» »

Vprasanje za router strokovnjake....

Vprasanje za router strokovnjake....

11miles ::

...ker jaz to nisem.

Zivim v podnajemu in landlord mi je uredil dostop do interneta. v moj stuk mi je dal Acess point in super dela.
Asus wl500g premium.
do njega dostopam preko navadnega utp kabla ki gre v moj desktop.
Wi fi del pa je zaklenjen na mac naslove. Sva zmenjena da mi jih on odklepa in da mo to on vse cez...

malo je nerodno ker ga nekaj dni se ne bo, jaz pa bi rad mal pointstaliral moj nov iPhone. Za kar rabim wifi dostopno tocko.

torej, vprasanje..

ker hocem obdrzat kul odnos ne bi lih prckal po njegovem ruterju zato sem priskrbel svojega. Njegov predhodnik asus wl500g.

ALi je mozno da v AP vstekam kabel do mojega routerja. In potem en kabel naprej do desktopa.
tako bi moj router dobil povezavo od AP-a, ter obenem tudi poslal naprej wi-fi signal do moej nove igracke?

Seveda sem to ze probal in naredil easy setup kot pise v navodilih. Ni delalo.
Potem sem izklopil se firewall na mojem routerju. tudi ne dela.

ali je moja ideja malce precenjena, al se da kej izvest?

itak37 ::

Ibrickr ti instalira programe na iPhone brez WIFIja.

11miles ::

zrihtu,

p.s. wi fi je zastonj, hvala vseeno

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 11miles ()

pilotgirl84 ::

Ok bom vprašala kar v tej temi. Sej je malo smešno vprašanje,sam je nujno pa me zanima. Čez vikend grem na obisk k prijateljici. Doma imam T2,tudi pri njih ga imajo. Ona ima svoj laptop preklopljen preko kabla v modem da ji internet deluje. Router ima,ampak ga še ni nikoli uporabila,tako da je potrebno naštimat nastavitve. Vprašanje ki me mori je pa to: Če vklopim moj prenosnik pri njej.....a mi bo lovilo oziroma a se bom lahko povezala na njeno omrežje? (s tem da bi router usposobila) Kaj pa preko kabla? NO upam da ne zveni preve č trapasto,sam nisem še nikoli poizkusila se povezati preko druge mreže.
Hvala.

Chessman ::

odvisno od tega ali ima statični ali pa dinamični IP, v primeru dinamičnega pač samo priklopiš prenosnik na njen kabel in mora skoraj sigurno delovati (razen če imaš ti doma izklopljen DHCP na ruterju in imaš v prenosnik vpisan statični IP). Če pa ima doma statični IP potem pa moraš ti pač v nastavitve mrežne kartice pač vpisati njene podatke.

Drugače pa skoraj vsi uporabniki uporabljajo dinamični IP, razen tistih kateri potrebujejo statičnega, tisti pa tako sami znajo nsataviti vse potrebno da bo tvoj prenosnik deloval tudi tam.

pilotgirl84 ::

Moj IP je vedno enak. Se pravi če priklopim na njen kabel bo delovalo? Ja no upam da bo. Kako pa je s routerjem? A če vpišem moje nastavitve od routerja v njenega a bo delovalo? Upam da nisem preveč zmedeno napisala.

Pyr0Beast ::

Če ima že 2 kompa obešena gor potem ne bo šlo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

pilotgirl84 ::

Ne nima. Sam svoj prenosnik.

Pyr0Beast ::

Pol bo BP. Če ne pa lahko še vedno skopiraš njen MAC naslov in ga zamenjaš z MAC-om routerja.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

pilotgirl84 ::

Aha...upam da mi uspe hehe. Hvala za vaše odgovore.

pilotgirl84 ::

No čez vikend mi je hvala bogu uspelo z laptopom. Sedaj mam novi problem. Sem dobila novi router: TP-LINK tl-wr642G
Probleme mam z nastavitvijo povezave med njim in prenosnikom. Vpisala ip-je in vse tko kot piše,sprobala pingat inj e blo pravilno. Ko pa se hočem povezat brezžično mi ga enostavno ne najde. Kot da ga sploh nebi bilo. Ideje kaj bi lahko blo narobe?
Hvala.

Zgodovina sprememb…

jan01 ::

/*zakaj ne poslušate in kupite buffalota oz linksysa in gor date tomato firmware? */

Pyr0Beast ::

Heh, a če daš dinamični ni nč boljš ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

TESKAn ::

pilotgirl84, verjetno je izklopljen "transmit SSID" ali kaj podobnega v brezžičnih nastavitvah na routerju. SSID je ime tvojega omrežja in če hočeš, da ti ga računalnik sam zazna, moraš omogočit pošiljanje SSIDja. Lahko pa tudi ročno vneseš omrežje v nastavitvah brezžične povezave na prenosniku, na zavihku "brezžična omrežja"(wireless networks) dodaš ime svojega omrežja, uporabljeno enkripcijo in geslo, kot je to nastavljeno v routerju.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1793564540 (1369) c23po
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372338404 (38860) ignats
»

ne dela internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
405107 (3513) seba-beba
»

tp-link TL-WA730RE kot Wireless Range Extender

Oddelek: Omrežja in internet
315291 (3972) Mikec17
»

Težava z dostopom do interneta

Oddelek: Omrežja in internet
142300 (2097) solatko

Več podobnih tem