» »

Vista - "Local only" mrežna povezava?

Vista - "Local only" mrežna povezava?

r0Kk ::

Problem je sledeč ... na laptopu mi na Visti Ultimate javi, da je sicer povezan v mrežo, vendar je local only.

Zanimivo je to, da sem potem šel do drugega računalnika in priklopil njegov kabel na laptop in je delalo normalno.

Druga zanimivost je pa to, da prvi priklop dela na XP-jih normalno, le ko ga priklopim na laptop, ki ima Visto, javi local only.

Gre za Asus F3K laptop z RealTekovo mrežno kartico, IPv6 sem odkljukal v nastavitvah povezave, prav tako sem upošteval "dodatne informacije" na http://support.microsoft.com/default.as...

Kolega je poskusil še doma, vendar mu je spet javilo local only. Oba imava Amis kot ponudnika in speedtouch modem/router.

Vista pa napiše pri solving problem, da je težava v modemu oz. routerju ... kar dvomim, ker drug računalnik dela normalno.

Kakeršenkoli nasvet je zelo dobrodošel.

solatko ::

Visto dol, pa xp gor.

r0Kk ::

To ni ravno rešitev problema ... je bolj "workaround". Sicer pa bi bil z XPji kr problem, ker so priloženi driverji in programi za Visto, potem pa sigurno ne bi vse delalo, ker na netu tudi ni driverjev za XP za določene dele.

cekr ::

To je verjetno napaka v Visti. To se pojavlja tudi pri meni. Sicer ne redno, ampak sem pa tja. Rešitev je restart pa po delovalo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

r0Kk ::

Restart ni pomagal, tam kjer je delalo ni bilo problema ... tam kjer pa ne dela, pa še vedno ne, tudi po par restartih.

Arzen ::

Tudi meni to dela vendar včasih pomaga restart ruterja včasih pa celega računalnika. Dostikrat je potrebno eno od teh stvari narediti tudi 2x 3x. Imam ploščo Asus. Pomoje je problem v ploščah in driverjih za kartico bolj kot v Visti.

r0Kk ::

Modem sem že resetiral, pa računalnik tudi in ni pomagalo ... ni mi pa ravno v interesu, da to počnem parkrat na dan.

Poleg tega je na enem mestu delalo, ne vem ... ali bi lahko bila dolžina kabla? Kjer ni delalo je kabel cca. 15m dolg, kjer pa je delalo je pa cca. 1m dolg.

Ne vem ... ugibam, ker nimam idej.

zee ::

to je intrinzični problem Viste in njenega požarnega zida. težava je rešljiva.

15 metrov kabla ni nobena težava.

ena od možnih rešitev je tudi nadgradnja Viste na XPje.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

r0Kk ::

Vista požarni zid pa težko vpliva, ker sem ga tudi vmes izklopil, če bi bil to problem ... pa ni pomagalo.

XP pa ni opcija, ker ni gonilnikov ... to so pa laptopi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r0Kk ()

zee ::

pred nekaj dnevi sem naredil takšno nadgradnjo na dveh prenosnikih (HP Compaq 8510p) in stvar dela brez težav. Gonilnike sem potegnil iz HPjeve domače strani.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

zee ::

Povezava do gonilnikov za XPje za tvoj prenosnik - tukaj (minuta dvajset klikanja po spletni strani od Asusa)
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

r0Kk ::

Ha ha ... greš na OS - Xp in dobiš pod VGA prazno, pod Audio prazno, pod karkoli PRAZNO ... kar pomeni da gonilnikov ni.

cekr ::

Pusti pri meru Xp-je. Zadeva mora laufat normalno v Visti. Zgleda, da je res nekaj narobe z Asusovimi gonilniki. Jest včasih poskusim samo resetirat mrežno kartico pa gre. Včasih je pa potrebno, da se računalnik popolnoma ugasne.
Se mi pa to ne dogaja vsak dan. Mogoče enkrat na teden.

Je pa to problem tako na brezžični, kot tudi na žični varianti.


Asus ima pa na sploh poden gonilnike.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

r0Kk ::

Mogoče res ... čeprav Asus, ki ga ima moj prijatelj, ima RealTekovo mrežno kartico, ki jo imajo itak skoraj vsi prenosniki in dvomim, da je ravno tu problem, ker ima nameščene RealTekove zadnje gonilnike.

stari-ata ::

Ethernet adapter Local Area Connection:

Connection-specific DNS Suffix . : siol.net

Description . . . . . . . . . . . : Realtek RTL8139 Family PCI Fast Ethernet NIC
Physical Address. . . . . . . . . : 0a-32-5f-a7-d8-3a
Dhcp Enabled. . . . . . . . . . . : No ali pa Yes spodnje nastavitve moraš imeti vpisane na PC-ju, ČE IMAŠ DHCP "No"
če je DHCP YES potem moraš "DNS servers" vpisati v router!

