» »

Hoferjev 23,6" TFT monitor!

Hoferjev 23,6" TFT monitor!

«
1
2 3

__Devil__ ::

Lep pozdrav!

Zanima me kaj pravite o tem monitorju v hoferju?

http://www.hofer.si/si/html/offers/2867... - se ga izplača vzet za igranje iger ter gledanje filmov? ima dobro resolucijo?


Hvala in lp!

Fizikalko ::

IMHO odličen monitor za to ceno.

Calligula ::

Panel je zagotovo enak kot pri Samsungu in ostalih 23.6 incnih monitorjih le, da je ta pac cenejsi. Ima vse prikljucke kot Samsung ipd... ampak zaslon sam ni vse. Veliko monitorjev ima enake zaslone ampak v praksi nastanejo precejsnje razlike kdaj. Tega denarja je zagotovo vreden in ga kar vzami. Ce pa slucajni 2494HS pade na 180 Eurov pa se ga zhe bolj splaca vzet.

__Devil__ ::

Ni dolgo ko je bil tale 149€, sedaj se pa je podražil z 20€.

c0dehunter ::

Tudi jaz razmišljam o nakupu tega LCDja iz Hoferja, ker ma praktično vse kar potrebujem (yey, it has Full HD). Ampak ker mam trenutno 22" LCD (ki sicer ni HD), ne vem če bi sploh kupil tole.

BTW, grafično imam ATI HD 3870 - zato me zanima, če kupim tale Hoferjev LCD, bo dejansko HD?
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

bluefish ::

HD v oznaki grafične nima nobene veze s tem.

c0dehunter ::

Heh, spet moja nevednost. Sm pa mislil, da moreš met tut grafično, ki zna "proizvajat" HD sliko na za to ustrezen (HD) zaslon.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

__Devil__ ::

Mene zanima, če ta ekran prodajajo v vseh trgovinah HOFER?

Bi ta ekran deloval na intergrirani nForce 6100 64Mb začasno?

Calligula ::

Bi delal.

__Devil__ ::

ok. Ker v pon. ga grem iskat v hofer, ki je v "manjšem" mestu. Drugač bom pač šel v MB po njega.

c0dehunter ::

Mene še pa to zanima - na grafični nimam HDMI priklopa. Ker sem glede tega "hardwera" bolj kot ne noob, me zanima če obstaja kakšen DVI-to-HDMI priklop?
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Okapi ::

Seveda. Navaden dvi-hmdi kabel vzameš, pa je, oziroma dvi-hdmi adapter.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

__Devil__ ::

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnisk... - tukaj imaš kar veliko priključkov. Poglej si, mogoče ti bo kateri prav prišel ;).

Drugače pa ima monitor tudi VGA priključek. Verjetno ga tudi imaš na grafično (pomoje). Ali pač, si mogoče poleg dobil kak razdelilec za grafično, če si si komp sam sestavil (v kar dvomim).


.

Calligula ::

Okapi. ce imas Nvidio, ti bo verjetno itak prek HDMIja neprimerno sliko ven dajalo. Preveliko in razstelano...

Okapi ::

Ne bi smelo, samo prav moraš vse nastavit.

O.

Calligula ::

Seveda ne bi smelo! Ampak ti bo, ker Nvidia do danes tega ni sposobna zrihtat. Njihov tech support se pa obnasa kakor, da ni known issue... Lame assi.

Alamar ::

ok. Ker v pon. ga grem iskat v hofer, ki je v "manjšem" mestu. Drugač bom pač šel v MB po njega.

V katerem mestu? Drugače bodo črne in bele različice, s tem, da so bele le po en komad, pa še to le v "večjih" poslovalnicah.

__Devil__ ::

v Lenart bom šel pogledat. V najslabšem primeru pa grem v avstrijo. ene 15 km mam do AU hoferja.

Alamar ::

Bodi prec zjutraj tam, ker jih bo zelo malo. Belega pa ne boš dobil, če to iščeš.

