» »

Corrida - bikoborbe

Corrida - bikoborbe

«
1
2

mikena ::

Ne vem kakšnega mnenja ste ostali, ampak meni se zdi, da imajo Španci ta šport za nacionalno sramoto! Včasih se mi je zdelo vse skupaj kot del tradicije, ampak dejansko je to eden izmed tistih športov, kjer se intenzivno muči živali. Kaj vse delajo s tistim bogim bikom. Zame to ni nikakršen pogum... bogega bika "izziva" približno 10 ljudi in potem, ko je bik že čisto "razdivjan" se začne kao slavni boj med človekom in bikom :\

Enkrat smo v Provansi s prijatelji imeli priložnost si pogledat ta šport v živo in lahko samo rečem, da je bilo vse skupaj zgražanja vredno. Uboga žival se je na koncu komaj opotekala, kri je lila povsod... groza! V Španiji naj bi te bikoborbe veljale za enega izmed najbolj plačanih športov :\

Marsikaj je bilo v različnih kulturah del tradicije, vendar se časi spreminjajo in hvala bogu tudi človekova humanost, ki krute stare tradicije ukinja. In upam, da čim prej tudi to ukinejo!

Vikking ::

kake bolane... če nimaš želodca pač ne glej kdo te pa sili.. pa nikar ne dvomi o človeški humanosti, saj samega sebe iztreblja.

Icematxyz ::

Sam sem tudi za to da se to ukine in prepove.

Ampak ne da se vsili. Javno mnenje tam je treba preobrniti.

Če ne gre drugače pa da se vsili.

karafeka ::

Veste, koliko je ostalih živalih, ki so zanemarjene, lačne, se potikajo naokrog in v mukah umrejo?

Tele bike pa celo življenje sam futrajo in vzrejajo.

Icematxyz ::

Lahko pa tebe nafutramo pa spustimo not pa te napikamo.

Saj če ti celo življenje lepo gre boš pol z veseljem umrl v mukah.

Po tvojem pa tako vrjetno bik zraven še uživa.

Kdo je tu bik? Saj pravim če ne gre drugače pač vsilit prepoved.

Icematxyz ::

Jaz bi jim kvečjemu mehaničnega bika pustil da ga pikajo.

Drugače pa vsakega ko gre to gledat bi zaprl v štalo z biki. Pa naj se tam pogovori malo z njimi.

noraguta ::

nobenmu ni treba lazit v španijo.
pejte u afriko na dopust , pa je.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

karafeka ::

Bolje, da me futrajo pa skrbijo za mene celo življenje, pa je potem konec v 5 minutah, ko pa da celo življenje hiram.

Icematxyz ::

Ja tako ti razmišljaš bik pa morda gleda na stvar malo majn pragmatično.

Icematxyz ::

No skratka da še zaključim če še nisem bil dovolj jasen ker potem nebom več sodeloval...

Jaz bi to prepovedal. Najprej bi poskusil preko javnega mnenja če nebi šlo pa bi uporabil pritiske in vsiljevanje prepovedi do skrajnosti.

Če bi seveda imel to moč.

Kot posameznik pa lahko samo pljuvam po tej prireditvi in po posameznikih, ki se jim to zdi sprejemljivo ali še več v tem uživajo.

To je pač za ljudi z kompleksi ki vrjetno doma ne znajo lastni materi reči ne ali pa lastni ženi potem pač uživajo v tem ko nekdo se znaša nad živaljo saj mislijo da sedaj pa oni imajo moč.

Dejsansko so pa strahopetci ki se vzburjajo ob gledanjo sami pa niso sposobni za nič. Takšen človek ki se tam najbolj dere sem prepričan da misli da meso raste na drevesih in če bi moral ubiti ovco da bi zatajil.

Pa da nekdo rabi za samopotrditev in življenski cilj to da leti pred bikom in mu uide tudi vse pove.

Ampak to me ne moti. Tukaj bik vsaj občasno koga fajn nabije u dupe.