IP Address. . . . . . . . . . . . . : 193.168.1.28 to je tvoj IP naslov
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0 to je maska omrežja
Default Gateway . . . . . . . . : 193.168.1.1 to je naslov routerja
DNS Servers . . . . . . . . . . . : 193.214.184.13 in če imaš tudi tu naslov routerja, ne pa naslove DNS-jev
192.214.184.23 potem jih moraš vpisati ročno v nastavitve mrežne kartice,
ali pa v router.

lep pozdrav!

Izi ::

Izgleda kot da nimaš updatane Viste z vsemi popravki.
To kar opisuješ se je kar pogosto dogajalo ob izzidu Viste. Zadnjega pol leta teh problemov ni nikjer več.
Pri nas uporabljamo večinoma ASUSove matične in mreže povsod delujejo brez problema.

Glede mreže v Visti ne nastavljaj popolnoma ničesar. Vista niso XP-ji, kjer moraš vse ročno nastavljati.
Če je računalnik priklopljen na Router mora Local in Internet delovati takoj po namestitvi in nikoli ni treba nič ročno vpisovati, kaj vklapljati ali izklapljati.

Kar nekaj mrež z nameščenimi Vista računalniki sem že "popravljal" in vedno je bil krivec uporabnik, ki je izklapljal neke potrebne mrežne funkcije in brez potrebe vpisoval razne mrežne naslove zaradi česar se je na Routerju ves promet ustavil.
Mrežne nastavitve se nastavlja v Routerju in ne v Operacijskem sistemu.
Edino kar naj bi uporabnik v Visti počel je, da v Network and Sharing Center po potrebi vklopi ali izklopi Sharing and Discovery funkcije.

Še moje opažanje:
Dolgoletni uporabniki XP-jev niso nikakor primerni za prehod na Visto. Njihova navada, da je treba sistem nastavljati dva dni, preden začne vsaj približno vredu delovati je smrt za Visto, ki ne potrebuje prav nobenega nastavljanja >:D

Spc ::

Visto dol, pa xp gor.

Točno tako ali windows server 2003..
Če pa prenosnik nima driverjev za XP/2003 pa močno zagnjavit proizvajalcu prenisnika.
Kajti XPji morajo delat .. saj je to izbira uporabnika in ne microsoft-a.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

r0Kk ::

Izi ... močno se motiš, ker nisem ničesar spreminjal pod mrežnimi nastavitvami in ni takoj delalo ... niti z zadnjimi gonilniki in popravki. Tako da Vista ni noben čudež kar se tega tiče. Šele zdaj ko sem vse nastavitve vpisal od IP do DNS do gateway je ugotovil kaj se dogaja, pa IPv6 sem moral izklopit + DHCP zastavico "oddajanje" sem onemogočil, ... pa celo dela. Tako da ne mi govorit, da samo od sebe dela ... ker ni res in tudi na mojem PCju ni delalo samo od sebe, pa nimam Asusa, nimam RealTekove mrežne in sem imel drug modem.

Spc ... to je sicer res, ampak gonilnikov za grafiko in spletno kamero, pa razne tipkovnične zadeve lahko izda Asus, ti pa v prihodnosti nimajo tega namena ... težil jim pa ne bom, ker nimam dobrih izkušenj s tem, ... Dokler vse skupaj dela je v redu.

Spc ::

Kot zgleda se asus obnaša zelo grdo kajti force-ajo Visto nakar uporabnik nima nobene izbire ampak samo to, da uporablja visto.
Jaz če bi že kupoval takšen notebook bi se prvo prepričal če so gonilniki za XPje .. če jih ni ga sploh kupil ne bi in bi šel rajši na kakšnega HPja takšne notebooke pa naj ima asus kar za sebe.

Še ASUSov EEE ima gonilnike za XPje ... tukaj pa pravi veliki notebook za katerega se jim ne da naredit / poiskat gonilnikov .. res sramota.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

r0Kk ::

Mene pa to, da ni XP gonilnikov niti ne preseneti ... temu se pač reče razvoj ... čeprav je pa res, da bi lahko vseeno imeli XP gonilnike. Za EEE pa je malo drugače, ker ni sposoben lepo poganjat Visto in je logično da so za XP gonilniki. Kar se pa HP in ostalih tiče ... zraven vseh je Vista, kar doda poštenih 100€ k ceni, Asus pač ni imel zraven in za tako ceno dobiš veliko več, poleg tega ima HP le eno leto garancije, Asus pa dve.

Spc ::

Jaz sem tudi za razvoj ... ampak ne takšen v katerem ti nič ne deluje pravilno.
|O
 

r0Kk ::

Jaz sem tudi za razvoj ... problem je v tem, da če bodo vedno prilagali še gonilnike za XP, ne bo nikoli prišlo do prehoda na Visto ... kar si pa vsi očitno želijo, da bodo lahko enotno samo za Visto delali.

