» »

Dinarji, marke, tolarji, ojro...

Dinarji, marke, tolarji, ojro...

Keyser Soze ::

Imam en mičken problem.

Moral bi preračunat en lep znesek iz leta 1992 v današnje evre.

Gre se za 739.445,00 dinarjev (12.800,00 DEM) v septembru 1992. Zaradi samega gibanja oz. nihanja tečajev oz. "vrednosti denarja" mi ni jasno kako naj se lotim zadeve. A obstaja kakšna referenca na podlagi katere se lahko določi vrednost posamezne valute v določenem času?

Ali še bolje.. Obstaja mogoče kje tečaj € : dinar?:D
OM, F, G!

whatever ::

Ma tak čez palec bi rekel enih 15.000 € v današnjem denarju.0:)
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Law_Enforcer ::

Pomagaj si s tem - Arhiv finančnih podatkov BSI

kixs ::

Marka se je leta 2000 menjala v Evre 2:1. Po tem razmerju imas zdaj cca 6.500€.

Je pa res, da za bolj natancen preracun moras vedet nekaj. Kje je bil denar ves ta cas? Ali je bil v denarju (kateri valuti)? Je bil kje nalozen?

Sicer pa v Sloveniji od konca 1991 ni bilo vec dinarjev!


lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

Matheeew ::

Hmmm ja.

Odvisno kaj točno bi rad izračunal.

Ali to kakšen bi bil znesek, če bi denar vložil v neko ustanovo z y donosnostjo? (to v primeru, da si takrat nekomu posodu denar>:D )

Koliko bi bilo vredno, če bi ta denar takrat spravil v štumf (ogromen vpilv inflacije torej)? (to v primeru, da si si takrat od nekoga sposodil denar:D)

Najbolj enostavno: ne upoštevaš časa in samo preračunaš po tečajih. Problem je le pri izbiri trenutka, ko je tečaj veljal. Tale 2:1 bi res bil verjetno še najboljši približek.
Je pa uporabna vrednost tega rezultata bolj švoh.

Keyser Soze ::

He, he. Sposodil ja. Ne, ne. Je kar služba related zadeva. :D

Denar ne bomo nič plemenitili. Simpl preračun, koliko bi bila zadeva vredna danes, če bi jo preslikali v današnje čase. Se razumemo?

Če danes dobim 12.800,00€, mi to pač pomeni 12.800,00€, če sem takrat dobil 739.445,00 YUD, mi je to pomenilo xxxxx,00€.:\

P.S.: Huda dilema tole.:|
OM, F, G!

hamax ::

Pristej inflacijo od leta 92 do leta 2000, potem pa dobljen znesek deli z 2(menjalni tecaj marka evro od leta 2000)
To bo pomoje se najboljsi priblizek.

WarpedGone ::

>> Simpl preračun, koliko bi bila zadeva vredna danes, če bi jo preslikali v današnje čase.

Mogoče se ti zdi simpl, ampak stvar ni simpl sploh. Še najbliže temu kar ti želiš je to, da narediš spisek stvari, ki si jih takrat lahko kupu s temi markami in potem naračunaš kolko € bi danes dal za te reči. Dalši ko bo spisek, bližje "pravi" številki boš.
Zbogom in hvala za vse ribe

kixs ::

Simple preracun je 2:1 (DEM:EUR)

Ce pa nisi takrat imel mark in si imel TOLARJE (dinarjev v letu 1992 ni bilo, vsaj v SLO ne!), potem racunaj cca 20% letno inflacijo do 1995, nato pa do 2000 nekje 8% na letni osnovi. Kar dobis do leta 2000, lahko potem ali das v Marke in nato v €. Sicer pa lahko racunaj s tolarji do 2007 in nato pretvoris po danes veljavnem tecaju. Inflacija se je od 2000 do 2006 se dodatno manjsala (cca 5% letno).

Zdej, ce denar nekje stoji - na banki ali v zoknih, potem ob tej inflaciji veliko izgublja. Ce bi za ta denar kupil avto, ga danes ne bi bilo vec - denarja ;) Ce bi kupil stanovanje, bi imel cca 5x vrednost. Ce bi dal v kaksne sklade/delnice, bi lahko imel 10x vrednost.

Jah, denar je sveta vladar, se posebej, ce ga pravilno obracas :P

Phoebus ::

Ne moreš kar delit, ker je bila vmes še inflacija. NA bankah imajo podatke in tja se pogosto zatekajo ljudje s takimi vprašanji.

balocom ::

preracun
nvm, mogoč ti kej pomaga...0:)
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Keyser Soze ::

Car si. :D

Google pa "revalorizacija". Pa maš drugi al tretji zadetek, sam vedt moraš kaj iščeš.
Bohlonej, bo kar OK tale preračun. Pa začuda pride dokaj identičen znesek glede na moj preračun. Sam ene 6-7% sm falil.:D
OM, F, G!

Tic ::

Revalorizirana vrednost zneska 1.000,00 SIT iz dne 1.1.1992 na dan 1.1.2007 znaša 24,74 EUR.

Sick.
persona civitas ;>

Robert ::

Bom obudil kar to temo, da ne pišem nove in sicer me zanima koliko EUR-ov (približno) je 1.600.000,00 DIN in 3.400.000,00 DIN (vrednost na dan 30.10.1982). Sem gledal na strani Banke Slovenije pa nisem našel pravega odgovora.

Matevz96 ::

Robert je izjavil:

Bom obudil kar to temo, da ne pišem nove in sicer me zanima koliko EUR-ov (približno) je 1.600.000,00 DIN in 3.400.000,00 DIN (vrednost na dan 30.10.1982). Sem gledal na strani Banke Slovenije pa nisem našel pravega odgovora.


Ti tole pomaga: http://www.stat.si/statweb/glavnanaviga...
#hooldthedoor

#000000 ::

A obstaja kaj takega za dolarje ?

BuDi79 ::

Obstaja kolikor hočeš za vse tuje valute, največ za dolarje, najman za exyu.
Vpišeš znesek in letnico in lahko izbereš koliko bi bilo danes glede na inflacijo, glede na košarico, glede na povprečje v tistem/današnjem času... vse mogoče. Za dolarje je strani ki ponujajo podobne preračune res veliko.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Depozit - katera banka ima najvišje obresti? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
722145304 (8362) kombinezon
»

Venezuelci se pred inflacijo zatekajo v bitcoin (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
6019768 (15421) Totscha
»

Koliko bi bilo danes 400.000,00 SIT?

Oddelek: Loža
72291 (1739) Spajky
»

Jugoslavija (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8821874 (16719) Aston_11
»

Vrednost tolarja 1992 in 2006

Oddelek: Loža
248245 (7708) CaqKa

Več podobnih tem