» »

Samopopravljivi odbijači?

Samopopravljivi odbijači?

Saladin ::

Med brskanjem po netu sem naletel na izraz "self repairing bumper" torej samopopravljiv odbijač na avtomobilih.

Mi lahko kdo razloži, o čem se gre (kaka slika) pa zakaj "naj bi jim upadla popularnost"?
Mislim, zadnje, WTF?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

ripmork ::

"Low-speed impact resistance. Self-repairing bumpers and deformable crash boxes provide bodywork protection in impacts up to 15 km/h, minimising accident repair bills."
klik

Hm, po moji domnevi gre za to, da je odbijač nekako upogljiv, kot ima naprimer recimo marsikateri avto danes prednje boke in blatnike iz upogljivega plastičnega materiala:
pri nižjih hitrostih trkov in udarnin se posledice ne poznajo ker se blatnik deformira in nazaj skoči v prvotno obliko. V glavnem so tako grajeni kaki mali avti, recimo Clio je dober primer.

Saladin ::

"naj bi jim upadla popularnost"?

Kar mene moti je zgornja izjava.

Kdo zavraga _ne bi_ hotel imeti takšen odbijač?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

cnZz ::

Mogoče cena? Ali pa kaj se naredi pri višji hitrosti?
AMD X2 64 5000+@2800 | ASUS M2N-SLI Deluxe |
OCZ XTC Cooler 2gb DDR2 800mhz | ASUS EAX1950Pro 256mb |

stock ::

Nevem o kakšnih je kle blatnikih govora nedasemi unga linka odpirat samo...

Tisti blatniki plastični ki skočijo nazaj so na kšnih družinskih autih pa cliotih ja renoji skor usi, samo ti da ustaviš auto ki se giblje 15kmh 1000kg to ni majhna sila in da blatnik lepo skoči nazaj ta je mau sumljiva a? no torej fora je v tem da skoči ta plastika nazaj uspodi maš pa šasijo, cel avto zvit.

BendeR ::

Bodi prepričan, da če zviješ šasijo, potem tudi odbijač, blatnik ipd ne ostane celo. Preverjeno ;>
:=)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BendeR ()

T0RN4D0 ::

Če maš srečo lahko trofiš kako dovolj nizko oviro s tapravim avtom pa je tud to izvedljivo. To da je self-repair, ti en k pomaga če je popraskan takoj, kar večino ljudi moti ;]Sliš se pa ko bi mel nanorobotke ki bi bli sposobni v parih urah napol čudžno popravt pol avta :D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

LordTado ::

ko ga zlomiš,pa ga lahk vržeš vstran...ker bo te predrago pršlo popravilo oz material...

Phoebus ::

odbijač zdrži več kot si misliš... marsikateri avto (in to tudi starejši) BP zdrži 10kmh v steno brez posledic (seveda lep kot, z odbijačem in ne masko)

Loki ::

to, kar je rekel tornado, pa ce malo nezno poljubis kaksen drug avto ali kolicek na parkiriscu. je pa po drugi strani res, da se je v mojo sestro en zabil pri zelo majhni hitrosti, na blatniku se je zelo malo poznalo, je bilo pa 200k skode (~80k nov blatnik)
I left my wallet in El Segundo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nesreča na parkirišču (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
35569818 (42360) imagodei
»

Karambolirano vozilo

Oddelek: Na cesti
4211715 (9790) Martin Krpan
»

Kasko zavarovanje

Oddelek: Loža
163539 (1875) šernk

Pomoč poškodoval tuje vozilo

Oddelek: Na cesti
193407 (2855) kuglvinkl
»

Originalni ali neoriginalni avto deli. To je zdaj vprašanje.

Oddelek: Loža
243810 (3483) SkIDiver

Več podobnih tem