In gledalci tega športa v tem vrjamem da neizmerno uživajo.

noraguta ::

Icematxyz sijajna skupinska diagnoza. ker smo vsi soudeleženi očitno kripli po duši , če ne celo po telesu in pravgotovo je velik delež masturbantov med nami. kakšno terapijo nam priporočaš ? tek na šmarno goro? prozak? elekrošoke ? smrtno kazen ? ...
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Barakuda1 ::

:|

Prosim da ostanete na nivoju in brez spuščanja debate na osebni nivo.

noraguta ::

barakuda težko ,ker rad gledam bikoborbe in tečem pred biki, stvar ima svoj čar. v sloveniji so lahko zaradi mene tudi prepovedane. Ampak ,če me nekdo po ruglovsko kvalificira malo manj kot duševnega invalida , tedaj ga rad povprašam še po terapiji.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Tear_DR0P ::

lahko samo povem, da v barceloni funkcionira samo še ena arena, pa še ta gre mestnim oblastem v nos ena pa je trenutno v postopku prenavljanja, potem pa bo postala galerija ali muzej - ampak katalanci se tko nimajo za špance, bikoborbe so pa španski "šport"
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Icematxyz ::

ker smo vsi soudeleženi očitno kripli po duši


Da res menim približno tako.

Drugače pa še samo eno da dodam.

Če je to res "boj" med bikom in človekom in če je to "šport" ali kaj že je to je stvar za strahopetce.

Zakaj?

Zato ker mi naj nekdo pokaže statistiko kjer je izid smrti v areni 50 : 50 oz že 60 : 40 v prid človeka priznam.

Dokler pa je statistika takšna kot je ni to nikakršen šport in gre z v naprej montiran proces mučenja živali.

To pa ne le da počnejo strahopetci in pri tem sodelujejo. Pojdite do psihiatra pa ga povprašajte malo o profilu ljudi ki mučijo živali in v tem uživajo in ljudje katerii zraven sodelujejo.

Pa naj vam psihiater potrdi moje besede ali uvrže in doda kakšno svojo. In ljudje ki gredo to gledat gredo gledat izživljanje ČLOVEKA nad živaljo ki se konča z smrtjo ŽIVALI na način kjer se žival ubije počasi in umre v bolečinah.

To je treba čim prej ukinit tu sploh ni debate. Upam da kdo najde pot kako čim prej da bo to le še stvar neke bedne zgodovine strahopetnega naroda.

Icematxyz ::

Ti pa če v tem uživaš pa še vedno lahko greš kakšnemu kmetu pa ga povprašaš če lahko tečeš pred njegovim bikom.

In kot sem omenil sam tek pred biki zaradi mene lahko ostane.

Del kjer se pa nad bikom izživlja do njegove smrti pa tako je mislim da jasno iz zgornjihbesed kaj si mislim o njem.

noraguta ::

ojezus spet en k postavla "človeškost" na piedestal.

btw , sem kmet in tud občasno tečem pred bikom, čeprov govedo leno ne dela cev dan drucga kukr da se po tvaenku vala pa travo mul, se kakmu občasno mal igra. res se mi ,da stakimi ukvarjat k prideš iz šihta zmatran. un te pa jebe. h takmu hmal pol pride mesar na obisk , pa ga prov na izi z vitlom po štromom na kamijon sprav . mal grdo zgleda sam tko to gre. prc bl grdo pa mukotrpno kt pr španjolcih, ampak blazno učinkovito in varno za čoveka , sam šnicl na konc je pa glih tak.
evo še enga mudela iz moje štale.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

kekz ::

Enkrat sem nekje slišal, da imajo tudi Portugalci precej bolj humane bikoborbe. Na koncu bik preživi.
Preverjal nisem.

Icematxyz ::

ojezus spet en k postavla "človeškost" na piedestal.


Vedno.

Drugače me pa ubijanje bikov za šnicle ne moti.

Motijo pa me španske bikoborbe in bom vedno in povsod pluval po njih in po ljudeh ki jih imajo radi.

Prej ko jih ukinejo bolje bo. Škoda je samo da tega že niso storili včeraj.

Ti pa tako imaš bika doma in nevem zakaj bi potem hodil v španijo? So njihovi biki lepši?

Podi se z njim pa pred njega magari postavi v prikolico preden ga z vitlom gor potegnete če te to veseli. Me ne moti.

Španske bikoborbe pa mislim da sem povedal dovolj pa se nebi rad ponavljal.

Barakuda1 ::

Icematxyz

:|

Zdaj se pa umiri in se v diskusiji več ne spuščaj na osebni nivo.
To ti je zadnje opozorilo, ker od tu dalje poste, kjer se boš spuščal na osebne diskvalifikacije sodelujočih brišem.
Če ne znaš polemizirati brez osebnih diskvalifikacij sogovornikov, boš pač prebiral svoja mnenja v rdeči barvi.
o.k.

edit> zatipkana napaka

Zgodovina sprememb…

mikena ::

Se v celoti strinjam z Icematxyz.

