» »

Zakaj Apple?

Zakaj Apple?

«
1
2

profii ::

Sem pred nakupom računalnika. Malo sem pogledal tudi za appli in navdušile so me pohvale nad njimi, vendar zanima me uporabnost njihovega umestnika. Kako je z odpiranjem "navadnih" programov (word, exel, pdf,...), kaj je za študentsko delo prednost applovih računalnikov?
Iger načeloma ne igram (mogoče 1x na mesec kakšen SecondLife).
Kaj priporočate? Da sam sestavim PC ali da kupim Appla?

LP

EDIT: kako je pa z Mathlabom, Bluetoothom (nokia), Opero... kakšne so vaše izkušnje? za - proti
  • spremenil: profii ()

zee ::

Apple računalnik bo pri enaki (ok, podobni) strojni opremi dražji.

Bluetooth, Opera bi morala delati. Za Mathlab ne vem. Dokumente iz zbirke Office naj bi bilo mogoče odpirati (ne morem potrditi, ker svojega Appla še čakam).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Adrijan0 ::

Hah, naj bi bilo mogoče odpreti. Saj je MSjev office tudi za osx.

opeter ::

Če bi živeli v ZDA, bi ti takoj priporočal računalnike podjetja Apple. Ampak, ker smo v Sloveniji to nerado storim, čeprav sem (bil) uporabnik Maca.
Zakaj? Kot prvo je predvsem cena. Dizajn je res lep, MacOS sistem je tudi prijazen, vendar ni vsemogočen. Nekatere zadeve ne bodo delovale, zato boš moral naložiti BooCamp in poganjati Windows sistem s pomočjo tega. Namreč obstajo programi, ki delajo s težavo ali pa sploh ne pod Paralells ali VMWare Fusion (emulatorji Win okolja znotraj MacOS sistema).

Jaz bi se na tvojem mestu predvsem vprašal in na en list napisal seznam vprašanj in nanj poskušal najti odgovore:
1.) zakaj bi kupil Maca? Ker je trenutno "in" oz. v "modi" med študenti?
2.) katere programe bom dnevno uporabljal? Ali obstaja nativna verzija za MacOS
3.) koliko sem pripravljen odšteti za računalnik in posledično pogledati primerjavo kakšno zmogljivost dobim pri izbranem Macu in kaj ponujajo PC sistemi s podobno ceno
4.) ali bom imel v bližini znanca, ki pozna MacOS in Applove računalnike ter, da mi bo v primeru problemov znal pomagati? Ali pa je sosedov sinček le Windows Poweruser?
5.) Kako oddaljen si od servisa (v primeru nakupa novega rčaunalnika, ki bo imel garancijo)
6.) kaj (bodo) uporabljajo (potencialni) sodelovci? Bom imel težavo z odpiranjem njihovih formatov datotek (npr. Office 2007 - MacOffice 2008 ali iWork)?

...skratka na prvi pogled nepomembna vprašanja, vendar je vredno premisliti o njih.

Če imaš čas in voljo, priporočam obisk foruma za slovenske Mac uporabnike: Jabuk.si
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

trnvpeti ::

kar si napisal, da bos uporabljal: KUPI maca
nic virusov, nic update, pac bos samo uporabljal
office datoteke ti ne bo problem odpirat

edini minus: je pac drazji od pcja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

jype ::

trnvpeti> nic update

Don't even think about it.

trnvpeti> edini minus: je pac drazji od pcja

Ni edini, ampak se strinjam, da plusov je za tako delo še vedno več kot minusov in so prepričljivejši.

Eden od minusov je recimo težka dostopnost region-free DVD pogonov, kar je precej zoprno, če imaš doma en kup DVDjev iz 1. regije in tri kupe DVDjev iz 2. regije.

trnvpeti ::

ok, lahko update-a,ampak tudi ce ne, bo deloval zelo v redu
pa ne bo update antivir

sem uporabnik in mac in pcja
vecinoma res pcja uporabljam, zelo rad pa grem na maca
in zakaj? so fucking simple je proti pcju
uporabniski vmesnik je priblizno isti, se ga pac navadis
programi se ne sesuvajo, so bolj uporabni, malenkosti stejejo
za kar je rekel, da bi imel racunalnik, naj vzame mac
eni, ko kupujemo original sw, se cena pcja se bolj pribliza mac ceni

lopov ::

Da se programi ne sesuvajo je cista laz.

