» »

Ali wireless škodi zdravju?

Ali wireless škodi zdravju?

dadooo ::

Dober dan želim.
Pred dvemi tedni sem si kupil wireless router, od glave ga imam približno 1 meter, in odkar ga imam me vsako jutro boli glava. A je to mogoče zaradi wirelessa ali je vse moja domišljija?

BigWhale ::

Je prej zaradi pralnega stroja. Resnicno.

flipflop ::

Mene je bolela glava pri prejšnjem routerju, ker je vrag spuščal čudne glasove in se ga je slišalo 3 metre daleč.

fosil ::

U bistvu je vseen ali res škodi ali ne, domišljija je močna stvar in če si ti prepričan da te boli glava zaradi routerja te bo glava bolela ne glede na to kdo tukaj kaj napiše.
Zaradi enakega principa delujejo tudi placebo.
Prestavi router pa bo.
Tako je!

#000000 ::

Jest pa ne verjamem da je zadeva čisto nedolžna, vedno javkajo o nekih dopustnih mejah. Treba prepovedat vsekakor, isto kot Gsm in mikrovalovke. >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

šernk ::

pa ravno v petek sm si wireless zrihtal no. sedaj pa da je škodljiv???:O

imam 19 let in glede na vse kar berem da je škodljivo, bi moral biti najmanj 18 let že mrtev, prej te boli glava zaradi skrbi, ki si jih povzročaš s tem ko razmišljaš ali je škodljiv ali ne
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

#000000 ::

Ma pri malih vrednostih ni škodljiv, če pa si izpostavljem dolgotrajno večji vrednosti garant ni OK.

Vsi trdijo kako imajo te routerčki malo vrednost, ampak po drugi strani pa je en kup folka ki kr neki predeluje in sam čara razne wireless linke in to kr z dobrimi prenosi, brez da bi koga kdo kej vprašu.

Jest sem mel tud v mislih kolegu zrihtat tak link, ker je pri njemu biloker internet razen dial-up nemogoče dobit, pa sem glih zarad morebitnega sevanja zadevo opustil.

MTm2H37rqt7B ::

Tisti par mW nobenmu ne skodi. Nehite se ze sekirat.


Drgac pa v jame zvet >:D

karafeka ::

Definitivno da seva. Pa ja vsak tretji že umre za kakim rakom. Od kod ga le dobi? Iz morja že ne.

opeter ::

Tisti, ki je sevanju izpostavljen nekaj let, bo imel takšne posledice:

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Bethrezen ::

kva je to? >_>
www.urbanterror.net

Zgodovina sprememb…

Tear_DR0P ::

če vas je strah sevanj pomečte radiatorje iz bajte, pa žarnice tudi - te reči precej sevajo in imajo kar močen vpliv na okolico :\

wireless signal pa ne pride čez kožo al pa čez listje, tko da kr pogumno dej med ruter in postlo eno rožo, pa zalivaj jo
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

tilinho20 ::

Pa hladilnik, zmrzovalniki tudi sevajo.
Težko se je izogibat sevanju. Probaš pač tam kjer je le to možno.

edge540 ::

Tudi če bi bilo kaj na vsem skupaj in če bi mi sevanje znižalo življensko dobo za 5 let se ne sekiram, ker bo napredek v medicini to kompenziral>:D

Avenger ::

Vsaka električna naprava oddaja elektromagnetno sevanje - ki pada s kvadratom razdalje. Vsaka napravca posebej oddaja premalo EMS da bi škodovala, ampak se jih okoli človeka nabere kar precej in ob njih preživimo veliko časa kar se absolutno pozna.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

WhiteWolf ::

"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

Pyr0Beast ::

ma ja, sigurno, da je Wifi nevaren. Še posebej, če ne dela, kakšne stvari rade letijo po zraku :D

Definitivno da seva. Pa ja vsak tretji že umre za kakim rakom. Od kod ga le dobi? Iz morja že ne.
Prehranske zadeve ..

wireless signal pa ne pride čez kožo al pa čez listje, tko da kr pogumno dej med ruter in postlo eno rožo, pa zalivaj jo
3 centi globoko v tkiva .. .. no razen, če da kaktus umes :D

Si nastaviš oddajno moč, usmeriš anteno stran od sebe, nastaviš, da se ti wifi sam izklaplja ponoči, možnosti je veliko.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

dadooo ::

nastaviš, da se ti wifi sam izklaplja ponoči,


Kako?

