» »

nov računalnik - kaj priporočate?

nov računalnik - kaj priporočate?

st0jko ::

trenutno imam v mislih naslednje komponente:

Patriot DDR2 2 x 1GB 800MHz DL PC2-6400 49,28 €
Grafična kartica BFG GeForce 8800 GT OC2, 512MB, PCIe 273,46 €
Procesor Intel Core 2 Quad Q6600 2.4GHz, 775 240,28 €
Matična plošča Asus P5KC, 775 113,77 €
(cene so iz mimovrste)

Dejte povedat mnenja in predlagat kaj boljšega. imam do 700€

hvala, LP

T-Majo ::

A to misliš kupit samo to al cel PC?

Komponente so ok. Plata ti bo dolg služla, med drugim podpira tudi DDR3. P35 chipset je super stvar. Grafična zelo v redu. Mogoče bi js skor rajši uzel Radeona HD3870, mal cenej, mal počasnej a lepša slika. Tu gre bolj za stvar okusa. Ram je tud ok. Po moje ni vlkih razlik spoh če ne navijaš med 800 mhz in več. Če se motim me naj nekdo popravi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Majo ()

st0jko ::

Ne. Ne kupujem celega računalnika, samo zgoraj naštete komponente.

V glavnem me zanima če se bolj splača kupit e6850 na mestu q6600. Računalnik se bo uporabljal za igre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: st0jko ()

pegaso ::

Da ne odpiram nove teme, si izposodim kar to.

Za kolega kupujem nov PC oz. nadgradnjo starega (uporaben DVD pekač, disk 160GB, ohišje)
Cena naj bi bila okoli 750€. Računalnika ne bo navijal nič. Prioriteta je zanesljivost, tišina celega sistema, HD za LCD in igre.
Rad bi imel grafično brez ventilatorja, pa nimam ideje, pa DirectX 10 naj podpira.
Izbral sem sledeče komponente za katere upam da gredo skupaj. Prosim za mnenja oz. nove predloge:
Napajalnik Enermax Liberty AL-059 500W
Matična Asus P5KC, 775
Procesor Intel Core 2 Duo E6750 2,66GHz, 775
Hladilnik za CPU Zalman CNPS8000
Grafična Sapphire ATI Radeon HD 2600XT, 512MB, PCI-E
ali
Grafična Sapphire ATI Radeon HD 3870, 512MB, PCI-E
4GB Ram Patriot DDR2 2x1GB 800 MHz DL PC2-6400
Trdi disk WD 500GB, 7200rpm, 16MB, SATAII
+ kakšen 12cm ventilator po potrebi
Skupaj 755€ oz 843€ z boljšo grafično!
Hvala za predloge!
lp

eVro ::

Bom kar tvojo konfiguracijo pokomentiral.

Ohišje: Če mu je tišina največja prioriteta in hoče stišati računalnik kar se da, bo moral poseči tudi po dražji ohišjih (jaz bi tukaj omenil Antec modele P18x, P19x in Sonata).

Disk: Predvidevam, da je v najboljšem primeru (glede na to da je 160 GB) kak WD serije JS. Če hoče tišino, naj vzame AACS 500 GB 5400 RPM, če hoče nekaj vmes, naj vzame AAKS 500 GB 7200 RPM, če hoče performance, naj vzame Raptor 74/150 GB 10000 RPM. Najcenejša je mainstream AAKS varianta (seveda govorim za WD diske).

Grafična: če ni čustveno navezan na katerokoli od firm, bojo tile ATI čisto spodobni, priporočam novejšo serijo.

Napajalnik: Napajalnik je kvaliteten, ampak glasen. Za kombinacijo kvaliteten + tih naj kupi firmo Seasonic (najboljši model S12 Energy+ 550) ali Corsair (najboljši model HX520W). Tudi Corsair VX450W je zelo dobra (in kar dosti cenejša) izbira (in brez skrbi, 450W je več kot dovolj za njegovo konfiguracijo).

