» »

AIR bo le zaživel

AIR bo le zaživel

««
19 / 22
»»

Veron ::

škoda, ker majo samo en oddajnik in sicer Ambrož pod Krvavcem

Soprano ::

kunsti je izjavil:

Drugač firma kjer sem to uzel je gorosan. Dajem 40eur, oddaljen sem pa ene 15km.


Popravi me, če se motim, ampak iz podatkov na gorosan.si je razvidno, da gre za klasični wifi internet in ne 'air', kot si zgoraj napisal? V tem primeru zadeve ne gre metat v isti koš =)

kunsti ::

Soprano je izjavil:

kunsti je izjavil:

Drugač firma kjer sem to uzel je gorosan. Dajem 40eur, oddaljen sem pa ene 15km.


Popravi me, če se motim, ampak iz podatkov na gorosan.si je razvidno, da gre za klasični wifi internet in ne 'air', kot si zgoraj napisal? V tem primeru zadeve ne gre metat v isti koš =)


Možno, pojma nimam kašno tehnologijo uporablajo.

Spajky ::

"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

tonek ::

in v čem je razlika za uporabnika?

lp

Spajky ::

mislim da nobene v praksi ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Soprano ::

V tem, da je AIR ( www.air-tv.net ) v bistvu kabelski sistem "po zraku", kjer z eno anteno in enim LNB distribuirajo tv+internet+telefon, Gorosan varianta pa v bistvu kombinacija satelitske tv (oddajano iz prizemnih oddajnikov) na eni anteni in klasičnega wi-fi, kot ga poznamo iz domačih okolij, na drugi anteni.

Moje vprašanje se je nanašalo samo na izjavo kunsti-ja, da gre tudi v tej varianti za Air, kar pa mi informacije iz spletne strani Gorosana niso potrdile. Skratka, zanimalo me je le to, če gre tudi v tem primeru za tehnologijo AIR proizvajalca Globtel ali ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Soprano ()

Spajky ::

Ne, AIR se mi zdi da dela na frekvencah nad 16GHz, dočim oni drugi dela pod 13GHz ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Thunder wave ::

Še komu EPG ne dela pravilno. Meni zaostaja za 1 uro, pa čeprav je čas nastavljen pravilno.

PaJo ::

Od Telemach nadgradnje tv sheme je čista zmešnjava kanalov, od prestavitve ure pa je ura za EPG v riti, v glavnem malo se bodo morali potrudit, čeprav mislim da je za vse skupaj kriv Telemach, ki jim dobavlja sliko za tv programe.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

plavko61 ::

A je kdo zasledil podatke, koliko je naročnikov ARIO, ker tukaj v štajerskih koncih se je kar razpasel?
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

KTr1sk ::

A komu Discovery in ORF2 ne dela, piše mi kodirana storitev, zvok je, slike ni (preko AIR-sprejemnika), na drugem tvju kjer je kartico vtaknjena direkt v TV pa delata programa.
Še kdo ima enak problem?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

raners ::

Je kaj novega v zvezi s TV karticami?

KTr1sk ::

KTr1sk je izjavil:

A komu Discovery in ORF2 ne dela, piše mi kodirana storitev, zvok je, slike ni (preko AIR-sprejemnika), na drugem tvju kjer je kartico vtaknjena direkt v TV pa delata programa.
Še kdo ima enak problem?

Nima noben teh težav?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Thunder wave ::

Meni tudi ne delata Discovery in pa Animal Planet. Za ORF pa nisem pogledal. Sicer sem to opazil komaj danes, res pa je, da že nekaj časa nisem prižgal TVja.

KTr1sk ::

Thunder wave je izjavil:

Meni tudi ne delata Discovery in pa Animal Planet. Za ORF pa nisem pogledal. Sicer sem to opazil komaj danes, res pa je, da že nekaj časa nisem prižgal TVja.

Ja res je zdaj še Animal ne dela, kaj zdaj bo treba klicarenje na ario vsak dan pa bo mogoce delal, al bo se bodo programi ukinali?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Thunder wave ::

Po moje je neka napaka na njihovi strani. Ukinli pa jih ziher ne bojo, ker pol si tak lahko navadno anteno človek nazaj priklopi, pa njihov TV odjavi. :D

Zgodovina sprememb…

ario ::

Vsi trije navedeni TV programi delujejo.

Ste poskusili na STB v meniju pognati samodejno skeniranje programov?

KTr1sk ::

ario je izjavil:

Vsi trije navedeni TV programi delujejo.

Ste poskusili na STB v meniju pognati samodejno skeniranje programov?

Sem probal ponovno skenirat, še prej pa sem dal privzete nastavitve da je vse izbrisalo in še vedno enako-ne dela, razen da je animal zdaj delal, orf2 pa Discovery pa NE, pa tudi na drugem sprejemniku je enako, razen na tju kjer je diretk kartica v Tvju delajo vsi programi!
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

Thunder wave ::

Meni discovery ponovno deluje, animal pa ne. Skeniranje programov sem pognal že trikrat.

ario ::

@KTr1sk:

če bi bilo kaj narobe pri operaterju, ti navedeni programi ne bi delovali niti na tretjem TV-ju, se strinjaš?