Zame to ni nikakršen šport, sploh pa ne pogum! Če se že gremo nekega poguma, potem naj se človek sooči z bikom čisto sam "one on one", brez možnosti, da se v skrajni nevarnosti lahko zateče v tiste bokse, ki ga obvarujejo pred bikom.

Tudi na splošno ne podpiram nobenega športa, kjer sodelujeta človek in žival, saj žival nima proste izbire, ampak je prisiljena v takšne zadeve.

Sploh pa ne razumem Špancev, ki se delajo ultra moderne ko so dovolili gejem poroke in celo posvojitev otrok, hkrati pa gonijo srednjeveško tradicijo mučenja živali :\

>karafeka: Veste, koliko je ostalih živalih, ki so zanemarjene, lačne, se potikajo naokrog in v mukah umrejo?

To je zelo slaba tolažba, če rečeš, da so druge živali prav tako podvržene nasilju, in da bi zaradi tega odobravali bikoborbe. Tudi če je prepoved bikoborb le kaplja v morje v boju proti mučenju živali, je to vseeno bolje kot da ne storijo (storimo) popolnoma nič.

Tukaj je nekaj metod, ki jih izvajajo preden se "slavni boj" začne:
- bikom dajo pred "igro" piti zelo slano vodo, da zaradi diareje oslabijo
- prerežejo jim rogove do živcev, tako da bik izgubi koordinacijo med igro
- v oči jim dajo ščemeč glicerin
- če je bik preveč miren mu začnejo lomiti zobe
- v telo jih zbadajo s topimi iglami
- z vročimi predmeti jih zbadajo tudi v predele splovil
- 20 do 30 udarcev izvedejo v predel ledvic

Tukaj je še nekaj slik, ki smo jih s prijatelji posneli, ko smo bli na tej prireditvi:
1.Klik
2.Klik
3.Klik
4.Klik
5.Klik
6.Klik
7.Klik
8.Klik

jype ::

Cameron> Tudi na splošno ne podpiram nobenega športa, kjer sodelujeta človek in žival, saj žival nima proste izbire, ampak je prisiljena v takšne zadeve.

Odvisno predvsem od tega, kaj smatraš kot šport. Pes nima nobene izbire, pa sem prepričan, da gre zelo rad v gmajno na sprehod in laufat za žogo.

Meni se zdi angleško teroriziranje lisic ali pa naše teroriziranje perjadi in drobnice po morostu podobno abotno, da ne govorim o vsem, kar počne mesna industrija (ja, praktično vsaka). Vse skupaj seveda obsojam, ampak šnicl pa včasih še vedno pojem in mi je jasno, da s tem dejansko podpiram takšno postopanje z živalmi. Ni se mi sicer težko odpovedat mesu, spremenit folkloro vse žlahte (vključno z živinorejci, ki jih imamo v familiji) je pa bistveno zahtevneje.

Matek ::

Ja, to, da je stvar del tradicije, je najbolj zajebana rec. Poleg kajenja bi pri nas z istimi argumenti zlahka prepovedali recimo alkohol, ki je brez pravih pozitivnih tock (se tista o deci vina pri kosilu je bolj urbana legenda), ampak je zelo vcepljen v kulturo in ga je zato bistveno tezje odstraniti. Kljub zavedanju slabih tock se ljudje na takih mestih nocemo odpovedati recem, ki smo jih vajeni. Kot je rekel jype, tezko je spremeniti folkloro cele zlahte, posebno ker jih vecina zivi po nacelu "ce sta oce in dedek tako, je ze prav".
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

IceIceBaby ::

Drugače me pa ubijanje bikov za šnicle ne moti.


Tole se mi zdi zelo hinavska izjava. Kaj misliš da delajo s kravami in prašiči, ki jih pobijajo za šnicle ? Božajo celo življenje in futrajo z marjeticami ? Face it...prava "svinjarija" je današnja mesna industrija, kjer živali praktično celo življenje mučijo. Veliko krav je celo življenje privezanih za 20cm verigo in so na svetu izključno za to, da jih vzredimo in ubijemo, vmes pa se z njimi me dogaja nič lepega (glej malo višje kako jih spravijo na tovornjak). O kurah je pa sploh škoda govorit. Si že kdaj videl kako zgleda kurja farma ? V kletko površine pol m2 stlačijo ene 5 kur, pa za vsak slučaj jim še malo krila in kljune porežejo, potem pa celo življenje nesejo jajca dokler ne crknejo.

