» »

povezava - predvajalnik DVD in trdi disk

povezava - predvajalnik DVD in trdi disk

Matty ::

Zivjo!

Imam LG DV298H, ki ima prikljucek USB. V navodilih piše, da je to za priklop USB ključkov in bo delalo samo s tem... Zdej me pa zanima... mogoče kdo ve, zakaj ne bi delalo npr. z MyBookom? Je drugačen signal, napajanje? Ali kako predvajalnik to preveri? Ker ko sem Mybooka priključil, je napisalo samo "error - check disk", delajo pa vsi USB ključki ki sem jih vključil... In DivX filmi se odlično predvajajo... Dela tudi CF kartica preko čitalca in iPOD (spozna kot disk)... Res pa je, da je najhitreje delalo preko hitrega USB ključka... DivX je pa dobro predvajalo tudi iz počasne CF kartice...

Ker če je napajanje, potem bi mogoče moral delati npr WD Passport?

KoMar- ::

1. Pomemben je datotečni sistem
2. Lahko je omejena velikost
3. Lahko je problem v napajanju, kot si sam ugotovil
4. Lahko gre enostavno za nezdružljivi napravi

Chessman ::

Tudi ko disk priključiš na računalnik se obnaša drugače kot ključek. Skratka disk na usb-ju ima še vedno lahko več particij in se vedno obnaša kot trdi disk. Probaj priključiti ključek v računalnik in potem na njem naredi dve particiji tudi ne bo šlo. Še ene ne boš mogel dolzbrisat in jo nanovo narediti. Tudi v mojem računalniku ti usb disk prikaže kot trdi disk ključek pa kot izmenljivi disk.

Res pa je da na oba nosilca zapišeš iste podatke, oba priključiš v isti port. Ampak USB je pač univerzalna zadeva in omogoča priklop različnih predmetov, negelede na to kakno imajo strokturo zadaj.

Saj zato pa imajo določeni DVD predvajalniki napisano da podpirajo USB disk. Je pa drugače razlika tudi v napetosti potrebni za pogon ključka in diska. Zato nekateri diski potrebujejo zunanje napajanje ali pa so priključeni na 2 USB-ja ker tudi na računalnikih nekateri USB ne premorejo zadosti štroma.

PS: imaš pa še drugi primer recimo da hočem pogledati en DviX posnamem ga na CD-R, CD-RW, DVD-R in DVD-RW. Na mojem DVD recorderju delujejo vsi mediji razen DVD-RW iz katerega ne zna prebrati DivX-a. Če pa na isti medij posnameš DVD film pa deluje normalno. Se pravi isto kot HD in ključek tudi DVD-R in DVD-RW ni isto. (ja in v navodilih piše da z DVD-RW ne zna brati DivX-a, DVD-RW mediji so samo za DVD Video in DVDRecording)

Matty ::

hvala obema!!

ja, datotecni sistem... sem pozabil, da sem ga ze kake pol leta nazaj konvertiral v NTFS... :( in zdej je gor prevec podatkov, da bi ga konvertiral nazaj v FAT32...

tale player tudi imam zdej ze vec kot pol leta, pa sem sele zadnjic sprobal ali usb sploh dela...

pa nic... bi bil pa fajn in poceni media sistem... oz. bo za filme pac uporabljan kljucek :) novega diska pa za to ne mislim kupovati...

Chessman ::

saj tudi če bi kupil novega po vsej verjetnosti ne bi delalo, ni samo važen tip datotečnega sistema na disku. Ker gre za samo neskladnost med elektronike na USB disku in USB ključem

kmetek ::

kako konvertirati v win xp na fat32 recimo wd 250gb passport ?

bomber1111 ::

Jaz imam philips 5160 in sem kupil WD My Book 500 GB in zadeva dela. najprej sem zagnal na računalniku tisti njegov program da se inštalira in pol priklopil na dvd player in je vse normalno zaznalo. res pa je da ne morem gledat dvdjev z diska ker imam na philipsu navaden Usb vhod in mi pri dvd šteka slika zaradi prepočasnega sprejemanja podatkov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[DivXviD] Philips predvajalniki (strani: 1 2 3 457 58 59 60 )

Oddelek: Zvok in slika
2954395486 (51982) NejcSSD
»

Kateri TV omogoča snemanje na USB ključek?

Oddelek: Zvok in slika
218582 (4007) OmegaBlue
»

Edini blu-ray predvajalnik z MKV podporo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
9019971 (12551) filipc
»

DVD snemalniki s trdim diskom in DVB-C (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
9522908 (10123) Yossarian
»

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14724723 (9337) bizi72

Več podobnih tem