» »

Zakaj Apple?

Zakaj Apple?

1
2
»

noraguta ::

zee jaz sem zadnje cajte romal bolj po "industry" zadevšnah pa ne da ni macov ampak pravm , da je letos trend upadel z velkim shiftom proti netbookom. se spomnim , da smo pred leti vsi gledal japončke z ultra prenosniki .
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

borchi ::

> Takih kot je ta je veliko, a hvali kdo tak PC (Windows) ?, NE :)

če ti ne bi bil še zelo šmrkav na slo-techu, bi vedu, da jih je samo tule ene sto takih. i shit u not...

edin, da so še hujši redneki in videa skup ne spravijo.

(bring it on boyz 8-))
l'jga

IceIceBaby ::

zee, macpro zna biti dosti cenejši od kakšnih brand name zadev, če rabiš vse kar ponuja. Tudi, če sestaviš custom zadevo ni velike razlike v ceni.

Res pa je, da je zadeva precej ozko usmerjena. Ni ravno za nabijat igre.

Sicer se pa take stvari itak kupuje na firmo. Ker daš računalnik v stroške in dejansko služiš z njim se par 100EUR pri ceni niti ne pozna.

sirotka ::

Zdaj imam c2d 2.66, 4gb rama, prej pa amd 3.2, 4gb rama in precej hitrejše diskovje. Pač c2d je nekoliko hitrejši v tem, samo je pa zato občutno počasnejši disk. Razlika je pa OGROMNA. Ja, enak program in enaki dekoderji

primerjaš dual z singel core procesorjem. saj je vse vredu , da ti je mac všeč ampak dajmo bit malo manj jobovski(njegovo prirejanje benchmarkov je itak legendarno).
sicer pa vzameš tisto kar ti krije potrebe. če daš kak evro več who cares, če bolje teče na macu boš pač vzel maca itak je cena hw-ja samo del enačbe.


Ne ne, sta bila oba dual cora. Zdaj mi pa povej, kje sem jaz pretirano hvalil appla. Podal sem svoje izkušnje in poudaril prednosti, tisti pa samo nabija, a nima blage.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()

noraguta ::

se opravičujem , apple je očitno res daleč najhitrejša rešitev v vesolju.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

sirotka ::

se opravičujem , apple je očitno res daleč najhitrejša rešitev v vesolju.


Tega nihče ne trdi, samo meni deluje za moje potrebe hitreje.

uros678 ::

Mene pa zanima, če ima kdo kakšne izkušnje oz. kako je z servisom apple prenosnikov v SLO?

lp,
uroš

sirotka ::

Mene pa zanima, če ima kdo kakšne izkušnje oz. kako je z servisom apple prenosnikov v SLO?

lp,
uroš


Imaš nekaj pooblaščenih servisov, tako da s tem ni problemov. Sicer pa imaš podporo, ki je v angleščini in se lahko z njimi dosti zmeniš, če ti naši kaj probleme slučajno delajo(kjer jih nebi smeli)

CoolBits ::

Fantje ne priporočat nakupa appla, ker če se ukvarjaš s servisiranjem mašin si kmal brez dela...
Vsi moji frendi, ki sem jim priporočal appla me namreč sploh ne rabijo več... ostali z windows pa vedno, vsake toliko... tko da govorim iz prve roke.
Če imate zaslužek s servisiranjem torej priporočajte windows >:D

noraguta ::

Fantje ne priporočat nakupa appla, ker če se ukvarjaš s servisiranjem mašin si kmal brez dela...
Vsi moji frendi, ki sem jim priporočal appla me namreč sploh ne rabijo več... ostali z windows pa vedno, vsake toliko... tko da govorim iz prve roke.
Če imate zaslužek s servisiranjem torej priporočajte windows >:D

takim lahko samo porečem tudi cegla ni treba servisirat.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

CoolBits ::

Vse je treba servisirat... sam vprašanje kako pogosto ;)

Roadkill ::

Sem že nekje napisal, pa bom še tle.

Jaz sem očitno edini človek na planetu, ki mu je uporabniški vmesnik na macu (osx) hudo grd in precej neprijazen.

Je to sploh možno? Naj grem k zdravniku? :)

---

IMHO: Če se ne ukvarjaš s kako zadevo, kjer mac blesti (audio/video/risanje), potem vsem normalnim potrebam zadosti že skoraj katera koli linux distribucija...
Ü

sirotka ::

Sem že nekje napisal, pa bom še tle.

Jaz sem očitno edini človek na planetu, ki mu je uporabniški vmesnik na macu (osx) hudo grd in precej neprijazen.

Je to sploh možno? Naj grem k zdravniku? :)

Ne, do svojega mnenja imaš vso pravico, če si sprobal in ti ne potegne.


IMHO: Če se ne ukvarjaš s kako zadevo, kjer mac blesti (audio/video/risanje), potem vsem normalnim potrebam zadosti že skoraj katera koli linux distribucija...


