» »

Katero matično za e6750 do 150 € !?!?

Katero matično za e6750 do 150 € !?!?

«
1
2

Sagec ::

Torej lp !
Me zanima sledeče

Torej imam namen kupit e6750 ! In me zanima kira matična bi bla najboljša za navijanje da bi iz procesorja iztržo čim več.. !
Računalnik bo namenjem predvsem v igričarkse namene lp !

C4rtm4n ::

Jaz ti priporočam Asus P5K ali pa P5K-E.
Respect my Authority!

TokioGangsta ::

P5K
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

El Nino ::

ASUS P5K ali MSI p35 neo-f

Sagec ::

Aha tnX za odgovore sem že imel v mislih asus p5k-e en čas samo sm rajš popvprašu kak jo in kaj..
Tnx še 1x lp!

pozitron ::

p5k-e, gigabyte p35 ds4 ali pa, če si omejen z financami ds3. Vsekakor pa prej ds3 kot p5k vanilla.

AapocalypseE ::

Se strinjam z davidx300. S svojo platko sem ZELO zadovoljen. Dosti bolj kot prej z Abit IP35-E. Pri Abitki SATA konektorji kr letijo iz nje, ko hočeš odklopit kabl. :\

x850xt ::

še en glas za asus p5k-e imam tudi sam in sem zelo zadovoljen.

LP
clio

Modri dirkač ::

Ma kdo Gigabyte P35 DS-3P ali DS-4?
Everybody lies!

kmetek ::

asus p5k-e ftw!

j3rn3jk ::

asus p5k-e >:D

Asus 4 Ever !!

Cveto ::

Jest imam P35C-DS3R. Plata dela res ok, tud navija se lepo, napetosti so stabilne, ima tudi DDR3 reže...

ST-777 ::

Imam GIGABYTE GA-P35C-DS3R, odlična plošča, dela brez problemov.

Ko so testirali to ploščo tukaj so zapisali:
"We were really impressed by Gigabyte GA-P35C-DS3R. Its performance is similar to other P35-based motherboards but it brings a better manufacturing quality and a higher overclocking support, plus is it quoted at a very good price. "

nejchaf ::

Jest se tud zanimam za novo plato. Na plate se sploh ne spoznam in rabim malo pomoči. Vem samo da bom gor dal Intel E6550 pa HD3870. Fino bi blo da podpira crossfire. Gledal sem ASUS P5K pa je tok verzij da ne vem kere podpirajo crossfire. Po vaših predlogih pa še P35C-DS3R, ki mi zanimiva predvsem zaradi DDR3, ampak ne vem ali podpira crossfire? Budget max 150€, najrajš bi pa najcenejšo ki podpira crossfire

Kato ::

P35C-DS3R ne podpira crossfire, le kako bi ,če ima le en PCIe slot:\ . Če hočeš Crossfire imaš na voljo DS4 po testih sodeč zelo dobra plata.

Edi999 ::

Vsekakor Gigabyte GA-P35-DS4 model!>:D

nejchaf ::

Sej pravm da sem malo nob kar se plat tiče. Torej če ima plata vsaj dva PCIe slota pol dela crossfire? Bom se nagibam k P5K ker je malo cenejša

Edi999 ::

Če želiš imeti 2grafični prouzvajalca Radeon potrebuješ za CrossFire X38 chipset!

Za CrossFire ti jaz priporočam ploščo ASUS P5E, ki jo dobiš že za 177€!
Ta plošča ima X-Fi PCI-E zvočno, X38 nabor čipovja, ter OGROMNO dodatkov! Res dobra plošča, vsekakor pa vrhunska za ta denar!

nejchaf ::

Mah to mi je pa že preveč. Gledal sem nekaj v tem rangu klik, klik. Pri teh spodaj piše da je pripravljena za crossfire

Edi999 ::

Saj podpira CrossFire, ampak NE popolnega!
Za popolni CrossFire potrebuješ VSAJ X38 chipset!

nejchaf ::

Kaj je razlika med popolnim in nepopolnim. Verjetno v zmogljivosti. Procentualno je to?
Kakšen chipset potrebujem za vsaj nepopoln crossfire

Edi999 ::

Nepopolnega nima smisla delat, saj je to vstran vržen denar!