In odvisno je od masine -- lahko je cela serija zanic (doloceni modeli G4, pa se full glasen ventilator majo) al pa mas smolo in dobis masino, kjer se ti programi sesuvajo. Samo tebi, kolega kupi isti dan, enak model, pa mu dela super.

Delam v sluzbi z macom in je moja masina "v kurcu". Vsem ostalim enak model dela.

Poleg tega nimam admin dostopa, tko da kar se tice prilagajanja ti windows XP z omejenim racunom omogocajo vec prilagoditev.

Uporabniski vmesnik zahteva uporabo miske -- nic preklopa s tipko TAB med da in ne, resize okna samo spodnji desni kot, klik na full screen gumb dela al ne dela (kksen program raztegne semo po visini, drugi cez cel zaslon). Pa jeba s tipkovnicami ... Nimam 10.5, zivim se na 10.3.x in to, da moram imeti doloceno eno roman tipkovnico (ali slo ali US) ubija. Ne stekam zakaj ne gre slo & unicode.

---
Vem, pizdim. Bi pa mel MacBook Pro ker mi je vsec, sam ze vidim da bi gor ruknil windows oz. imel oboje, ampak za MacOS full manj prostora :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

opeter ::

Seveda se programi sesuvajo. V moji G5-ki so mi trikrat menjali matično, preden sem lahko koliko toliko normalno delal v Tigru. Photoshop CS1 se mi je ves čas obešal pri zagonu, situacijo je rešila edino izdaja popravka za MacOS X 10.4.5... pred tistim je bila uporaba le tega čista katastrofa. Da Illustrator niti ne omenjam. Še InDesign CS1 (verzija 3.0.2b) je bila najbolj stabilna izmed teh treh programov. Pa še autosave ma... :8)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mte ::

Uporabniski vmesnik zahteva uporabo miske -- nic preklopa s tipko TAB med da in ne, resize okna samo spodnji desni kot, klik na full screen gumb dela al ne dela (kksen program raztegne semo po visini, drugi cez cel zaslon). Pa jeba s tipkovnicami ... Nimam 10.5, zivim se na 10.3.x in to, da moram imeti doloceno eno roman tipkovnico (ali slo ali US) ubija. Ne stekam zakaj ne gre slo & unicode.


Seveda se da s TABom preklapljat, ponavadi pa še s cmd+prva_črka_gumba, kar na windowsih ne gre. "Full screen" oz. zoom obnašanje mi je na macu bližje kot na windowsih. Zelo redko je full screen pameten in praktičen način uporabe - mogoče le za kakšne večje profi programe z miljon opcijami. Ne štekaš zakaj ne gre slo&unicode? A na win98 pa gre? Saj si si že sam odgovoril - kakor ne moreš primerjat win98 in xp oz. viste, tudi ne moreš primerjat 10.3.x in leoparda! Čeprav če si recimo v grafiki, so v Adobe-ovih zanič napisanih programih še vedno problemi z unicode-om. Vse je odvisno od tega, kaj boš uporabljal primarno. Če je to nek windows-only program, potem je mac potrata denarja. V nasprotnem pač ne.

Z ostalim se pa strinjam. Tudi mac ni bog i batina, prej ali slej se ti bo kak program usul, hardware tudi ni vedno 100%, ampak če povem po pravici, meni se je produktivnost po nakupu macbooka (in po obveznem privajanju nanj!) močno zvišala v primerjavi s prej, ker lahko končno nekaj naredim brez jebanja in reševanja problemov z OS.

lp

IceIceBaby ::

Tista "maximize" ikona v OSX ne pomeni full screen ampak okno resiza na tako velikost da v njo pride vsa vsebina trenutno odprtega okna. Če gledaš 800px široko spletno stran nima smisla da ti browser pobere cel ekran. Ko enkrat zakapiraš in se navadiš je zadeva odlična.

Glede uporabe s tipkami se tudi težko strinjam. Na Macu za vse obstaja bljižnica. Sicer je res, da si od začetka lahko nategneš kakšno mišico v roki, ampak ko se naučiš bljižnic je delo zelo hitro.

Slovenska tipkovnica normalno deluje že od 10.4 če se ne motim. Nastaviš v sistemu pa dela. Razpored tipk je sicer čuden, ampak obstajajo zelo enostavni načini, da dobiš povsem običajno QWERTZ tipkovnico, ki smo jo navajeni.

Mavrik ::

Tista "maximize" ikona v OSX ne pomeni full screen ampak okno resiza na tako velikost da v njo pride vsa vsebina trenutno odprtega okna. Če gledaš 800px široko spletno stran nima smisla da ti browser pobere cel ekran. Ko enkrat zakapiraš in se navadiš je zadeva odlična.


