» »

Popravilo prenosnika ACER

Popravilo prenosnika ACER

Fadil ::

Na prenosniku ACER 17'' je razbit ekran, ki ga bi bilo potrebno zamenjati, zato me zanima, kakšen strošek lahko pričakujem in kje bi lahko to zamenjal?
Podjetje SISTEM ENA d.o.o. iz Dolenjske ceste v Ljubljani je baje da zastopnik, vendar ko gledam ocene njihovega poslovanja,pohval skoraj ni. V glavnem kritike.
Vse, ki imate podobne izkušnje, bi prosil za namig, kam...?
Zanima me Gorenjska in Ljubljana z okolico.

Lep pozdrav
  • spremenil: Fadil ()

Mare2 ::

Koliko pa je star prenosnik? Se bo splačalo menjat?

cekr ::

Pred časom sem dal čez 300€ za zamenjavo 13" ekrana. Sicer touchscreen, vendar verjetno ne bo kaj dosti ceneje, če je navaden.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Fadil ::

Prenosnik je star nekaj več kot eno leto.

scipascapa ::

če je vrednost celote 400 ali več bi se splačalo, drugače ne, prodaš po delih.

cekr ::

Cena prenosnika?
V glavnem, cene popravil so ubijalske.
Mogoče lahko dobiš kje rezervni del. Samo originali so fajn naviti.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zstiller ::

Napiši točen model prenosnika, od tam poiščeš model zaslona, ki ga uporablja in naročiš novega, cene so med 30-100€ za zaslon odvisno od modela. Greš serviserju, da zamenja če ne znaš sam.
Drugače pa ni to neka super znanost, odstraniš okvir, odšraufaš vijake, vzameš ven starega pa daš notri novega, kabli ostanejo isti.

MIHAc27 ::

Cene ekranov so tam 150€, če ni kak touch. Delo računaj 1-2 uri. Na 200€ si tako takoj.
Cena rabljenega bi bila seveda mnogo nižja. Če je star 1 leto, a ni več v garanciji.

Doman ::

Pomoje bi bilo za začetek dobro če bi napisal točni model prenosnika.

#000000 ::

Ekran, če ni extravaganca, več kot 60-80 eur ne pride, led so itak cenejši kot LCD, glede na letnik pa imaš led, tko da z menjavo vred da ti ga kolega menja in nič ne polomi, cca 100. Ni to nek baubau danes.

napiš tocen model laptopa tukaj, in ti ga bomo že poiskali, če ne znaš zamenjat sam, bo že kdo uskočil na help :) LP

pixelzgaming ::

odvisno od modela. Če je nek navaden TN, do 100€ iz ebaya used, če se ti da samemu ubadat.
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

gddr85 ::

vsi so lcd, lahko ima edino led al pa ccfl osvetlitev..

#000000 ::

No ja res matrika je še vedno LCD ma ne pri vseh, retina i podobno je druga matrika in cele zgodbe, ampak načeloma so LED cenejši za skor polovico od starih LCD z neonkami,

gddr85 ::

afaik je tud retina lcd, edino ips (subpixli) je mogoče apple (lg/samsung) spešl dizajn in spešl ime za večjo ostrino oz. ppi ;)

hojnikb ::

retina ni nic druga kot marketinsko ime za lcd z visoko gostoto pixlov. Razen OLEDa pri ene parih buticnih modelih, je vsepovsod lcd matrika z tn, va al pa ips...
#brezpodpisa

Fadil ::

Predhodno sem narobe napisal. Oznaka prenosnika je:

NOTES ACER ESI-533-P561
15'' N4200/4/256SSD/FHD/W

Vsem skupaj najlepša hvala za dobro voljo in pomoč.

Lep večer še naprej :)

Fadil ::

Na YouTube sem si ogledal video, kako se menja zaslon na prenosniku in izgleda da ni preveč zahtevno. Vendar so tukaj polomljeni tudi ''panti'', kar pa je izgleda potrebno zamenjati posebej.

#000000 ::

Ja pač če ni polomlne sedež pantov, jih nabavi nove, drugače moraš nabavit tudi plastiko kamor so panti pritrjeni, to pa že malo prekaša zna it dražje od novega zaslona celo, panti odvisno od modela varirajo, plastike tudi, dej bod faca pa napiš kater točno model je to, če pa si že se pa oproščam :)

Mato989 ::

Fadil je izjavil:

Predhodno sem narobe napisal. Oznaka prenosnika je:

NOTES ACER ESI-533-P561
15'' N4200/4/256SSD/FHD/W

Vsem skupaj najlepša hvala za dobro voljo in pomoč.

Lep večer še naprej :)


Glede na model prenosnika nekaj drag ni mogel bit (N4200!) vprašanje če se splača, razen če boš sam menjal in nabavljal... LCDji so tam okol 70-100€, delal ti tega nihče ne bo načeloma za manj kot 40€... servisi bodo računali 2uri kar je cca 60€ (z DDVjem seveda)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zstiller ::

Ne vem kje ostali nabavljajo zaslone ampak za tvojega te pride nekje 40€ poglej na tejle strani https://www.laptopscreen.com, in najdi svoj panel če je možno v uk skladišču te pride poštnina 7€. Pri njih naročamo vsakič ko naš nima na zalogi določenega modela okoli 25 panelov do zdaj. Vsi so prišli originalni se pravi od istega proizvajalva z isto kodo kot panel, ki smo ga menjali. Če bi bil na tvojem mestu bi vzel ips matriko istih dimenzij kot jo imaš zdaj, ker ta prenosnik ima precej slab originalni zaslon. Pazit je treba, da je istih dimenzij pa da ima isti konektor za priklop, drugo ni važno.

