» »

Prosim pomagajte!!! štipendija

Prosim pomagajte!!! štipendija

pŁexXxi§ ::

Hej vsem skupaj!
Mam eno vprašanje.
Moj primer:

Naredila sem 5 letno trgovsko šolo.
Nato sem šla v maturitetni tečaj(2005/2006), katerega nisem naredila(imela sem namreč 3 popravne), v tem letu maturitetnega sem pa dobivala republiško štipendijo.
Zavodu nisem javila da nisem naredila maturitetnega, nisem niti vedela da se mora to javit(je to res? ). Prepričana sem bila, da oni to nekak dobijo podatke da nisem naredila.
Nato sem se naslednje leto(2006/2007) vpisala kar na en fax, tolk da sem imela status, da sem lahko delala. Za to leto seveda nisem prosila za štipendijo. Letos konc avgusta sem se izpisala iz tega faxa, saj sem se vpisala na drug fax, ker bom sedaj resno študirala in to izredno.
Zanima me ali je možnost, da za to leto(2007/2008)prejmem štipendijo, glede na to kakšno je moje stanje? Živim z mamo in mlajšim(star 14let) šolo obveznim bratom 20km iz mb. Mama je brezposelna, z očetom nimam stikov, očima pa več ni, lani je umrl.
Rok za oddajo je itak bil do včeraj, 3. 10., vendar sem jaz vseeno oddala to vlogo za pridobitev republiške štipendije za 2007/2008.
Ali je možnost da štipendijo prejmem? So sploh kake možnosti?

Ve kdo odgovorit na moje vprašanje?


Hvala vsem skupaj!

Lep pozdravček

kixs ::

Maturo si naredila? Ce ja, potem ni panike glede stipendije. Ce je nisi, potem bi morala denar vrnit.

Ce imas pogoje (izpolnjujes cenzus), potem je mozno, da bos dobila. Je pa odvisno od tega, kaksen je status prejsne stipendije.

Glede zamud pri oddaji prijave, pa ne bi vedu.

lp

pŁexXxi§ ::

ne,mature nisem naredila.imela sem 3 popravne,lahko bi šla na jesenski rok,pa sem se potem odločla da ne grem delat ne popravnih,ne mature.brez popravnih pa mature tak ne morš delat.


kaj to misliš status prejšne štipendije ?

zamudla itak nisem,ker sem v ponedeljek že oddala vlogo.

lp

jrtjtejtt ::


Nato sem šla v maturitetni tečaj(2005/2006), katerega nisem naredila...Nato sem se naslednje leto(2006/2007) vpisala kar na en fax

Kako si pa pršla na faks brez mature, a se to da?

Po vseh pravilih bi morala vračat štipendijo za nazaj, če nisi nardila letnika v katerem si jo prejemala. Glede prejemanja štipendije za to leto: če si oddala vlogo pol boš itak hitr zvedela, ali izpolnjuješ pogoje ali ne. Če je ne dobiš, pol pojdi direkt na zavod in jim pojasni situacijo. Samo glej, da se ne bodo spomnl, da bi ti mogla eno leto štipendije še vrniti.

pŁexXxi§ ::

ja se mam poklicno maturo narejeno.mam srečo glede poklicne kr sem jo zlo dobro nardila,pa sem pol v tretjem roku poslala na dva faxa(visokošolski študij),na kterih je bilo največ prostih mest pa sem bla pol celo na oba sprejeta. tak da sem pol bla na faxu vpisana,samo nisem hodila,kr sem bla zarad statusa vpisana..


spomnli se itak bodo da bi mogla vračat kr morš dat zram vloge še kopijo spričevala preteklega leta(torej v mojem primeru tistega leta ko sem hodla v maturitetnega)...tam pa tak mam zlo slabe ocene...............


eni pravjo da nem dobla eni pa da je možnost.

odvisno...verjetn morš na zavodu jim full "zagnjavit",maybe da bo..

kaj vem


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Štipendija (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Šola
1921492390 (6132) MIHAc27
»

Vpis na srednjo šolo za status (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Šola
426201733 (40550) Filip8
»

Vračanje štipendije, si lahko kaj sami vzamejo z računa ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7834547 (14750) next3steps
»

FE Prestop iz UNI na VSŠ

Oddelek: Šola
325728 (4811) stalker
»

ponavljanje poklicne mature

Oddelek: Šola
154341 (4145) frenk

Več podobnih tem