Matična: DDR2 in DDR3 se sliši lepo, ampak tole ni dobra izbira iz 2 razlogov: kombinacija različnih tehnologij se nikoli ne obnese najbolje in pa DDR3 ne paše med trenutne komponente. DDR3 bo imel v naslednjem računalniku. Priporočam P5K ali če potrebuje RAID pa P5KR.

Procesor: Dobra izbira, če potrebuje takoj. V nasprotnem primeru naj počaka E8xxx serijo (februar) ali kupi E2xxx serijo in jo potem zamenja.

Hladilnik: Če hoče tišino, naj izbere Scythe Ninja ali Thermalright Ultra-120 in gor da primerno tih 12 cm ventilator (npr. Scythe S-Flex).

RAM: XP 32 bit sploh ne izrabijo vseh 4 GB, pa tudi če ne ve zakaj rabi tako količino RAMa, naj vzame 2x1GB (da bo dual channel), pa ne Patriota (GeIL, Super Talent, TeamGroup, OCZ, Corsair...).

PS: priporočam stran silentpcreview.com za profesionalne nasvete kaj kupiti, da bo računalnik tih.

TokioGangsta ::

@eVr0

kje si pa ti videl glasnega enermaxa liberty8-O sam ga imam in je skoraj neslišen in izredno stabilen ter zanesljiv:\

Matična je baje P5K-e dobra, sam nimam izkušenj z njo, le z navadno P5K za katero smatram, da bi ugodila tudi njegovim potrebam. Stvar okusa.

Procesor je OK, samo tole čakanje do februarja pomoje ni tako realno kot pravijo, saj bo sigurno nekaj zamude pa tudi če ne pomoje ne bodo dobavljivi še takoj v SLO, npr. novi procesorji ki bodo šele februarja pri nas v Avstriji pa so že:\

Tukajle pa sem prišel do prvega protislovja, zakaj nebi hotel ventilatorja nja grafični, za procesor bi pa kupil novega. Saj praviš da nebo navijal. Če pa že potem kaj od Scytha.

Grafična vsekakor 3870, ni debate:D

Ker je ram sedaj res poceni se verjetno zelo splača vzeti 4GB, pa čaprav(še) ne bodo popolnoma izkoristeni.

lp
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

mihajlo carr ::

''Patriot DDR2 2 x 1GB 800MHz DL PC2-6400 49,28 €
Grafična kartica BFG GeForce 8800 GT OC2, 512MB, PCIe 273,46 €
Procesor Intel Core 2 Quad Q6600 2.4GHz, 775 240,28 €
Matična plošča Asus P5KC, 775 113,77 €''

svtujem ti namesti quada da kupiš e6850, cenejša grafična alternativa je hd3870, matično pa rajš gigabyte p35-ds3, ker z asus p5kc so problemi..
ram je ok
grafična: če šparaš dej hd3870, če pa ne pa 8800gt oc2

TokioGangsta ::

pa ne se hecat no ljudje v kateri risanki si že videl, da bi se bolj splačalo kupit e6850 kot q6600:\
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

mihajlo carr ::

quadi se preveč grejejo...

pegaso ::

@ eVrO in ostali
Hvala za res izčrpno mnenje. Ker bo kupoval sam in ni navajen nekih evropskih nakupov, sem mu izbral pri domačem trgovcu.

Nekatera mnenja si nasprotujejo, druge sem upošteval. Cena s spodaj naštetimi komponentami je OK - 756€
Še vedno pa sem v dilemi glede količine rama in glasnosti napajalnika. Nisem vedel da je ventilator za proc zraven - BOX verzija - mislim da je dovolj tih.
Torej nova izbira bi bila:
ENERMAX Liberty ELT500AWT 500W
GIGABYTE GA-P35-DS4 P35
INTEL Core 2 Duo E6750 2.66/1333 4MB BOX
Geil Value 2GB (2x1GB) PC6400 DDR2
SAPPHIRE Radeon HD3850 512MB PCIe
WD WD5000AAKS 500GB 7.2/16M/S300

lp

bking ::

@disel

kakšni problemi so z asus p5kc?

