» »

Telemach router-modem problem

Telemach router-modem problem

gregyk ::

Imam Telemach-ov router Netgear WPN824v3 in modem Thomson THG-540. Problem je sledeč: vsake toliko časa (včasih 5x na dan, včasih 1x na par dni) mi router izgubi povezavo z modemom. Na modemu začnejo lučke čudno utripati (očitno se z modemom nekaj dogaja) in potem povezava router-modem gre. Pomaga edino release/renew na routerju, ali pa izštekati/vštekati utp iz routerja v modem. Nerodna stvar če npr. hočem dostopati do pc-ja z oddaljene lokacije ... V logu od modema takrat ko se to zgodi vedno piše:

10/07/2008 07.18 68000300 03 DHCP WARNING - Non-critical field invalid in response.
10/07/2008 07.18 82000200 03 No Ranging Response received - T3 time-out

Menjani so že bili modemi in routerji, torej očitno ni problem v hardware-u, ampak se nekaj dogaja z linijo do mene.

Če se komu kaj več sanja o teh stvareh, naj prosim napiše kaj naj bi se dogajalo. Na Telemachu, mi do sedaj niso še znali pomagat.

No Can Do ::

to se dogaja tudi meni in edina rešitev ki jo vidim je menjava ISP-ja, ker imam poln k... Triere (telemach) in njenega nedelovanja

predvidevam da imaš G2 pakete, ker sosedi na G1 dela bp, pa je kabel speljan od nas k njim, tako da ni napaka v kablovju :s
This user may use sarcasm and cynicism
in a way you are not accustomed to.
You might suffer severe mental damage.

gregyk ::

to se dogaja tudi meni in edina rešitev ki jo vidim je menjava ISP-ja, ker imam poln k... Triere (telemach) in njenega nedelovanja

predvidevam da imaš G2 pakete, ker sosedi na G1 dela bp, pa je kabel speljan od nas k njim, tako da ni napaka v kablovju :s


Imam digitalni trojček XL. Ne vidim pa povezave med paketom in nedelovanjem ... Sicer pa resno razmišljam o menjavi ponudnika, ker kar mi je pa Telemach že požrl živcev (najprej ni delala telefonija, potem se je začelo prekinjanje, potem je bila nikakva hitrost, zdaj spet prekinjanje), ne mine skoraj da en teden, brez da bi bilo potrebno klicariti tehnike. Šlamparija.

gregyk ::

No zdajle je bil tehnik pri meni in sva šla do omarice, kjer je zamenjal par konektorjev in dva razdelilca, pravi da je bil to najbrž vzrok. Kot možnost je omenil tudi oksidacijo konektorjev, oz. kontaktov v razdelilcih (ki niso bili menjani odkar je kabel v našem koncu, tj. vsaj 10 let) in temperaturne spremembe. Bom videl, če bo zdaj v redu ...

gregyk ::


pa je kabel speljan od nas k njim, tako da ni napaka v kablovju :s


Kabel je speljan iz omarice posebaj do sosede in drugi do tebe. Možno da si tudi ti priključen na kak zanič razdelilec v omarici, teži toliko časa da pride tehnik in zamenja vse kar se menjati da.

Evo spet isto sranje, se pravi napaka ni odpravljena ... Da popi***š ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregyk ()

gregyk ::

No včeraj mi je tehnik zamenjal še data delilnik, delilnik tv/modem in eno spojko. Torej zdaj je zamenjano praktično vse kar se da menjati, razen kablov. Če se bo pa še naprej to dogajalo, pa nimam več idej kaj in kako ... Držim pesti. 8-O

gregyk ::

Spet isto, oz. še kar isto SRANJE! V eni uri 2x brez linije ... Očitno se bom s tem sranjem ali sprijaznil ali pa zamenjal podnudnika, samo ti dve možnosti še vidim ...

Kje ste zdaj pametni Telemachovi tehniki in strokovnjaki?

Dodatek: danes ugotovil da ima sosed par hiš proč s katerim sva priklopljena na isto omarico identične probleme (isti modem, isti router) ...

Še en dodatek, danes sem 'odkril' da ima tudi soseda identične probleme. Vsi smo pa priklopljeni na isto Telemach-ovo omarico z razdelilci, torej ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregyk ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemch Blok Televizija Kabel prestrizen... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13723760 (19301) Mesar
»

Internetna povezava (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
575480 (4451) BK5

internet (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
503624 (2929) GiGaBaJt
»

Kabelski internetni ponudnik teleing

Oddelek: Omrežja in internet
247378 (5222) aabb
»

Kar naenkrat se mi je začel pojavljati brum zakaj?

Oddelek: Pomoč in nasveti
231962 (1510) multiscan

Več podobnih tem