Pri P35 imaš CrossFire na X16 + X4
Pri X38 pa imaš na X16 + X16

Poglej si malo specifikacijo P5E plate in se potem odloči kako in kaj! ASUS P5E
Pa pri plošči ne šparaj!

dzinks63 ::

:)) P5W DH DELUXE @ 2x PCI-Ex16, kar se crossfire tiče, drugače pa nabavi kar eno normalno plato , ker crossfire za midle range grafike nima pomena , je boljše vzet eno hi end (počakaj na D9E) , pa je zadeva rešena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

Edi999 ::

P5W DH Deluxe je dobra plošča, vendar bi se jaz izogibal tega chipseta!

Sicer pa, kot ti je že dzinks63 povedal-če nimaš dveh hi-end grafičnih za v CrossFire, potem vzemi kar P5K in eno hi-end grafično! ;)

kmetek ::

Če želiš imeti 2grafični prouzvajalca Radeon potrebuješ za CrossFire X38 chipset!

Za CrossFire ti jaz priporočam ploščo ASUS P5E, ki jo dobiš že za 177€!
Ta plošča ima X-Fi PCI-E zvočno, X38 nabor čipovja, ter OGROMNO dodatkov! Res dobra plošča, vsekakor pa vrhunska za ta denar!

ugaem DINO?

Edi999 ::

Kakšen Dino?

kmetek ::

dino dj=elektronika >:D

M-XXXX ::

Nepopolnega nima smisla delat, saj je to vstran vržen denar!

Razlika je zelo majhna, pa še to samo v določenih aplikacijah!

Če želiš imeti 2grafični prouzvajalca Radeon potrebuješ za CrossFire X38 chipset!

Tudi to ni res: Lahko imaš 965, X975, P35, X38 pa še kaj bi se našlo!

P5W DH Deluxe je dobra plošča, vendar bi se jaz izogibal tega chipseta!

Ta chipset je eden najboših in ti ga odsvetuješ zakaj? Njegova slabost je edino nizek FSB!

IVo ::

Poslušaj M-XXX, ostali vidm da klobasajo v prazno. Najboljši nakup bi bila Asusova P5K-E, tudi sam jo imam in jo ne morem prehvalit!

Kato ::

Se strinjam s M-XXXX-om. Drugače se mi zdi ,da se sedaj še najbolj splača P35 chipset , saj nudi performanse malce slabše od X38 je pa kar dosti cenejši. Jaz bi vseeno vzel Gigabytko. drugače pa tudi tale Asus-ka zgleda kul.

M-XXXX ::

Poslušaj M-XXX, ostali vidm da klobasajo v prazno. Najboljši nakup bi bila Asusova P5K-E, tudi sam jo imam in jo ne morem prehvalit!

Ne to meni govorit- vem jaz to (sem jo ravno 2 dni nazaj priporočal sošolcu za nov PC)
P5K-E je skoraj enaka P5K Deluxe, le veliko cenejša, tako da je best buy!

IVo ::

Hehe nisem tebi govoril... Tm sm pozabu napisat M-XXXa;) . Sorry za misunderstanding...

nejchaf ::

Zdj sm pa čist zbegan!

Definitivno bom kupu eno izmed P5K. P5KC Tole sem gledal. Se mi zdi zanimiva, ker ma še dva slota za DDR3. P5K-E tega nima

janwoolf ::

ne!
Kupi P5K-E. To imam v kisti. Procesor E6600 sem navil na 3780mhz voltaža pa 1.45
Ta P5KC ima slot ddr3 (podpirajo samo 1333mhz). DDR3 rame so drage, imajo tudi 1600mhz, 1800mhz... brezveze
C2D E8400, Crucial Ballistix Tracer 2x1gb PC-8500,
P5K-E, XFX 8800GTS (G92) 512MB,Antec nine hundred
cooling 4x120mm and 1x200mm, Enermax Infiniti 650W

Volta ::

Ja no. P5KC je vsekakor zlo dobra plata, ki ima vse kar ima P5K-E ( oz. vse bistveno ), ima pa še DDR3 reže, ki jih pač ne rabiš uporabljat, koristijo pa ti lahko za kasneje. Tudi Crossfire ti bo na tej plati deloval čisto ok, razlika med performansom PCI-E X4 slota napram X16 slotu pa je podobna kot pri AGP4X napram 8X zadevi. Kot vsi vemo, razlika je bila res minimalna, tako da bo crossfire deloval tako kot mora :) No, to je vsaj moje laično mnenje.

M-XXXX ::

Ja no. P5KC je vsekakor zlo dobra plata, ki ima vse kar ima P5K-E ( oz. vse bistveno )

Tole pa sloh ni res: Vse bolj napredne nastavitve v biosu, VELIKO bolši napajalnik sklop ima P5K-E/Deluxe! Jaz ti P5KC/P5K ne priporočam, saj za samo nekaj deset evrov dobiš bolšo P5K-E matično!

