» »

T2 - obist Telekomovega monterja

T2 - obist Telekomovega monterja

Avby ::

Zanima me, zakaj pri priklopu T2 interneta mora priti na dom Telekomov monter namestiti razcepnik?

Mislim smešno mi je to zato, ker za Siol internet pa to ni potrebno in pa za Amis? Ali pač?

Torej imajo to le zato, da podalšujejo T2 priključne roke in zaslužijo s strani T2 še kakšen evro ali je pa to res tako potrebno, da brez obiska na domu s strani Telekoma to ne gre?

Smešno se mi zdi ker ravni Siol ima možnost samostojne priključitve, kjer si koliko vem razcepnik montiraš sam. Tukaj pa ne le da si to ne znaš narediti sam, tudi T2 monter tega naj nebi znal? Ne rečem pri centralah, da morata biti oba tehnika. Ampak a je obisk na domu od obeh res potreben?

Mr.B ::

Zakaj pa misliš, da T2 gradi optiko...
Parica ni last T2, ampak Telekoma SIol je del telekoma....Torej nekdo drugi ne sme posegati v opremo drugega, pa čeprav govorimo o parici...
I Telekom konkretno računa za tisti kos bakra T2-ju, zato pa je optika ceneje.....zato so tudi cenovni paketi taki kot so...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Avby ::

Potem pa T2 res mora imeti močno zaledje, da klub polenom pod noge to zmore. Če si naprimer Telekom zaračuna za obisk njihovega tehnika na domu enako, kot če bi to naročil jaz po njihovem ceniku za Siol in T2 še krije stroške preklopa potem so že samo tukaj nekje 3 mesečne naročnine samo za to pomoje da vse to pokrijejo.

Na Telekomu pa pomoje švicajo, ker vidijo da jim voda teče v grlo.

Mr.B ::

Telekom je lukav.
Prvi paket optika je 20/20 MB, in ta je 2 € cenejši od T2.
Pa ne da kdo doma rabi tako linijo, ampak le...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Tr0n ::

20/20 bo ze pocasi premalo.

Opkow ::

SiOL-a kot samostojne enote, ni vec. Se je zdruzil s Telekomom.

Mr.B ::

No pa me razsveti, kaj mi bo 20 MB/s domačemu uporabniku ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

bluefish ::

za p2p promet vsekakor taka hitrost postaja premajhna, za povprečnega domačega uporabnika pa je še veliko preveč.

Dr_M ::

samo T2 optika, se nekaj casa ne bo dosegljiva po sloveniji. tistih par obmocij je vse kar zmorejo zdej in vsaj se naslednje pol leta.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Mr.B ::

Imam 10M t2. Izberem film, grem v kuhno za jest prinesti, težim ženi, je kje kej zapit, prinesem pred tv.
Žena začne pizditi, kaj toliko časa pečem, to je sedaj problem, res pa da bi lahko dal konkretne pare za ene 10 m hdmi kabla...
Da bi pa blurey dl-ju na 32 inčnem LCD-ju, pa to še arhivirat, je oslarija...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Opkow ::

Eh sam P2P vam hodi po glavi...
Od doma se zjutraj lepo priklopim na siht... Nekaj GB delovnega materiala se bp pretaka po moji 40/20 Mbit liniji. Na zalost je to najvecji paket pri SiOLovem VDSL2.

volkec ::

Mr.B Sam in še 2 prjatla imamo 20/20 paket na optiki pri T-2-ja in ti lahko samo rečem, da komaj čakam da grem na 50/50 :))

No, postavljen imamo VPN med sabo in si sheramo folderje, gledamo direktno filme, ki so pri nekom drugem,... . Poleg tega so še sestre, ki tudi veselo obremenjujejo linijo in 20/20 zna postati kdaj ozko grlo. Res pa je tudi, da se fejst razvadiš na taki povezavi. Upam, da vsi čimprej pridete na vsaj 10/10. :))

Mr.B ::

Volkec, koliko pa misliš, da porabi en divxHD pasovne širine ?

Kar se tiče službenega materiala pač, nisi povpreči domači uporabnik.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Matheeew ::

@Killer: A ta hitrost na Siol VDSL2 (40/20) ti dejansko dela?

Mr.B ::

Če je na Siol-u, khm..
Drugače pa bodimo realni, koliko je podjetij, ki imajo privatno 100M in več internet pipco...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Opkow ::

Modem se mi sinhronizira s centralo na ~ 65 MBit. Net povezava znotraj Slovenije laufa s polno hitrostjo. Pri direktnem dl-ju s streznika iz tujine povezava "sepa" in redko preseze 2/3 hitrosti. IPTV navkljub dobri liniji ima se vedno precej kockic za moje kriterije in kolicina le-teh variira glede na "vreme". Jo pa redko gledam, tako da ne znam rect koliko jih je v povprecju. :)
Za piko na i ima tudi njihova storitev Video on demand kockice... !? Tako, da je njihova video storitev precej v ri*i...
Telemach pri nas ima bistveno lepso sliko. Tako v barvah kot v ostrini.

SubOrbit ::

Za vse neandertalce, ki mislijo da je 1mbit za doma dovolj, en banalen primer: http://www.thehdweb.com/

Tr0n ::

Itaq.

Saj ne uporabljas bandwith samo za eno stvar oz. eno za drugo. Download + audio/video HD stream + gaming + surfing + ...

Matheeew ::

@SubOrbit: si kar zadel point.

Sam primer je slab. Stran se mi zatika na veliko...

Hitrost UL/DL:

Inicializacija . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . OK
izvajam 10s upload test (v smeri k internetu) 23.18Mb/s
izvajam 10s download test (v smeri k vam) 14.97Mb/s

Dr_M ::

vse je odvisno od tega, za kaj rabis net. Ce pogledas vsake tok casa mail, ksn msn in web, ne rabis glih 20Mbit.
sej tut s kamionom ne vozis okol za eno lopato peska...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Matheeew ::

Sej tud za pridt od LJ do MB ne rabiš imeti novega BMW-ja.

Zadostuje stara petka.

SubOrbit ::

Ja Dr_M, se strinjam.
Ampak če ne bo ponudbe, tudi ponudniki ne bodo nudili vsebin. In interes za vsebine (recimo HD stream, pa ne rečem da je to edina možnost uporabe) vsekakor je, tudi pri domačih uporabnikih. Ljudi, ki pa uporabljajo svoj širokopasovni dostop le za mail msn in web je pa vsak dan manj.

Dr_M ::

Mene zelo veseli, da mamo na razpolago optiko ze z visokimi hitrostmi (ubistvu me veliko bolj veselijo nizke cene, skoda da telekom nima 10/10 za 13€, bi raj to uzel kot 20/20), ampak pr men bo to predvsem za p2p, ker drugih stvari, ki potrebujejo velik bandwith ne uporabljam in jih vsaj v bliznji prohodnosti ne bom. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Merjenje hitrosti downloada/uploada (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Omrežja in internet
447375950 (51561) Tero
»

Siol bo podražil TV (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
14913203 (6706) Tilen
»

t2, optika 10/10 za ceno 1/1 od 1.10.07 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
13716164 (9233) Sergio
»

T-2: Splošna debata in iskanje zarote (strani: 1 2 3 459 60 61 62 )

Oddelek: Omrežja in internet
3075269630 (65845) beta1

Več podobnih tem