» »

FE Prestop iz UNI na VSŠ

FE Prestop iz UNI na VSŠ

fRiK0 ::

Ali se da prestopit? Sm zajebu 1 letnik in bi rad su na VSŠ 1 letnik pa me zanima ali se to da in kako pa kaj... Ali tudi v tem primeru veljajo pogoji za ponavljanje letnika. Če kdorkoli ve karkoli o tem naj pove.
Hvala

LP Tadej

schurda ::

Ne vem kakšni so pogoji, vem pa nekaj: To ni isto kakor prestopit iz tehnične na poklicno. Faks je faks in ne mislit, da bo bistveno lažje. Po moje se vpišeš normalno, samo da ti priznajo izpite. Ampak adijo potem ponavljanje, štipendija, celo morda dom.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

ssokec ::

Imel sem par sošolcev, ki so tako prestopili, se mi zdi da moraš napisat prošnjo, narejeni izpiti pa se ti priznajo.

schurda ::

Zapomni si: na faksu moraš za vsako stvar, ki ni regularna, napisati prošnjo. In potem vedno odloča komisija o teh stvareh. Panike, da bi te ne vzeli pa ni.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

fRiK0 ::

Prosnjo in kam jo posljem? Kaj pa ce se mi ne gre za ispite ali je tudi potrebna prosnja? Mam namrec narejen samo 1 izpit...
Hvala

LP Tadej

Poldi112 ::

Napisat moras prosnjo, da bi se rad izpisal iz faksa. In rabis potrdilo o opravljeni maturi. Tam potem dobis se en zig gor. V isto prosnjo napises se, ce ti lahko priznajo izpite. Jaz sem naredil to. Potem se gres vpisat v prvi letnik vss. Das jim prosnjo, oni te izpisejo in ponovno vpisejo. Tako je bilo z mano. Se pa to steje isto kot ponavljanje.
LP

fRiK0 ::

Aha pa si to izvedu na FE? Aja pa stos je v tem da jaz se nimam pogojev za ponavljanje...
Hvala

LP Tadej

Poldi112 ::

JA, jaz sem to izvedel na FE v lj. Stos je v tem, da ne rabis pogojev za ponavljanje, ker ne ponavljas, ampak menjas solo. Se izpises in ponovno vpises. Zato rabis prosnjo. Tudi jaz sem naredil en sam izpit. Ampak s stalisca ugodnosti, ki jih imas kot student, je to enako kot ponavljanje. Ce menjas faks ne mores vec ponavljat, in ce ponavljas ne mores vec menjat faksa (ok, lahko gres izredno).
Kaj te je sesulo? Slivnik ? Stanovnik ?

fRiK0 ::

Slivnik v povezavi z lenobo ima veliko moc :)
Hvala

LP Tadej

fRiK0 ::

Aja pa se to me zanima a prosnjo za izpis pa uveljevljanje izpitov dam zraven pri vpisu? Pa ce mi lahka prbl. napises kako naj bi ta prosnja zgledala?
Hvala

LP Tadej

Izak ::

Mene tudi zanima kako mora prošnja zgledati in kaj mora vsebovati!

Zelo bi bu hvaležen če bi mi kdo poslal kakšne vzorc na mejl...

Res bi bu hvaležen, se lahko komot zmenmo za kšno biro kje... :))

slayer@volja.net

Najlepša hvala!

schurda ::

Poldi, kaj je narobe s Stanovnikom? Meni je bil mentor za en seminar, pa tako dobrega še nisem imel, res ne. Res je zahteval precej, a potem je bil zadovoljen. Pa še pomahal mi je enkrat na cesti, ko ga nisem videl.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

the_unborn ::

Kako pa je z omejitvijo pa s stevilom tock z mature v tem primeru, je to pomembno? Ker sem na istem kot fRiK0 pa me zanimajo iste stvari:)

schurda ::

Pa še tole: če nardiš vse izpite, razen enega, potem lahko rečeš "ja, tale me je sesul". Če pa narediš enega, potem je čisto vseeno koga kriviš, ker si se sesul sam.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

the_unborn ::

A mi lahko kdo napise kako mora zgledati taka prosnja za prepis in UNI na VSS in kaj vse mora vsebovati:)
Hvala!