Bilo bi dejansko kul, če bi ta ikona res to pomenila. Ne pa da vsak program nekaj po svoje si to razlaga, celo do take mere da je funkcija pri njih neuporabna.
The truth is rarely pure and never simple.

opeter ::

Ta gumb za maksimiranje je ostalo nespremenjejno vse od prve verzije MacOS-a. V glavnem, okno se poveča tako, da je desna stran (kjer so ikone za particije, CD in druge medije) vedno vidna oz. prosta.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

lopov ::

Ne štekaš zakaj ne gre slo&unicode? A na win98 pa gre? Saj si si že sam odgovoril - kakor ne moreš primerjat win98 in xp oz. viste, tudi ne moreš primerjat 10.3.x in leoparda! Čeprav če si recimo v grafiki, so v Adobe-ovih zanič napisanih programih še vedno problemi z unicode-om. Vse je odvisno od tega, kaj boš uporabljal primarno. Če je to nek windows-only program, potem je mac potrata denarja. V nasprotnem pač ne.


Ne primerjat OSX 10.3.x ali novejse z Win98 ... đizus, 10.x je generacija XP.

Ne vem kako imate ostali postimano a moja masina ne dela ce kot primarna tipkovnica ni nastavljena ROMAN. Zato imam za login (sistemski default) nastavljeno SLO roman, ko pa pozenem Ilustrator CS (1) pa preklopim na SLO unicode, ker pac uporabljam vecinoma OpenType fonte (s sumniki, z OTF koncnico in taksni, da isti fajl deluje na Windows, ne pa tisti dfont k je spet kar nekaj ...).

---
Moj nasvet vsakomur ki namerava kupiti maca in je pred tem uporabljal windows je, da naj si nekako sposodi enega in skusa na njem dejansko narediti kaj uporabnega, ne da samo klika in se sprehaja po netu. Za to naj si vzame cas, recimo teden ali vec da spozna sploh kako se zadeva obnasa. Tko od oka se sploh ne dobi pravega obcutka in sele z uporabo se zaves, ce ti ustreza (pa to ne velja samo za maca :)

Jux ::


..., meni se je produktivnost po nakupu macbooka (in po obveznem privajanju nanj!) močno zvišala v primerjavi s prej, ker lahko končno nekaj naredim brez jebanja in reševanja problemov z OS.


Sem večkrat probal uporabljat Maca (mb / mbp) in moram reči da ne vidim tega. O kakšni jebanjih tudi v winxp ni ne duha ne sluha, virusa nisem fasal od win98 naprej (AV software helps), računalnik se ne sesuva, programi so si itak podobni (še več, to da si lahko več stvari nastavim je v mojih očeh plus), ne vem no....

Kje je ta večja produktivnost, kaj te je tako bremzalo na winxp? Jaz sem pred nakupom preizkusil in ga tudi veselo vrnil nazaj v trgovino po tednu uporabe. Nobenega plusa, računalnik je pa dražji, pa v primeru MBP se greje nehumano in se ga ne da uporabljat v naročju (vsaj jst ga nisem mogel).

PS: Naj povem da se mi je v tednu uporabe MBP sesu večkrat kot moj obstoječi prenosnik v zadnje pol leta/letu.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Jux ::

IMO je top nakup trenutno Dell XPS in to 13.3" (15" ne), ker ima vse kar srce poželi za 1.200€ iz nemčije (oz. prek ebaya še ceneje, kolega je dobil za 1.1k€ novega z 200gb 7200 diska, 4gb rama, 2.2ghz procesorjem, nvidia 8400gs, 9 celična baterija, hdmi, skratka vse vse vse).
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

izzy12 ::

Sm šou mal na dell stran pogledat v zda stacunah in morem rect da res ni tolk slabo, treba bo zdj sm se primerjat med dell in ibm. Čedalje bolj dvomim da bi dal tolk dnara za apple. :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: izzy12 ()

mte ::

az sem pred nakupom preizkusil in ga tudi veselo vrnil nazaj v trgovino po tednu uporabe.


