» »

ponavljanje poklicne mature

ponavljanje poklicne mature

frenk ::

imam en manjši problem...opisal sem se na naroben fax:D...zdej me pa zanima ali lahko jest letos ponavljam poklicno maturo+peti predmet in se naslednje leto vpišem na drug fax?...zanima me tud ali se ponavljanje mature plača in ali moram hoditi na kakšna predavanja za 5. predmet:\

frenk ::

al se mogoče da ponavljat samo del mature?...al grem lahko delat samo 5. predmet?:\

flipflop ::

Mislim da moraš iti na maturitetni tečaj,opravljaš pa celo maturo še enkrat. Sam nisem ziher.

bosstjann ::

V dveh letih maš pomoje pravico popravljat rezultat poklicne mature. Za peti predmet se moreš predprijavit do 15.12.2003 in si plačnik ker nimaš statusa dijaka.

Kam se boš sedaj vpisal?

frenk ::

uni fri:D

15.128-O...bom takoj jutr poklical...pa tnx da si povedal:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk ()

frenk ::

je reku da do 20.12., poleg tega imam pa oprevljanje petega predmeta in mature zastonj:))...baje se peti predmet dela nekje v februarju...je to res?

frenk ::

samo še nekej...al je status dijaka in status študenta isto?...oz. če imam naprimer status študenta, al mam usen zaston peti predmet?

...zanima me tud kako bo s štipendijo?:\

OwcA ::

Zakaj se raje ne prepišeš? Če si na kakšnem sorodnem faksu, ti bodo verjetno tako priznali kak predmet.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Gandalfar ::

frenk: zakaj tocn, ti ni na fiziki vsec.. saj matematike na FRIju ni kaj dosti manj .. pomojem, da lepo naredis prvi letnik in se potem prepises na FRI.

bosstjann ::

ok lansko leto je bilo do 15.12

ali za fri uni potebuješ samo peti predmet

roki za pravo maturo so bili lansko leto samo spomladanski in jesenski rok

za poklicno maturo če jo želiš opravljati znova pa vrjetno da kar zimsko naj lažjo uzameš saj bojo bolši rezultati

teleban ::

Kokr sm te jst razumel maš ti poklicno maturo že narejeno (jasno saj si na faks upisan), zdej bi pa rad šel zbolševat svojo poklicno maturo, ker maš verjetno premalo točk da bi se upisal na FRI.
Ja, da se it zbolševat poklicno maturo, in to že v februarju, sam jo pa moreš plačat (kokr vem) in to zato ker si jo že opravil, ker če pa še ne bi mel opravljene bi pa mel pravico še mislim da 2 al 3x brezplačno delat, tko jo morš pa zdej plačat (okrog 10000sit za predmet).Možno pa da je treba plačat zato ker je februarski rok.Zbolšuješ lahko pač une predmete s katerimi nisi zadovoljen al pa kr celo poklicno maturo.
Kako je s 5. predmetom pa ne vem čist točno.
Če se hočeš upisant na univerzitetni študij rabiš samo še dodatni 5. predmet in nobenega maturitetnega tečaja. Ker sej za večino faksov je dovolj že dodatni 5. predmet in že se lahko upišeš na univerzitetni študij. Obstajajo pa izjeme kot so ekonomska fakulteta, pravo, medicina za katere rabiš pravo maturo. (če pa rabiš pravo maturo pol moreš it pa delat maturitetni tečaj).
Z datumi nism čist prepričan kako je ampak mislim da je res okrog 20.rok za prijavo če hočeš it na februarski rok.
Če je kdo opazu kakšno narobno informacijo naj me kr popravi >:D

Frenk pa še to, na kero šolo si pa to klicu, ker ko sm se jst zase zanimu so mi rekli da je treba za dva predmeta plačat okrog 20000sit

frenk ::

OwcA: sem na strojnem faxu(vsš), grem pa na fri(uni) in pomoje ni velik skupnega razen matematke in fizike:)...bom pomoje tale let raj kšn šiht dobu in delal, da bom zaslužu za štipndijo, ki je naslednjo leto ne bo

Gandalfar: sej nism na fiziki...poleg tega pa imam rad matematko, prepisujem se pa zato, ker je na strojnem 100x več piflarije

bosstjann:jap samo pokl. matura in 5. predmet...zakaj so pa na zimski boljši rezultati?:\

teleban: pomoje d vsen ne bo treba plačat, ker mam status študenta...pa tud če bo za plačat nebi smel bit problem:)...klical sem pa na SESŠ Kranj, kjer sem letos dokončal 4. letnik smeri Računalniški tehnik in je verjetno zato zastonj:)

no zdej se morm pa samo še prjavt na peti predmet...ubistvu mi mature ni treba popravlat če peti predmet pišem 5...ampak mam tako slabo maturo, da bom vseeno pisal...je pa problem, ker je pokl. matura vredna le 20% vseh točk...no ja če je zastonj bom pač vse popravljal...zanima me samo ali lahko trenutno pokl. maturo poslabšam če pri ponavljanju pišem slabše al se prizna bolša ocena?:\

teleban ::

Ne, mislim da je poslabšat ne moreš in se ti vpiše bolša ocena.
Ampak neki nism čist dobr razumel zakaj poklicna matura šteje samo 20%, a tko je za FRI uni al kaj.
Ker ponavad se šteje 60% poklicna matura in 40% šolski uspeh.

frenk ::

teleban: obstaja razlika med poklicno maturo in maturo...pri maturi je tko kot si ti reku, pri poklicni je pa 20% poklicna matura, 40% peti predmet in 40% uspeh:))

teleban ::

frenk: Ja sej vem kakšna je razlika med poklicno in pravo maturo.;(
Sam nism pa vedu da je ta 5.predmet tok pomemben in da ti da tok velik %.

frenk ::

damn;(...peti predmet lahko delam ampak ne morem delat seminarske naloge za peti predmet...sicer je bla pa zdele samo predprijava...prijava je pa šele marca...sem se pa prjavu na zimski rok opravljanja poklicne mature:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Peti predmet dodatno

Oddelek: Šola
123536 (3245) St235
»

Iz poklicne na splošno maturo

Oddelek: Šola
83299 (3220) kr1ženska
»

Izračun točk pri maturi; damn, resn ne vem, kak se to računa!

Oddelek: Šola
206434 (5527) KandazaR
»

Kako je s pogojno pozitivno oceno na poklicni maturi?

Oddelek: Šola
227473 (7264) Microsoft
»

elektr...računalniški tehnik...ali tehnična gimnazija?

Oddelek: Šola
314498 (4051) DavidJ

Več podobnih tem