Poldi112 ::

schurda
Nic ni narobe s stanovnikom, jaz sem hodil na njegova predavanja, ceprav me je imel Brajnik na izpitu. Omenil sem ga zato, ker izstopa iz povprecja po tezavnosti glede na kolege, ki ucijo isti predmet. Drugace se strinjam da je dober profesor.

V prosnji pa napises da bi se rad izpisal. Pa mogoce se razlog. Za obliko pa lahko pogledas na zavod za zaposlovanje. Tam imajo precej primerkov.

fRiK0 ::

Poldi112 tista tvoja varjanta se ne izide ker moras met tudi za prestop na VSŠ pogoje za ponavljanje, ker drugace moras pavzirat... Lahko se pa odlocis a bos pavziral UNI al VSŠ. Jaz sm se odlocu da bom VSŠ in delal izpite za VSŠ in pol se vpisal v 2 letnik, samo bom pa brez študentskih privilegijev. :( Jaz bi tud rabu primer te prosnje kaj naj napisem in tako dalje...
Hvala

LP Tadej

Poldi112 ::

Meni se je izsla. Naredil sem Racunalnistvo 1, kar vsekakor ni pogoj za ponavljat. In tu tudi ne ponavljas, ampak se prepises. Zamenjas faks. Nisem pa ziher da niso spremenili pravil. Jaz sem zdaj absolvent...

Poldi112 ::

tole je iz zavoda za zaposlovanje primer prosnje za delo. za prepis je pa itak samo formalnost tako da se ti sploh ni treba sekirat. samo reces da se hoces izpisat, ker bi rad vpisal 1. letnik vss. in to je to.


Peter Leban
Ljubljanska 123
Domžale
tel. 650 972
Domžale, 12.9.1997



KOMAR d.o.o.
Vrhniška 14
Ljubljana




ZADEVA: Ponudba

Na osnovi telefonskega pogovora sem prišel do informacije, da iščete novega sodelavca za kurirska dela in delo v ekspeditu.

Star sem 19 let in še nisem bil redno zaposlen. Opravljal pa sem različna dela preko študentskega servisa in po pogodbi. Največ delovnih izkušenj imam prav pri kurirskih delih. Sodeloval sem predvsem s pošto in banko, obvladam pa tudi različna dela pri vzdrževanju vozil. V ekspeditu sem pomagal predvsem pri pakiranju in odpremi. Pri tem delu sem skrbel za potrebno dokumentacijo tako pri odravi pošiljk kot pri sprejemanju novih naročil.

Med ostalimi deli, ki sem jih opravljal dalj časa, naj omenim nabavljanje rezervnih delov za gradbene stroje, delal sem tudi v skladišču in razvažal različno blago ter opravljal razna dela v proizvodnji.

Končal sem osnovno šolo, v srednji šoli pa nisem bil uspešen.

Imam izpit B-kategorije. Pri delu sem hiter in vesten.

Veselim se vašega vabila na razgovor in vas lepo pozdravljam.

Peter Leban

Goldee ::

LP!
Sem obudil en staro temo, da ne bi nove ustvarjal, ker me nekaj v tem kontekstu zanima.
Torej, kako je pa s prepisom iz UNI Fe na VSS Fri? Namrec, moja situacija je taka - 2004/05 sem se upisal na UNI Fe in kmalu (tam februarja) spoznal, da ta smer sploh ni zame! Odlocil sem se za Fri. Ima kdo podobne izkusnje? Zdaj pa bi vas prosil, ce mi lahk svetujete, ker student lahk studentu najbolj pomaga. :) Seveda se bom sel tud na faks pozanimat.

