» »

Pri kateri banki ustvariti bančni račun?

Pri kateri banki ustvariti bančni račun?

«
1
2

Majmune ::

Sem redni študent in bi rad imel bančni račun s katerim bi bilo lažje upravljati.
Sedaj sem že od vsega začetka pri PBS (Pošta), ker sva ga odprla skupaj z mamo pri mojih 14 letih.
Ampak zdaj mi ne odgovarjajo več njihove storitve, ker imam željo kupovanja prek interneta ter
internetnega poslovanja, kar sedaj ni možno pri PBS.

Zato bi rad kakšen nasvet h kateri banki se naj obrnem, ter da ima omogočeno spletno poslovanje
ter možnost nakazila v tujino. Ter če imajo kdaj kakšne ugodnosti, recimo darilo, podarjena vsota...

Kakšne so vaše izkušnje z NLB, Krekova... oziroma kdaj v letu so na voljo kakšne ugodnosti ali darila?
Lp

jype ::

Sam sem zadovoljen s storitvami SKB, čeprav so v zadnjem času malo šepali.

NLB me ne marajo, tudi kadar jim nosim denar, ostalih pa še nisem preizkušal.

mitja_i ::

Jaz sem sprobal skoraj vse elektronske banke (abanka, SKB, NLB, Probanka) in SKB ima najbolj učinkovito in enostavno rešitev.

Gwanaroth ::

Dam glas za Abanko.

Njihov Abanet + Visa Electron sta mi zelo všeč.
Lights often keep secret hypnosis..

sajmon ::

Poleg SKB-ja poglej še ponudbo pri Sparkasse.

miko 55 ::

bank austria

resda boš za paket gaudeamus plačeval 400 sit/mesec a tako prijetnega poslovanja z banko še nisem imel

NLB je v p"#$%&/(

lp

p.s. denar lahko dvigneš kjerkoli v Evropi, če je le kritje v na računu.
LP
2 GOOD 2 B 4GOT10
NAJPREPROSTEJŠA RAZLAGA JE NAJVERJETNEJŠA

@LOL ::

Čist odvisno od lokacije kje si doma, oz. bivaš večino časa.
Tko v Ljubljani ni ravno fajn met računa za denimo NKBM ki ima eno poslovalnico v Lj če se ne motim. Nasploh je za notranjo slovenijo NLB skoraj najbolj kul rešitev (zato ker je poslovalnica skor v vsaki vasi). Pa tut podoji so zlo enaki kot drugje. Pa še bankomatov je največ NLBjevskih tko da se izognete tisti proviziji če ne želite iskati bankomata ki ni v domeni NLBja. ...

Jaz mam z NLBjem dobre izkušnje, vendar je izbira odvisna tudi od tega ker mi je NLB poslovalnica najbližja:D Jaz sem zaenkrat zadovoljen tukaj. Je pa tko da nobena banka ni dobrodelna organizacija tko da nekaj obetat si je brez veze
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: @LOL ()

Fizikalko ::

Jaz sem z NLB izjemno zadovoljen. Prej sem bil (že dolgo nazaj) pri Gorenjski banki :( . Katastrofa. NLB je zaenkrat v redu. Draga, ampak v redu.

krneki0001 ::

NLB je malo dražja banka, vse storitve so par % dražje, vendar ti v primeru da imaš že izredni limit (recimo 400.000 sit) če vzameš kredit le tega limita ne ukine, kot recimo SKB ali gorenjska banka.

Ugodnosti pa se poznajo potem, ko si nekaj časa komitent, ker imaš možnost dobiti bolj ugodne kredite in večje limite(limiti so na NLB res višji kot na vseh ostalih bankah).

mat3 ::

Še en glas za Abanko, odlično delovanje Abanet, Visa Electron, Online sistem...
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

steev ::

Recimo ce primerjemo SKBnet in NLBklik, SKB zmaga. Če te zanima poslovanje preko interneta, vzami skb.
:|

perci ::

Meni je prednost NLB-ja izključno v številu njihovih poslovalnic.

icek ::