Pa misliš, da si ga v tem tednu dobro spoznal? Jaz trdim, da rabiš za to par mesecev. Tudi windowsev nisi spoznal v enem tednu, ko si jih prvič uporabljal. To, da se greje, vem da je bil enkrat dejansko problem, zdaj mislim da so zadeve porihtali.
1. Jaz sem slučajno že od prej poznal unix in od tod izhaja precej te produktivnosti - kar nekaj stvari je precej lažje in hitreje narest v konzoli, česar v Oknih ni oz. je slabše od mizernega.
2. SSH in SCP oz. celoten obseg unix orodij. Pika. Poznam Cygwin in par poskusov portanja sshja na windowse, ampak je za moje pojme bolj nerodno.
3. Expose.
4. Razne bližnjice, detajli in malenkosti, ki naredijo sistem bolj uporaben, ko te zadeve spoznaš.
5. TextMate. Za moje pojme najboljši text editor, ki ga kot razvijalec ne bi zamenjal.
6. Podpora za zvočne kartice in audio aplikacije (Logic!). Saj ne, da tega v oknih ni, ampak stabilnost zvočnih driverjev je običajno slabša, cubase se pač z orodji na macu ne more primerjat.
7. Redno vzdrževanje ni tako nujno kot pri oknih. Ni spyware-a, ni virusov, skratka ne rabim se ukvarjat z zaščito. Da to dosežeš v windowsih, rabiš antispyware, antivirus, firewall, kar zna hitro zabasat sistem. Poleg tega zna preizkušanje novih programov zjebat windowse, na macu se to ne more zgodit.

Tole je samo par stvari, zaradi česa nočem drugega OS. Seveda tudi na macu obstajajo problemi, zna se včasih kaj usut, ampak običajno se usuje samo program in ne cel OS. Nazadnje se mi je OSX usuval zaradi starega slabo spisanega Logitech driverja, ampak so tudi to poštimali.
Če tebi odgovarja windows, linux oz. karkoli, če primarno uporabljaš windows-only aplikacije, potem je nesmiselno hodit na mac, plačevat dejansko dražji hardware, za to, da boš kao "lepše zgledal".
Zase vem, da mi je prinesel precej več pozitivnih kot negativnih stvari, kar pa ne nujno velja za vsak način uporabe.

lp

Damiani ::

Punca je za božička dobila macbook, pa me zanima če mac userji uporabljate antivirusno zaščito? če katero uporabljate, po možnosti free verzijo.
Moram pa priznati da mi je po dnevu klikanja postal ušečen in preprost za uporabo.

trnvpeti ::

zaenkrat ne rabis antivir programa

Damiani ::

hvala, malo sm prej brskal pa so se mnenja o tem mesala

opeter ::

zaenkrat ne rabis antivir programa


Tako je. Zaenkrat ne rabiš zaščite.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

cewapcic ::

mah men se je macbook skoz sesuval dokler mi niso diska zamenjal
zdj k mam pa disk zamenjan se pa fan slis ene 3x bl, tkrt k je racunalnik pod obremenitvijo
ubistvu je kr dost motece

men se zdijo edin prenosniki od apple-a v redu, namiznega ne bi nkol vzeu

opeter ::

mah men se je macbook skoz sesuval dokler mi niso diska zamenjal
zdj k mam pa disk zamenjan se pa fan slis ene 3x bl, tkrt k je racunalnik pod obremenitvijo
ubistvu je kr dost motece

men se zdijo edin prenosniki od apple-a v redu, namiznega ne bi nkol vzeu


Meni je Mac mini zelo v redu. iMaca pa ne bi imel nikoli, ker če se mi pokvari zaslon, moraš celotni računalnik poslati na servis.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

gruntfürmich ::

kolikor sem v živo videl, se za mac kompe odločaja folk, ki nima pojma o računalnikih in ki ima preveč denarja, da se gre preseravat iz ali nevednosti ali iz napihnjenosti.

torej nič kaj spodbudna dejstva v prid macu.
ker finta je, da če si računalniški laik in daš 500EUR več za belo ohišje, itq ne boš opazil razlike med win ali x.os.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

trnvpeti ::

ce si dober
bos tistih 100EUR-500EUR zaslzil v enem dnevu, medtem ko bi moral postimati winse, pa programe, pa zgubljal cas

IceIceBaby ::

kolikor sem v živo videl, se za mac kompe odločaja folk, ki nima pojma o računalnikih in ki ima preveč denarja, da se gre preseravat iz ali nevednosti ali iz napihnjenosti.


Tole ni ravno dejstvo, ampak ena zelo omejena domneva, ki je povrh vsega napačna.

bluefish ::

medtem ko bi moral postimati winse, pa programe, pa zgubljal cas
Enako moraš početi na bilokaterem sistemu.
Res je, da je morda na OS X tega manj, samo še vedno ne moreš trditi, da pa ni potrebno nastavljati ničesar.

