» »

Prekinjanje interneta (modem se sesuje)

Prekinjanje interneta (modem se sesuje)

M-XXXX ::

Če imam pognan torrent (neka večja obremenitev interneta), se na vsake 5-10min resetira modem, modem je updatan, se ne pregreva, bil je že enkrat zamenjan (strela ga je skurila), vendar problem ostaja! Tukaj se jasno vidi da se prekinja:
  • zavaroval slike: Primoz ()

amigo_no1 ::

Počasi, modem se ne resetira , resetira se router ali all.in.one.škatlica (se pravi modem+router) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

M-XXXX ::

Mogoče sem narobe napisal (uglavnem lučka za power sveti, vendar se povezava prekine (predvidevam da je za to kriv modem)) Modem je Proteus 923, Vdsl2, 10/2 pa je linija

SepoX ::

Povej kako imaš vse skupaj vezano. Prvo probej v torrent odjemalcu nastavit največje število povezav na ene 170-200.

primzx ::

Kerga internetnega ponudnika maŠ?

krneki0001 ::

Volja se zadnje čase tako obnaša.

M-XXXX ::

Sem probal znižati največje število povezav na 200 in je enako, internet pa je Siol!
Vezava je: Modem- ruter- ostali kompi (čisto osnovna)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

SepoX ::

Itak, tako kot je bilo že rečeno, router se ti sesuva. Z vsemi kompi v mreži pač presežeš največje možno število povezav, ki jih router zmore - ponavadi do nekje 250.

M-XXXX ::

Saj sem že na začetku rekel da se MODEM sesuva ne ruter! (tudi ko se vse sesuje brez problema lahko dostopam preko ruterja na druge računalnike) Imate kašno rešitev? Bi klicarjenje na siol pomagalo?

SepoX ::

Pa sej router samo prekine povezavo oz. jo resetira. normalno da se lahko povežeš z njim. Probej se direktno povezat brez routerja pa boš vidu.

M-XXXX ::

Ne me farbat da je kriv ruter:D
Če bi bil kriv ruter, se nebi na modemu ugasnile lučke, ter tudi lan nebi potem delal! (normalno lahko kopiram datoteko preko lana, ko se to zgodi, le internet neha delat!)

5er--> ::

Takrat ko se ti modem sesuje izklopi iz router-ja en PC, ga poveži nanj in poskusi vzpostavit povezavo.
Če ne drugega, bomo zagotovo našli krivca.

SepoX ::

Kaj zdej, si že pogruntal?

BladE_ ::

Enako je pr men.... odkar mam SIOL 5/5 VDSL2 se mi tale proteus od iskratela sesuva na usake tok cajata.... Kr na1x ne morm vec na internet in pogledam na modem in lucka WAN utripa kot da bi se modem se 1x mogu sinhronizerat, povezava (spdaj desno) ostane neprekinjena MSN se ne izpise samo ne morem uporablat neta kot da bi se diskonektu...

Ampak to se mi dogaja redko na nekaj dni (odvisno) in me niti ne moti, ker vse skupaj traja nekje 20sek da zacne vse deat nrmalno...

LP

Ibex ::

Maš mogoče Netgear wpn824v2 router?

M-XXXX ::

Kaj zdej, si že pogruntal?

Zadnje dni me ni čisto nič doma (ob 8ih grem, ob 11:30 pa pridem), bom probal in seveda poročal. Ruter je Linksys

StratOS ::

To bo res neka muha modema, mogoče modem sam ima skonfigurirano tako, da se resetira ali pa je z njim kaj bolj narobe
Se ti to konstantno dogaja po isti časovni plati ?

Default ruter linksys prenese pri osnovni konfiguraciji čez 1,5k povezav
Test: Ob "fully" zasedenosti 4 compov deluje pri povečanem CPU-ju ruterja tudi okoli 3k aktivnih IP povezav, pa se zaradi tega nič ne sesuje ruter.

Jaz bi rekel, da je nekaj res narobe z modemom.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

StratOS ::

ali ISP syncom ali Odjemalčevim torwej ruterjevim časom zakupa (Lease Expires)
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: StratOS ()

Scorpia ::

Če se ti to dogaja če snemaš torrente, pomaga da zamenjaš kakšen drugi torrent program. Sem že imel tak primer da se modem ni več odzval in je pomagalo da si zamenjal torrent program.

