» »

pc do 600€

pc do 600€

bajsibajsi ::

Ce ima kdo prevec casa, bi prosil da malo posurfa in mi sestavi pc do 600€ (izjemoma 700).
Stejejo le fizicne trgovine, ki so na obmocju Ljubljane; najraje bi videl tudi opcijo, kjer bi bile vse komponente kupljene le pri funtechu v Murglah. Lahko je AMD ali Intel. Namembnost pcja ni vazna, naj bi imel 2GB rama, duel core cpu, graficna naj bi predstavljala ksno tretjino cele kupnine (cca 200€ +/-). Thx.

BigBoss_ ::

Sapphire HD 3850 166,73 €
Gigabyte GA-P35-DS3 96,03 €
LC Power LC6550GP "Green power" v2.0 41,40 €
Enermax CA-3030-BS 44,63 €
Samsung SH-S203D BEBE 27,37 €
Intel ® Pentium Dual Core E2180 77,37 €
Western Digital WD3200AAKS 71,09 €
OCZ DDR2 2GB Kit, PC2-6400 800MHZ 59,88 €
Arctic Cooling Artic Ceramique 4,67 €

589,17 €

Vse razen rama je iz AGT, ram je iz NAKUPI.NET.
Lahko pa pri AGT vzameš recimo Patriot 2x1GB kit za 55€.

Takšen sistem sem tudi sam naročil včeraj.

eVro ::

Intel Core2 Duo E6750 173 €
Gigabyte GA-P35-DS3L 90 €
GeIL Ultra Dual Channel 2x1GB 60 €
Asus GeForce EN8600GT/HTDI/256M 102 €
WD 250GB 66 €
GMC H-60 35 €
LC Power LC6550GP 41 €
NEC AD-7191S 30 €

Skupaj: 597 €

Vse bo kupljeno pri funtechu, razen grafična, ki bo na mimovrste. Se jo pa tudi dobi v funtechu (za 30 € več :o ).

Predhodnik je dal ATI (AMD) kartico. Mogoče je res boljša od tele (važno da se igre da poganjati na normalnih nastavitvah, zakaj bi dajal veliko več denarja za grafično ki bo 10 iger poganjala na full, potem pa itak bila že vzad), vendar je nVidia boljša v enakih cenovnih razredih (pa vzemi 8600GTS, če bi že rad). Osebno mi je procesor bolj pomemben. In tako pridemo do E2180 . E2180 za glavni/gamer PC. Funny. Not. To je HTPC stvar (res pa je, da se ga da naviti tolk da te loh fetiš na navijanje mine :D ). VSAJ serijo E4XXX, še raje E6XXX. Core2 Duo E6550 tudi ni slaba izbira, ene 25 € pridobiš. Da ne omenjam da jutri ali pojutrišnem pride E2200 in se bo E2180 cena spustila, E2200 pa bo stal toliko, kot 180 sedaj. DVD zapisovalnik imam jaz raje NEC, ampak to ni tako pomembno. RAM meni OCZ ne diši (nimam argumentov, razen tega da imajo nagravžen hladilnik :) ). Tistega ventilatorja/hladilnika na koncu pa ne rabiš, če ne boš navijal. Za E2XXX serijo ga pa sploh ne.

bajsibajsi ::

Hvala obema za trud. Oba sistema se mi dopadeta, ceprav se bolj nagibam k drugemu (verjetno zgolj zato, ker je funteck, kar mi bolj ustreza). Stvar je v tem, da bo ta racunalnik uporabljala moja (bivsa), in predvsem zaradi tega zeliva kupiti vse-na-enem-mestu, saj je v primeru reklamacije, placila..itd za njo lazje; pa tudi sam se je znebim lazje po nakupu^^ Malo heca. Racunalnilk ne bo namenjen za igranje iger (mogoce kaksni, a dvomim da kaksni novejsi z visokimi zahtevami), zeli pa uporabljati na njem graficne programe (tudi bolj zahtevne 3D, ala Maya..). Tako da je 2GB rama osnova, disk vsaj 250GB, ce ne 320. Za procesor se sam nisem preprican, ali bi bilo bolje kupiti kaksnega iz low end Intel druzine (E2xxx) ali high end E6xxx, in za razliko kupiti drazjo oz. cenejso graficno kartico. Ravno tak pekac NEC in napajalnik LC, ze sam uporabljam in sem z njima zadovoljen, tko da bo to kar pravo.
Glede ohisja eVr0, ze vem da ji ne bo vsec. Oz mogoce celo bo zdaj, ker je ze kupila srebrn LGijev LCD, ki bi se ujemal s tem ohisjem.

Ce vama se kaj pade na pamet (do ponedeljka popoldne) in tudi ostalim, kar na dan z besedo.

BigBoss_ ::

Enako konfiguracijo, kot sem ti jo napisal, lahko sestaviš tudi pri Funtechu. Tisto zadnje na mojem seznamu je termalna pasta, ki je ne rabiš kupovat. Sam sem zasledil, da če zamenjaš originalno pasto, se lahko temperatura na procesorju spusti od 5-7°C (moj se bo navijal).

dmk ::

Za renderiranje nujno vzami Q6600 od Intela. Procesor je full pomemben. Grafična ni tolk pomembna tukaj. Jaz bi vzel HD2600XT za 100€.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dmk ()

deann ::

Odvisno za kaj boš rabil računalnik za igre ti namesto Cpu-ja Intel Core2 Duo E6750 173 priporočam E2180(ki se brez problema iz 2ghz navija do 3.4ghz) tudi sam si ga lastim tistih 100eur ki prišparaš pa daš za grafično kartico, priporočam ti 8800GT...

NightHawk ::

da si mal tole temo sposodim...

sam sem cist ven iz tega odkar sem kupil svoj komp (vec kot eno leto). Zapažam da je Intel zelo pridobil na popularnosti...vcasih je bil po vecini AMD in sedaj je v vseh topicih omenjen Intel - je to sedaj bolj racionalen nakup? Sam bi potreboval ravno nekaj takšnega in do sedaj nisem zasledil teme, kjer bi nekdo priporočal amd dvojedrnika :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pocen komp za družinske potrebe

Oddelek: Kaj kupiti
171764 (1267) ReBi
»

Nov amd proc +plata,kaj bi bilo best buy za... (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
524694 (3487) x45
»

Kaj menite o tej konfiguraciji?

Oddelek: Kaj kupiti
20747 (747) AngelOfDeath
»

kupujem komp-rabim pomoč

Oddelek: Kaj kupiti
81194 (1194) pozitron
»

računalnik za pisarniško delo - kaj in kje?

Oddelek: Kaj kupiti
231701 (1247) MEDENA

Več podobnih tem