» »

Pri kateri banki ustvariti bančni račun?

Pri kateri banki ustvariti bančni račun?

1
2
»

Smurf ::

Bankam je v interesu, da ljudje hranijo pri njih cimvecje zneske.

V praksi zgleda nekako tako. Ti naložiž na banko 1000 € in ji s tem omogočiš upravljanje s tem denarjem. Banka nato kreira tako imenovani knjižni denar (ki je nekajkrat večji, v tem primeru npr. 3000 €) in ga posodi podjetjem/posameznikom.

Če pa nobeden nebi hranil denarja na banki, to ne bi bilo možno ;) .

madmitch ::

Smurf, eno povprečno podjetje banki zaleže za dve ulici pešakov, dela je pa neprimerno manj. Sedaj pa računaj. Verjemi, da bi raje videli samo podjetja in trade desk, kot pa čredo nas tečnob, posebno tistih brez limitov in kreditov.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()

Smurf ::

Večina denarja dobi banka s strani posameznikov (približno 3/4).
Graf na 29 strani. "Struktura depozitov nebančnega sektorja v NLB"
Klik!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

madmitch ::

Vsekakor imajo največ depozitov prebivalcev, kar pa še ne pomeni, da je to bankam najljubši del poslovanja. O tem jaz govorim. Drugače se pa strinjam, da banka z ustrojem, kot ga ima večina naših bank, stoji na nas malih papkih.

Bilančno pa mislim, da niti ena od naših bank ne more dosegati razmirja 1 proti 3, ker je zaenkrat ostalih vrednosti banke, da bi lahko dosegale Leverage 3. Lahko pa se tudi motim, glede na ratinge največjih dveh, povsem možno.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Fizikalko ::

>>Vsekakor imajo največ depozitov prebivalcev, kar pa še ne pomeni, da je to bankam najljubši del poslovanja.

Take kvasiš, sori, da glava boli. Gre za količni DENARJA, na za število podjetij/posameznikov.

In, ko banki niti tisti, ki prispevajo VEČINO keša, dol padejo, je čas za menjavo banke (vsaj).

jype ::

SKB.net je pa danes zjutraj začel delat, kot obljubljeno. Sicer mam nekam majhne številke na računih, ampak deluje.

Pa, kolikor vem so trenutno edini, ki imajo rešitev za podjetja, ki ne zahteva Windows operacijskega sistema.

kuglvinkl ::

Na SKB netu morjo še zgodovino zrihtat.

b ::

Če bi pogledal, bi videl, da imaš arhivirane SIT in stare EUR račune. Pri izpisu enostavno izbereš star račun, pa gre. Jaz sem z SKB in SKB.net-om super zadovoljen.

kuglvinkl ::

Imaš prav. :8)

CaqKa ::

na nkbm imajo novi epp7 ... od zrcala...
stvar ima očitno ajax pa mi total ni všeč.. odzivnost na nuli, poleg tega da niti najmanj ni feedbacka o tem ko kaj klikneš.. predno se kaj odpre traja in traja in traja.. na koncu pa ugotovim da se mu je nekaj zaciklalo..

Gjurisic ::

Delavska hranilnica se mi zdi še kar o.k,
Obresti depozitov so tudi 3.95 za več ko 3 leta.

MiranRxx ::

Kaj pa nekajmesecna vezava. Kdo ima najboljso?
Ali je SKB z 3,1 % najvisja. Sicer je bila to samo akcija do 31 marca. Bomo videli kaj bo sedaj.
V aprilu se sprosti kup denarja iz NSVS(nacinalne stan. sheme). Kaj to pomeni za obresti, bodo padle, ali bo slo to vse v stanovanja ali bo mogoce kaksen avto vec bo na cestah.
Za vse ki bi radi poleteli ali se šolali: http://www.lcm-club.si/
jadralno.letenje@amis.net

Gjurisic ::

V delavski hranilnici je 3,95 za 3 leta in več.

MiranRxx ::

Kaj je to fiksna obrestna mera pri delavski hranilnici?
Kaj pa menite o teh naolozbenih depozitih pri bankah, SKB in ena druga banka jih imata.
Za vse ki bi radi poleteli ali se šolali: http://www.lcm-club.si/
jadralno.letenje@amis.net

Gjurisic ::

http://www.lcm-club.si/forum/
ta stran ti ne dela?

Zeberdee ::

No sam bi brez problema plačal po 10 do 20 € na mesec za "pravo" online banko.
Potrebujem Western Union transferje, "hitre" pologe in "hitra" vplačila iz moneybookersov in drugih online "transfer" prostorov.

Trenutno sem na SKBju, všeč mi je, ker se da v Kranju vedno parkirati zraven (globus ali PTC), kartice (BA) so zanič in hitro se ti cifre računa dol zbrišejo, všeč mi je čitalec, ker lahko do računa dostopam skorajda povsod, ostalih zadev pa še nisem koristil.

Moti me tudi "dolgo" obdelovanje podatkov, saj plačila z BA vzamejo dol šele po kakšnih 3 dneh.
Všeč mi je spravljanje "podatkov" za račune, tako da lahko kakšna plačila izvedeš v 10 sekundah (Dars, Petrol).

Z Western Union bi pa bilo vse odlično.

vasquez ::

Glede nakupov, ki jih opravljaš z BA kartico: menda jim toliko časa Bankart pošilja podatke. Sicer pa transakcije, ki čakajo lahko vidiš na skbnetu pri dodatnih podatkih o računu (so prikazane skoraj isti trenutek, ko opraviš nakup ali dvig na bankomatu).
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera banka? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
469140799 (4050) TrumpDonald
»

katera Banka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19053085 (2608) cortez
»

Izbira banke (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19452275 (29010) MrStein
»

Sparkasse ali SKB? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7931652 (21161) Invictus
»

Katera je najugodnješa banka v Sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9228777 (23142) šernk

Več podobnih tem