Sem pri NKBM, ker sem doma v okolici MB. Vzrok je bil res to, da imam banko skoraj v vsaki vasi, kaj ne velja za dobeno drugo banko tukaj. Prej sem imel studentski racun pri NLB, vendar se tistemo mojemu studentskemu racunu se ni moglo rect poslovanje, tako da tezko ocenim. Kaj se tice Bankaneta ni pripomb. Koliko sem videl SKBnet in Klik, se mi zdi ta skoraj boljsi, vsekakor pa bolj pregledn. Mogoce tudi zato, ker sem bolj navajen? Kaj pa se tice poslovanja na banki, pa mislim, da se dobena nasa banka ne more primerjat z avstrijskimi, v katerih je vzusje totalno bolj sprosceno. Razmisljam o migraciji na eno od avstrijskih bank.
Rider of Theli
www.air-tv.net

Gjurisic ::

NKBM za mariborčane,
NLB za ljubljančne,
BANKA KOPER za ljubljančane.
Pustimo spletno poslovanje menim, da se 80 sit provizije precej pozna?
Sicer na BANKI KOPER vzamejo le 100 sit na mesec?
Ne vem kako je drugod?

Tr0n ::

NLB ma 75 provizijo. Uporabljam ze vrsto let in zaenkrat vse cool.

STASI ::

Sem komitent Abanke, NLB in AbnAmro. Najbolj sem zadovoljen z AbnAmro vendar nima poslovalnice v naši državi. Zato pri nas uporabljam storitve Nlb in Abanke. Zadovoljen z obema. Zaenkrat.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Gjurisic ::

AbnAmro kakšn banka je to
bolj podroben opis če se da¨!!

STASI ::

Ena večjih svetovnih bank. Še linq do njih.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

miguel ::

Sam dam glas za Banko Koper. Nekaj časa je imela tam odprt račun le moja mama, nato pa smo zaradi zelo dobrih izkušenj s to banko, tja svoje račune prenesli vsi v družini. Da se dogovoriti marsikaj, saj so tudi zaposleni prijazni (izkušnje predvsem s poslovalnico na Dunajski v Ljubljani). Ima tudi zelo dober sistem spletnega bančništva in sicer s kartico s čipom in pa čitalcem. Tudi vse transakcije in plačila, se na spletu osvežijo v zelo kratkem času in ne tako kot npr. pri NLB Kliku (dokler sem ga uporabljal, nisem imel ravno dobrih izkušenj z njim, ne vem pa kako je sedaj).
Res je, da Banka Koper nima ravno veliko bankomatov, zato je dobro da premisliš ali se ti to splača (ali na bankomatu dviguješ velikokrat ali ne).

zee ::

še ne glas za Banko Koper. Razlogi: enostavnost, preglednost, nizki stroški vodenja računa. Že res, da v Ljubljani praktično nima bankmatov, vendar ker večino transakcij opravim s kartico, me niti ne sekira, če enkrat na mesec dam tistih 80 SIT za dvig gotovine na tujem bankomatu. pohvalil bi tudi njihovo spletno banko, ki odlično dela tudi v Firefoxu (Windows in Linux različica) in Operi.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

MiranRxx ::

icek, ves zakaj je v avstrijskih bankah boljse vzdusje, ker imajo ze dolgo vsa placevanja v glavnem preko trajnikov in podobno in ni strank in se ti lahko usluzbenec bolj posveti . Pri nas je se vedno prevec ljudi, ki hodijo na banko po neke malenkosti.
Sam delam z SKB netom zadovoljen. En racun imam tudi pri NKBM, vendar tam imam pa samo trajnike, tako da jo obiscem enkrat ali dvakrat na leto, ko dodam kaksen trajnik.
Torej vsi na elektronsko poslovanje, da bo vec prostora za upokojence, ki redno obiscejo banko zadnjega v mesecu. pa se mogoce trikrat vmes, ko dvignejo se naslednjih 3 000 SIT

Volk| ::

Jaz pa dam glas za NKBM.
Varnost je na najvisjem nivoju. Poleg tega lahko dostopas elektronsko in urejas s kateregakoli racunalnika. Kar za NLB ne moremo(potrebno namestit certifikat). Pri NKBM pa lahko z ključekom dostopaš kjerkoli in kadarkoli. Cenovno pa je tudi bolj ugodna od NLB.
Mogoče bi lahko bili bolj prijazni, toda jaz obiscem poslovalnico na leto enkrat ker vse drugo uredim prek bankaneta.

Majmune ::

Nekaj predlogov sem ze pregledal, recimo
Abanka ima res nizke stroske poslovanja napram NLB,
Avstrijska mi tudi kar lepo urejeno spletno poslovalnico (razvidno s slik ki sem jih nasel na netu),
NKBM mi je tudi padla v oci z rentnim bonusom 5.000sit ob prvem pologu. Ampak to ni razlog da bi odprl tam, ker imajo poslovalnice dalec od mojega doma.