Zdaj pa že mešaš jabolka in hruške:)

5er--> ::

jabolka in pingvine ;)

gruntfürmich ::

sirotka, ne se jezit.:D
si s tem vse povedal (Glede hitrosti pa: prejšni pc mi je 1uro HD posnetkov prekonvertal(premiere pro) v 10-12ur, zdajšni pro pa mi jih v 5.
). so te že opominjali da bi izdal svoje 'skrivnosti', ampak se useeno ne daš.:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

sirotka ::

sirotka, ne se jezit.:D
si s tem vse povedal (Glede hitrosti pa: prejšni pc mi je 1uro HD posnetkov prekonvertal(premiere pro) v 10-12ur, zdajšni pro pa mi jih v 5.
). so te že opominjali da bi izdal svoje 'skrivnosti', ampak se useeno ne daš.:))


in kake so moje skrivnosti oz. kje me kdo sprašuje te skrivnosti? isti program, isti dekoder, AMD je bil tudi dvojedrni, ista količina rama, hitrejši disk na pcju...

Damiani ::

Pri prestopu na macbooka se je pojavil do sedaj samo en problem, za multifunkcijsko napravo Canon MF3220 ne obstajajo gonilniki za OS X. A obstaja kaksna druga eleganta resitev, npr. bi se dalo stvar urediti preko raznega print serverja,...? Poleg macbooka, maa v isti sobi še Windows mashino, katero imam namen spraviti na ubuntu.

Drugač pa navduženje že ni skupnelo.

LP

opeter ::

Damiani, zakaj pa ne namestiš Windows preko Bootcampa?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Damiani ::

operater, na to sem že pomislil, rad pa bi da se zadeva windows pozabi na domacih masinah. Ce ne bo druge moznosti bom uporabil bootcamp.

Blisk ::

Pregledal tole zadevo, pa mi še do danes ni jasno zakaj bi kupil Apple, razen tega, da se hvalim in da lepo izgleda!

Pred leti je bila sicer zadeva pri tiskarjih in oblikovalcih popularna zato, ker je Apple delal bolje in hitreje pri grafikah. Takrat sem tudi jaz testiral zadevo, pa me ni prepričal.
Danes, ko se pogovarjam z ljudmi je samo še šminka, nič drugega. Večina linuxa dela hitreje in bolj stabilno.

Invictus ::

To da so Appli dražji je čisti mit. Na Toms Hardware so že nekaj časa nazaj sestavili PC, ki je enak kot MAC PRO (http://www.tomshardware.com/reviews/app....

Ugotovitve si preberite sami. Enako velja zalaptop. Če ne kupuješ tistega poceni sranja za 500-600 EUR, potem si hitro na okoli jurja do jurja in pol. Pa vzameš samo malo boljši ekran.

LP I.

bluefish ::

Pri prenosnikih res ni toliko razlike, zatakne se pri stacionarcih.

damjan1980 ::

Zakaj si meka uvest se da težko z besedami opisat, ker je stvar treba probat. Pa ne enkrat, treba je en čas delat z njim. Ko prvič probaš za 5 min in seveda pristopiš k stvari z windows navadami, se ti zdi največje sranje na svetu. šele čez čas se začneš spraševat zakaj si tako pozno prešaltal na meka in modro ugotoviš, da vse kar je dobrega na windowsih je več ali manj skopirano od apple :) jaz sem po 17 letih uporabe pcja, prvo postopoma, letos pa dokončno prešaltal na meka in mi še na kraj pameti ne pade da grem kdaj nazaj

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

techfreak :) ::

bluefish je izjavil:

Pri prenosnikih res ni toliko razlike, zatakne se pri stacionarcih.

Pri stancionarcih je predvsem razlika v strojni opremi. Večina ljudi nima Xeon procesorjev v stacionarcih in teh ne boš dobil za 100€. Poleg tega imajo custom matično ploščo in kvalitetno ohišje.

Pri prenosnikih je kvaliteta ohišij primerljiva z dražjimi modeli drugih znamk in pri teh je cena primerljiva. Poleg tega imajo tudi kvalitetnejše zaslone od 600€ Acerja in so zaradi tega težje primerljivi.

Pri iMacih pa ne potrebuješ velikega ohišja pod mizo ter v bistvu niti nimaš kakšne koristne alternative.

bluefish ::

Mnja, pri Applu najbolj pogrešam nek model, ki bi bil med Minijem in in Projem.
Res je, da tovrstno konfiguracijo ponuja iMac, vendar si raje sam izberem ustrezen zaslon (sploh glede na to, da so v zadnji različici uporabili glossy varianto pri manjšem modelu).

opeter ::

V zadnji različici? Zadnji iMaci z mat LCD-ji so iz leta 2007 (če se dobro spominjan so bili ti druga generacija s Core 2 Duo in bili v dveh velikostih 20 in 24"). Ko so bili še beli, plastični.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bluefish ::

No, toliko slabše.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mac vs. Pc (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
18412700 (9341) thezerox
»

Izkušnje z Applovimi prenosniki? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10811227 (7274) zee
»

Prodaja Macov upadla (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
10510825 (7698) Gregor P
»

Leopard proti Visti (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
20516538 (12266) opeter
»

Mac VS PC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
916218 (5009) lopov

Več podobnih tem