Damiani ::

pred kratkim sem se prvič srečal z macbookom, brez da bi karkoli vedel o sistemu sem ga vzpostavil za splošno uporabo v dveh urah. med tem sem bil navdušen na preprostostjo uporabe, multi-Touch trackpad, kateri je res genialen in naredi prenosnik dejansko uporaben brez miške. da ne govorim o inštalaciji programov, ki so nekako portable in mac nima registra po katerim ti programi svinjarjo.
da vzpostavim windows XP mashino, z programi ki jih uporabljam ponavadi traja vsaj dve uri več, kot sem potreboval za vzpostavitev macbooka (sistem je že bil naložen).

Apple pač zna narediti preprosto zadevo za uporabno.

sirotka ::

kolikor sem v živo videl, se za mac kompe odločaja folk, ki nima pojma o računalnikih in ki ima preveč denarja, da se gre preseravat iz ali nevednosti ali iz napihnjenosti.

torej nič kaj spodbudna dejstva v prid macu.
ker finta je, da če si računalniški laik in daš 500EUR več za belo ohišje, itq ne boš opazil razlike med win ali x.os.


Hehe, en izmed neveščih bikov napisal tale odgovor verjetno a? Torej, cenovno so dost skupaj, razlike so minimalne, iMac je mrcina v vseh pogledih, dobri ekrani, cenovno nič kaj dražje od "navadnih" pcjev z dobim(matrika) ekranom.

Prenosniki; 13col serija je med cenejšimi, večje so cenovni rang boljših HPjev, lenovotov,...

BELO OHIŠJE? Hum, od kje belo ohišje, mi lahko prosim razložiš? Večina je srebrne barve. In ja, razlika se opazi.

Glede hitrosti pa: prejšni pc mi je 1uro HD posnetkov prekonvertal(premiere pro) v 10-12ur, zdajšni pro pa mi jih v 5.

Povnil se mi je v največ 2mesecih, s tem, da je tišji kot prejšni pc, bolj stabilno delovanje in ja, hitrejše je delat v mac os, kot v win okolju.

gruntfürmich ::

---bos tistih 100EUR-500EUR zasluzil v enem dnevu, medtem ko bi moral postimati winse, pa programe, pa zgubljal cas
hmmm, človek ki bo tako velik denar spravil skupaj v enem dnevu po mojem sloh ne potrebuje računalnika...

---Tole ni ravno dejstvo, ampak ena zelo omejena domneva, ki je povrh vsega napačna.
no, to pa je samo tvoje skromno mnenje...

---Glede hitrosti pa: prejšni pc mi je 1uro HD posnetkov prekonvertal(premiere pro) v 10-12ur, zdajšni pro pa mi jih v 5.
loooooooooooool kaka primerjava... totalno neumna. bmk za tvoje kompe, jst sem videl cene na slo. strani za apple in sem se za glavo prijel. a slučajno deva aple not boljše proce kot jih ima v specifikaciji? al morda hitreje delajo kot ostali v pcjih? looool

---Povnil se mi je v največ 2mesecih, s tem, da je tišji kot prejšni pc, bolj stabilno delovanje in ja, hitrejše je delat v mac os, kot v win okolju.
seveda se ti je povrnil, ker si tko blazno učinkovit na njem, še tipkaš hitreje, tko da ja, si si res lahko 2× več dela nakopal, pa ti je še vedno ostalo več časa za družino kot na navadnem pc.ju... da o tem kako si bolj zbran sploh ne govorimo....:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

IceIceBaby ::

---bos tistih 100EUR-500EUR zasluzil v enem dnevu, medtem ko bi moral postimati winse, pa programe, pa zgubljal cas
hmmm, človek ki bo tako velik denar spravil skupaj v enem dnevu po mojem sloh ne potrebuje računalnika...


Se pravi, da ljudje, ki zaslužijo več kot 3 jurje na mesec ne potrebujejo računalnika? WTF?

---Tole ni ravno dejstvo, ampak ena zelo omejena domneva, ki je povrh vsega napačna.
no, to pa je samo tvoje skromno mnenje...


Poglej malo okrog sebe. Ogromno geekov, developerjev, hekerjev itd. uporablja mace. Na vsakem tehnološko obarvanem seminarju ali predavanju vidiš vsaj nekaj macbookov.

sirotka ::

---bos tistih 100EUR-500EUR zasluzil v enem dnevu, medtem ko bi moral postimati winse, pa programe, pa zgubljal cas
hmmm, človek ki bo tako velik denar spravil skupaj v enem dnevu po mojem sloh ne potrebuje računalnika...


