» »

Komitent katere banke ste???

Komitent katere banke ste???

D-factor ::

LP!

Zanima me pri kateri banki se najbolj splača biti komitent. Z splača imam v mislih razne ugodnosti... tiste ki me zanimajo najbolj so - kratkoročno gledano kakšen kredit za avto in dolgoročno kakšen stanovanjski kredit.
Prosim vas za mnenja če ste, pri kateri ste in seveda zakaj ste se tako odločili...

Sporočilo moderatorju: nisem vedel kam naj uvrstim temo, in če je neustrezna jo boš tako premaknil ;)

dolenska ::

komitent nlb
- ker ima največ bankomatov
- ima največ bank
- ker sem imel že prvi račun tam sem vzel tudi sedaj gold kartico

Cokolesnik ::

Včasih je bilo malce drugače, človek je imel občutek, da dobi "ugoden" kredit pri izbrani banki le, če je v tistem trenutku njen komitent, danes pa vse kaže na to - vsaj na prvi pogled, da ti banka v borbi za "kupce" svojih storitev ponuja docela enake pogoje pa si ali nisi njihov komitent oz. dovolj je, da si komitent od nakupa njihovih storitev dalje.

Zakaj nimam NLB:
- ker imajo največ težav z e-bančništvom, pa naj ne gre le za nedelovanje storitev ampak tudi počasno delovanje ob vseh plačilnih "konicah".

Zakaj imam SKB:
- obratno.

Enkrat je nekdo omenil in bi se kar podpisal pod njegov prispevek: v NLB-ju te povečini (izjeme so dovoljene) ne jemljejo kaj prida, če nisi primerno oblečen. A to zate najbrž ni pomembno, saj sprašuješ po konkretnih ugodnostih.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

dukenukem ::

Na gorenjski banki,pa bo treba zamenjat,ker je nesposobna banka,če podjetje nakaže plačo zjutraj, jo v tej banki uknjižijo šele popoldne ,tko da pred 17h ni plače na računu;(( Kolegica k ima firmo, je pa zutraj nakazala večjo vsoto na račun ,popoldne je pa prišla dvignit nekaj denarja in ji rečejo da ga na računi ni:\ seveda je popizdila,maji neke mučke z tem dnarjem ,zgleda da se jim pozna če ga sami imajo par ur dalj ;)

jype ::

komitent skb
- ker ne hodim na bankomate
- nisem bil v banki odkar sem nazadnje pohabil password generator za online banking
- ker sem imel prvi račun pri nlb in so se obnašali, kot da oni meni nosijo denar, ne pa jaz njim

Modri dirkač ::

UniCredtiBank (bivša Bank Austria)

- korektni
- stvari se rešijo takoj
- na banko grem samo, kadar denar položim, vse ostalo po netu

Aja, ne zaračunavajo provizije pri dvigu na drugem bankomatu.:)


Bil pri NLB-ju in sem vedno čakal v vrsti po pol ure, klik je en podn online bančništva, čudne fore pri kreditih, tečne zaposlene, posebej v moji matični enoti
Everybody lies!

Saladin ::

SKB.

Ni take gužve, prijazen odnos, prvi račun, znanec u firmi.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Saladin ()

Tr0n ::

Volksbank ima baje ugodne pogoje.

Sicer sem tudi pri NLB, ker se mi nekako ne da it drugam in sem se precej navadil klika. Z njim dosedaj nisem imel problemov.

smile- ::

hypo alpe adria

- ker mi ni treba gledat na katerem bankomatu dvignem (ni provizij)
- ker lahko vse kar rabim opravim preko e-poslovanja (sprememba limita, spremeba anuitete....)
- ker so imeli najugodnejše kredite ko sem jih rabil...
- prijaznost

jperc21 ::

Nkbm ( Nova kreditna banka Maribor )

Glede plače ti jo knjižijo takoj ( če šef nakaže plačo ob 9 zjutraj , jo boš lahko koristil že ob 9 oziroma par minut pozneje ).

LP
Keep your head up, even when the world is hard, never give up!