Pyr0Beast ::

DD WRT to omogoča. Stock firmware redko kater.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Compufreek ::

1 mobilni telefonski klic ma isti učinek kot 5 letna izpostavljenost WiFi ju :D ( baje ) naj pa WiFi sploh nebi bil sposoben predreti kože tako da te nima kaj skrbet se je meni isto dogajalo (sem ga kupil prejšni teden ) v sobi sem mev pa laptopa pa vkloplen WiFi pa me je glava bolela dokler sem razmišlo o tem ko pa sem enkrat se mal spozabo pa ni blo nič ....tak da ITS all in youre head ;)

charlotte ::

Ne da bi se hotu kregat, ampak kako ne more prebit naše kože, če pa pol metrski betonski zid lahko? Me resnično zanima, se ne zezam.

JanK ::

Stvar valovne dolzine/frekvence. WiFi operira na 2.4GHz. Pri tej frekvenci molekula vode najbolje absorbira EM valovanje - zato tudi mikrovalovne pecice delujejo na tej frekvenci. Voda v betonskih stenah pa ni prosta, temvec je hidrirala cement. Seveda ne vsa (in porah betona je tudi voda iz zraka), zato se vedno pride do absorbcije, le manjse.

Z drugimi besedami: beton je za WiFi prosojen, koza pa crna :)

Pa se en detajl: Tudi ta absorbcija ima za posledico samo neznatno segrevanje koze. Oddajna moc WiFi je 100mW. Ce sedis en meter stran od navadne 50W zarnice, koza absorbira bistveno vecjo energijo v infrardecem spektru in se temu primerno tudi bolj segreje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JanK ()

roli ::

Dvomim, da je ravno nevemkako nevaren tale Wifi - prej bi rekel, da je bolj nevaren kaki GSM. Sam imam sicer oddajlno moč routerja nastavljeno na 40mW (defaul je 10 ampak potem ne lovi dovolj daleč) in eno neusmerjeno anteno. Sem pa našel možnost izklopa Wifi v Tomato firmware. Torej bi lahko po želji nastavil avtomatski izklop Wifija samo to ne bi bilo ravno všeč nekaterim iz hiše:D .
http://www.r00li.com

dadooo ::

A za moj router se da dobit tomato, al neki takega?

flipflop ::

Spikster ::

Pa kaj se tok obremenjujete s temi ruterji in ostalo električno navlako ki jo mate po bajtah. Nikol ne veš kdaj mas v steni slabo električno napeljavo in se zart tega tut ne sekeraš. Seva ti pa ful.
Primer:
Med spanjem imate na nočni polici GSM. Seva pa se sploh ne sekerate. V steni imate slabo napeljavo. Seva pa se sploh ne sekerate. Nekdo na drugi strani stene gleda TV. Sicer ga gleda tako potiho da ga ne slišite vendar zelo močno seva (navadni teveji sevajo na zadni strani). Kot pravite seva ruter, pa se ne sekerate (no ja se sekerate:D ). Po zadnjih informacijah je za človeka v spanju škodljiva tudi svetloba (cestne svetilke, led ventilatorji na računalnikih,...), ker se ti podnevi ne razvijajo neki določeni geni (al neki podobnega), ki preprečujejo rakasta obolenja. Pa se ljudje sploh ne sekerajo (razen za ruterje:D ). Sej pomojem se nimajo za kej sekerat. Ko skadijo en cigaret in spijejo en per je čist usen al jim še kej zraven škoduje, ker so si itak že tok škode naredl da te stranski učinki el. naprav sploh ne pridejo do izraza.
Ko bi folk vedu kaj si dela s cigareti pa s prevelikimi količinami alkohola...
No to je moje mnenje:D

Tear_DR0P ::

ko si boste fen naslednjič usmerili v glavo, se vprašajte s kakšno močjo seva - in kolikšna je oddaljenst od možganov

potem ponovite vajo pri brivniku
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Spikster ::

No jst si bom pozim lase še vedno sušiu s fenom:))

BigWhale ::

Kaj je 'sekeranje'?

;>

veteran ::

Oddajna moc WiFi je 100mW

To je že kar precej, npr linksys wrt54gl ima po defaultu 28mW (se pa da povečat). Mala šala v primerjavi z mobitelom. Ampak folk ne zapopade tistega nesrečnega kvadrata razdalje v formuli. Poznam primerke, ki vsaj eno uro na dan tiščijo mobitel k glavi, po bajti pa vlečejo kable zaradi sevanja.

Kaj je 'sekeranje'?