Se kaksen predlog mogoce?
Lp

miguel ::

A si si ogledal Banko Koper? Če mene vprašaš ima BK boljše (tudi lepše, če hočeš :) ) spletno poslovanje. Pa tudi stroški pri delu z računom mislim, da so res majhni.

Dobro no, bom počasi nehal, da ne bo kdo mislil, da skrbim za oglaševanje BK. :D

lp Miha

Gjurisic ::

BANKA KOPER je v 60% lasti banke San Paolo.
Banca Intesa pa je kupila San Paolo.
Ste čuli govorice najmočnejša banka v evropi , superbanka.
BANKA KOPER bo še naprej poslovala samostojno, vendar slovenski upravljalci razmišljajo o prodaji določenega dela delnic.
Zaradi bližine in poznavanja balkanskih trgov bo imela BANKA KOPER v ne tako dljni prihodnosti lepo priložnost.
Ne vem da ne delam rekame NLB je največja bank v sloveniji.
Deželna banka je tudi OK.

tonimona ::

Jaz kontent z Banko Koper. Je pa res, da igra veliko vlogo faktor bivališča.Število agencij v okolici, del.čas le teh.:D

miguel ::

No še ena informacija v prid Banki Koper. Trenutno so zaradi prehoda na evro nedosegljive praktično vse spletne banke, le i-Net Banke Koper deluje normalno in brez problemov, v novi valuti. Spletna banka je bila nedostopna od 1.1. zjutraj do 1.1. zvečer, medtem ko je večina ostalih bank nedostopnih že od 29. 12. in bodo v takšnem stanju ostale do 2.1. (danes) ali pa celo do 3.1. Mislim, da ta ažurnost resnično pokaže profesionalnost in zanesljivost banke.

Toliko z moje strani, upam, da sem ti vsaj malo pomagal pri odločitvi.

lp Miha

darkolord ::

Jaz tudi priporočam Banko Koper. Zelo "napredna" banka, pa tudi spletno poslovanje deluje vedno, tako kot je treba.

MiranRxx ::

miqule, to da ni mozno delati z bankaneti, do 3 januarja ni slabost. To je eden od razlogov, ker je ves financni promet onemogocen od 3 januarja.
Ceprav imas pri kateri banki dostop do bankaneta, ne mores nic placati do 3 januarja.

dolegar ::

@miguel, pozabljaš, da ima NLB krepko več komitentov kot druge banke. Že zaradi tega je več dela, da se poštimajo zadeve, da delajo tako kot je bilo mišljeno. Lahko, da že prej uredijo zadeve ampak je bolje imeti kakšen dan več, da ni časovnega pritiska :D

madmitch ::

STASI podpišem ABN je res ql, RABO tudi ni slaba, zraven bi dal še LLB Lie. Doma pa vsekakor NLB. SKB niti ne povoham več. Celjska banka mi je tudi vedno bolj všeč, tako user friendly poslovanja še nisem videl.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

MiranRxx ::

madmitch, kaj pa se ti je SKB tako zamerila. Imas kasne slabe novice od njih? Jaz imam namrec pri njih neke delnice.
Pa avtomobile in hiso zavarovano pri njih, ker so precej ugodni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MiranRxx ()

pajanko ::

Doma smo vsi pri NKBM pa ni nikakršnih težav. Mama pa tako za podjetje in in domačo rabo uporablja bank@net. Celotne spletne strani so 1.1.2007 prenovili. Stran bank@neta je pa pregledna, varna in vse. Pa tudi poslovni bank@net je odličen.

No pa še predstavitev študentskega računa, klik. Če si študent provizije na bankomatih pri dvigu ni! Naročilo na bank@net te pa pride celih 12,25 € (3.000,00 SIT).

kuglvinkl ::

Glas za SKB. Sem celo tolk zadovoljen z SKBnetom, da me ni blo v poslovalnico ene 2 leti.