St@jler ::

Zaenkrat še NLB, predvsem zaradi široke mreže bankomatov, ampak kot vidim, da nekateri drugi nimajo provizije, malo razmišljam o Hypo.
Imam še pri Abanki, kjer pa ne uporabljam preveč, je ostal račun še iz mladih let, ko smo polnili ježke z tolarji :D

mauzer ::

Moje izkušnje z NLB:

- nikdar čakal, kjerkoli več kot 3minute
- prijazno osebje, vzamejo si čas za stranko
- ko sem reševal kredit za avto, so bili zelo korektni, prilagodili so se v vseh pogledih
- NLB Klik deluje brez problemov
- glede posebnih želja za kredit sem se brez problemov dogovoril z vodjo poslovne enote


Moje izkušnje z NKBM:

- kadarkoli sem prišel na banko (dvignit večjo vsoto denarja, urejat za bankanet, ipd.) vedno sem čakal NAJMANJ 30min!!!
- brezobzirno osebje, pred okencem čaka 10 strank, gospa za okencem pa veselo z kolegico čveka 5 minut!
- pri kreditih, zavajanje strank (obljubljajo kredit "takoj", prideš tja, zahtevajo vse mogoče papirje od delodajalca ipd. v reklamah pa oglašujejo da samo z bančno kartico in osebnim dokumentom!)
- vodstveno osebje nedosegljivo za "navadne" stranke, ki imajo pritožbe zoper njihove zaposlene za okenci
- Bankanet je imel "izpad" zaradi vzdrževalnih del vsaj 1x tedensko!
Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mauzer ()

Buggy ::

Zanimivo kako so izkusnje razlicne, verjamem pa da so mocno povezane kdaj si imel vecje opravke z banko.
Sam sem z veseljem zapustil NLB, saj mi je bila maticna poslovalnica cela katastrofa. Cakanje , arogantnost osebja, nefleksibilnost.
To so bili se casi, ko so se mislili da si to lahko privoscijo (cca 3 leta nazaj), saj kasneje ko sem sel urejati neke stvari za zeno je bila zgodba in pristop drugacna, navkljub temu da je bilo osebje isto :)
Sam sem prebegnil k Hypo banki saj je bila razlika kot dan in noc. Osebje prijazno, razumevajoce, osebni bancnik mi je svetoval okoli stanovanjskegakredita (mimogrede takrat je bil dalec najbolj ugoden CHF) in z njim sem imel pravi posvet okoli moznosti, ki jih imam in osebno se je angaziral, da so se stvari realizirale v moje dobro.
Ocitno je NLB (malo pozno) sprevidel da je potrebno imeti konkurencne ponudbe in pravi odnos do stranke, saj zdaj slisim od vecine sodelavcev da so zadovoljni z uslugami, kar prej ni bila praksa. So pa na racun svojega obnasanja ter nefleksibilnosti ter dragih posojil zgubili veliko strank.

MiranRxx ::

Imam SKB in NKBM

Vsaka ima nekaj prednosti.
SKB ima ugodno varčevalni račun. NKBM vsi trajniki so "brezplačni", plačaš enako eden ali deset.
SKB ima zelo praktičen SKB NET. NKBm ima zelo "zakompliciran" bankanet.
Torej odvisno kaj potrebuješ!
Za vse ki bi radi poleteli ali se šolali: http://www.lcm-club.si/
jadralno.letenje@amis.net

PlayTheGame ::

Točno tako, odvisno kaj potrebuješ oz. kaj boš največ koristil. Sam imam opravka z bankami v službi (e-bančništvo). Moji vtisi glede tega so naslednji:

- ABanka: Zelo dobra odzivnost (hitro nakažejo, hitro osveževanje podatkov), višji stroški poslovanja kot pri konkurenci
- SKB: Dobra odzivnost (enako hitro nakažejo, relativno hitro osveževanje podatkov), glede stroškov poslovanja so za določene stvari ugodni, za določene pa ne
- Hypo: Včasih slaba odzivnost (problemi z nakazovanjem denarja), glede stroškov so spet nekje bolj ugodni kot konkurenca, ponekod pa slabši
- Unicredit (bivša Bank Austria): Slaba odzivnost (problemi tako pri hitrosti nakazovanja denarja, kot tudi pri osveževanju podatkov, zaradi tega imamo dosti reklamacij oz. pritožb), na drugi strani pa so stroškovno gledano daleč najbolj ugodni.

Vem da so razlike med poslovanjem s pravnimi in fizičnimi osebami ampak vseeno ti da tole nek vpogled v odnos določenih bank do svojih strank. Nobena banka torej ni idealna, vsaka ima svoje dobre in slabe stvari. Tako kot rečeno je odvisno kaj potrebuješ oz. katera pozitivna lastnost ti je prioriteta.
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera banka? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
469140938 (4189) TrumpDonald
»

katera Banka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19053144 (2667) cortez
»

Izbira banke (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19452292 (29027) MrStein
»

Sparkasse ali SKB? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7931660 (21169) Invictus
»

Pri kateri banki ustvariti bančni račun? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6610031 (8015) vasquez

Več podobnih tem