» »

tezave z ATI driverjem

tezave z ATI driverjem

jurre ::

tezave z ATI driverjem | zadnjih nekaj dni se mi racunalnik obcasno obesi - sredi dela utihne mp3, ki se predvaja, miska obstane na miru, cisto nic se ne da kliknit, ali pa ekran rata crn in vrze nato ven bluescreen;((
Ko racunalnik resetiram in pogledam v errorje, mi javi spodnjo sliko:


zdi se mi, da se pojavlja odkar sem nalozil SP1 za visto..ima kdo podobne tezave?? Probal sem namestiti tudi novejse driverje (zdaj imam gor 8.2, prej sem imel 7.7) in nalozil sem tudi iz windows update, kakor pise za resitev pri tej napaki, pa ni nic boljse...
Pojavi se pa ta napaka cisto nakljucno....
  • zavaroval slike: volkec ()

OChack ::

zarota proti ATiju :)
če maš najnovejše gonilnike in ti to dela dej starejše
k zih dela
Int€l inside, IDIOT Outside

jurre ::

ma ja, sj naslednja kartica ne bo ati>:D mam ze tezave v visti z dualcore procom + ati...;((

edino ce probam kaksne se starejse dat, mel sem prej 7.7 pa je delal skoz ok, zato sem dal novejse zdaj ce bo kaj bols...pa je isto, mi je spet prejle zmrznilo:\

mile ::

AGP?

jurre ::

ja, na AGP mam tole kartico...zakaj? Problem je tisti, da vista onemogoci driver od graficne ce laufa dualcore (ker je zraven se ATI kartica in NVIDIA cipovje na plati) in te zadeve odkar je vista zunaj ne morejo odpraviti..Zasilno imam zadevo reseno, da imam omogoceno samo eno jedro:\
Bo treba zgleda ali graficno menat ali pa nazaj na XP..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()

SavoS ::

Jurre nažalost imam isti problem na točno isti Asrock plati, z čisto isto ATI grafiko na AGP...

Problem je bil tako moteč, da sem zamenjal grafiko na PCI-e ... no zdaj vsaj deluje na web straneh z flashom in javo.... prej je kar restartalo pc, ko sem slučajno na kakšno takšno stran prišel...

Sem malo brskal po forumih in jih ima dosti te probleme... pojavlajti so se začeli z prihodom Firefoxa 2.0 in IE 7.0... do danes še niso popravili ta bug in ga tudi po vsej verjetnosti ne bodo..

Torej... ena možnost je, da v device managerju poiščeš AGP 3.0 driver in ga nadomestiš z PCI to PCI driverjem, s tem, da je ta driver pci to pci v system 32... izgubiš seveda 3D pospeševanje, a deluje na flash in java straneh...

recimo idi na stran www.stn.si, pa opazuja, ali dela normalno ali ne...

Nevem.. ni neke rešitve na vidiku, vsi predlagajo neki register cleaner, samo nič ne pomaga...:(
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SavoS ()

jurre ::

hm, groza...zdle sem v XPjih ze od popoldneva pa dela vse BP (mam dualboot).
drugace se pa meni pojavlja stalno tale napaka, ki jo imajo vsi userji plat z NVIDIA chipsetom + dualcore procesorjem + visto (in jo nihce ne odpravi, oz. valijo krivdo z enega na drugega, namesto da bi kaj resili...)
to sem ze resil tako da mam eno jedro disablano (zakaj sem ze kupil dualcore potem:\ ).
Zdaj me pa tole zeza, kar sem napisal v tej temi (se mi zdi da odkar sem nalozil SP1 za visto). Flash pa to mi dela, ker mam tist dualcore disablan, drugace ce je omogocen sploh ne zazna kartice graficne, oz. jo onemogoci. Takratl se scrollanje po web straneh steka:\

Ocitno bo treba na XPjih ostat... ceprav sem se viste navadil, pa ma par bolj uporabnih zadev. Kaksno kartico si pa kupil? Saj po eni strani bi kupil eno na PCIe, po drugi strani pa se mi zdi brezveze tole menjat, ker nove za kaksne igrice ne rabim, ker skoraj nic ne igram, ce bom tole prodajal pa ni nic vredna... tukaj v XPjih pa tole deluje, kot da bi bil na drugem kompu, ce primerjam hitrost...:\
Graficno mam pa zato na AGP, ker sem videl da je tale plata zelo solidna za tak denar, pa sem zamenjal samo plato + proc, grafo pa obdrzal...

morajo nekaj zakomplicirat ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()

SavoS ::

Ja ... poznam tole zadevco v nulo, ker me je zezalo tako na XP-jih kot na Visti....
Kupil sem Nvidia 8500GT na pci-e, tolk da je ena grafa not...

Bo treba čist novo vse skupaj nabavit... drugače pa nimam disejblan dual core... pa trenutno vse deluje... sice na Visti brez SP1.... bomo videli kaj bo ko pride uradno ven z updejti....

.. hmm gledam, da imaš ti nvidia driverje... bi ti predlagal da si dol potegneš driverje od Asrock plošče DUAL VSTA ima vse isto, le da so driverji za visto.. probaj.. nimaš kaj zgubit....

Poročaj...
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

jurre ::

aja, da je tebe tud na XP zezalo?
Zdle sem teden dni laufal samo XPje (mam dualboot) in ni nobenih problemov...dualcore dela, tezave z ATI driverjem ni, monitor se tudi vedno zbudi iz standbyja, kar se v visti noce v 3/4 primerih..

sem prejle nalozil v visti od VSTA plate pa bomo vidl...cakam da zmrzne:D bom se probal nazaj dualcore omogocit, ce bi mel ta driver kj veze, samo bo verjetno spet isto.

jurre ::

no, ni mi bilo treba dolgo cakati...pritisnem alt+tab prejle in zadeva spet zmrzne;((


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadgradnja zelo starega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
432702 (1343) Riff
»

[ Windows Vista ] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 476 77 78 79 )

Oddelek: Operacijski sistemi
3942264484 (64076) Seljak
»

Kateri windows namestiti? XP Professional ali VISTA Ultimate (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
575902 (4267) bluefish
»

Novi Catalyst 7.10 gonilniki bi naj prinesli precejšnje izboljšave v zmogljivosti

Oddelek: Novice / Grafične kartice
315257 (3488) SebaR
»

Windows Vista proti Windows XP (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
17923104 (11515) levaky

Več podobnih tem