Pa nisem zagovornik vegetarjanstva (čeprav imam obdobja ko po par mesecev ne jem mesa, občasno še vseeno uživam v dobrem šniclu) niti nisem kak hud pristaš bikoborb. Samo dejstno je, da smo zaenkrat najmočnejša vrsta na planetu in povsem naravno je, da si podrejamo in pobijamo šibkejše od sebe. Tudi druge živali pobijajo šibkejše za hrano in za zabavo, mi smo samo malo bolj sistematični pri tem.

WarpedGone ::

Folkloro se spreminja počasi, žal drugače ne gre. Kot je že nekdo zapisal, bikoborbe so bile velika reč v španiji nekoč, danes pa deluje "le še" eno prizorišče. Ja, tudi to prizorišče je preveč, ampak trend je pravilen in kaže na izboljšanje. Slej ko prej tudi tega ne bo več. Ko pomreji "slavi junaki" bikoborb in ostanejo le še zapisi, se bo na stvar pogledalo z malo večje distance in stvar dalo v kategorijo srednjeveškega mučenja. Najprej smo nehal mučit ljudi, nato pa še živali.

Danes nam ostane tako le "zgražanje" in "izvajanje javnega pritiska". Pa seveda ob obisku Španije, bojkotiranje teh prireditev.
Zbogom in hvala za vse ribe

Icematxyz ::

Saj bi še odgovoril na poste ki se nanašajo name ampak ker na slo-tech teme vedno zaidejo nekam drugam mi recimo v temi o bikoborbi ni za polimizirat o mesni industriji in o podhranjenih živalih ki v naravi same umrejo, alkoholu in nevem kaj še vse...

Pač tema je o bikoborbi in primerjava z nečim drugim je ok ampak ne da potem z neko primerjavo preusmerjaš pozornost. Primerjava le kot primerjava in ne neka nova tema v temi za polimizirati.

Bikoborbe in industrija pridelave mesa pač ne vem zakaj bi sodelovali v eni temi oziroma če že naj bo tema tako zastavljena.

Kot sem rekel za ljudi ki pa radi tečejo pred biki pa me ne moti če to ostane. Celo v Sloveniji lahko zaradi mene to imamo. Tisto kaj se pa grejo tam v arenah pa ne. Nikoli in nikdar ne podpiram pa naj bo mesno predelovalna industrija še tako huda in v naravi še tako lačne živali če se že to omenja mi to ni dovolj da bi zato rešil bike s tem da bi jih dal tja v areno.

jype ::

Icematxyz> Pač tema je o bikoborbi in primerjava z nečim drugim je ok ampak ne da potem z neko primerjavo preusmerjaš pozornost. Primerjava le kot primerjava in ne neka nova tema v temi za polimizirati.

Če bi pozorno bral bi uvidel, da smo vsi, ki smo se navezovali na industrijsko mučenje živali, to počeli zato da smo pokazali na kulturno pogojeno sprejemljivost reči, ki so sicer nesprejemljive.

Recimo mrcvarjenje mačk, ki se ga je šla mularija v Tržiču, je približno enako kruto kot npr. angleški lov na lisice (kar se mene tiče), ampak zgolj zaradi kulturnih vzorcev je eno obravnavano kot sprejemljivo početje, drugo pa ne.

BigWhale ::

Jaz rad gledma bikoborbe takrat ko bik zmaga.... ;>

kekz ::

V takem primeru toreador najprej naredi inventuro >:D:

opeter ::

Nekateri ste pa smešni. Ali je recimo boks "lepši" šport? Ko gledaš kako eden drugemu faco razbija? Baje se zaslužijo milijoni in ogromen denar se obrača v boksu.
Ali pa borba med psi, med kokoši ipd.?

urban99 ::

smešno je kvečjemu to, da se "šport", kjer se dva nažigata v fris z OBOJESTRANSKIM KONSENZOM meče v isti koš s špikanjem živali do počasne in boleče smrti ter debilnim naslajanjem nad borbo mrcin zaradi užitka parih kmetov v občinstvu.

Luka Percic ::

To je problem.
Veliko manjši kot ena človeška smrt, pa vendarle.

Sej se tudi o žuljih na nogah pogovarjamo, samo ne dajemo to v probleme človeštva.