@Thunder wave:

se ti ljubi resetirati STB (povrnitev v tovarniške nastavitve v meniju) in nato pognati samodejno skeniranje?

V kolikor še to ne bi pomagalo, pa prosim jutri pokličita na teh. podporo (059 240 005) in se bo neposredno preverilo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ario ()

Thunder wave ::

Programi so danes spet čudno začeli delat. Mogoče so šli na kratek dopust čez vikend:)) Me pa zanima kako odpraviti težavo z EPG, ker je ura zamaknjena za 1 uro nazaj in je rahlo moteče. Se pa to dogaja od prehoda na poletni čas.

c00kie ::

Pri nas čez vikend niso delali Discovery, Animal Planet in ORF2 oz. so začeli delati v nedeljo popoldan. To se je dogajalo na obeh ARIO sprejemnikih s CI karticami in na TV kjer je CI kartica vstavljena direkt v TV. Glede na to, da nas je več, ki smo imeli to težavo, so verjetno bile motnje na strani ponudnika.

A so že kakšne novice o novih karticah ali boljših sprejemnikih?

KTr1sk ::

Pri meni pa še vedno ne dela Discovery in ORF2, piše kodirana storitev, zvok pa je, bom moral jutri poklical na ario
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

KTr1sk ::

KTr1sk je izjavil:

Pri meni pa še vedno ne dela Discovery in ORF2, piše kodirana storitev, zvok pa je, bom moral jutri poklical na ario

Naj povem da sem potem klical in jim po številko kartice in so na daljavo kao odklenili ampak ni bilo nič, drug dan spet kličem pa so potem prišli čez nekaj dni in zamenjali kartico in zdaj delata programa oz vsi kateri morajo delat delajo, napaka s karticam, tako da je bilo hitro vseeno, samo poklicat sem moral pa se da vse zmenit :)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Thunder wave ::

Se še komu slučajno dogaja, da si naštima vrstni red programov po svoji želji in se potem ta vrstni red kar na lepem izbriše? Gre se za novejši sprejemnik s kartico.

KTr1sk ::

Thunder wave je izjavil:

Se še komu slučajno dogaja, da si naštima vrstni red programov po svoji želji in se potem ta vrstni red kar na lepem izbriše? Gre se za novejši sprejemnik s kartico.

Ja meni na sprejemniku DVBT2001 na dveh sprejemnikih VEDNO programi spremenijo vrstni red, namesto slo1 na št.1 imam poptv,spremenim po svoje in dela razmeroma kratek čas ...Kateri najnovejši sprejemnik imaš to?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Thunder wave ::

Imam enakega kot ti. Kot zgleda je napaka v večini, če ne v kar vseh sprjemnikih DVBT2001.

Matofast21 ::

Novi ponudnik Air storitev na severovzhodnem delu Slovenije http://www.keterair.com/

Zgodovina sprememb…

Thunder wave ::

Si ziher, da ni le kak posrednik, glede na to, da so vsi paketi in cene iste? Sicer pa konkurenca je zdrava, saj se bodo zdaj končno zmigali in ponudili kaj novega. :D

Zgodovina sprememb…

Alexius Heristalski ::

Globtel je solastnik Keter Aira, za Ario pa ne vem.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Christian ::

Mene pa zelo zanima če bo to podjetje KETER AIR tržila tudi oddajnike na Pohorju in Boču ...oziroma,če bodo uporabljali iste oddajnike kot Ario. Možno je da bodo tržili samo v prekmurju? Če ima kdo kakšne informacije naj sporoči. Vidim pa,da so cene iste ,tako da...ne vem če je to ravno konkurenca. Lp

aljosa00 ::

berem poste pa še nikjer nisem zasledil kakšen ping je pri Ario,lahko kdo napiše al pa si ga zmeri na http://www.pingtest.net/

Thunder wave ::

 Ping test

Ping test

Zgodovina sprememb…

aljosa00 ::

sem iz ptuja ker na moji lokaciji omrežje telekoma prezasedeno razmišljam o Ario,kaj mislite da sem preveč odaljen od boča ker pohorja tak ne vidim,
sem enkrat kilcal na Ario pa se mi je neka ženska oglasla pa ni imela pojma o ničemer,sem po tistem tel. klicu kar obupal.
Kaki dober nasvet?

Thunder wave ::

Na ario strani imaš možnost preveri. Izbereš občino in svoj naslov. Po moje ne bi smelo biti problema, glede na to, da nekateri v Prekmurju to uporabljajo.

Christian ::

Pozdravljeni! Zaradi testnih namenov nujno potrebujem vsaj dve serijski številki vaših stb-jev na katerih imate odprte HBO programe. Če mi lahko kdo pomaga,naj me kontaktira.Lep pozdrav!

Thunder wave ::

Kateri sprejemnik imaš?