Najlepsa hvala za odgovore ze vnaprej.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

STASI ::

Kot je že zgoraj omenjeno je pogoj da se prepišeš na drugi faks kot prvo da je dovolj prostih mest, če jih ni pol bo težka. Drugo moraš se izpisati iz programa, ki ga trenutno študiraš in šele potem vpišeš na novi program. Kaj moraš imeti seboj pri izpisu:
-indeks
-maturitetno spričevalo(orginal)
-prošnjo da bi se rad izpisal iz te pa te fakultete
S tem greš do vašega študentskega referata in tam ti bo referentka žigosala in podpisovalaa stvari(od faksa do faksa so verjetno potrebne stvari drugačne).
Vpis na nov program pa je enak kot takrat ko si se vpiseval v prvi letnik.(A si slučajno oddal prvo prijavo? )
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

H4rVeSteR ::

Jaz sem se na FE UNI upisal 2001/2002. Po dveh letih gladanja u luft sem se odločil za
VSŠ in sicer tako, da sem napisal prošnjo za možnost opravljanja izpitov na smeri VSŠ, ki sem jo oddal v referatu. Po nekaj dnevih sem dobill odločbo v kateri so mi le to omogočili. Prošnja pa je izgledala nekako takole :


ime,priimek
naslov
kraj

Fakulteta za elektrotehniko
Komisija za dodiplomski študij
Tržaška 48
1000 Ljubljana

Zadeva: Prošnja za možnost opravljanja izpitov na FE, VSŠ

Sem xxxx xxxx, moja vpisna številka je 640xxxxx. V študijskem letu xxxx-xxxx sem bil redno vpisan na Fakulteto za elektrotehniko-UNI. Vendar pa sem od takrat opravil samo x izpitov, in sicer xxxxx, pri profesorju xxxxx. Letos pavziram xxxxx leto vendar pa želim študij nadaljevati in sicer na visokošolski smeri zato vas naprošam, da mi omogočite opravljanje izpitov na VSŠ. Za odobritev moje prošnje se vam najlepše zahvaljujem.
Lep pozdrav

V Ljubljani ....

tole sm jst oddau in ni blo nobenga problema. No ja, ker sem imel status pavzerja (nisem imel pogojev za ponavljanje) sem vse izpite moral plačat in sicer lani po ceni cca 7300sit, letos pa po cca 8000 sit kar ni malo vendar se je splačalo. Pravtako sem si moral zrihtat zavarovanje kot občan + nisem mogu delat prek študenta. Bom pa zato imeu v šolskem letu 2005/2006 vse ugodnosti. :D

PS: če se je ta sprememba študija štela kot ponoven upis pa ne vem, vendar močno dvomim glede na to, da nisem imel statusa študenta po zamenjavi UNI=>VSŠ , torej sem bil pavzer smeri UNI, ki opravlja izpite VSŠ za upis v 2. letnik VSŠ. I guess
***I have a dream***

christooss ::

a izpišiš se lahko kadarkoli med uradnimi urami v referatu. Hm kakšna pa zgleda prošnja za izpis? A lahko da kšn predlog :)

ime,priimek
naslov
kraj

Fkkt....

Zadeva: Prošnja za možnost izpisa iz programa Kemijski inžinir Uni

Sem xxxx xxxx, moja vpisna številka je 640xxxxx. V študijskem letu xxxx-xxxx sem bil redno vpisan na fkkt smer xxxx-Uni. Vendar pa nisem opravil nobenih študijskih obveznosti. Študij hočem nadaljevati in sicer na FRI-UNI zato vas naprošam, da mi omogočite opravljanje izpitov na VSŠ. Za odobritev moje prošnje se vam najlepše zahvaljujem.
Lep pozdrav

V Ljubljani ....

A bo kul :)
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Zgodovina sprememb…

Goldee ::