__Devil__ ::

Ne, črn bo dovolj. zakaj, misliš da bo taka gužva ? Ali ti tut greš tja po monitor?

aja, kaj bankomati delajo od 7:00 naprej*? ali delajo 24/7? niam pojma :)

Alamar ::

Zakaj bi bila gužva? Rečmo, da vem, koliko jih bo na prodaj.;)

Bankomati delajo 24/7, saj to je njihov namen.

__Devil__ ::

"Zakaj bi bila gužva? Rečmo, da vem, koliko jih bo na prodaj.;)

Bankomati delajo 24/7, saj to je njihov namen. "

Koliko jih bo daprodaj? To veš za katero trgovino? v Lenartu?

Prosim povej. ;)

Alamar ::

Ne smem povedati. Saj sem rekel, da zelo malo.:)

__Devil__ ::

več kot 10 ali manj?

Okapi ::

V vsakem primeru se ob 7.45 postavi pred vrata, in ga boš dobil.

O.

__Devil__ ::

ok. vsal bom ob treh, postavil šotor in kampiral :)

gorici ::

300 sam jih bom 299 jaz kupu tko da za 1 se pa sklofite.>:D

__Devil__ ::

lol :))

SaXsIm ::

24/7. Sicer lahko pa tud s kartico plačaš.
SaXsIm

Aljaz1980 ::

od kere firme pa je sploh ?

__Devil__ ::

Q .. noname :D

Aljaz1980 ::

jah no vsaj 3 letna garancija

TehDucky ::

Mogoče kakšen Medion ?

Alamar ::

več kot 10 ali manj?

Precej manj.:O Pa fotokopiraj si račun, ker s časom zbledijo in potem boš težko uveljavljal garancijo. (to velja za vse nakupe, kjer je dokazilo le račun in ne samo za Hofer).

kurjač ::

Danes sem iz Hoferja pripeljal Q24 23,6" Widescreen TFT Monitor. Očitno gredo dobro v promet, ker so v desetih minutah po odprtju trgovine prodali kar tri (Krško). Edina moteča graja bi šla na vgrajene zvočnike, ki iz hrbtne strani monitorja proizvajajo zadušen zvok. Sam panel je hvala bogu matiran in ne bleščeč kakor sem pričakoval. Mrtvega pixla nima zaenkrat nobenega in sem z njim na splošno zadovoljen. Cena je pa itak ugodna.:)

Calligula ::

Hoces rect, da ceprav nima SIPS ali PVA matrike, da je vredu? Si preprican? :)

kurjač ::

Iz mize sem pospravil popolnoma brezhibno 19-ko Samsung SM 931MP z PVA matriko. Očitno so se TN matrike s časom izboljšale. Jasno, če pogledaš od spodaj navzgor se ekran malo zatemni. Ni pa to tolk kot včasih, ko je bil zgornji del panela ves črn in svetloba izredno slabo razporejena

Calligula ::

Blasfemija! Izdajalec! :)

Moras pazit, ker nekateri prisegajo, da se ne da ziveti z drugimi matrikami.

Kaj pa crna barva, light bleeding ipd?

kurjač ::

Črna barva je za moje oko dobra, pri zatemnjeni sobi se minimalno opazi osvetljitev po kotih. Pri Samsungu sem opazil svetel križ po diagonali, tako da je sedaj tukaj zanemarljivo.
Barve so uredu, dokler gledaš direkt, oz do določenega kota. Če ga pogledaš od strani pa vidiš temnenje. Jebiga ni to PVA matrika.:|

__Devil__ ::

JAOOO.. sem mislo da je 23. toti ekrani :S. Pa sem danes reko fotri, da gremo po ekran, pol pa sem se "spomno" da so 23. pa pogledafm zaj na reklamo pa vidim, da so danes 20-ega :S. Upam, da bo še keri enkran za mene. Drugač pa grem še v MB v hofer pogledat. Če pa ne pa še v austrijo. PM!!!!

Zajebo sem :S adijo ekran 24" =). No saj 24" mi je prevlki, če ga nebo pa bom kupo ASUS-a 22" zgleda kar velik no. za isto ceno :S

kixs ::

Vse kar je manj kot 26", je malo ;) Se posebej, ce imajo HD 16:9 resolucijo - stisnjen po visini glede na 16:10.

