» »

LED svetila

LED svetila

robert512 ::

zadnjic sem bil v neki elektro stacuni in sem med drugim kupoval cisto navadne reflektorkse zarnice, nakar zraven sebe zagledam neko cudo s porabo 1W.

po podrobnejsem pregledu ugotovim da gre za OSRAM LED reflektor s 70 ledicami bele barve na klasicnem E27 navoju s prikljucno napetostjo 230V. Tudi cena se mi ni zdela tko astronomska - 10€.

Sploh nisem vedel da ze obstajajo LED svetilke, saj vsi reklamirajo samo varcne zarnice 8-O

Zdej me pa zanima kolk sveti tale hudic. Vem da 23W varcna zarnica sveti enako kot 120W klasicna. Kolk pa da od sebe tale 1W ledica ?!

Sem presaril ze ves internet in edino na eni cudni strani sem nasel neko kvazi primerjavo med 35W neonko in 3W LED.

any idea ?

bosto ::

Poglej si tole temo.

Azrael ::

Tema na S-T. Kot je videti zadeva ni za normalno uporabo.

Drugače iz varčne žarnice dobiš približno 2x več svetlobe, kot iz klasične na žarilno nitko (seveda, ko se varčna žarnica ogreje). O zanič barvi svetlobe, pa kdaj drugič.

Žal je 4x več svetlobe, kot oglašujejo varčne sijalke možno samo v teoriji, saj je sama "žarnica" varčne sijalke ni ravna cev, je zvita in si tako sama sebi zakriva svetlobo, ki potem ne osvetljuje prostora. Proizvede se, samo kaj ko ni nič od nje.
Nekoč je bil Slo-tech.

robert512 ::

no tudi danes sem se v stacuni preprical da je stvar neuporabna za razsvetljavo po bajti ...

torej mi se zmeri ostane klasicna ali neonka ... kot pred 50 leti :D

zanimivo, kako na nekaterih podrocjih tehnika siba s svetlobno hitrostjo, nekje pa se komajda premikamo ... tele ledice so napovedovali ze zadnje desetletje in ko sem zagledal zarnico v merkurju sem si reku evo, koncno smo le nekaj dobili ... ja prst v r****


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gospodinjske žarnice (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
594121267 (90191) BigWhale
»

Varčna sijalka vs. žarnica (stroškovno) (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
9927104 (22430) BlaiseM
»

Jutri zadnji dan prodaje 75-vatnih žarnic (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
12029087 (24702) Spajky
»

Varčne - so nevarne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
8220354 (17171) Furbo

Več podobnih tem