Glede pantov je tako kot so zgoraj napisali, če je polomljena plastika, ki drži pante je konec, lahko popravljaš pa lepiš ali pa vijačiš pa ne bo nič držalo kot je treba.

#000000 ::

Zstiller je izjavil:

Ne vem kje ostali nabavljajo zaslone ampak za tvojega te pride nekje 40EUR poglej na tejle strani https://www.laptopscreen.com, in najdi svoj panel če je možno v uk skladišču te pride poštnina 7EUR. Pri njih naročamo vsakič ko naš nima na zalogi določenega modela okoli 25 panelov do zdaj. Vsi so prišli originalni se pravi od istega proizvajalva z isto kodo kot panel, ki smo ga menjali. Če bi bil na tvojem mestu bi vzel ips matriko istih dimenzij kot jo imaš zdaj, ker ta prenosnik ima precej slab originalni zaslon. Pazit je treba, da je istih dimenzij pa da ima isti konektor za priklop, drugo ni važno.

Glede pantov je tako kot so zgoraj napisali, če je polomljena plastika, ki drži pante je konec, lahko popravljaš pa lepiš ali pa vijačiš pa ne bo nič držalo kot je treba.



Evo pol je urejeno mu boš ti enga nabavil za 40 + poštnina ??

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Fadil ::

Polomljena naj bi bila plastika, ki pokriva pante ter razbit ekran.
Te pante so enkrat menjali že na servisu, seveda v garancijskem roku. Prenosnik je bil kupljen v Harvey Normanu in preko njih se je takrat prenosnik tudi popravil.
Torej se danes potrebuje zaslon in ta zaščitna plastika, ki pokriva tečaje. Ker ko želiš prenosnik zapreti, striže plastika...

Mato989 ::

Kaj pa če enostavno vzameš en star monitor in maš sliko tam laptop pa pustiš odprt?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Fadil ::

Zadevo želim zaenkrat popraviti v original stanje. V primeru, da bo popravilo predrago, bom razmišljal naprej.

Zstiller ::

#000000 je izjavil:

Evo pol je urejeno mu boš ti enga nabavil za 40 + poštnina ??



Tukaj ga imaš: https://www.laptopscreen.com/English/mo...

Tvoj model je drugače na mednarodnem trgu označen kot Acer Aspire ES1-533-P7WA. Jaz bi vseeno pogledal za ips matriko z istimi dimenzijami in 30pin priključkom.
Plastiko za pante dobiš za 2e po komadu iz ebaya ali alija, ali ima načeloma ugodnejšo poštnino ampak čakaš več časa.

Fadil ::

Zakaj so pri nas oznake drugače kot mednarodne? Da ljudje ne bi rezervnih delov kupovali na tujem?

Oznaka pri nas ACER ESI-533-P561, po besedah forumskega kolega, pa je mednarodna oznaka
Acer Aspire ES1-533-P7WA.

Zakaj?

Zstiller ::

Glavni model je ACER ESI-533, P561 pa označuje konfiguracijo pentium, celeron ssd, navaden hdd, hd ali fhd zaslon itd.

Fadil ::

So potem zasloni vsi enaki za ESI-533, razen da je lahko HD ali FHD?

Zstiller ::

Tako je istih dimenzij pa isti 30pin priklop.

MrStein ::

Fadil je izjavil:


Podjetje SISTEM ENA d.o.o. iz Dolenjske ceste v Ljubljani je baje da zastopnik, vendar ko gledam ocene njihovega poslovanja,pohval skoraj ni. V glavnem kritike.

Evo še ena: monitor mi popravljajo že... v nedeljo bo 45 dni.
Če ne štejem, da je to že drugi poskus (prvi je trajal 18 dni, sicer so vmes bili prazniki).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Fadil ::

Zstiller je izjavil:

#000000 je izjavil:

Evo pol je urejeno mu boš ti enga nabavil za 40 + poštnina ??



Tukaj ga imaš: https://www.laptopscreen.com/English/mo...

Tvoj model je drugače na mednarodnem trgu označen kot Acer Aspire ES1-533-P7WA. Jaz bi vseeno pogledal za ips matriko z istimi dimenzijami in 30pin priključkom.
Plastiko za pante dobiš za 2e po komadu iz ebaya ali alija, ali ima načeloma ugodnejšo poštnino ampak čakaš več časa.


Pozdravljen,

včeraj sem zaslon vzel iz prenosnika in na zadnji strani poslikal nalepke z oznakami. Na live chatu sem jim jih poslal in dobil sem odgovor, da je v mojem primeru replacement tole:

https://www.laptopscreen.com/English/sc...

Kako si ti našel oznako Acer ASPIRE E15 ES1-533-P7WA?
Poleg tega je potrebno računati še 12,67€ poštnine in pa 10,33€ VAT


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik do 500 EUR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6610966 (5810) mtosev
»

Utripanje monitorja na prenosniku

Oddelek: Strojna oprema
121425 (1196) Ahim
»

Zaslon za prenosnik za Lenovo - nasvet za Spletni nakup

Oddelek: Kaj kupiti
221532 (1089) Manager
»

prenova računalnika

Oddelek: Strojna oprema
413119 (2232) tilenmpower
»

Asus prenosnik X751SJ-Zlomljen zaslon

Oddelek: Zvok in slika
81043 (968) kupim9

Več podobnih tem