» »

Mi lahko pomagte naviti racunalnik?????

Mi lahko pomagte naviti racunalnik?????

Safin ::

Imam gigabaytovo ploščo GA-8VM800M, via P4M800 chipset, procesor intel celeron 2,6Ghz , geil-ov ram 1gb pc3200 400mhz, grafično kartico nvdia geforce 7600gt 256mb.


prosim za pomoč!!!

sm že prej probal na shuttlovi matični plošči pa jo je skurlo.

Hvala za odgovore

Tattoer ::

Sej pomaga tud če prebereš kak post al pa mogoče googlaš "how to clock ..." .
Velik več bi blo odiva da se ti kej zatakne...kej si preber pa kak test nared pa bo>:D

Safin ::

Sem šuo jst tu navijat prvo z Easytune od matične plošče, sj lohk navijem za kakšnih 100-200mhz. Ne vem pa če je sistem stabilen.
mam program prime95 pa ga ne kapiram kaj mi sporoča.

kaj priporočate??

Tattoer ::

Jah če si navil za 100-200 MHz je pomoje sistem še kako stabilen. Pa pozab tiste easytune programčke pa se raj biosu posveti...

osnove so tukaj...

še em program za testirat proc pa rame klik

Safin ::

Sem navil na 2740mhz pa mi je orthos že po treh minutah pokazal Fatal error, nek hardwareom da je narobe. Povečal sem fsb iz 100mhz na 105mhz z multiprom 26. Kaj lahko storim???

Safin ::

kot sem prej napisal če sem FSB dal na 105 in multipler je na 26, se pravi 2730Mhz mi orthos in occt v 3-5 minutah rečeta crashed vsaj occt tko napiše. če pa imam FSB na 104 pa stavar lavfa s 2699mhz. Kaj lahko storim da bi še navil? temparatura procesorja pa je tam od 33-37C v programu na matični plošči za merjenje temparature.

al je še sploh možno kaj naredit????

shark_nm ::

Probaj dvignit voltažo V core.Po malem dviguj. Po navadi,če ne dobi procesor dovolj voltaže sploh ne pride v Windows oziroma je nestabilen.
Napiši še kakšen sistem navijaš.
LP

Safin ::

še en problem navit procesor s 2600mhz na 2700mhz, je prestal noč ampak ni bil celo noč obremenjen. Imel sm vkloplen occt ki pa je po 2h 1min 57s napisal crashed. Kaj lahko storim???
to je moj sistem s tem da ram lahko delu je na 400mhz pa ga ne znam ali ne morm povečati na več kot 200mhz, ko pa navijam pa preseže 200mhz.

Tattoer ::

Evo še par linkov o tvoji plati...

tukajle zveš več o bios updatih Klik

tukajle o tvojem biosu ( timings, DRAM frequency, CPU multiplier, CPU Voltage etc. etc. etc.) Klik

Core temp

Safin ::

sm na novo testiral s occt pa je držal več kot 8 ur, prvič ko sem testrial pa mi je napisal crashe že po 2h urah, a je to sploh možno?????

koyotee ::

Kaj sploh navijaš tega celerona za 100mhz, ker NIMA veze
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

residual ::

tudi meni ni jasno kaj bi rad dokazal....

navijanje sistema je večkriterijska zadeva, kjer pa je osnova zadostno napajanje in temu ustrezno hlajenje komponent, ne gre pa zanemarit tudi steppinge (datum izdelave silicijeve rezine - čistost), ustrezna uparitev RAMov, itd. Višanje frekvenc vodil, RAMov, CPUja je možno vendar ne vedno uspešno. jaz imam klasiko AMD 3000 1,8 GHz navitega brez problema na 2,4 GHz in dela stabilno pri zračnem hlajenju medtem ko mi kombinacija nastavitev množilnika, frekvence vodil, pri recimo pri 2 Ghz in 2,2 Ghz ne dela tako stabilno...

če že res vztrajaš pri navijanju celerona potem poskusi vse kombinacije ki jih imaš na voljo v biosu in preveri stabilnost sistema pri vsaki kombinaciji, nato nastavi najbolj stabilno kombinacijo in to je to, žal... lahko pa greš višat napajanje in dodatno hladit komponente...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje amd athlona(tm) 64 ×2 dual core processor 4400 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
936829 (5155) Goldee
»

Navijanje e4300 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
24120004 (8887) ZaLoMaT
»

Sami problemi z navijanjem 4-jedrnika

Oddelek: Navijanje
392476 (1608) Fr33man
»

navijanje Quad procesorja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Navijanje
37323636 (18326) Jst
»

Navijanje Dual-Core Opteron 939

Oddelek: Navijanje
413106 (1498) umax

Več podobnih tem