Gjurisic ::

Sicer sem na Banki Koper pa vendar kaj menite o Deželni banki Slovenije.
Kaj je neki načrt povezave z finančno točko?
Delavska hranilnica je tudi v redu?

madmitch ::

Miran, imel sem pred časom, res da že nekaj let nazaj, nekaj zelo slabih izkušenj z njihovo doslednostjo in neresnostjo. Spreminjanje pogojev brez najave, nefleksibilnost... Zgolj osebna izkušnja, ki ničesar ne posplošuje. Pač so se mi zamerili in v vsem diapazonu bank bom še dolgo to banko preskakoval pri izbiri.
Je pa tudi res, da domače banke uporabljam samo še za plačevanje računov doma in bančne kartice. Kreditne in nekaj debetnih kartice imam vse pri tujih bankah, ravnotako vse ostalo poslovanje opravljam zunaj. Kreditov in limitov pa na mojo gromozansko srečo in zadovoljstvo ne potrebujem več.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

jerneju ::

Jaz glasujem za NLB. GBKR so pa usrana banka, ker pač ne premorejo sposobnega kadra. Zaradi njih sem moral dvakrat leteti tja, ko sem urejal elektronsko poslovanje (Link) in da ne govorim o tem kako težko je najti po telefonu bančnega uslužbenca, ki se spozna na svoje delo.

link_up ::

abanka in abanet :) kaj je to poslovalnica ? :D
In and Out

zee ::

pri Banki Koper pogrešam možnost urejanja trajnika kar preko spleta - zaradi tega namreč obiskujem poslovalnice, no pa zaradi nekdaj zaradi nakupa evrov, kar mislim, da ni več aktualno.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Fizikalko ::

No, evo, NLB Klik še vedno ne dela. Pa so rekli, da bo danes ob 6. uri končno začel delat. Zgleda, da je danes prevelik naval, pa se je kej sesulo. Žalostno. In pričakovano.

Tr0n ::

Dela, samo super pocasi.

Fizikalko ::

Ne dela. Oziroma moj FF prej obupa. Skratka, spet se je zataknilo ravno NLBju.

BTW: Sem klical na NLB. Po par minutah čakanja sem (pročakovano) dobil pripravne prislove. Žal, težko, počasi, v kratkem,...

Najbolj me jezi, da niso obljavili ničesar o tem na svoji spletni strani.

OldSkul ::

Lahko potredim, da NLB Klik (pričakovano) ne dela... oz. odpira tako počasi, da brezveze čakat. A je to sploh kaj čudnega? NLB itak vedno nekaj zaserje.

mile ::

probal 5 minut nazaj, deluje normalno, še celo ves denar je gor :)

OldSkul ::

Zdej pa dela ja. Končno... samo vseeno bi lahko že enkrat povečali odzivnost tega klika :/

Fizikalko ::

Ja, zdaj dela. A naj skačem do stropa od sreče? Sem jim poslal mail in dobil odgovor, da imajo pač veliko requestov in ker so največja banka, je to število res veliko, bla bla bla. Ja, hudiča, a nI DOBRO za banko, da ima veliko strank? A to NE pomeni več keša in posledično boljšega oz. toliko zmogljivejšega informacijskega sistema? WTF?

Kakšno sprenevedanje. Potemtakem kakšne orenk švicarska banka, ki ima še 100x več strank, najbrž sploh nima internenega bančništva al kaj? Svašta. Da pridemo do tega, da se neka firma sklicuje oz. izgovarja na število lastnih strank, kaj takega si pa res nisem misli.

trek@s ::

Priporočam sparkasse. ~25 SIT provizije pri plačilu položnic prek neta za študente.

madmitch ::

Fizikalko: vse banke bi najraje videle, da bi mi navadni smrtniki imeli denar v štunfu in hodili k njim samo po kredite. Vodenje računov občanov je za banke potrata časa in sredstev. Obrajtajo nas samo zato, ker morajo. V Švici še toliko bolj, razen če prineseš resne vsote. Zato je Zurich poln rusov in podobnih tičev.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Fizikalko ::

Neumnost. S takim odnosom pri njih ne vzamem niti tolarja kredita. To, da mam vedno orenk + na TR, jih pa boli, kaj? Nej grejo v rit.

Smurf ::

madmitch: Od kje pa misliš da banke dobijo denar za posojilo?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera banka? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
469140817 (4068) TrumpDonald
»

katera Banka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19053128 (2651) cortez
»

Izbira banke (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19452276 (29011) MrStein
»

Sparkasse ali SKB? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7931658 (21167) Invictus
»

Katera je najugodnješa banka v Sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9228777 (23142) šernk

Več podobnih tem