Adrijan0 ::

M-XXXX isti problem maš kot sm ga imeu jaz. Sem jim moral 1 leto in pol težiti da popravijo.. Pri meni je bla napaka na centrali.. neka taka fora kot preobremenjenost centrale. U router dvomim ker je za modemom. Drugače meni je recimo sinhronizacija padla že samo ko sm se povazu.. Pač sm se povezu.. in spet ni blo povezave.. Če sm preobremenil linjo je blo isto sranje in je spet padla sinhronizacija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Adrijan0 ()

M-XXXX ::

Bom potem kar veselo začel klicariti na Siol>:D

1309976 ::

"Maš mogoče Netgear wpn824v2 router?"

Tale router imam jaz in sem opazil, da mi vsake toliko časa (nekje na par dni včasih več, včasih manj) vrže ven povezavo, ki se nato noče več vzpostaviti (gre le do druge od 4 lučk).
Imaš kakšno rešitev? Firmware sem že nadgradil na routerju. V bistvu edino kar pomaga je, da izklopim wireless priklopim pc direktno na modem, tako da gre povezava skozi - kar gre začuda potem takoj - (da se prižejo vse lučke kot se morajo) in nato nazaj vklopim wireless.
Potem pa nekaj časa dela BP in ovo na novo.

Imaš mogoče rešitev za tale router oz. problem?

Lp
Leon

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1309976 ()

Ibex ::

Ja iste težave sem imel kot ti, ko sem prišel na optiko. Na privatnem sporočilu imaš rešitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ibex ()

M-XXXX ::

"Maš mogoče Netgear wpn824v2 router?"

Ne Linksys-a
Smack: Komu si poslal ZS? Jst ga nisem dobil...0:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

Ibex ::

Zasebno sporočilo sem poslal 1309976.

Ibex ::

M-XXXX probi za foro izklopit SPI firewall. Prej pa naredi še hard reset.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ibex ()

jvolk ::

Smack, prosim prodaj rešitev za 1309976kov router tukaj. Mogoče pride še komu prav 0:)

Ibex ::

Naprej pojdi na to stran http://kbserver.netgear.com/release_notes/d103005.asp daj dol firmware for north america users only. Ko ga boš gor dal naredi hard reset na zadnji strani router-ja kjer je vtič za elektriko je majhno gumb za reset rabil boš kakšen zobotrebec. Če to ne bo vredu obvezno izklopi disable SPI firewall, če ti bo še naprej nagajal daj kljukico na respond to ping on Internet port, če še to ne bo vredu daj nat filtering na open

V primeru, če imaš vklopljen Auto 108Mbps ga obvezno izklopi, ker zadeva se pogosto sesuje. Izklopiš pa ga tako, da greš pod Wireless Settings in tam pod Mode spremeni v g and b.

beo ::

Na Siol-ovih forumih je kar nekaj pritožb čez Proteus VDSL2 modem. Zadeva enostavno ni stabilna. Težava se manifestira ob obrementvah upload povezave, zlasti pa v kombinaciji s TV ali voip. Zaenkrat očitno še ne znajo porihtat firmware-a. Obstaja workaroud z dvigom sinhronizacije na modemu - zrihtajo tistim, ki težijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: beo ()

1309976 ::

...hvala...

LP

Ibex ::

Prosim.

M-XXXX ::

Sem klical na Siol in so mi updatal modem in problema ni več:D

M-XXXX ::

Imam nov problem- še bolj moteč! Ko se je prejšnič modem resetiral, je potem internet normalno deloval naprej, zdaj pa se modem zafila in je potreben hard reset (kabel vn pa not)

The_hammer ::

Jst tut mam en butast problem pa ga ne znam rešit... Imam router netgear WGR614v6 in modem od SIOLA črna škatla (Sagem....) problem je sledeč, vse dela normalno brskanje po netu, igranje prek neta, downloadanje torrentov. Fora je pa (in je res butasto) če se brat poveže na isti server kjer igram jst se ping avtomatično poveča za 100% in samo v tem primeru, da je on na katerem koli drugem serverju ali špila drugo igrco je ping vredo. Tako se ping povečuje iz 100 na 500 in na 999 dokler nama ne popolnoma zalaga in v tistem trenutko ne morem prav nič delat ne gre na net, ne gre downlovdat, nič edino kar lahko nardim je, da ga vržem iz štroma in potem spet dela normalno dokler nisma spet na istem serverju, kar je zlo moteče (namreč sma v istem klanu pri cod2). Nalozu sm mu najnovejši firware,(ruterju) nastavo nastavitve, isti drek,... Zdej res (heh) ne vem ali je to od Siola neki narobe al pri men v glavnem po glavi se že tolčem 2 tedna... Če ma kdo kako idejo zlo dobrodošla ni mi pa za klicat na siol in težit razn če res ne gre tega drugače rešit,.. Sploh nism vedu kam tole temo prlepit:| (butast problem, vrgo vse skup v smeti;(( )