Ne, nisem v enem dnevu, ampak dost hitro.


---Tole ni ravno dejstvo, ampak ena zelo omejena domneva, ki je povrh vsega napačna.
no, to pa je samo tvoje skromno mnenje...

Katera domneva? Si si pogledal specifikacije zadnjih Imacov in katere ekrane imajo? i7 in ips matrike niso lih slabe zadevščne, v koliko se kaj spoznaš.



---Glede hitrosti pa: prejšni pc mi je 1uro HD posnetkov prekonvertal(premiere pro) v 10-12ur, zdajšni pro pa mi jih v 5.
loooooooooooool kaka primerjava... totalno neumna. bmk za tvoje kompe, jst sem videl cene na slo. strani za apple in sem se za glavo prijel. a slučajno deva aple not boljše proce kot jih ima v specifikaciji? al morda hitreje delajo kot ostali v pcjih? looool


Zakaj totalno neumna? Isto delo počnem na obeh, hitrost je pa precej bolša na macu...Torej jaz govorim iz izkušenj, ti pa...mokrih sanj mogoče? looooool, si kdaj slišal za OS, že med win različicami je hitrostna razlika... Sicer pa poglej si boljše modele prenosnikov ostalih proizvajalcev in boš videl, da ni neke razlike v ceni. Imac ne stane kaj dosti več od primerljivega compa skupaj z ips ekranom


---Povnil se mi je v največ 2mesecih, s tem, da je tišji kot prejšni pc, bolj stabilno delovanje in ja, hitrejše je delat v mac os, kot v win okolju.
seveda se ti je povrnil, ker si tko blazno učinkovit na njem, še tipkaš hitreje, tko da ja, si si res lahko 2× več dela nakopal, pa ti je še vedno ostalo več časa za družino kot na navadnem pc.ju... da o tem kako si bolj zbran sploh ne govorimo....:))

Povrnil se mi je, ker ga nekateri uporabljamo za delo in rabim hiter in stabilen računalnik. Sploh pa glede na tvojo starost, se obnašaš precej otročje in pišeš totalno na pamet, brez da bi stvar kaj potestiral...
Hjah ostane precej več časa, tudi šefi so zadovoljni in posledično več naredim na mesec(€€€), 7urne baterije se tudi ne branim, krasnega ekrana z dobrim vidnim kotom, osvetljene tipkovnice, alu ohišja, ki se ne upogiba pod roko, za povrh pa še krasnega os-a tudi ne.

Ne rečem, da so brez napak, samo brezvezno natolcevanje brez izkušenj, je pa tud malo v 3dni, se ti ne zdi?

sirotka ::


---Tole ni ravno dejstvo, ampak ena zelo omejena domneva, ki je povrh vsega napačna.
no, to pa je samo tvoje skromno mnenje...


Da ti še na tole malo bolj točno odgovorim:

Od Jobsa(imaš tud na drugih straneh):

So our market share in the creative-professional marketplace is over 50% - Torej, večina fotografov, oblikovalcev,... Nimajo pojma a, kupujejo kar tako v 3dni?

Yaqwsx ::

Apple naj bi tako svoje uporabnike ukradel s čudovitim dizajnom, jih odvlekel v temno ječo in po nekoliko prigovarjanja spremenil sicer razsodne osebe v goreče vernike in vojake, ki bi za svojega velikega vodjo storili vse. Dejanja, ki močno spominjajo na religije, ki za svoje delovanje potrebujejo fanatike.


Po mnenju strokovnjakov so iPhone uporabniki prismode

sirotka ::

Apple naj bi tako svoje uporabnike ukradel s čudovitim dizajnom, jih odvlekel v temno ječo in po nekoliko prigovarjanja spremenil sicer razsodne osebe v goreče vernike in vojake, ki bi za svojega velikega vodjo storili vse. Dejanja, ki močno spominjajo na religije, ki za svoje delovanje potrebujejo fanatike.


Po mnenju strokovnjakov so iPhone uporabniki prismode


To je tista tema...bolj smeh, kot kaj resnega. Thomas je najbolš napisal: Iphonu fali le žegen slo-tech linux geekov.

Yaqwsx ::

naj premislim kero mnenje bol cenim, skupino "znanstvenikov", ki so naredli studijo, ali enega apple "fanatika".. res bo teska..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Yaqwsx ()

sirotka ::

naj premislim kero mnenje bol cenim, skupino "znanstvenikov", ki so naredli studijo, ali enega apple "fanatika".. res bo teska..