Sicer pa mora biti nekaj narobe tudi z mojim kablom, ker tam še vedno ne dela, pri kolegu doma dela zdaj, na enem mestu pri meni tudi, drugje pa ne, čeprav XP dela normalno.

guljox ::

jest imam identitcne tezave na mojem prenosniku asus G2, nekako nisem nasel resitve problema, ce uporabljas racunalnik na javnih mestih kjer IP dns in getaway niso znani ali se jih da izvedet in na kaksen nacin

Step by step kaj je treba narest da internet dela?

r0Kk ::

Step-by-step ... v bistvu rabiš DNS in Gateway, jaz drugače nisem mogel uredit. Lahko edino s kakšnim drugim računalnikom, ki dela, to ugotoviš in vpišeš. Sicer pa meni drugače res ni delalo.

guljox ::

Kok sovrazim to visto, a je mozno da bi uporaba drugega wlan programa resila problem?

guljox ::

Aja pa se to ko se povezem local only kako lahko vidm IP, DNS in gateway, ki bi ga moral rocno vpisat?

r0Kk ::

Za WLAN ti pa ne morem pomagat, to pa niti ni bil moj problem, tako da žal ne poznam rešitve.

guljox ::

hja ubistvu tud LAN ne dela prek kabla

SkIDiver ::

Poskusite nižat hitrost mrežne kartice, če ne dela prek kabla v Device managerju pod properties mrežne kartice.

solatko ::

Z visto se igram zdajle že kak mesec in moram priznati, da me vedno bolj preseneča (ugodno). Kar se tiče interneta - kabel od Telemacha je zaznala takoj pri instalaciji, brez vsakih nastavitev; pri USB (TYPHOON network kabel), je rabila kar nekaj dni, da je našla edini driver, ki obstoja na neki avstralski strani, ko ga je instalirala, je takoj povezala oba računalnika, s tem, da na enem teče XP. Ker sem imel domače omrežje na xp-jih že od prej, je povezava takoj stekla; Imam en star PLANET router in sem se odloču, da mal sprobam, kako laufa. Z kloniranjem nastavitev in resetom modema, routerja in obeh računalniko, se je mreža pojavila na obeh računalnikih (pasworde imam na obeh), brez ene nastavitve, torej samo clon mrežne kartice na router (imam fiksni ip). Tako, da ne vem kaj vas muči, v bistvu je važna samo nastavitev routerja, ta teden sem imel gor pet različnih računalnikov in vsak je takoj dobil povezavo na internet, za network (mrežo), pa sem moral userju dati geslo in skupno uporabo neke mape, pa je laufal brez problema. V kratkem bom poizkusil še brezžićno povezavo. Dosti manj sranja kot na XP-jih, ko je znala kakšna naprava kar fajn zezat.

guljox ::

hja ce to delas doma kjer mas dostop do ruterja je zadeva lazja na javnih mestih pa pride do tezav in veliko ljudi ima tezave, mi je ratalo dobit internet z preverjanjem Ip dns nastavitev na drugem racunalniku vender se vedno ne dela kljub temu da pise da sem povezan na internet in povezava tece

bluefish ::

tudi sam sem ravno namestil Visto in imel podoben problem z brezžično povezavo. Stvar se je rešila po tem, ko sem se nekajkrat povezal in odklopil iz povezave.

Zako ::

pozdrav iz Bloka B (študnetski dom) - vidim, da imate podobne težave, kot mi v študentu, in sicer ima Vista en problem, saj avtomatični ni štartan proces Wired AutoConfig oz. Samodejno konfoiguracija ožičenega omrežje, zato ga naredi, da se avtomatsko štarta ob zagonu Viste:

1. poženi service.msc
2. poišči proces Wired AutoConfig/Samodejna konfiguracija ožičenega omrežja in ga nstavi, da se avtomatično zažene ob zagonu Viste

to je to, moglo bi delat.

Javite, kako se vam bo obnesla rešitev in če imate svoje mnenje glede tega, so tudi dobrodošla.

Hvala in lp

Zako
Zako je zakon!!!

Pyr0Beast ::

Nekateri ponudniki omejujejo število 'računalnikov', ki se lahko povežejo na internet.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

_riky_ ::

Kje se pa to najde?

r0Kk ::

Kje se najde kaj točno _riky_? Glede omejitve pri ponudnikih je najlažje osebno vprašati ponudnika, če ima kakšno omejitev glede računalnikov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[ Windows Vista ] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 476 77 78 79 )

Oddelek: Operacijski sistemi
3942263934 (63526) Seljak
»

acquiring network address problem!!

Oddelek: Omrežja in internet
212162 (1898) bmatko
»

Problem z mrežno (Vista) in to ZELO nadležen!

Oddelek: Strojna oprema
323013 (2312) M-XXXX
»

Povezava na internet??

Oddelek: Pomoč in nasveti
151241 (1207) amper
»

TP-LINK + Vista

Oddelek: Omrežja in internet
51294 (1124) Loaded

Več podobnih tem