» »

Vista, internet ne dela najbolje

Vista, internet ne dela najbolje

z1ggy ::

pozdrav...

prej sem imel XP in seveda vse je delovalo normalno, ko sem instaliral visto, najprej sem imel problemem z driverji, nevem zakaj vista rabi driverje za ethernet :\, potem pa se nekaj z area location, no in potem je koncno deloval internet na visti.

samo sedaj imam problem, nekatere strani, npr microsft.com se nocejo odpreti, msn tudi ne dela, rad sem obiskoval gamespot.com, sedaj ne dela. vecina drugih strani sicer dela, igre delajo, torrenti delajo, programi delajo, samo npr ko sem hotel updatati visto ne morem ker ravno microsoft.com ne dela.

drugo kar opazim je, da malo pocasneje odpira strani.

sem probal iskati po googlu mozne resitve in podobno, nasel sem sicer kaj od tega problema, toda resitve ne. podobni topic tukaj na slo-tech tudi ne pomagajo. torej kaj narediti? upam da mi lahko pomagate...

Cr00k ::

...no sej tudi XPji rabjo driverje za omrežno kartico...

..čudn primer, da ti nekatere strani delajo, druge spet ne...
kej prov dost ti ne bom pomagal, me pa vseeno zanima kater firewall uporabljaš (mogoče je pa to tisti grm, kjer tiči zajec...)


Lp, Rok

m.i.h.a. ::

TOLE si poglej...sam sem imel podoben problem, ker mi je določene strani nalagalo zelooooo počasi, ampak sem to s tweakom na linku zrihtal

pač tale vistin autotuning ne deluje najbolje....sicer se ga da izklopit, ampak jaz sem ga prestavil na normal in funkcionira OK

dukenukem ::

yay,uporablite firefox, ne pa ie7;)

m.i.h.a. ::

ista stvar je v FF
autotune naj bi skrbel za "window scaling", ki se tiče paketkov, ki prihajajo....torej neglede na browser

-Arči- ::

@z1ggy
Imel sem isti problem, nekaterih strani sploh mi jih ni odpiralo. Rešil sem ga tako da driverjev za mržno kartico nisem inštaliral, imam pa nforce plato.:D .
L.P.

z1ggy ::

Cr00k:
ko sem imel xp, sem samo imel kabel od adsl not in je delovalo. samo moral sem narediti pppoe conection. oba mrezni kartici sta delovali (ena na plati, ena pa zravn na pci)

firewalle sem pa tudi vse sklopil, routerja tudi nimam

m.i.h.a.:
sem probal tole ja, pa je isto. vsi 3 settingi. hvala sicer


dukenukem:
imam oba, v obeh isto. problem je nastal ko sem zamenal iz xp na visto.

-Arči-:
js imam asus p5n-e sli plato.tudi nforce se mi zdi. kot sem rekel je problem u visti to, da mrezni ne delata brez driverjev. oz samo integrirana mrezna dela, tista na pci ne ker ne najdem driverjev zanjo. sicer mogoce bi moral probat brez driverjev, ker najprej brez driverjev ni delalo, potem driverji z asus cdja tud niso delali, sem moral download jih, pol se kar ni delalo sem moral area code u phone and modem setting nastavit da sedaj koncno dela. samo brez driverjev ne zazna kartice u device managerju tako da zarad tega nebi delalo. bom pa probal



mogoce kdo ve za kaksen vista hotfix ki bi to popravil? lepo bi blo ce bi microsft ze enkrat dal sp1 ven :\

edit: sel sem in unistaliral vse nvidia driverje kot si svetoval -Arči- in deluje. internet se kar malo pocasneje dela kot v xp(odpiranje strani par sekund dalj traja) samo dela pa zgleda da kar vse. hvala ti za pomoc, pa tudi vsem ostalim. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: z1ggy ()

dukenukem ::

sm mislu da je sam ie7, kriv ker tko piše na microsoftovi strani :D sam tam bohnedaj da omenjajo firefox :D men je pa na visti net dobr delu,sam počasnej se je povezal


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[ Windows Vista ] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 476 77 78 79 )

Oddelek: Operacijski sistemi
3942264491 (64083) Seljak
»

Xp ali Vista? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
15810344 (6814) ___
»

Vista - "Local only" mrežna povezava?

Oddelek: Operacijski sistemi
352303 (1656) r0Kk
»

tezave z ATI driverjem

Oddelek: Programska oprema
91065 (889) jurre
»

Nforce2 brez podpore za Visto

Oddelek: Novice / Matične plošče
314887 (3077) MrStein

Več podobnih tem