JXS ::

tudi meni je uspelo dobiti omenjen monitor.
za enkrat ga imam priključenega na laptop preko vga, razlog zato pa je, da sem kupil tudi računalnik v hoferju in vrag ne dela!!!

monitor pa je presenetljivo dober!!!

na škatli je tale link:
http://www.quanmax.ag

a kdo ve kakšen je postopek pri hoferju, ko se reklamira comp??? a ti zamenjajo BP, ali čakaš 40 dni, preden se premakne???

__Devil__ ::

kako razmerje je boljše: 16 : 9 ali 16 : 10, pa zakaj je kero boljše. Pa kero je bolj raztegnjeno?

djordjevic ::

Mah, oboje je povsem normalno - ne pri eni ne pri drugi ne boš imel raztegnjene slike. Katera je boljša? Odvisno, za kaj uporabljaš. Eni prisegajo na FHD resolucijo, ker lahko gledajo filme brez črnih robov. Po pravici povedano, sam nisem preveč kompliciral glede tega. V vsakem primeru sem ob prehodu z 22" s 1680 x 1050 na 24" s 1920 x 1080 nekaj pridobil.
No grave is deep enough to keep us in chains.

__Devil__ ::

ko bi še meli samo enga za mene :8)

LordTado ::

pri sipsih pa se rado pojavlja ghosting,tisto še je le en drek...

Ne mislit da sips najbolš kar se da kupit.Tist ki to misli je laik in govori oz piše kar v tri dni...

Če si tko na matrike pa kupi unga NEC-a za 1500€,ker je sips drek proti onemu...
http://www.unbeatablesale.com/dhlcd2690...


Če rabiš za gejming pa kak filmček pogledat ti je tn čist ok,16:9 pa je še bolš za oči ker lažje zajemaš celotno sliko kot pri 16:10 kjer je vertikala daljša.Če kupuješ večji monitor ti priporočam 16:9,mam ga sam in je supee razmerje..

ajde

__Devil__ ::

malo si mi pomagal lordtado :)

kixs ::

...16:9 pa je še bolš za oči ker lažje zajemaš celotno sliko kot pri 16:10 kjer je vertikala daljša.Če kupuješ večji monitor ti priporočam 16:9,mam ga sam in je supee razmerje..

ajde


Ta je dobra :))

Se posebej ker je govor o "velikem" monitorju... skoraj 24". Sam sem zelo navajen na 16:10 in mi 16:9 res deluje noro stisnjeno (pa ceprav gre mogoce samo za 1"). Sej bi bil 16:9 cisto OK, ce bi slo za velikosti 37" in vec... Gre pa za 1/10 manjso vertikalo, kar ni zanemarljivo in je precej opazno - vsaj zame.

Gledano realno, ima ta 23.6" 16:9 celo malo manjso vertikalo (fizicno) kot 22" 16:10. Ker pa je sirsi, pa deluje se bolj "stisnjeno". Ta stisnjenost se seveda na sliki ne pozna. Gre samo za obcutek ob gledanju.

Seveda, ce nisi navajen na 16:10, potem je itak vseeno kaj kupis.

lp

__Devil__ ::

ja nebi rad mel takega kot so ene 23" PONAVADI. kO SO fuul široki, to pa zgleda zlo grdo :/

Mitja358 ::

Raje vzami 23" LG-ja za 180€ v anaa kot pa tvegati za no name znamko v hoferju. Sem slišal da je en že po 1 tednu vrnil.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

27" monitor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7021046 (13234) scipascapa
»

Ultrapoceni noname monitorji na Ebayu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13515456 (9956) Steinkauz
»

Zanimiva ponudba hofer (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Kaj kupiti
852162266 (77699) Alamar
»

ASUS z novimi očesu prijaznimi malimi prenosniki po Applovih stopinjah

Oddelek: Novice / Procesorji
435074 (3304) Jst

Več podobnih tem