Namreč tudi jaz nameravam kupiti nov računalnik in sem sedaj popolnoma zmeden :))

V mislih imam dokaj podobno zadevo in sicer:
*Matična plošča Asus P5KC, 775
*Procesor Intel Core 2 Quad Q6600
*Ram OCZ 4 GB KIT DDR2
*GeForce 8600GT (za grafično nisem še 100%)
*WD WD5000AAKS 500GB
*LC Power - Napajalnik LC Power LC6550GP-550W/14-Black Silent Giant


Pa me zanima kakšne kakšni problemi so z asus p5kc, prav bi mi prišlo tudi, mnenje o ostalih komponentah.

Če si kdo lasti ta napajalnik kakšne so njegove izkušnje.

Zanima me tudi, če ima kdo procesor Intel Core 2 Quad v box izvedbi, da upodablja priložen hladilnik na procesorju, ker sem slišal da se ta rocesor precej greje in da je potrebno uporabiti drug hladilnik, ker naj bi bil ta preglasen in me zanima ali je ta hrup res tok moteč da je potrebno kupiti nov hladilnik:)

Ni mi do tega da bi zmetal preveč € za nek res tih sistem, če pa so komponente res preglasne pa ni veliko izbire, zato me zanima če ima kdo konkretne izkušnje s temi zadevami.

Hvala, lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bking ()

Adrijan0 ::

Raje vzami kako ati grafo npr. 3850..

TokioGangsta ::

@pegaso

Ta konfiguracija bo kar vredi;)

@bking

S P5KC ni nič narobe le brez smisla jo je kupovati, saj ima ddr3 podporo le za prenizke frekvence tak da se trenutno najbolj splača P5K-E. sam imam Q6600 Box verzijo in sicer G0 stepping. V idlu imam okrog 30C pri load pa se tudi ne pregreje je pa res veliko odvisno od ohišja recimo jaz mam Antec 900 pa ma ful ventilatorjev in mam s tem posledično nižje temperature, zate pa ne vem>:D
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

nodes ::

>Zanima me tudi, če ima kdo procesor Intel Core 2 Quad v box izvedbi, da upodablja priložen hladilnik na procesorju, ker sem slišal da se ta >rocesor precej greje in da je potrebno uporabiti drug hladilnik, ker naj bi bil ta preglasen in me zanima ali je ta hrup res tok moteč da je >potrebno kupiti nov hladilnik

tak procesor sem laufal 24/7 na full load, pa se je segrel do 55 stopinj pri sobni temperaturi v Antech ohišju z venti na medium. OC na 1.3625V in
BUS speed 351. pri odprtem ohišju ni presegla 48 stopinj vent na 1500-1800 vrtljajih je bil praktično neslišen med ostalimi štirimi.


dodal

to velja za GO steping, ni pa navaden nič bolj "grozen", navija se slabše...

sklep...čisto zadošča tudi za normalno navitje, extremno navijanje (potem ko je potrebno začet dvigat voltaže za vsak megaherc pa rabi tudi extremno hlajenje, tisto pa itak ni smotrno za vsakdanjo uporabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nodes ()

Gorky ::

Bi bil 460W napajalnik premalo močn za kakšno konfiguracijo tule omenjeno?

lp
Jutri pa je že nov dan.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
737559 (5548) Goli
»

Pomoč pri sestavi računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
223398 (3398) dr.Akula
»

Osnovna plošča za Q6600

Oddelek: Kaj kupiti
132815 (2370) Primoz78
»

nakup komponent osebnega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
373077 (2542) xpolhecx
»

Nakup novega racunalnika ?

Oddelek: Kaj kupiti
171746 (1457) _dragon_

Več podobnih tem