Lp


Tadej
Intel E6420@2950, 7900 gto, 2gb,seagate baracuda 160,Keyboard G11,
Mouse mx518,Mouse surface Razer eXactMat, Speed link Medusa 5.1,
Enermax liberty 500W

The_hammer ::

Ma že kdo kako idejo?? Za mene in M-XXXX??
Intel E6420@2950, 7900 gto, 2gb,seagate baracuda 160,Keyboard G11,
Mouse mx518,Mouse surface Razer eXactMat, Speed link Medusa 5.1,
Enermax liberty 500W

Ibex ::

Jst tut mam en butast problem pa ga ne znam rešit... Imam router netgear WGR614v6 in modem od SIOLA črna škatla (Sagem....) problem je sledeč, vse dela normalno brskanje po netu, igranje prek neta, downloadanje torrentov. Fora je pa (in je res butasto) če se brat poveže na isti server kjer igram jst se ping avtomatično poveča za 100% in samo v tem primeru, da je on na katerem koli drugem serverju ali špila drugo igrco je ping vredo. Tako se ping povečuje iz 100 na 500 in na 999 dokler nama ne popolnoma zalaga in v tistem trenutko ne morem prav nič delat ne gre na net, ne gre downlovdat, nič edino kar lahko nardim je, da ga vržem iz štroma in potem spet dela normalno dokler nisma spet na istem serverju, kar je zlo moteče (namreč sma v istem klanu pri cod2). Nalozu sm mu najnovejši firware,(ruterju) nastavo nastavitve, isti drek,... Zdej res (heh) ne vem ali je to od Siola neki narobe al pri men v glavnem po glavi se že tolčem 2 tedna... Če ma kdo kako idejo zlo dobrodošla ni mi pa za klicat na siol in težit razn če res ne gre tega drugače rešit,.. Sploh nism vedu kam tole temo prlepit:| (butast problem, vrgo vse skup v smeti;(( )

Lp


Tadej


Probi še tukaj.

roscha ::

Pomečte tele človeške ribice kozi okno in zamenjajte ISPja, pa bodo težave "čudežno " izginile.

M-XXXX ::

Pomečte tele človeške ribice kozi okno in zamenjajte ISPja, pa bodo težave "čudežno " izginile.

Kriv je modem!
Meni bodo zamenjali modem, ko ga zamenjajo pa vam sporočim če je dobro!

The_hammer: Pokliči na 080 1000 pa se boste hitro zmenili (vsaj sam sem se)

amigo_no1 ::

Kako ste vsi obsedeni z modemi hkrati pa ne veste da Sagem privzeto deluje modem in router.

Zaradi česa pa bi se modem sesul ? Preveč p2p prometa :D ?
Modem ni router.

Na Netgear routerju izklopi firewall ali pa zamenjaj router.

The_hammer ::

hvala vam za odgovore...
Smack: Hvala za link, sm bral celo večnost, bom malce probal sam se pošpilat
Roscha:Mam že pogodbo za drugega operaterja :D
M-XXXX: Hvala tudi tebi, če res ne bo šlo kaj naredit, bom poklical in se pozanimal...
jeje997: Bom poizkusil tudi izklučit firewall,...
Intel E6420@2950, 7900 gto, 2gb,seagate baracuda 160,Keyboard G11,
Mouse mx518,Mouse surface Razer eXactMat, Speed link Medusa 5.1,
Enermax liberty 500W

Tilen ::

Pokliči modri telefon. Če si že, pokliči še enkrat... :8)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Bug ::

ellow

Heh, zamenjat ISP-ja... kot da bi to resilo blem :D
Kot je omenjeno, Sagem-ov komunikacijski prehod je lahko tudi router...

