» »

Matrika ekrana na prenosniku

Matrika ekrana na prenosniku

McKacon ::

Zdravo.


Mene zanima kaj je sploh matrika ekrana na prenosniku, saj sem se odlocil zamenjati ekran ker sem ga pocil... tako da me tudi zanima kaj je to sploh in kako se oznacujejo matrike ostalih ekranov...




Hvala za nasvete in odgovore...



LP, Urh

ant ::

čao

mislim, da je to resolucija ekrana, torej xga, wxga in podobno. predlagam ti, da odpreš del prenosnika kjer je ekran in na zadnji strani pogledaš oznako ekrana. če imaš naprimer 15" ekran bo verjetno pisalo kaj v stilu 151BF... ali kaj podobnega. pri nakupu rabljenega ekrana je pomembno edino to, da se ujema resolucija in priklop. priklopi so ponavadi 20(starejši laptopi) ali 30 pinski.
da ugotoviš kater priklop imaš pogledaš na počenem ekranu, lahko pa tudi s pomočjo oznake na internetu izbrskaš koliko pinski je(nemško polig).

aja povej kater laptop imaš oz. kakšen ekran > dimenzija in resolucija

LP

bluefish ::

ja, pri menjavi zaslona na prenosniku matrika ne odigra neke bistvene veze. Le ta je namreč pomembna pri samostojnih LCD zaslonih. Za te so na voljo: najbolj razširjena in poceni TN, boljši PVA in MVA in barvno odlična S-IPS. Za več informacij uporabi wiki oz. google in išči pod temi imeni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Popravilo prenosnika ACER

Oddelek: Pomoč in nasveti
302444 (1682) Fadil
»

Hoferjev 23,6" TFT monitor! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14321289 (10318) lola0000000
»

kateri 22" lcd monitor? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
35849861 (21506) silo
»

Bright View, Anti Glare ... zaslon pri hp prenosniku?!!

Oddelek: Kaj kupiti
468675 (5868) bluefish
»

kater CRT monitor nabavit, ali celo LCD? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
573904 (2782) MViper

Več podobnih tem