Karaya 52 ::

Mislim da je v tem primeru povezava z mesno industrijo in bikoborbami nujna. Zakaj? Zato ker je nasporotovanje bikoborbam nek simbolni pomen za tiste, ki so proti mesni industriji. Predlagam da greste kdaj na koline (tisti ki še niste bli) pa se na lastne oči prepričate kako to gre. Ni prijetno pa vendar, hrana je hrana.

Sam nisem proti bikoborbam ker vem, da ni poanta v "mučenju in izživljanju" nad živaljo. Špancem je bik pomenil v preteklosti preživetje, živeli so z naravo z njo so gospodarili. In ravno za to gre pri bikoborbah. Mislite da bi kenguruje spravli v areno? Kaj pa so kenguruji v primerjavi z bikom! Bik ima v španski kulturi ogromen pomen. Tako kot imajo druge živali podoben status v nekaterih religijah. Podoben odnos so imeli indijanci do svojega goveda isti odnos gojijo mnoge kulture npr. eskim. Vsi vemo kakšno vlogo je imel bik pri starih grkih. Tudi v duhovnem življenju je imel bik pri špancih oz. prednikih današnjih špancev ogromen pomen.

Torej bikoborbe niso tole:
"...debilnim naslajanjem nad borbo mrcin zaradi užitka parih kmetov v občinstv."

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Sam nisem proti bikoborbam ker vem, da ni poanta v "mučenju in izživljanju" nad živaljo. Špancem je bik pomenil v preteklosti preživetje, živeli so z naravo z njo so gospodarili. In ravno za to gre pri bikoborbah. Mislite da bi kenguruje spravli v areno? Kaj pa so kenguruji v primerjavi z bikom! Bik ima v španski kulturi ogromen pomen.

No ja. Tud ženske imajo v nekaterih kulturah ogromen pomen (v bistvu v skoraj vseh), pa jih ne vodimo v arene... >:D
sudo poweroff

Vikking ::

Icematxyz: nevem zakaj tako jamraš in kaj bi lahko naredil proti bikoborbam če bi imel to moč ker si proti mučenju živalim. Sej veš prvo je treba pomesti pred svojim pragom, tukaj mislim na slovenijo, kjer so kazni proti mučiteljem živalim katastrofalne nizke.

Icematxyz tukaj imaš moč in vpliv, da opozorjaš svojega voljenega predstavnika (če si še premlad sta ga volila očka in mamica), in probaj nekaj ukrenit glede tega... koliko je tega po sloveniji, pa na koncu toliko da jim ne damo še krono na glavo za njihvo fino dejanje.

Poskušaj doseči višje strožje kazni, konec koncev jih lahko tudi pošljemo v Španijo namesto tistih bikov pa jim naj zapičijo kopja v hrbet, za njihova nagnusna dejanja.

leinad ::

Luka tudi Jehovove priče, pa še marsikaj drugega v tem oddelku ni lih problem človeštva;)

T0RN4D0 ::

Icematryx ne vem kaj maš tko proti bikoborbam. Sam praviš da ti je vseeno za mučenje živali na druge načine (koga briga če miljardo živali trpi zaraad prehrambene industrije), za tistih par bikov pa tako zgago delaš.

Sicer sam ne podpiram bikoborb samo neki finga se pa tud ne delam, sploh dokler so še velik večje svinjarije tud za takšne ko si ti neki povsem normalnega.

mtosev ::

Jaz sem za prepoved;((
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jype ::

Matthai> No ja. Tud ženske imajo v nekaterih kulturah ogromen pomen (v bistvu v skoraj vseh), pa jih ne vodimo v arene...

Jih res ne? Prižgi malce TV.

dzinks63 ::

Starodavni ::

ja, nekaj takega. Grdo ga je zabodel. Sigurno bo imel težave s prehrnajevanjem in govorom.

WarpedGone ::

Mojega sočutja nima.
Zbogom in hvala za vse ribe

inferno666 ::

Jaz sem pa čisto za te bikoborbe. Se mi tisti biki pol tolk ne smilijo kot naši.

Sem delal veliko poletij na kmetijah, večjih in manjših. Pri nas so biki zaprti v hlevu, na travnike se spuščajo le krave, ker biki so za meso, in manj se gibljejo bolje je. Lepo čakajo par let v eni kletki, ker ni krav se poiskušajo naskočevat med sabo.

Biki za bikoborbe so spuđčeni, dobivajo najbolj kvalitetno hrano. Dokler živijo se imajo vseeno dosti bolje.