Ma js sm sou uceri na fax in vprasu uno sjoro, ka tam dela, kako je s tem prepisom. In mi je zacela ukladat, da mores imet pogoj, ce hoces prestopit iz 1 letnika UNI v 1 letnik VSS. Mores pa met 15 ur strokovnih predmetov. Mislem kera logika. Js sm ji sicer povedu, da se mi zdi to ful cudno, ampak ona je se zmer tupila svoje naprej in me obravnavala kot "ponavljalec 1 letnik VSS". Sam js nism ponavljalec, bi se rad sam prepisu, zamenju studij. Potem mi ni dalo miru zato sem sel vprasat na univerzo. Ko sm ji omenil kaj mi je povedala una zenska tam na informacijah me je sam debelo pogledala. Situacija je pa taka: Prepises se lahk kamor hoces, ce so le prosta mesta in ce imas pogoje (matura oz. poklicna matura). In ni treba nobene prosnje ampak samo izpis, ter ponovni vpis. Morem priznat, da se mi je kar malo oddahnilo, ko sem to slisal, ker po tistem, kar so mi rekli na faxu bi mogu js letos pavzirat - adijo dom, stipendija pa itak gre.
Tko da zdej vem pri cem sem in hvala za vaso pomoc.:)

LP!
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

bzp ::

FE si pravila malo po svoje razlaga. Dejansko ko se s komerkoli pogovarjas (izven FE, v organih univerze po moznosti), ki ima kaj pojma o tem, te samo cudno gleda pa povsod prides do zakljucka da je pri nas pravi Texas. Ce se nekaj spomnijo, se lahko na glavo postavis pa imas na svoji strani pol univerze, pa se vedno ne bo pomagalo. Preverjeno na lastni kozi.

Goldee ::

Ok BZP, verjamem. Sam tisti pomembni del pa ne morejo kar spremenit - da rabis tocke za prepis?! Kaj tocno je bila tvoja izkusnja?
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

bzp ::

Ma s prepisom pomojem res ne tezijo tolk, se je par sosolcev prepisal z UNI na VSS pa kolikor jaz vem, nobeden ni imel kaksnih problemov ... sploh ce ne tezis da bi sel v 2. letnik ... eden pri nas je, ce se prav spomnim, na koncu 2. UNI sel v 3. VSS, so mu precej izpitov priznali, ampak je bil problem da je moral vse vaje za nazaj in tekoce leto opravljat ...

Goldee ::

No, saj men je pomembno edin to, da ne komplicirajo, ce se hoces prepisat na vss. Use kul potem. Hvala za pomoc.
lp
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

christooss ::

Goldee a pol samo prideš tja rečeš da bi se rad prepisal na drug faks daš index in podpišeš nekej pa greš?

Kolk časa ti je pa to vzel?

A se lahko izpišeš po tem ko si že vpisan na drug faks. Do kdaj se morš izpisat. Na straneh faksa nism nč najdu
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Goldee ::

Vpisi za drugo zeljo so od 30.8 do 10.9. Najprej se mores izpisat iz tvoje smeri, potem se vpises pa na smer kamor bi zelel iti. Ne vem kolk casa ti bo vzelo, ker sam se nisem naredil tega ;)
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

christooss ::

Hm jest sm ŽE sprejet vpis mam pa v torek

A se lahko izpišem šele v ponedeljek?

Nevermind bom poklicu na šolo jutr
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

christooss ::

No cko je prnest morm index pa študentsko pol bom pa moral podpisat eno izjavo. In to je to
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

stalker ::

Obujam to temo, da ne smetim z novo...

Stvar je taka: sem pavzer na FE UNI (1. letnik) in po večkratnem poskušanju da bi naredil pogoje sem se odločil da se prepišem na VSP. Tukaj nastane težava: na referatu so mi povedali, da rabim za vpis v 1. letnik VSP 15 ur, drugače ne dobim statusa študenta. Imam pa 8 ur, današnja 2 izpita kljub učenju nisem naredil. Meni se gre za status, nebi rad šel na VSP in še eno leto pavziral. Tam pravijo nekaj o prepisu, jaz bi se pa rad izpisal iz UNI in se vpisal na VSP v prvi letnik na novo. Ponavljal še nisem. A je treba s kakšno prošnjo it na referat al kako? Koliko časa to traja?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vpis na srednjo šolo za status (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Šola
426198232 (37049) Filip8
»

FRI, neuspešno leto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10134417 (29499) bluefish
»

Info o vpisu na drug fax

Oddelek: Šola
282674 (2143) stromar
»

FRI

Oddelek: Šola
71072 (1018) kopernik
»

A se je kdo letos prijavo na FRI (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
1047976 (6076) grmek

Več podobnih tem