNiK

Katero verzijo updatov imaš?

Paramedic ::

Ta eTrust AV uporabljam tud js že kar dolgo, pač odkar je en dal link na to promo verzijo. Res, nič nimam reč slabega o njem. Rabi samo par MB, se sam posodablja, mislim pa da nima toliko funkcij kot tadragi AV, kot so Norton, McAfee. Vendar če rabiš AV, potem je ta eTrust idealen, če pa rabiš še vso kramo, ki jih slednja dajeta zraven, pa raje tadva naberite v arburetumu.
A NOD32 lahko updajtate, tisti ki ga mate iz kakega SReactorja?
End transmission.

kloshar ::

Ej, človek, daj povej, katero verzijo updatov imaš, ker meni se zdi, da se več ne dobi posodobitev zanj.

auto ::

Ka pravte pa na norton personal firewall?

Je pa enostavno delat z norton programcki ce enkrat apdejtas apdejtas vse naenkrat tud utilitis naprimer

se neki jest sem s plato dobil nek antivirus menda pc-clin al kaj ze uglavnem pa ga ne gre instalirat ker mi rece da mam nortona ze gor a lahko mas torej dva av-ja al ne

H
back

TESKAn ::

Jaz imam trenutno CAjev eTrust antivirus in keiro personal firewall. Obremenjujeta sistem dooosti manj kot norton.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Kolos ::

Kaspersky!

Zakaj?
Po testih ki sem jih našel na internetu še iz prejšnih let je vsepovsod dominiral. Prav tako v prej omenjenem testu avgusta 2003.

kloshar ::

Po katerih testih to sklepaš? Saj jaz tudi pravim, da je odličen, samo bi rad videl teste še drugih av programov.

Daj povejte userji etrust antivirusov, katere verzije update datotek imate???

ToniT ::

Zadnja verzija je 23.62.55 oz za vet engine: 10.60.4933

Driver ::

Prej uporabljal norton, dobil na test NOD32 in od takrat naprej laufam samo še tega. Ko ga enkrat probaš ga ne zamenjaš več. Imamo ga tudi v firmi (več kot 50 comp.), od takrat nobenega virusa v hiši (6 mesecev). Priporočam ogled neodvisnih vzporednih testov Antivirus produktov: Antivirus tests

pivmik ::

pzorko:
Pri updejtanju se ti posodobijo samo baza zanih virusov, ne pa cel program.
Praktično vsak dan pridejo ven posodobitve za bazo znanih virusov.
LP, Gregor GRE^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pivmik ()

DMouse ::

Driver: poudarek na neodvisnih :D

SavoS ::

NOD32 je zakon !
Škoda, da ima ministrstvo za šolstvo pogodbo z Fsecure antivirus, sam namreč nisem zadovoljen z njim, na 35 kompih, ki jih imam na "oblasti" je n ameščen f secure, na enem pa mam Nod32, in vam povem, na tem kompu NOD32 dnevno odkrije dva virusa, medtem ko f secure še trzne ne;((, vsi kompi pa imajo isti dostop do interneta....
Pa še scan time ma ful kratek, tak da je res super!
@driver - prosim te za mail, imam namreč enih par vprašanj.......:D
Čao
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

Driver ::

Savos: Tukaj imaš moj mail.

kloshar ::

S f-secure sem bil tudi sam precej razočaran. Meni ga je ob koncu prejšnjega šolskega leta posodil profesor. Virusov ni dobro odkrival, tako da sem ga zbrisal. Zdaj pa uporabljam McAfee virus-scan. Včasih so imeli odlične produkte, bomo videli, kako bo zdaj.

Ej, kaj če bi si vidva ta vprašanja zastavljala kar online? Da bomo še drugi kaj videli?

jlpktnst ::

Obstaja kakšen open-source ali freeware antivirus?
Virusi se me namreč ne primejo (w2k, linux), pa se ne splača nič kupovat.

Paramedic ::

Ja, obstajajo zastonjski. Vsaj dva sta tle našteta.
End transmission.

AlienRex ::

Me veseli da vam je moj link do promo verzije za eTrust Antivirus V7 program pomagal in vam je program vsec ( tukaj je originale thread)
Mene moti le to, da nima email scana, sicer pa dela super.
Dropbox: http://db.tt/Jg5BmDw
No brain - No tumors

pivmik ::

Če hočeš dobit virus uporabljaj Outlook.
LP, Gregor GRE^

AlienRex ::

Če hočeš dobit virus uporabljaj Outlook.


Picnik, kaj pa ce nocem? Predvidevam da si se zatipkal.

Sicer pa razmislam preiti na si.mail http://simail.sourceforge.net
Dropbox: http://db.tt/Jg5BmDw
No brain - No tumors
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

En računalničar je reku da BitDefender ni antivirusni program!!!

Oddelek: Programska oprema
202941 (2105) Pyr0Beast
»

kateri antivirus naj izberem?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
619364 (8160) fitipaldi
»

Norton Antivirus se slabša, kakšna je alternativa... (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
648970 (7222) fruti
»

Kompletna antivirusna zaščita

Oddelek: Programska oprema
272237 (1736) Paramedic
»

Antivirus (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
615665 (4690) BigFoot

Več podobnih tem