Volta ::

Za napajalni sklop sicer ne vem, res da ima P5K-E bolj podrobne nastavitve v Biosu, ampak stvar je pač na vsakem posamezniku, če zna izkoristit tiste bombončke al pa po nepotrebnem stran vrže 30 evrov, če jih ne zna :) Zame ima P5KC čisto dovolj nastavitev za "dobro" navijanje, tako da s tega vidika jaz priporočam to plato. Verjetno pa je P5K-E še boljša, ampak trenutno ne opazim občutne razlike za mojo uporabo. Tisti, ki rabi, naj seveda kupi :)

LP

IVo ::

Volta... o takih kot si ti sem prej govoril:\ . P5KC je glede kvalitete velik slabša od P5K-E. Nakup DDR3 ramov še nekaj časa ne bo smiseln, vsaj za take cene kot so sedaj ne.

Volta ::

In kaj sem jaz napisal v mojem postu ?

ima pa še DDR3 reže, ki jih pač ne rabiš uporabljat, koristijo pa ti lahko za kasneje.

Glede kvalitete pa sem napisal v prejšnjem postu, kako jaz gledam na tole. Pa prosim začnite temeljito prebirati poste!

M-XXXX ::

Čisto tako na hitro: P5K ima 3 fazni napajalnik sklop, P5K-E/Deluxe pa 8, ali pa Voltage dumper in podobne zadeve, ki OGROMNO pripomorejo! Saj ne pravim da P5K matične niso dobre, vendar je razlika v ceni tako majhna da se definitivno splača poseči po višji lestvici!>:D

Volta ::

No sicer P5KC ima voltage dumper, ampak razumem kaj hočeš povedati :) Zagotovo je P5K-E boljša plata, za napajanje do sedaj nisem vedel, tudi jaz sem jo hotel kupiti, vendar se teh "malenkosti" v njen prid nisem zavedal in je pač nisem kupil. Torej tudi z moje strani: Kupi P5K-E :D

nejchaf ::

Odlična diskusija. Vsaj malo več vem o teh zadevah. Nekako sem se že odloču. Msilm da je solo v kombinaciji z E6550 najcenejši
P5K-E, E6550

M-XXXX ::

Že napredujemo:D
Čisto tako mimogrede P5K voltage dumper naj nebi delall (ta nastavitev je bolj za okras kot ne)

Volta ::

Da, res napredujemo. Mislim da smo lahko za vzgled tukaj na tem forumu >:D Drugače pa je čisto možno da voltage dumper na tej plati ne dela. Ampak to pa bolj težko ugotovimo, kaj ne ?

Drugače pa dobra kombinacija Nejchaf za to ceno :)

nejchaf ::

Še nekaj me zanima. Zdj mam notr DDR2 667Mhz, ampak mislm kupt še vsaj 2Gb. Zdj a kupm isto frekvenco, al višjo? Bom pa obdržu tega 667 še notr

M-XXXX ::

Drugače pa je čisto možno da voltage dumper na tej plati ne dela. Ampak to pa bolj težko ugotovimo, kaj ne ?

Izmeriš z voltmetrom voltažo idle/load brez vklučenega voltage dumperj-a, in izmeriš z vklučenim voltage dumper-jem. Če je delta V med vkopljenim in izkopljenim voltage dumper-jem različna, potem dejansko pomaga;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

IVo ::

Na P5KC voltage dumper ne dela, kar pa ne pomeni da ga mogoče ne popravijo s kakim biosom. E6550 pa ti ne bi priporočil ker ima nizek množilnik in boš rabil zelo visok FSB za kak boljši OC...

nejchaf ::

Kater proc do 150€ bi mi pa priporočil?
Ma do kašn predlog na moj prejšnji post?

kmetek ::

e4600 ali spraskaj še 10€ za e6750.

nejchaf ::

E6750 je isti kot E6550, le da ma 0,33GHz več. E4600 ma pa sam 2Mb cacha še primerjava vseh treh
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

P35 ali X38

Oddelek: Kaj kupiti
141449 (1144) Vuli
»

P35 vs X38 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
1106579 (4673) Volta
»

Nov računalnik - zadnjo posveti

Oddelek: Kaj kupiti
151195 (1151) bluefish
»

Matična plošča za Q6600 oz. kolebanje med več izbirami

Oddelek: Kaj kupiti
271230 (1230) JIM22
»

Katere komponente kupiti za sestavo računalnika (1000€)? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
544621 (4621) Saiyajin

Več podobnih tem