Da bi bil modem kriv? Ce je po zamenjavi bolje potem je...

vendar mislim, da je v vecini blem potem router (netgear, linksys...al pac katere imate)

Moja zgodba na siol-u: res, da znajo bit totalno neresni/neprofesionalni vendar kaj se tice opreme, ki so jo prilagali... meni nobena ni niti enkrat povzrocala tezav... Pa sem mel vse od prvih Siemensovih, Iskrinih, Sagemovih, in zaj mam clovesko ribico... pa niti ena od teh ni crknila (trkam po lesu seveda :) )... pac pa ko sem menjal sem menjal zaradi menjave "tehnologije"...
Samo enkrat v zivljenju sem pa mel se router... da, tisto cudezno skatlico... bila je to LevelOne cudezna naprava... za tedanjih 20k SIT... To lahko recem, da je bila ena izmed najbolj neumnih investicij-no to sem seveda kasneje spoznal :8) :D
Kakorkoli sem konfiguriral zadevo, se je na koncu koncalo z kablom potegnjenim iz vticnice...
Na sreco sem uspel zadevo prodati skoraj za isto ceno (zgubil sem 3k SIT)... >:D
V roke sem dobil eno starejso PeCe konfiguracijo, vpiknil not 2 mrezni (kasneje se eno) Namestil Linux OS (konkretno, Debian)... nastavil zadevo, da dela kot router, se kaksen manjsi server....torej vecino za stabilno in mirno delovanje...
In glej cuda....od tedaj nisem imel nikakrsnih blemov s kakimi zmrzovanji, prenasicenostjo linije... torrenti, online igre, video konference, pa se kaj (le pogledam dolocen port, forwardam na doloceno racunalce in zadeva dela)...

S tem, da zivim v bloku in imam se zraven moje opreme vezane se 3 sosede.... in vsi koristimo Internet... (vsakemu je dodeljena dolocena pasovna sirina...)... pa tudi oni dol vlecejo, igrajo online...
Pa nismo imeli nikakrsnih blemov...

Tu ne upostevam bleme s strani siol-a...teh pa zna bit kar nekaj... zato razumem frustracije... al tudi pri ostalih zadeve niso roznate...
tak, da bit tako radikalen in takoj letet nekam drugam nima smisla... zadeve je treba, kot vse ostalo, dobro premislit in poskusat resit...

PS.: Aja, pa ne me krivo razumet, ne sinfam po nicem, ne favoriziram Linux... torej, ne izzivam v nikakrsno debato... za to se bomo pomenili kje drugje... :D Gremo raje na pivo :D

lp,
bug
It's a basic truth of the human condition that everybody lies.
The only variable is about what.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bug ()

M-XXXX ::

Končno se je rešilo! Rešitev je bila v neuradni posodobitvi modema (uradna najnovejša verzija je pol ku*** vredna), njihova lastna verzija pa je zadevo rešila TAKOJ!
Če ima kdo enake problema, ve kaj mora storiti!>:D

BladE_ ::

To si poklicu na siol in so ti updejtal, al si kje dobu updejt?

neboben ::

hmm jest mam telemach ... in sem mogu router sklopt.
zdej pač ne uporablam routerja kar je butast...
tud ne vem zakaj je prve dni delal potem pa kar ne ..
čudno

Tilen ::

Restartajte modem... >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

marky007 ::

Težave so ble z vsemi iskrateli, so pa na siolu omrežje prilagodil tko da se to ne dogaja več. Če ste šli na modem ste lahko vidli da ne izpiše nobenih informacij, ampak namesto tega piše Not enough core... Pač bedast programer pri iskratelu, kaj češ... Uglavnem modem je zafilu DHCP po parih urah in se je obesu... Skos je dobival krene ip-je...

Lp
We are the product.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372328635 (29091) ignats
»

Novi SIOL-ovi "komunikacijski prehodi" (gateway-i) SAGEM F@st™3344 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
15543260 (18800) imallears
»

Problemi z wireless povezavo

Oddelek: Omrežja in internet
111691 (1507) damjanj
»

Telemach router-modem problem

Oddelek: Omrežja in internet
63318 (3061) gregyk
»

Siolov IPTV preko Wlana

Oddelek: Omrežja in internet
63698 (3356) Zm3-D3n

Več podobnih tem