E, to je to. Dokaz, da imajo ljudje že poškodbe možganov zaradi sevanja. Nekateri so le še za silo pismeni, na vseh forumih je tako. Stran z vso tehnologijo, nazaj v jame. No, ne v jame, tam bi se nadihali radona, raje na drevesa. :-)

Steinkauz ::

Tole je moja kartica
Kao 500mw, a je to možno in če je, kolk kej škodi tole :\

Tomay ::

Sam imam v stanovanju potegnjenih 36 utp kablov v skoraj vse prostore. Imam pa še wirelless, tako kot še dva soseda.

Tudi drugod kjer delamo inštalacije se naredijo utp vtičnice, ki se v glavnem uporabljajo za stacionarne računalnike, telefone, ... wirelless pa za prenosnike.

Pri pametni inštalaciji lahko narediš tudi, da se ti izklopijo vtičnice, luči, praktično vsi porabniki že v elektro omari. Tako da, ko je vse izklopljeno sevanja skoraj ni.

Da se razumemo to nekateri dejansko počnejo (ali pa ponoči izklopijo varovalke), malo pa je zraven tudi paranoje.

Nazaj k temi. Sevanje v vsakem primeru ne koristi je pa škodljivost težko dokazat. Prestavi router čim dlje od svoje postelje in prekrižaj prste >:D
Voodoo 4Ever

Mavrik ::

Tole je moja kartica
Kao 500mw, a je to možno in če je, kolk kej škodi tole :\


Glede na to, da je v EU prepovedana oddajna moč na 100mW... malo dvomim.
The truth is rarely pure and never simple.

Pyr0Beast ::

Glede na to, da je v EU prepovedana oddajna moč na 100mW... malo dvomim.
Glede na to, da EU ni Kitajska dvomim malo, da je to regulirano.
Routerček buffalo HP ma baje 1W :D

BTW, mikrovalovni signali se ne odbijejo od kože niti se ne absorbirajo v njej. Grejo 3cm pod kožo, v tkiva, mišice, možgane, jetra ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

whatever ::

Bolj kot seva in več kot je kablovja, mirneje spim.:D

jype ::

Pyr0Beast> BTW, mikrovalovni signali se ne odbijejo od kože niti se ne absorbirajo v njej. Grejo 3cm pod kožo, v tkiva, mišice, možgane, jetra ...

Od kje pa tebi ta ideja?

Mikrovalovi se zelo dobro absorbirajo v molekulah vode, ki je imaš v koži kar precej.

destiny ::

Pol pa eno zlato ribico med posteljo in routerjem. Ziher ti bo izpolnila vsaj eno željo :D

Pyr0Beast ::

Od kje pa tebi ta ideja?
Vrzi piščanca/krompir/karkoli v mikrovalovko. A se bo krompir spekel na povrh (žar je izklopljen BTW) ali se bo skuhal znotrej?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Senitel ::

Zakaj bi se pa sploh spekel, če se mikrovalovi ne bi absorbirali? Sploh pa se ti krompir ne bo spekel povsem enakomerno.

Pyr0Beast ::

Krompir se bo v mikrovalovki skuhal, od znotraj navzven. Spekel se bo bolj težko ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Senitel ::

Aha sedaj pa še miti od kje in kam se stvari v mikrovalovki kuhajo... Mislim resno, kakšna znanstvena razlaga zakaj naj bi šlo od znotraj navzven? >:D

Pyr0Beast ::

Mikrovalovi sežejo in se začnejo 'sproščati' šele ko dosežejo določeno globino materiala. Podobno kot pri obsevalnikih, kjer z hitrostjo delcev regulirajo globino in obseg obsevanja.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

T0RN4D0 ::

Ja kaj se pa nardi pol z mikrovalovi? A ko so 3 cm globoko v tkivu se pa obrnejo pa grejo domov ne? :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

MTm2H37rqt7B ::

Ja, WIFI seva! Ste zdej zadovoljni?

Kolikorat vam je treba se razlozit, da je zadeva nenavarna? Nehite trollat...

Pyr0Beast ::

do tam se že naveličajo potovat :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vpliv modema na zdravje

Oddelek: Omrežja in internet
213091 (2382) All
»

Wi-Fi nevaren?

Oddelek: Strojna oprema
337181 (5400) alexa-lol
»

Škodljivost mikrovalovne pečice.

Oddelek: Problemi človeštva
3911741 (10772) Pyr0Beast
»

wireless routerji skodljivi?

Oddelek: Omrežja in internet
203119 (2544) kolesar
»

Sevanje gsm oddajnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
7515381 (13907) Luka Percic

Več podobnih tem