Niti nisem tak Apple fanatik, kot si misliš. Delam tako na windows mašinah, kot na macih. Mi gre pa na lulek, ko eni začnejo bluzit totalne bedarije, brez da bi stvar sprobal.


Sicer pa je to bila res prava znanstvena raziskava: Analitiki iz Strand Consult so svoje zaključke oblikovali na podlagi dejstva, da je Apple izdal tehnično inferioren produkt s sicer čudovitim uporabniškim vmesnikom, a določenimi pomankljivostmi, kar sicer samo po sebi še ne bi bilo posebej problematično, če ne bi trume Apple-ovih uporabnikov teh pomanjkljivosti sprejeli v svoje življenje kot nekaj povsem običajnega in jih (pomanjkljivosti!) tudi zagovarjali, kljub temu, da so te pomanjkljivosti lahko občasno tudi občutno vplivale na kvaliteto življenja uporabnikov.

Če bi si prebral linkano novico, bi videl, da so nekatere izmed "točk" totalne buče, nekaj pa je pravilnih - kot sem rekel, niso perfektni, so pa še vedno top rang.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()

Yaqwsx ::

am jaz nisem s tem cilal na to, da je apple slab. ampak, da tud, ce bi bil appple uporabniki tega nebi priznali..
pa s fanatikom sem mislo thomasa, ki si ga citiro.

gruntfürmich ::

---So our market share in the creative-professional marketplace is over 50% - Torej, večina fotografov, oblikovalcev,... Nimajo pojma a, kupujejo kar tako v 3dni?

torej ti trdiš da se ta folk u nulo spozna na komp? jst menim da niti pod razno ne. oni se spoznajo na oblikovanje...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

s1m0n ::

Me prav zanima zakaj uporabljajo Apple (fotografij, oblikovalci), večinoma uporabljajo PhotoShop, ki vsaj meni boljše deluje na Windowsih.
Se pa mi na Applovih Mackih dopadejo tipkovnice, oblika prenosnika in zaslon le cena je pri meni ovira :)

win64 ::

Jaz sem slučajno že od prej poznal unix in od tod izhaja precej te produktivnosti - kar nekaj stvari je precej lažje in hitreje narest v konzoli, česar v Oknih ni oz. je slabše od mizernega.
2. SSH in SCP oz. celoten obseg unix orodij. Pika. Poznam Cygwin in par poskusov portanja sshja na windowse, ampak je za moje pojme bolj nerodno.


Že windows 2000 ima kar nekaj orodji v konzoli, xp pa sploh. Je pa res, da so ukazi in način dela različen, ampak to so nekako rešli z powershell in unix podsistemom.

Glede hitrosti pa: prejšni pc mi je 1uro HD posnetkov prekonvertal(premiere pro) v 10-12ur, zdajšni pro pa mi jih v 5.

Enak program z enakimi dekoderji?

Edit: enako strojno opremo sem pozabil omeniti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: win64 ()

sirotka ::

Me prav zanima zakaj uporabljajo Apple (fotografij, oblikovalci), večinoma uporabljajo PhotoShop, ki vsaj meni boljše deluje na Windowsih.
Se pa mi na Applovih Mackih dopadejo tipkovnice, oblika prenosnika in zaslon le cena je pri meni ovira :)


Ne vem, cs4 deluje na macu - po občutku jasno, hitreje.

Jaz sem slučajno že od prej poznal unix in od tod izhaja precej te produktivnosti - kar nekaj stvari je precej lažje in hitreje narest v konzoli, česar v Oknih ni oz. je slabše od mizernega.
2. SSH in SCP oz. celoten obseg unix orodij. Pika. Poznam Cygwin in par poskusov portanja sshja na windowse, ampak je za moje pojme bolj nerodno.


Že windows 2000 ima kar nekaj orodji v konzoli, xp pa sploh. Je pa res, da so ukazi in način dela različen, ampak to so nekako rešli z powershell in unix podsistemom.

Glede hitrosti pa: prejšni pc mi je 1uro HD posnetkov prekonvertal(premiere pro) v 10-12ur, zdajšni pro pa mi jih v 5.

Enak program z enakimi dekoderji?

Edit: enako strojno opremo sem pozabil omeniti...



