» »

Windows Me

Windows Me

darjob ::

Imam star PC in bi rad naložil windows ME pa se nespomnim ukazov za particije in inštalacijo windowsa ME. Hvala že v naprej.
  • spremenil: darjob ()

zk_eu ::

mislim da je blo naprei si formatiro particijo je mnde blo: format

pa si dal setup, če to ne zagrabi pa si prei naštimo da bere z cd-ja, torej x : in nato setup...
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

zk_eu ::

tisto sem govoril po spominu, tole ti bo pa pomagalo evo: Windows Me
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

jan01 ::

Me je najslabši windows!
Kakšen je ta stari računalnik? Če je vsaj pentium2, 128MB lahko posnameš tiny2003(windows 2003, brez vse navlake). Na enemu stremu računalniku sem to imel in je delovalo presenetljivo dobro!

darjob ::

Meni se zdi da je 450Mhz samo nisem siguren kateri intelov procesor je. Ima pa 64 MB rama.

beta1 ::

Na 64MB RAM se edino splača inštalirat WIN 2000 PRO. WIN Me so dosti slabši pri stabilnosti sistema.

Tr0n ::

Ce ne gre Windows2000, potem raje Windows98.

5er--> ::

Še en glas za Tiny2003 (oz. Tiny XP). (2000 s SPji dela pooočasi.)

slowie ::

Saj Win98 in WinME ti ob zagonu CD-ja dajo možnost, da štartaš dos, mar ne? Od tam pač najprej formatiranje, potem je za ustvarjanje particij ukaz FDISK (če se prav spomnim...), in tako dalje..... Mar ne?
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

El Nino ::

Inštaliraj raje Windows 2000 Professional. Za razliko od win98, ki tudi niso slabi mislim da podpira usb, ki ga 98 ne (na pamet govorim). Tako da ti ni treba za vsak usb ključ driverjev iskat. Bo pa delovalo na tem računalniku sigurno.

Azrael ::

USB mass storage naprave delajo tudi na Win98, precej tudi na Win95, je pa mnogo manj coprnij, če uporabiš Win98SE

Win 2k pa z vsemi popravki (SP4 in rollup) postane počasnejši kot XP na isti mašini. Zakaj ne vem.
Nekoč je bil Slo-tech.

ABX ::

XP brez SP žre isto rama kot w2000 brez SP z isto število servisov. Tam nekje do 40MB sem jaz prišel.

Je pa res da za tak pc je obvezen router in prepoved uporabe IE za browsanje po netu. Firefox + AdBlock plus in noScript ali kaj podobnega je uredu.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Azrael ::

Brez zamere, ampak 450MHz in 64MB RAM se mi zdi rahlo do pretežno premalo za FF 2.x, 1.x dela na 32RAM, samo nekatere strani jamrajo, da je treba posodobiti brskalnik.

Tako, da bi bilo mogoče čisto OK IE5.5 ali 6 in Maxthon Classic. Bo dobil vse kar ima dobrega FF (tabe, popup in ad blocker, mouse gesture...), ni pa tako strojno zahtevno.
Nekoč je bil Slo-tech.

ABX ::

Res je, IE na 64rama je bistveno hitrejši kot FF. Ampak taka mašina bo dobila Spyware z prvim obiskom interneta.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Azrael ::

Seveda, zato pa naj potegne čez Maxthon, zadeva poflika najhujše in najbolj uporabljane luknje v IE, popup in ad blocker ima tudi. Torej, če bo do neta dostopal čez router z NAT bo kar na varnem.

Če bi bilo več RAMa, bi rekel naj gor da XP SP2 ali kakšen Linux, kar mu je pač bolj primerno, ampak tu enostavno ni dovolj RAMA za kaj novejšega. Procesor, če je 450MHz je Pentium (450 se ne da lepo deliti s 66), kar ni slabo, samo kot sem rekel, RAMa je premalo.
Nekoč je bil Slo-tech.

darjob ::

Kako lahko NTFS particijo spremenim v FAT ali FAT 32. PC bi se uporabljau za poslušanje glasbe in gledanje video. Brez interneta.
Hvala že v naprej. LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darjob ()

Azrael ::

Mogoče se motim, ampak mislim, da samo tako, da disk nanovo particioniraš in formatiraš v FAT 32 (razen če je manjši od 512MB, potem FAT 16). Podatki seveda gredo pa pa in jih moraš na disk posneti ponovno.

Tako, da bi obdržal podatke na disku pa mislim, da ne gre.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

bluefish ::

res je, iz FAT32 v NTFS gre preprosto brez izgube podatkov z uporabo le nega ukaza. Obratno je seveda veliko bolj boleče do podatkov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri Windows naložiti?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
514122 (2858) reto88
»

Kater OS dati na star računalnik? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
625018 (3898) Hexx
»

namestitev windows 98

Oddelek: Operacijski sistemi
261584 (1201) far cry
»

Kateri operciski sistem

Oddelek: Operacijski sistemi
8762 (762) Djuro
»

Oživljanje starih računalnikov

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
456162 (4082) krneki0001

Več podobnih tem