Christian ::

Tega prvega od AIR a. Se pravi brez kartice. Tako da zanima me le S/N aparata katera je napisana zadaj na aparatu ,oziroma v določenem meniju o informaciji stb-ja. Zelo bi mi pomagal,če bi mi lahko posredoval. Pomembno je da imaš vklopljene HBO programe. Lp

Thunder wave ::

Žal Hboja nimam. Vem, da je možno preko menija spremeniti S/N, a le pri teh prvih sprjemnikih in le če še niso bili nadgrajeni.

Christian ::

Saj v tem je ravno finta Thunder Wave...vendar je moj donator žal dal odklopit HBO programe...Drugače pa preverjeno deluje na tistih čist prvih. Enega pa imam nadgrajenega in to več ni možno. Zato pa iščem ljudi kateri imajo HBO programe vklopljene da se zmenimo za donatorstvo... :)

T4dej ::

Lahko pričakujemo kakšne novosti v ponudbi Aria? Razen povišanja cen seveda;=)
O posodobitvi programske sheme je bilo govora že pred letom... Malo se mi zdi, da je zadeva malo zaspala, ali je kdo, ki me bo prepričal v nasprotno?;)

Lp, Tadej

Thunder wave ::

Upam, da bodo čimprej ponudili video na zahtevo kot na primer HBO on demand, HD programe, super bi bilo, če bi dodali Fox(e)... Skratka možnosti je veliko. Je pa res, da zadeva že 3 leta praktično stoji, vse kar se je vmes zgodilo je bilo to, da so ponudili nove STBje in CI kartice s čimer pa niso ravno razširili ponudbe, kvečjemu je vse začelo delat tako kot so obljubljali.

plavko61 ::

Thunder wave je izjavil:

Upam, da bodo čimprej ponudili video na zahtevo kot na primer HBO on demand, HD programe, super bi bilo, če bi dodali Fox(e)... Skratka možnosti je veliko. Je pa res, da zadeva že 3 leta praktično stoji, vse kar se je vmes zgodilo je bilo to, da so ponudili nove STBje in CI kartice s čimer pa niso ravno razširili ponudbe, kvečjemu je vse začelo delat tako kot so obljubljali.


Kake nove STB-je in CI kartice, kolegica že čaka od novembra da bodo imeli kak HDMI STB ali pa bo ta njihov ŠKART CI modul kompatibilen z SONY LCD?
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

Thunder wave ::

Na začetku so bili STBji v katere ni bilo mogoče vstavit CI kartice, ampak je bilo kodiranje že vgrajeno. Tisti so bili pa popolnoma zanič, na žalost imam še zdaj enega, drugi pa je že šel rakom žvižgat in so mi ga zamenjali z novejšim (DVBT -2001).

Niko_ ::

Imam eno vprašanje, ali je možno koaksialni kabel, ki služi za internet, se pravi gre v modem. Preden se priklopi v modem razdeliti z razdelilcem na 2 kabla tako, da bi potem eden šel v modem drugi pa bi bil za tv? To bi naredil zato, da nebi rabil polagati novega kabla od antene do tv-ja, ki je zelo blizu modema za internet. Je to mogoče, ali katero od tv-ja oz. interneta nebi delovalo ali bi prihajalo do motenj?

Hvala za odgovor.

Thunder wave ::

Pri nam to dela brez problema. Najprej je razdelilec iz katerega gresta 2 kabla: eden v STB in drugi v modem, ki je v drugi sobi 3 metre stran. Je pa nam tako zmontiral monter, ko so prišli priklopit.

Thunder wave ::

Dodali so Fox Life, sicer slabe kvalitete ampak končno nekaj novega :D Upam, da v kratkem dodajo še Fox Crime, boljše kvalitete seveda.

Nextor ::

Res žalostno, da v trem letih niso uspeli pokazat nič novega! Kar prosijo si za konkurenco... :D

c00kie ::

Pred cca. pol leta sem klical na Ario glede težav, ki sem jih takrat imel. Obenem sem izkoristil priložnost in jih povprašal ali se bo v kratkem ponudila kakšna nova storitev in kdaj bo na voljo 8Mb paket tudi v smeri MS. Takrat je bil njihov odgovor, da je razvoj tako intenziven kot še nikoli. Mogoče je res, mogoče ne. Jaz samo upam, da bo res kaj novega na področju TV sheme, HD sprejemnikov ali novih CI kartic (ki bi delale v večini sprejemnikov).

Drugače pa imam občutek, da malo dremajo. Upam, da ne zaspijo.
««
19 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ario ponudnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5415206 (2913) markasaso12
»

Izkop novega telefonskega priključka

Oddelek: Pomoč in nasveti
328524 (7533) Topix
»

uTorrent problem na ARIO (počasen prenos)

Oddelek: Omrežja in internet
52194 (1789) 34054
»

Lastovka TV - Krim (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
16930381 (19001) Marko86
»

ARIO TV in Sony TV?

Oddelek: Zvok in slika
71726 (1475) PaJo

Več podobnih tem