Zdaj imam c2d 2.66, 4gb rama, prej pa amd 3.2, 4gb rama in precej hitrejše diskovje. Pač c2d je nekoliko hitrejši v tem, samo je pa zato občutno počasnejši disk. Razlika je pa OGROMNA. Ja, enak program in enaki dekoderji

---So our market share in the creative-professional marketplace is over 50% - Torej, večina fotografov, oblikovalcev,... Nimajo pojma a, kupujejo kar tako v 3dni?

torej ti trdiš da se ta folk u nulo spozna na komp? jst menim da niti pod razno ne. oni se spoznajo na oblikovanje...



Verjetno se ne spoznajo vsi v nulo. Vsi pa verjetno tudi niso laiki in vseeno....zakaj bi bil tolikšen % na macu...četud vzamemo, da nimajo pojma?

Kot pravim, prej stestiraj in potem komentiraj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()

gruntfürmich ::

---...zakaj bi bil tolikšen % na macu...četud vzamemo, da nimajo pojma?

postavljaš si zanimiva uprašanja, v katere odgovore je pa treba predvsem uplesti marketing...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

noraguta ::

Zdaj imam c2d 2.66, 4gb rama, prej pa amd 3.2, 4gb rama in precej hitrejše diskovje. Pač c2d je nekoliko hitrejši v tem, samo je pa zato občutno počasnejši disk. Razlika je pa OGROMNA. Ja, enak program in enaki dekoderji

primerjaš dual z singel core procesorjem. saj je vse vredu , da ti je mac všeč ampak dajmo bit malo manj jobovski(njegovo prirejanje benchmarkov je itak legendarno).
sicer pa vzameš tisto kar ti krije potrebe. če daš kak evro več who cares, če bolje teče na macu boš pač vzel maca itak je cena hw-ja samo del enačbe.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

IceIceBaby ::

---...zakaj bi bil tolikšen % na macu...četud vzamemo, da nimajo pojma?

postavljaš si zanimiva uprašanja, v katere odgovore je pa treba predvsem uplesti marketing...


Ne, glavo je treba potegniti iz peska pa ti je takoj jasno, zakaj ljudje kupujejo mace. Za svojo ceno ponujajo veliko. Če danes kupuješ prenosnik za prenašat je 13" macbook odlična izbira, že nekaj časa. Konkurence ni veliko, tista, ki je se pa večinoma loči le v detajlih.

Če kupuješ all in one računalnik skoraj nimaš izbire. Lahko kupiš HPja, ki ni nič cenejši od iMaca. Macpro je med delovnimi postajami tudi med cenejšimi. Za svoj denar ponuja ogromno.

Zanima me, kje si ti dobil informacije, da mace kupujejo ljudje, ki nimajo pojma o računalnikih. Jaz vidim ogromno ljudi, ki živijo od ITja na macih. Na seminarjih, na konferencah, v screencastih skoraj ne vidiš windowsov...

noraguta ::

Zanima me, kje si ti dobil informacije, da mace kupujejo ljudje, ki nimajo pojma o računalnikih. Jaz vidim ogromno ljudi, ki živijo od ITja na macih. Na seminarjih, na konferencah, v screencastih skoraj ne vidiš windowsov...

no ja no :~) spet pretiravamo , vsaj koder hodim jaz so zadnje čase hit netbooki, preh so bli pa ibooki (dostikrat popravljeni z windowsi tudi linxa je kar nekaj). sicer pa ves ta "IT" , ni nikoli metal yggdrasila na powerbooke.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

IceIceBaby ::

noraguta, na vsakem eventu kjer sem bil prisoten se je našel vsaj 1 bel macbook na 10 prenosnikov.

s1m0n ::

Takih kot je ta je veliko, a hvali kdo tak PC (Windows) ?, NE :)

Video 1
Vide 2

Treba si je pogledat vse njegove video posnetke :) Smeha kolikor hočeš :) Ko bi vsaj vedel kaj govori in ne primerjal podatke :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

zee ::

Na konferencah (akademija), ki sem jih obiskoval, sem videl zelo zelo malo prenosnikov (pa se ti so imeli Linux), dosti vec je bilo Applovih strojckov.

Mac Pro je pa ena zelo draga delovna postaja. Ce si jo sestavis sam, je precej cenejse,
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mac vs. Pc (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
18412667 (9308) thezerox
»

Izkušnje z Applovimi prenosniki? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10811197 (7244) zee
»

Prodaja Macov upadla (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
10510817 (7690) Gregor P
»

Leopard proti Visti (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
20516515 (12243) opeter
»

Mac VS PC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
916203 (4994) lopov

Več podobnih tem