Tako da predno naj prepovejo bikoborbe, bi po mojem mnenju mogli prepovedati vzrejo bikov za zakol.

Bik v bikoborbi ima tudi šanso ubit metadorja, ga napičit. Sej ima tudi naši biki možnost napičit mesarja, samo kak je ta možnost je pa drugo.

Bethrezen ::

Smesno je to, da tisti, ki so tako proti bikoborbam, sploh nocejo dojeti da se imajo te biki veliko bolje kot tisti v vzreji za zakol, sploh to, da samo najboljsi biki pridejo v areno, ne vsi. Oni vseeno nekaj bluzijo da se jim gre konec koncev za bike :)) Revcki, skoda ker vas ni mamica obvarovala pred pogledi na te grozote ne?
Ignorance is bliss
www.urbanterror.net

imagodei ::

Pri govedu za zakol gre za prehrano ljudi ( d0h... :\ )

Krave sicer res ne uživajo, trpijo pa načeloma tudi ne. Smrt je hitra in predvidoma neboleča (z električno iglo direkt v možgane). Vsekakor je hitrejša, kot npr. pri zakolu prašiča doma, kjer mesar prašiču prereže vratno utripalko in prašič umira vsaj kako minuto.

Ne pozabit na prvi stavek mojega sporočila: gre za prehrano ljudi. Mi se prehranjujemo s tem mesom. Razen, če realno ocenjujete in imate predlog izvedbe, kako bi vseh 6+ milijard ljudi postalo vegetarijancev, prosim da nehate delat butaste primerjave. Krava mora umret, zato da ljudje lahko preživimo. Žalostno, tragično morda, ampak resnično.

Grdo je tudi, da mora uboga antilopa umret, ko jo pobije gepard, ampak tako je v tem svetu. Velika riba poje majhno ribo.


Bikoborbe pa nimajo nič s preživetjem ljudi. Bik, ki je v areni, je zbegan, prestrašen in se mu obeta dolga in mučna smrt. Umira za zabavo bebaste množice, ki se dere "Ole". Zelo podobno, kot na pasjih ali petelinjih borbah, ki so povsod v normalnem, civiliziranem svetu prepovedane.

Dajte prosim, preden komentirate s takšnimi bebastimi primerjavami, vklopit svoje možgane.
- Hoc est qui sumus -

dzinks63 ::

Vsekakor je hitrejša, kot npr. pri zakolu prašiča doma, kjer mesar prašiču prereže vratno utripalko in prašič umira vsaj kako minuto.

V naših krajih se prašiči doma koljejo čisto drugače. Tako kot je navedeno zgoraj, sploh ni dovoljeno klanje doma, je celo kaznivo.

;-) ::

Bikoborbe niso problem človeštva, prej živali:))

inferno666 ::

imagodei je izjavil:

Pri govedu za zakol gre za prehrano ljudi ( d0h... :\ )

Dajte prosim, preden komentirate s takšnimi bebastimi primerjavami, vklopit svoje možgane.


Malo več strpnosti do drugače mislečih.

To ali namen opravičuje sredstva, je pa spet vprašanje. Dejstvo je da imamo dvojna merila. Če je bik za hrano, potem je ok da trpi celo življeneje.

Bethrezen ::

Imagodei, ali sodis tudi kakovost clovekovega zivljenja glede na to kako je umrl?
www.urbanterror.net

T0RN4D0 ::

Ja sej po bikoborbi se tud lahko poje bika, ane. Pa nudi poleg hrane še zabavo, tako da ima njegova smrt dvojno korist. Tako kot ste rekli, velika riba je majhno ribo. Kako jo ubiti je je pa prepuščeno "veliki ribi". Tudi živali se med seboj ne pobijajo vse po hitrem postopku, ampak se igrajo s plenom, ali pa ga recimo zastrupijo, kar bi blo treba tudi oh in sploh prepovedat. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

[WTF] Obglavljenje 15 letnika

Oddelek: Loža
405344 (3836) kuglvinkl
»

Trpljenje živali pred smrtjo in kvaliteta mesa (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
677355 (5887) PacificBlue
»

Mletje piščancev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1078635 (6243) SomethingEls
»

Kako Japonci lovijo ribe? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25914650 (10933) OrkAA
»

Upravičenost grdega ravnanja z živalmi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
1759510 (7591) Trololololo1

Več podobnih tem