» »

Izkušnje z Applovimi prenosniki?

Izkušnje z Applovimi prenosniki?

1 2
3
»

Gandalfar ::

Kupi cenejsega, 200Mhz ni vredno. Sem lastnik tako najmocenjega MBP-ja kot tudi MBA, cenejsi model .. in sploh ni taksne razlike tako da daj tistih 300 evrov za kaj drugega.

zee ::

Kako si pa uredil z zaščito pred krajo? MBA namreč nima luknje za priklop Kensingtonove ključavnice.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Gandalfar ::

Glede na to da mi v zadnjih 6-tih letih se nobenega laptopa niso ukradli, pa sem kar dosti po svetu in raznih dogodkih/krajih potoval .. niti nisem pomislil na to, da bi si to urejal.

LOLIKA ::

Hvala Gandalfar za nasvet! Kaj pa glede prodajalca, katerega bi bolj priporočali FMC ali EPL?

Gandalfar ::

Kolikor vem, jih FMC dobi od EPL. Zaenkrat sem kupil ze ene 10 apple izdelkov pri EPL in sem imel dobre izkusnje. Vcasih je treba kaj poklicat tja, ampak z garancijo in tehnicno podporo je bilo pa vedno super.

Mirko5 ::

FMC ne kupuje pri EPL...obadva kupujeta pri istem dobavitelju...

CCMbrother ::

Bom še jaz pol leta kasneje nadaljeval s temo...:D :D

Namreč odločam se za MacBook Pro 15.4...in sicer kolebam med verzijo s procesorjem 2.54GHz in 2.8GHz. Razlika je 250EUR! Se splača dati toliko več? Gandaldfar mi je dal malo misliti...bo pa to delovni/delaven prenosnik, tako da ne bi rad videl, da bi na koncu primanjkovalo procesorkse moči...Adobe Master Suite od A do Ž, Final Cut,...skratka multitasking...pogosto bo zamenjal stacionarno mašino...

Se da naknadno zamenjat HDD disk z SSD diskom? So I heard! Razlika v ceni je v tem trenutku prevelika.

Najcenejši predračun sem dobil pri Anniju, kmalu, a ne tako kmalu za njim je FMC... ostali so vsi porazno (pre)dragi. Ne razumem čisto te prodajne logike (predvsem slednjih).

Kaj je z garancijo?...priznam, da se mi zdi malo butasto, da ima za 2500 EUR vreden prenosnik v osnovi le 1 leto garancije!? Verjetno se splača kupiti vsaj 3+, kar te pri FMC-ju pride 160EUR, pri Anniju pa 120EUR...

Hvala za nasvete...

CCMbrother ::

Malo sem pobrskal in nasel naslednjo tabelo :



Še povezave do testov

http://www.macworld.com/article/136757/2008/11/macbookpro28ghz.html?lsrc=rss_main

http://www.macblogz.com/2008/11/12/28ghz-macbook-pro-benchmarks-improvements-across-the-board/

Še vedno ostaja vprašanje ali je to razlika vredna 250EUR?

zee ::

Ne (odgovor na tvoje vprasanje). Teh 250 € rajsi investiraj v podaljsanje garancije.

Imam MBP (revizija februar 2008) in zaenkrat mu prav nic ne primanjkuje procesorske moci. Uporabljam ga namesto namiznega racunalnika, ob programju OO in M$ pisarniske zbirke, poganjam se Windows XP znotraj Virtualboxa. Celoten sistem je hiter in odziven. Imam pa 4 GB rama.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Macbook Pro - iStyle (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7010225 (7858) Meizu
»

Novosti z Applove predstavitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5630049 (25998) PrimozR
»

Macbook Pro (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
559063 (6329) ŠinkoM
»

Mac vs. Pc (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
18412694 (9335) thezerox
»

Macbook in BTC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
958224 (6613) Mulh

Več podobnih tem